4.7/5 - (28 امتیاز)

رطوبت گیر کمپرسور

 در هنگام متراکم سازی هوای محیط توسط دستگاه کمپرسور هوای فشرده، مقداری رطوبت نیز تولید میشود که این رطوبت به مرور زمان باعث آسیب جدی به تجهیزات شما میگردد، اگر شما نیز دچار این مشکل شده اید در ادامه با بادرو همراه باشید تا راه حل این موضوع را برایتان شرح دهیم.

برای رفع مشکل وجود رطوبت در خط هوای فشرده از مجموعه دستگاه رطوبت گیر کمپرسور یا رطوبت گیر پمپ باد استفاده میشود، منظور از مجموعه دستگاه نیز شامل درایر کمپرسور (درایر تبریدی یا درایر جذبی) به همراه تله آبگیر می باشد که استفاده همزمان از این دو رطوبت گیر باعث افزایش راندمان و کاهش رطوبت تا حدود 90 % یا بیشتر خواهد شد.

محبوبترین برند درایر و تله آبگیر حال حاضر بازار، برند MIKROPOR ترکیه می باشد، در ادامه مشخصات فنی انواع رطوبت گیر کمپرسور آورده شده است.

 

رطوبت گیر پمپ باد

انواع رطوبت گیر کمپرسور 

رطوبت گیر کمپرسور یکی از فناوری های قدیمی است که از گذشته تا کنون مورد استفاده کارخانه دارها قرار می گیرد. در حالت کلی می‌توان گفت هر کدام از این دستگاه ها عملکرد و ساختار مشخص به خود را دارند، در زیر اطلاعات و مشخصات فنی انواع رطوبت گیر کمپرسور آورده شده است، لطفا در صورت نیاز به اطلاعات جامع تر با کلیک روی تصویر هر کدام از رطوبت گیرها، به صفحه اختصاصی هر کدام مراجعه نمایید.

درایر خشک کن دما بالا میکروپور

رطوبت گیر دما بالا کمپرسور

رطوبت گیر تبریدی کمپرسور میکروپور

رطوبت گیر تبریدی کمپرسور که خشک کن تبریدی یا یخچالی هم نامیده می‌شود یکی دیگر  از پر فروش ترین انواع رطوبت گیر در سطح بین المللی است زیرا این سیستم، ذرات و رطوبت را در خود به دام می اندازد و با پایین آوردن دما، مواد اضافی را از بین می‌برد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

درایر تبریدی میکروپور ترکیه سری IS - ولتاژ 230/1/150

دانلود کاتالوگ درایر تبریدی میکروپور ترکیه

رطوبت گیر جذبی کمپرسور میکروپور

رطوبت گیر جذبی در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که دمای آن تا منفی 40 درجه کاهش می‌یابد، در این شرایط درایر تبریدی به طور حتم کارایی خود را از دست می‌دهد.

در حالت کلی درایر جذبی یا همان ABSORBTION DRYER می تواند در دماهای زیر صفر فعالیت کند و کارایی سیستم را بیشتر از شرایط قبل استفاده از درایر جذبی افزایش دهد. این دستگاه از دو بخش مهم تشکیل شده که شامل سیلیکاژل یا آلومینا اکتیو می‌شود. بخش اولی را جذب و دیگری را در حال احیا می‌نامند. و کنترل اصلی این دستگاه توسط تابلو برق صورت می‌گیرد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

لیست درایر جذبی میکروپور - ولتاژ 230/1/50-60 - 10 بار

تله آبگیر کمپرسور میکروپور

تله آبگیر کمپرسور برای حذف رطوبت و ذرات جامد از هوا و یا گاز فشرده در دو مدل بوشنی و فلنجی طراحی و ساخته شده است  عملکرد گریز از مرکز آن باعث حذف آلاینده ها با افت فشار کم و ذخیره انرژی می‌شود. رطوبت گیر میکروپور در سایزهای 3 – 1/4اینچ بوده و جریان هوا تا m3/h 2200 می‌باشد.

در ادامه تصاویر، جدول فنی و کاتالوگ انواع تله آبگیر میکروپور (بوشنی و فلنجی) را مشاهده میکنید.

تله آبگیر بوشنی کمپرسور میکروپور

رطوبت گیر پمپ باد

مشخصات فنی تله آبگیر کمپرسور میکروپور ترکیه

دانلود کاتالوگ تله آبگیر بوشنی میکروپور ترکیه

تله آبگیر فلنجی کمپرسور میکروپور

رطوبت گیر کمپرسور

مشخصات فنی تله آبگیر فلنجی میکروپور ترکیه

دانلود کاتالوگ تله آبگیر فلنجی میکروپور ترکیه

واحد مراقبت کمپرسور

یکی از بخش‌های مهمی که شاید در خرید کمپرسور تا به حال به آن توجه نشده،  واحد مراقبت کمپرسور است. از آنجایی که این دستگاه قسمت‌های مهم و تاثیرگذاری در کیفیت و بهینه‌سازی خدمات دارند، در نظر گرفتن تک تک ابزارالات و واحدهای مراقبت آن‌ها در اولویت قرار می‌گیرد.

در حالت کلی واحد مراقبت کمپرسور یا پنوماتیک یا سیستم‌های مکانیکی از سه بخش بسیار مهم تشکیل شده‌اند که شامل رگلاتور پنوماتیک، فیلتر پنوماتیک و روغن زن پنوماتیک می‌شود.

قیمت رطوبت گیر پمپ باد

برای اطلاع از قیمت رطوبت گیر پمپ باد، ابتدا باید قیمت تک تک اجزا آن را بررسی کنیم، قیمت تله آبگیر کمپرسور از حدود 4/5 میلیون شروع شده و تا 16 میلیون ادامه می یابد، از آنجایی که تله آبگیر به تنهایی رطوبت پمپ باد را به طور کامل نمیگیرد باید در کنار آن از درایر نیز استفاده شود که قیمت درایر تبریدی نیز از 32 میلیون به بالا می باشد.

با توجه به نوسانات بازار، قیمت های عنوان شده حدودی می باشد، لطفا جهت دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب رطوبت گیر مناسب با پمپ باد مورد استفاده و دریافت قیمت به روز، لطفا با کارشناسان بادرو در تماس باشید.

شماره تماس: 8 - 66687337-021

شماره واتساپ: 09128204891

محصولات مرتبط بادرو

رطوبت گیر پمپ باد

رطوبت گیر پمپ باد از ورود ذرات درشت و سنگین به سیستم پمپ باد پیشگیری کرده و با انجام نقشی مهم از تجهیزات و قطعات کمپرسور محافظت می‌نماید تا تجهیزات و قطعات داخلی کمپرسورها دچار مسئله و اختلال نگردد که همین امر عمر مفید کمپرسور را افزایش میدهد.

در پمپ باد برای حذف تقریبا کامل رطوبت، شما نیازمند سه دستگاه اتودرین، واتر ترپ و درایر کمپرسور می باشید اما در صورتی که فعلا قصد صرف هزینه زیاد برای حذف رطوبت را ندارید میتوانید از واتر ترپ یا تله آبگیر به تنهایی استفاده کنید، هرچند اینکار توصیه نمیشود.

هوای فشرده

رطوبت گیر پمپ باد چگونه کار می‌کند

رطوبت گیر پمپ باد به شکل دقیقتر دارای یک ورودی و پس از آن دارای یک تله‌ی آبگیر است که هوای وارد شده، وارد همین فضا گشته  و بعد از وارد شدن به این فضا ذرات درشت و سنگین آن مثل گرد و غبار ذرات سنگین هوا، ذرات رطوبت آب موجود در هوا که موجب بوجود آمدن اختلالات و آسیبهایی به سیستم کمپرسور می‌گردد را گرفته و سپس هوای عاری از گرد و غبار و ذرات سنگین؛ یا به عبارتی سبک و بدون ذره‌های آب، وارد سیستم پنوماتیک دستگاه کمپرسور گشته، و آب باقیمانده‌ی موجود در سیستم خشک‌کن یا رطوبت‌گیر در تله‌ی آبگیر گیر می افتد و از بخش خاصی از این دستگاه که تحت عنوان خروجی آب یا شیرهای تخلیه‌ی دستی، شیرهای اتوماتیک برقی و یا به شکل شیر  (auto drain) با شیرهای اتوماتیک تخلیه‌ای که در قسمت انتهایی این سیستم هستند را تخلیه می‌نماید.

ترتیب نصب رطوبت گیر کمپرسور در سیستم هوای فشرده

ترتیب نصب رطوبت گیر کمپرسور و سایر اجزا در سیستم هوای فشرده به شرح زیر می باشد:

  1. کمپرسور هوای فشرده
  2. افتر کولر
  3. مخزن هوای فشرده
  4. تله آبگیر کمپرسور
  5. پری میکروفیلتر
  6. میکروفیلتر اولیه
  7. درایر تبریدی یا جذبی کمپرسور
  8. میکروفیلتر ثانویه
  9. میکروفیلتر کربن اکتیو
سیستم هوای فشرده2
دستگاه رطوبت گیر صنعتی

سایر محصولات بادرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *