4.7/5 - (17 امتیاز)

موتور ویبراتور برقی

موتور ویبراتور اصطلاحا موتور الکتریکی نامیده می‌شود که در صنایع مختلف از جمله صنعت عمران و ساختمان برای ارتعاش، لرزش و ویبره کردن انواع قالب‌های بتنی، میزهای ویبراتور، سرندها و در صنایع غذایی، آردسازی و… کاربرد دارد. موتور ویبراتور برقی شاسی متحرک یکی از مناسب‌ترین و پرکاربردترین موتور ویبراتور برقی می‌باشد. این مجموعه به صورت حرفه‌ای شروع به طراحی و تولید این نوع دستگاه‌ها نموده است. کیفیت عالی و معتبر دستگاه‌های این مجموعه، نتیجه صرف بیش از یک دهه تجربه همراه با تحقیق و نوآوری مداوم و استوار می‌باشد.

ویبره بدنه برقی

ویبره‌های بدنه در انواع مختلف سه فاز و یا تک فاز موجود هستند. چنین وسیله‌ای در دورهای ۷۵۰، ۱۰۰۰، ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ ارائه می‌گردد که دورهای کم آن موجب ایجاد ضربه‌های سنگین‌تر و دورهای بالا، دارای ضربه‌های بیشتر اما با قدرتی کمتر می‌باشند. ویبراتور از حیث حجم هم در حجم‌های ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ کیلوگرم طراحی و عرضه می‌گردند.

 

ویبره برقی فلنجی

موتور ویبراتور فلنجی

ویبره برقی میکرو میکسان

موتور ویبراتور میکرو

ویبره بدنه سه فاز

موتور ویبره

لیست ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز 3000 دور

راهنمای ابعاد و اندازه ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز 3000 دور

لیست ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز 1500 دور

راهنمای ابعاد و اندازه ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز 15۰۰ دور

لیست ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز ۱0۰۰ دور

راهنمای ابعاد و اندازه ویبره بدنه برقی میکسان سه فاز 10۰۰ دور

ویبره بدنه تک فاز

موتور ویبره تک فاز میکسان دارای حداکثر 500 kgf  یا 4.9 KN نیروی گریز از مرکز هستند و کاملا مناسب استفاده در بخش های مختلف صنعت می باشند، این موتور ویبره ها میتوانند در همه شرایط و محیط ها با کارایی بالا کار کنند.

اطلاعات فنی موتور ویبراتور برقی تک فاز میکسان:

 • منبع تغذیه: 230 ولت و 50 الی 60 هرتز به صورت استاندارد
 • موتور الکتریکی: موتور الکتریکی موتور ویبره بدنهه تک فاز دارای گشتاور راه اندازی بالاتری نسبت به موتور الکتریکی ناهمزمان تک فاز است، ویبره بدنه تک فاز میکسان با موتور استاندارد دارای خازن اسپلیت دائمی هستند و مشکل گرمایش بیش از حد موتور ویبره به دلیل نداشتن سیستم هواکش نیز در طراحی آن مد نظر قرار گرفته است.
 • قطبیت: این ویبره بدنه ها به صورت 2 یا 4 قطبی تولید میشوند.
 • شفت موتور: از فولاد ساختاری C45 تولید میشوند.
 • روتور: روتور با تزریق آلومینیوم با آلیاژ بالا به کانال ورق سیلیسی بساه بندی شده تولید میشود.
 • بلبرینگ : موتورهای ارتعاشی تک فاز مجهز به بلبرینگ شیار عمیق (2Z) با C3 داخلی هستند.

لیست ویبره بدنه برقی میکسان تک فاز 3000 دور

دانلود کاتالوگ ویبره بدنه برقی برند MIKSAN

برترین برندهای موتور ویبره برقی

ویبره بدنه چگونه نصب می‌شود؟

یکی از سوالات مهم بیشتر دوستان، نحوه نصب و راه‌اندازی ویبره بدنه می‌باشد. در مرحله نصب و راه‌اندازی و برای صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها، بهتر است از فیکسچرها استفاده شود. فیکسچر به دو صفحه ورق‌ای شکل به ضخامت حدود ۲ سانت می‌باشد که یکی به دستگاه ویبراتور و دیگری به قالب ویبره نصب می‌گردد و نیروی ارتعاش از طریق همین صفحات به قالب منتقل می‌گردد. در مرحله بعدی برای جفت کردن فیکسچرها از پین نر و ماده استفاده می‌گردد.

انتخاب درست ویبره بدنه یکی از سوال دیگری است که باید به آن توجه کرد. اگر به فرض مثال ۱۰۰ کیلوگرم بار در یک متر مربع نیاز به ویبره داشته باشد، باید از ویبره ۳۰۰ کیلو و اگر ۲۰۰ کیلو بار باشد باید ویبره ۶۰۰ کیلویی انتخاب کرد.

موتور ویبره بدنه

ویبراتور یا ویبره‌های بدنه در صنایع گوناگون در قسمت‌هایی که احتیاج به ارتعاشات و لرزش خود خواسته می‌باشد، کاربرد دارد. چنانچه در قسمتی از صنعت که ارتعاشاتی چه با ابعاد کوچک و یا چه با ابعادی بزرگتر و سنگین‌تر احتیاج است، بایستی به همین نوع موتورها مراجعه کرد. این موتورها معمولا به عنوان موتور ارتعاشی، موتور ویبره‌ای، ویبراتور، الکترو ویبره یا ویبره‌های بدنه شناخته می‌شوند.

موتورهای ویبره صنعتی از انواع ویبراتورهای خارجی می‌باشند. ویبراتورهای خارجی همانگونه که از نامشان پیداست، دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت ایجاد ارتعاشاتی روی سطح‌های خارجی یا بدنه اجسام استفاده می‌گردند؛ در حالیکه ویبراتورهای داخلی به صورت مستقیم به داخل ماده‌ای مثل بتن یا حفره‌ها وارد می‌گردند. موردهایی کاربرهای بیشتری دارند که در آن‌ها کاربرد ویبراتورهای خارجی نسبت به ویبراتورهای داخلی مزیت بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال فشرده‌سازی لایه‌های خیلی ضخیم و یا نازک از بتنی تازه ریخته می‌شود، مخصوصا آن‌هایی که جهت فرم‌های خاص و پروفیل‌ها کاربرد دارند.

محصولات بادرو کمپرسور قادر است نیروی گریز از مرکز تا حداکثر ۶۵۰۰ کیلوگرم در ویبره‌های ۱۵۰۰ دور، نیروی گریز از مرکز ۸۰۰۰ کیلوگرم در ویبره‌های ۳۰۰۰ دور و نیروی گریز از مرکز ۳۰۰۰ کیلوگرم در ویبراتورهای ۱۰۰۰ دور ایجاد نمایند. به این علت، طیف گسترده‌ای از ویبراتورهای صنعتی بادرو را در زمینه‌های گوناگونی می‌توان از ساخت و ساز گرفته تا صنایع معدن و مواد غذایی در سراسر ایران به کار گرفت. موتور ویبره در قسمت‌هایی که احتیاج به لرزش باشد، به کار می‌رود. این موتورها اکثرا به عنوان موتور ویبره، موتورهای ارتعاشی، ویبراتور، الکترو ویبره و یا ویبره بدنه شناخته می‌شوند.

 

کاربرد فوق‌العاده موتور ویبره بدنه

در حالت کلی برخی از سیستم‌ها با ارتعاش کار می‌کنند و برخی دیگر نه. به همین دلیل است که این گروه از ابزار، باید از موتور ویبراتور استفاده کنند. این سیستم‌ها دو دسته‌اند؛ سیستم نوسان آزاد و سیستم نوسانی با اتصال به سیستم شدید. سیستم نوسان آزاد به دو بخش چرخشی و یک طرفه تقسیم شده که در چرخشی، حرکت به صورت چرخش ۳۶۰ درجه اتفاق می‌افتد و یک طرفه به این حالت است که قدرت موتورها یکی است اما چرخش‌ها برعکس هم می‌باشند. دوم اینکه سیستم نوسانی با اتصال به سیستم شدید به فردی نیاز دارد که در این حیطه مسلط است و اشکالات کار را به درستی تشخیص می‌دهد.

 

استفاده از موتورهای ویبراتور بدنه در صنعت

ساختار موتورهای ویبراتور صنعتی، پیچیده نیست. چنین سیستم ساده‌ای شامل یک عدد موتور الکتریکی می‌باشد که قسمتی از محور ۳۶۰ درجه را در برگرفته و به آن اتصال یافته است. حرکت موتورها در تمامی دستگاه موجب لرزش می‌گردد.

ویبره بدنه، به موتور الکتریکی پرقدرتی مجهز بوده است که ارتعاشات و لرزش‌هایی را می‌تواند تولید نماید. چنین لرزش‌ها و ارتعاشاتی که ایجاد گشته، توسط یک حرکتی یکپارچه به بخش‌های یک دستگاه صنعتی انتقال می‌گردد.

به عنوان مثال، سیستم‌های تخلیه صنعتی که شامل موادی مرطوب یا چسبناک می‌باشند، در خیلی از صنایع وجود دارند. صنایع پالایشگاهی و تجهیزات مواد غذایی، نمونه‌هایی از این موارد هستند.

جهت تخلیه کامل مواد درونی دستگاه‌های صنعتی، یک عدد ویبراتور بدنه‌ای بر روی آن‌ها متصل است. لرزش‌هایی که ویبراتور الکتریکی به وجود می‌آورد، به مواد و ذرات درون دستگاه صنعتی انتقال یافته و آن‌ها را حرکت می‌دهد و از بدنه دستگاه جدا می‌گردد.

آیا ویبره بدنه قیمت مناسبی دارد؟

یکی از سوال‌هایی که در هنگام خرید دستگاه ویبراتور، ذهن بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است، قیمت این محصول می‌باشد. برای این منظور شاید به دنبال وب سایت‌هایی باشید که محصولاتی با قیمت‌های مناسب را ارائه دهند. بی شک وب سایت ما یکی از بهترین انتخاب‌ها بوده و شما نیز می‌توانید با صرف هزینه‌های بسیار کمتری، یکی از باکیفیت‌ترین و قدرتمندترین این دستگاه‌ها را خریداری کنید.

قیمت ویبره بدنه با توجه به برند و برخی ویژگی‌ها، بسیار متفاوت و متغیر می‌باشد و شما می‌توانید با در نظر گرفتن بودجه خود، مناسب‌ترین و ایده‌آل‌ترین آن را از مجموعه‌ای برند و حرفه‌ای همچون بادرو کمپرسور تهیه و خریداری کنید. ویبراتورهای ایرانی قیمت پایین‌تری نسبت به مشابه چینی و کیفیت بالاتری دارند.

مشخصات فنی ویبره بدنه

ویبره‌های بدنه در انواع مختلف سه فاز و یا تک فاز موجود هستند. چنین وسیله‌ای در دورهای ۷۵۰، ۱۰۰۰، ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ ارائه می‌گردد که دورهای کم آن موجب ایجاد ضربه‌های سنگین‌تر و دورهای بالا، دارای ضربه‌های بیشتر اما با قدرتی کمتر می‌باشند. ویبراتور از حیث حجم هم در حجم‌های ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ کیلوگرم طراحی و عرضه می‌گردند.

 • ارزیابی ویژگی‌های ویبراتور
 • ساختاری محکم و محصور در برابر خاک و گرد و غبار دارد.
 • نیروی گریز از مرکز را از صفر تا حداکثر می‌توان تنظیم نمود.
 • دامنه ارتعاش قابل کنترل می‌باشد.
 • بلبرینگ‌های سنگین جهت کارهای طولانی و بدون مسئله دارد.
 • صدای کم در قیاس با ویبراتورهای الکترومغناطیسی دارد.
 • قیمت‌های مناسب موتور ویبره‌ها با خرید مستقیم از تولید کننده
 • تعمیر و رسیدگی مختصر به علت عدم وجود تسمه و قرقره

هنگام خرید ویبره بدنه، نکات زیر را در نظر بگیرید!

توصیه می‌شود قبل از خرید محصول مورد نظر خود، حتما در مورد برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصول اطلاعات لازم را به دست آورید تا از این طریق بهترین این محصولات را تهیه کرده باشید.

دو معیار اساسی ضربه (نیروی گریز از مرکز) ویبره و سرعت (دور) ویبراتور، می‌تواند قدرت ویبراتور را تعیین نماید. میزان دور و نیرو به محل ارتعاش، نوع ماده در حال جابه‌جایی، مساحت، طراحی ماشین‌آلات و تجهیزات ارتعاشی که ویبره بدنه بر روی آنها نصب می‌گردد، حائز اهمیت است. برای کاستن هزینه‌ها در خرید ویبره، ضربه‌های بالای ویبراتور را در نظر بگیرید. چون نیروی گریز از مرکز در ویبراتورها قابل تنظیم می‌باشد و ضربه را می‌توان کم کرد.

همکاران ما نیز در قسمت فروش، به شکل ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات ارائه شده از سوی شما هستند و می‌توانید در صورت نیاز، تماس لازم را برقرار کرده و سوال‌های خود را مطرح کنید. جهت تهیه ویبره بدنه و سفارش محصول می‌توانید درخواست خود را از طریق واتساپ کلیک کنید و به شماره 09128204891 ارسال نمایید. مواردی که جهت سفارش مهم می‌باشند، مشخص کردن نوع و محل استفاده، میزان قدرت بر اساس فورس و یا کیلووات دستگاه است.

موتور ویبره چیست؟ به همراه مدل‌ها و قیمت

در هر زمینه‌ای از ابزارهایی در دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که با‌توجه‌به نیاز در انواع مختلف، برای لرزش‌های مورد نیاز، قابل استفاده است. به طور کلی مهم‌ترین دلیل استفاده از این ابزار آلات در حرفه و صنایع مختلف، نیاز به ارتعاشات کوچک و بزرگی است که توسط موتور ویبره صنعتی ایجاد می‌شود. موتور ویبره دارای انواع و اندازه‌های متفاوتی می‌باشد که با‌توجه‌به نوع مصرف، در صنایع مختلف انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتعاش صنعتی در بخش‌هایی مانند صنایع غذایی و بسته‌بندی، صنعت ساختمان‌سازی، صنایع شیمیایی و بهداشتی، صنایع سیمان و موارد مشابه موثر است. اگر نیاز به ویبره در مقیاس بزرگ یا کوچک و استفاده از این دستگاه را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا به جواب سوال موتور ویبره چیست؟ برسید.

توضیحاتی درباره موتور ویبره و معرفی چندین مدل

موتور ویبره که به نام های الکترو ویبره یا موتور ارتعاشی نیز معروف است، یک ابزار مکانیکی است که انرژی را از یک منبع (الکتریکی یا پنوماتیکی) دریافت می‌کند و آن را به صورت ارتعاش به انرژی مکانیکی تبدیل می کند که باعث ویبره دستگاه می‌شود. این دستگاه صنعتی در نوع برقی نیز تولید می‌شود که ساختاری مشابه موتور الکتریکی دارد که دارای دو وزنه گریز از مرکز در دو طرف خود می‌باشد و از اجزایی مانند چندین محافظ عایق، روتور، چندین محور نیم دایره، پیچ و مهره و میله تشکیل شده‌است. محافظ عایق، سطح دستگاه را می‌پوشاند و دارای روکشی است که این دستگاه را از گرد‌و‌غبار و ضربات خارجی محافظت می‌کند.
موتور ویبره قیمت‌های متفاوتی دارد که دلیل آن، تولید در انواع متفاوت است. دلیل دیگر نیز این است که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف، انواع مختلفی از این تجهیزات پرکاربرد را تولید می‌کنند. ما در این مقاله به توضیح انواع زیر می‌پردازیم:

 • موتور ویبره روسی
 • دستگاه ویبره ۲۰کیلویی
 • موتور ویبره مغناطیسی

موتور ویبره روسی

متاسفانه مدت‌ها است که موتور ویبره روسی وارد کشور ایران نمی‌شود و در بازار ایران به‌سختی پیدا می‌شود. دلیل این اتفاق هجوم شرکت‌های تولید‌کننده چینی است که به دست افرادی در بازار ایران جا باز کرده‌اند. حتی در بازار ایران مشاهده شده‌است که افراد سودجو و کلاهبردار، ویبراتورهای چینی را به‌جای ویبراتورهای ایرانی و روسی می‌فروشند و هیچگونه اعتراضی هم به هیچ نهادی وارد نیست.
انواع مختافی از دستگاه ویبره روسی در بازار است، به‌عنوان مثال ویبره روسی ۳۰۰۰ دور ۳ فاز، 6000 دور ۳ فاز و ... . اگر قصد خرید این نوع ویبراتور را دارید، باید بگوییم که در بازار ایران به‌سختی پیدا می‌شود و باید زحمت زیادی را به دوش خود بکشید.

موتور ویبره ۲۰کیلویی

منظور از واحد کیلو در اینجا واحد کیلوگرم روزمره خودمان نیست، بلکه منظور ضربه گریز از مرکزی است که از سمت موتور ویبره تولید می‌شود. واحد این ضربه‌ای که از سمت موتور تولید می‌شود، در اصل بر حسب نیوتون یا کیلو نیوتون است اما در صنعت به کیلوگرم معروف شده‌است. دلیل این کار نیز محاسبه آسان‌تر مقدار ضربه می‌باشد.
در جدول زیر تعداد از موتورهای ۲۰کیلویی را برای شما آماده کرده‌ایم:

 ولتاژسرعتفاز
Kem-p220/38030003
TS-2P2022030001
T2/20D22030001
VBM-2T40030001
TS220/38030001/3

باتوجه‌به جدول بالا، شما می‌توانید با تحقیق بیشتر و نیاز مورد نظر خود، اقدام به خرید موتور ویبره ۲۰کیلویی کنید.

موتور ویبره مغناطیسی

ویبراتورهای مغناطیسی را می‌توان در بسیاری از صنعت‌ها استفاده کرد. مزایای ویبراتورهای مغناطیسی با تمام مدلی‌های دیگر ویبراتورها مطابقت دارد. تقریباً برای هر مورد از کاربرد در فناوری و در تمام صنایع، موتور ویبره مغناطیسی، یک ابزار مورد علاقه هستند، به ویژه اگر به دقت بسیار بالا نیاز داشته‌باشید. شایان ذکر است که ویبراتورهای مغناطیسی در آلمان با بالاترین استاندارد ساخته می‌شوند و بهترین کیفیت را دارند. در لیست زیر می‌توانید مزایای ویبراتورهای مغناطیسی را مشاهده کنید:

 • به راحتی و به طور مداوم در هر شرایطی قابل تنظیم است.
 • PLA سیستم که برای محافظت از دامنه‌های اشتباه است.
 • موجود برای انواع هرتزها
 • شروع و توقف فوری پس از تعویض
 • دامنه خطی
 • استفاده دائمی قابل اعتماد
 • سطح کارایی بالا با ابعاد استاندارد
 • بدون سایش، بدون قطعات چرخشی
 • کارایی بالا (سیکل‌های عملیاتی طولانی و عمر مفید)
 • جدیدترین و پیشرفته‌ترین مهندسی تولید
 • مطابق با تمام دستورالعمل های EC، که بر درایوها تأثیر می‌گذارد.
 • در دسترس برای فضاهای در معرض خطر انفجار
 • برای سیستم‌های قدرت 60 هرتز و سایر ولتاژهای برق موجود است.
 • سوئیچ دما به صورت اختیاری می‌تواند تنظیم شود.

رنج قیمتی موتورهای ویبره

همانطور که بالاتر گفتیم، دستگاه‌های ویبره، انواع بسیاری زیاد دارند و شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی در حال تولید این قطعه صنعتی هستند. در کنار همه این موارد کشورهایی همچون ایران، روسیه، آلمان، ایتالیا، ترکیه و ...نیز در حال تولید این محصول هستند. به طور کلی مدل‌ها و برند‌ها و انواع مختلفی از کیفیت‌ها را در بازار داریم. همین دلیلی شده‌است تا قیمت دستگاه صنعتی ویبراتور در رنج هفت میلیون تومان تا 70 میلیون تومان باشد. شما می‌توانید باتوجه‌به نیاز خود و همچنین بودجه خودتان، از بین این دستگاه‌ها، دستگاه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

خیلی خوشحال هستیم که ما را تا اینجا دنبال کردید. ما سعی کردیم تا در این مقاله انواع مختلفی از موتور ویبره‌ها را برای شما شرح دهیم و نحوه عملکرد آن‌ها را نیز به شما توضیح دهیم. همانطور که گفتیم از دستگاه ویبره در صنایع مختلفی استفاده می‌شود، کیفیت‌های مختلفی در بازار است و همچنین رنج قیمتی بزرگی دارد. باتوجه‌به کسب‌وکار شما و همچنین آشنایی‌هایتان از این مقاله، می‌توانید اقدام به خرید ویبراتور مورد نظر خود کنید.

کاربردهای موتور ویبره

همانطور که اشاره شد فارغ از قیمت موتور ویبره کوچک یا بزرگ، از این موتورها برای اهداف مختلفی در صنایع استفاده می‌شود. از جمله مهم‌ترین کاربردهای دستگاه ویبراتور صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پاک کردن غلات و حبوبات: یکی از کاربردهای اصلی موتور ویبره در صنایع غذایی است که می‌توان از آن برای پاک کردن غلات و حبوبات با استفاده از دستگاه بوجاری کمک گرفت. ویبراتور صنعتی در اثر لرزش و ارتعاشی که در دستگاه بوجاری ایجاد می‌کند، باعث می‌شود که سنگ‌ها و ذرات درشتی که در غلات و حبوبات وجود دارد، از آن جدا شوند.

 • حباب‌گیری قالب‌های بتن: در صنعت ساختمان از دستگاه‌های ویبراتور در قالب‌های بتن استفاده می‌کنند. لرزش و ارتعاشی که دستگاه در قالب‌های بتن ایجاد می‌کند از باقی ماندن حباب در داخل بتن جلوگیری می‌کند که در نتیجه سطح کاملا صاف و یکدست می‌شود.
 • خشک شدن شن و ماسه: از ویبراتورهای صنعتی به منظور کمک به خشک کردن شن و ماسه نیز استفاده می‌شود. ویبراتور دستگاه خشک‌کن شن و ماسه را به ارتعاض درآورده و از این طریق باعث آبگیری ماسه‌های موجود در تورهای ضد سایش می‌شوند.
 • استفاده در میز ارتعاشی: از ویبراتور برای ساخت سنگ‌های مصنوعی و قطعه‌های بتنی در میزهای ارتعاشی کمک می‌گیرند. این میزها شباهت زیادی به میزهای صنعتی دارند که ارتعاش در آن‌ها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.
 • کمک به موزاییک‌سازی: یکی دیگر از کاربردهای دستگاه ویبره صنعتی کوچک یا بزرگ در دستگاه‌های موزائیک‌سازی است. با توجه به این که بخش عمده ساخت موزائیک از بتن شکل می‌گیرد به همین دلیل برای افزایش کیفیت موزائیک‌ها نباید هیچگونه حبابی در داخل آن باقی بماند. از دستگاه‌های ویبره به منظور خارج کردن حباب از داخل بتن موزائیک استفاده می‌شود.

نکات مهم در زمان خرید دستگاه ویبراتور صنعتی

در زمان خرید دستگاه‌های ویبره صنعتی باید یک سری نکات مورد توجه قرار گیرند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه به نیروی گریز از مرکز
 • سرعت موتور ویبراتور (تفاوت در سرعت در ایجاد دامنه حرکتی مختلف نقش دارد)
 • توان موتور (این ویژگی با سرعت موتور و میزان ضربه رابطه مستقیم دارد)
 • آمپراژ مصرفی دستگاه (هرچه کیفیت دستگاه بالاتر باشد آمپر مصرفی کمتری دارد)
 • خدمات پس از فروش و گارانتی

ویبره برقی

ویبره برقی، وسیله ای است الکتریکی که در صنایع مختلف از جمله صنعت عمران و ساختمان کاربرد دارد.
ویبره بدنه با منبع تغذیه تک فاز و سه فاز می باشند.

مرکز صنعتی و بازرگانی بادرو تولیدکننده، واردکننده و پخش کننده برتر شمال غرب کشور در حوزه طراحی و تامین انواع ماشین آلات کشاورزی، ساختمانی، صنعتی آماده ارائه محصولات و خدمات پس از فروش، سرویس و تعمیرات تخصصی به سراسر کشور می باشد.

موتور ویبراتور بنزینی برندهای ژاپنی و چینی میزان سطح سر و صدای کمتر، ارتعاش و نشت پایین تر در عین خروجی بالاتر و قدرت بیشتر از امتیازات مثبت این دسته از دستگاه های ویبره برقی محسوب می شوند.

جهت اینکه از بتنی همگن و قدرتمند بهره‌مند باشید، نیاز می‌‌باشد که کار ویبره‌زنی بتن را انجام دهید. زیرا این کار با هدفی که خارج کردن مقدار حبابهای باقیمانده مدنظر است، در قسمت اعماق بتن را انجام می‌دهد.

جهت نیل به این هدف، در فضاهایی نظیر ساختمان‌سازی از دستگاههایی نظیر ویبراتور استفاده می‌گردد. ویبراتور ابزاری می‌باشد با قدرت تولید لرزشهای نسبتا شدید به همراه فرکانسهایی بالا است. چنین دستگاهی از یکعدد مولد جهت تولید نیروهای گردشی مورد احتیاج بهره مند می‌گردد. نیرویی که در قسمت انتهایی شیلنگهای ویبراتور به یک قدرت فرکانسی بالایی تبدیل خواهد گشت. در گروه بندی انواع گوناگون شیلنگهای ویبراتور، نوع مولد آنها از اهمیت بیشتری برخوردارند. در بین همه‌ی انواع ویبراتوری که قید شد، ویبراتورهای برقی، در میان فعالان در حوزه‌های بتن‌ریزی پروژهای ساختمانی دارای محبوبیت است و به سهولت می‌توان سطوح وسیعی در بکارگیری ویبراتور برقی بتن را به همراه انواع پروژه‌های بزرگ و کوچک ساختمانی پیدا نمود. چنین مقبولیتی، ما را مجبور می‌کند تا با دیدی فنی‌تری در مورد ویبراتورهای برقی بتنی سخن گوییم.

موارد مصرف و کاربردهای موتور ویبره برقی:

برای ایجاد ارتعاش، لرزش و ویبره کردن انواع قالب های بتنی، میزهای ویبراتور، سرندها، و صنایع غذایی، تولید آرد و ...

 • در الک های صنعتی
 • خشک کردن شن و ماسه
 • ماشین الات صنعت بتن (به منظور حباب زدایی بتن)
 • پاکسازی حبوبات

این مجموعه به صورت حرفه ای شروع به طراحی و تولید ویبره موتوری الکتریکی و پنوماتیکی نموده است.
ویبره بدنه ها این ویژگی را دارند تا در اغلب کاربردها که از تجهیزات ارتعاشی استفاده میکنند مورد استفاده قرار گیرند. کیفیت عالی و اعتبار ویبره موتوری این مجموعه نتیجه صرف بیش از یک دهه تجربه همراه با تحقیق و نوآوری مداوم و استوار می باشد.

ویبره برقی سیستمی است که برای تبدیل ارتعاشات مکانیکی محیط به انرژی الکتریکی برای استفاده و تأمین انرژی سیستم های الکترونیکی کم قدرت مستقل پیشنهاد شده است. انرژی با استفاده از یک خازن متغیر انتقال می یابد. با بکارگیری از فناوری سیستم های ریز الکترومکانیکی (MEMS) ، چنین دستگاهی برای سیستم طراحی شده و یک IC کنترل کننده کم توان در فرایند CMOS 0.6- / spl / m ساخته شده و کلیه اقدامات در آن حالت تست و بررسی شده است.

نحوه ی عملکرد و نصب نمودن ویبره بدنه ی برقی

از بررسی اولیه قبل ازینکه اتصال موتور را انجام دهید اطمینان حاصل فرمایید.

 1. چک نمودن پلاک موتور بطور کامل و اطمینان حاصل کردن از موتوری که خریداری نموده اید با موتور سفارش داده شده که بطور حتمی تطبیق داشته باشد.
 2. بایستی موتور به شکل دقیق مورد بررسی قرار گیرد و در طول عمل انتقال در معرض آسیب های متعددی از جمله هر گونه شکستگی یا ضربه خوردگی قرار نگیرد.

پیش از بکارگیری دستگاههایی که مدت مدیدی مورد استفاده قرار نگرفته اند یا در انبارها بصورت بلا استفاده مدتی مانده اند حتما بایستی نکاتی را مورد توجه قرار داد:

اولین اقدام برداشتن و سپس بررسی نمودن شفت ها می‌باشد که آیا بطور آزادانه می‌چرخند یا نه.

بررسی میزان عایق بودن اقدام بعدی میباشد که از نظر الکتریکی به این حالت که 2200 ولت جریان AC اعمال شود و زمانش نبایستی بیشتر از 5 ثانیه بین فاز و 10 ثانیه بین فاز ها و زمین با تسترهایی که عایق الکتریکی بیشتر شود.

 • پس از دو سال که از انبار نمودن موتور ویبره گذشت، بلبرینگ ها را بایستی گریسکاری نمایید.
 • همچنین پس از سه سال بهتر است موتور ویبره ، بلبرینگها بصورت دقیق جایگزین شوند.

قیمت دستگاه ویبره بتن برقی

چنانچه قیمت این دستگاه را با کالاهای مشابه آن که از سوختهای فسیلی بهره میگیرند بخواهیم مقایسه نماییم، به مقرون به صرفه بودن آن پی خواهیم برد. از آنجایی که مدل‌های ویبره بتن دیزلی و یا بنزینی قیمتهای بالاتری دارند، در اماکن مسقف پیشنهاد نمی‌شود که استفاده شود. ولی از ویبره بتن برقی در هر جایی می‌توان بهره برد به شرطی که بطور حتم به برق دسترسی داشته باشید. این ویبراتورها نه دودی تولید میکنند و نه آلودگی زیست‌محیطی دارند. بجز اینها صدایش نیز نسبت به نوعهای دیگر آن خیلی کمتر می‌باشد. درواقع از هر حیث که به دستگاه ویبره برقی بتنها نگاه کنیم آنرا مناسب‌ترین گزینه خواهیم یافت. قیمت این دستگاه به عواملی وابسته می‌باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت چه کشوری می‌باشد.
 • برند دستگاه چیست؟
 • توان و قدرت موتور دستگاه چقدر می‌باشد.

محصولات مرتبط بادرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *