4.7/5 - (11 امتیاز)

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد. کمپرسورهای باد، بیشتر از آن چیزی که شما تصور می‌کنید، در زندگی و فعالیت‌های شما نقش مهمی دارند. قیمت کمپرسور باد با توجه به نوع آن، متفاوت است و شما طبق خواسته و زمینه فعالیت خود، می‌بایست مناسب‌ترین کمپرسور باد را خریداری کنید. ما در ادامه به انواع و کاربردهای کمپرسورهای باد می‌پردازیم تا اطلاعات مهمی در این زمینه کسب کنید و هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با ما همراه باشید.

انواع کمپرسور باد

 
دیزلی PDK 33
کمپرسور پیستونی مخزن افقی ایستاده
اسکرو کوپل مستقیم400
کمپرسور فشار قوی
کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن
قطعات کمپرسور

ویژگی‌های کمپرسور باد

 • دارای الکتروموتورهای دائم کار با رده انرژی   B
 • به کارگیری رنگ‌های پودری الکترواستاتیک همراه با رئال جهانی
 •  به کارگیری بهترین نوع ورق‌های بدون درز جهت مخزن
 • به کارگیری الکتروموتور و سیلندر با توانی بیشتر از مخزن
 • به کارگیری بهترین نوع محافظ و ریل
 • اتصالات پیچ و مهره‌ای جهت سهولت برای تعمیر و سرویس
 • دارای یک سال ضمانت برای همه اجزای کمپرسور باد
 • اهمیت شناخت انواع پمپ باد

هنگامی که برای انجام کار خود به دستگاه پمپ باد نیاز پیدا می‌کنید، لازم است که شناخت دقیقی از این دستگاه کاربردی داشته و از کاربردهای آن مطلع باشید. برای مثال حتی اگر بهترین پمپ باد خانگی را خریداری نمایید، در مقیاس صنعتی به کار شما نخواهد آمد. هر ابزاری را بهر کاری ساخته‌اند! استفاده از پمپ بادی که غیر متناسب با کار شما است، سبب ایجاد مشکلات زیادی برای دستگاه شما خواهد شد. یکی از بارزترین عیب‌های شکل گرفته، فشار آمدن زیاد به موتور دستگاه بوده که در نتیجه با تلف شدن انرژی بسیاری مواجه خواهیم شد.

کمپرسور باد پیستونی:

کمپرسورهای رفت و برگشتی، فشرده سازی را توسط پیستون انجام می‌دهند و معروف به کمپرسور باد پیستونی هستند. کمپرسور باد پیستونی به این صورت عمل می‌کند که از محیط حجم هوای زیادی را گرفته، درون خود مسدود می‌کند و فشار آن را در فضای بسته‌ای بالا می‌برد. پیستون که قطعه اصلی این کمپرسور باد است، شروع به تولید انرژی و فشرده سازی هوا درون استوانه می‌کند. کمپرسورهای باد پیستونی در دو مدل اویل فری و روغنی تولیده شده‌اند و همچنین به دو حالت هرمتیکی و باز در ظرفیت‌ها و فشارهای متفاوت تولید شده و روانه بازار می‌شوند.

کمپرسورهای پیستونی، از لحاظ چگونگی کارکرد و پیکربندی، به انواع مختلف تک مرحله‌ای، دو مرحله‌ای، بدون روغن و روغن‌کاری شده تقسیم بندی می‌شوند که اکثر کمپرسورهای پیستونی، به صورت روغن‌کاری شده ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. به این معنی که توسط روغن، دیواره‌های استوانه‌ای، یاتاقان‌ها و میل لنگ‌ها روانکاری می‌شوند. با وجود اینکه در کمپرسورهای پیستونی، روغن باعث کارکرد بهتر و روانکاری شده و از داغ شدن جلوگیری می‌کند ولی در بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات حساس مانند کمپرسور دندانپزشکی، چون احتمال نشتی روغن وجود دارد، از مدل اویل فری استفاده می‌کنند. کمپرسورهای پیستونی کاربرهای بسیار وسیعی دارند. پردازش گاز طبیعی، پالایشگاه‌های نفت و کارخانه‌های شیمیایی از جمله مهم‌ترین کاربردهای کمپرسورهای پیستونی هستند. این هوای فشرده در دندانپزشکی، کشاورزی،کارگاه‌های اتومبیل سازی و غواصی نیز کاربرد دارد.

 
کمپرسور پیستونی با مخزن ایستاده
کمپرسور پیستونی با مخزن افقی

کمپرسور باد اسکرو:

یکی دیگر از رایج‌ترین نوع کمپرسورها، کمپرسور اسکرو یا همان پیچ دوار است. این کمپرسورها توسط دو روتر ماده و نر به هم پیوسته و روند فشرده سازی هوا را طی می‌کنند. این نوع کمپرسور نیز در دو مدل بدون روغن و روغنی ساخته می‌شود که باید با توجه به نوع ابزار و دستگاه، انتخاب و خریداری شوند. استفاده کردن از کمپرسور اسکرو مزایای زیادی را به همراه دارد. خارج شدن هوای بدون پالس و صاف با حجم زیاد و همچنین دوام بالا، از جمله مهم‌ترین مزایای کمپرسور اسکرو هستند.

همانطور که گفته شد، کمپرسورهای اسکرو در دو مدل روغنی و بدون روغن تولید می‌شوند. کمپرسورهای روغنی افزون بر اینکه از داغ شدن برخی قطعات کمپرسور هوا مانند روترها جلوگیری می‌کنند، باعث کاهش احتمال فرسایش و اصطکاک آن‌ها نیز می‌شوند. کمپرسور اسکرو روغنی نسبت به بدون روغنی، طول عمر بیشتری دارند. در ابزارها و تجهیزات حساس از کمپرسور اسکرو بدون روغن استفاده می‌کنند. اما به دلیل اینکه برای آب بندی این کمپرسور هیچ روغنی وجود ندارد، تولید روتورهای آن می‌بایست بسیار دقیق انجام شوند.

کمپرسور اسکرو کاربردها و مزایای گسترده‌ای دارد. عدم مصرف زیاد، تولید هوای فشرده با توان بالا و فشار باد دائمی از جمله مزایای فوق‌العاده این نوع کمپرسور است. این مزایا سبب شده که مردم کمپرسور اسکرو را به دیگر کمپرسورها ترجیح دهند. با توجه به شیوه کارکرد کمپرسورهای اسکرو، در صنایع بهداشتی، دارویی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از پر اهمیت‌ترین کاربردهای کمپرسور اسکرو بدون روغن، استفاده در دندانپزشکی است. این حرفه حساسیت بالا و ظریفی دارد؛ به همین دلیل هوایی که از کمپرسور خارج می‌شود باید به دور از آلودگی باشد.

 
کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو

کمپرسور فشار قوی:

یکی از پر استفاده‌ترین پر اهمیت‌ترین کمپرسورهای صنعتی، کمپرسور فشار قوی است. این کمپرسور، هوایی که از قبل فشرده شده بود را متراکم‌تر می‌کند. دلیل فشار بیشتر این کمپرسور، جبران فشاری می‌باشد که در طی طول خطوط کاهش یافته است. کمپرسور فشار قوی طبق خواسته کاربر طراحی شده و نیاز او را کاملا بر طرف می‌کند. در صنایع تولیدی تهویه مطبوع و صنایع فلزات، نفت و گاز، از این نوع کمپرسور هوا، استفاده بیشتری صورت می‌گیرد. در کمپرسور فشار قوی، ممکن است ایجاد فشردگی در یک یا چند مرحله انجام شود. کمپرسور کمکی، باعث افزایش توان کمپرسور هوای فشار قوی می‌شود. کمپرسور فشار قوی، بسیار پر استفاده و مهم است که در آتش نشانی، کشتیرانی، غواصی و تولید باطری‌های پت، کاربرد بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید کمپرسورهایی که جهت تولید باطری پت مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیازمند هوای فشرده 40 بار و همچنین حجم 700 تا 1500 لیر در دقیقه هستند.

عملکرد کمپرسور فشار قوی بدین صورت است که هوا را جذب می‌کند و تا زمانی که فشار داخلی کمپرسور به 40 بار برسد، در مخزن ذخیره می‌کند. درایر و میکروفیلتر از مهم‌ترین قطعات کمپرسور فشار قوی هستند که در روانکاری پیستون و سیلندر بسیار مهم می‌باشند؛ به این دلیل که مقداری از روغن بخاطر کار کردن بیش از حد پیستون و یا قطعات داخلی آن، از دستگاه کمپرسور خارج شده و وارد مخزن هوا می‌شود. افزون بر این، هوایی که وارد مخزن می‌شود، در حالت کلی دارای گرد و غبار است. به دلیل اینکه این هوا جهت تولید باطری، کاملا مستقیم وارد مخازن می‌شود، جهت پاکسازی هوا می‌بایست از میکروفیلترها استفاده کنیم تا آلودگی‌ها کاملا از بین بروند. در صورتی که کمپرسورهای فشار قوی از هوای پاک و بدون آلودگی استفاده نکنند، هوایی که وارد مخزن می‌شود مرطوب شده و بعد از اینکه بخارهای هوا خنک شد، باطری‌ها کدر می‌شوند.

 
کمپرسور فشار قوی
دستگاه کمپرسور فشار قوی

کمپرسور باد چیست؟

کمپرسور باد یک دستگاه ضروری و مورد نیاز جهت فراهم کردن نیروی لازم تجهیزات است. این دستگاه، هوای فشرده‌ای را تولید کرده و نیرو و قدرت برخی ابزارها را تامین می‌کند. با کاهش حجم هوا و فشرده سازی این دستگاه‌ها، دما و فشار آن‌ها افزایش می‌یابند. به دلیل عملکرد متداول کمپرسور باد، به آن اسب بارکش صنایع نیز گفته می‌شود. این دستگاه به دلیل کارکرد فوق‌العاده خود، باعث بهبود و پیشرفت صنایع زیادی شده، راندمان کاری را افزایش داده و باعث بهبود بازدهی شده است. اکنون از انواع مختلف کمپرسور باد جهت مصارف عمومی و صنعتی استفاده می‌شود. کمپرسورهای باد نسبت به تامین کننده‌های قدیمی نیرو، پیشرفت زیادی داشته‌اند؛ به عنوان مثال سبک‌تر هستند، طول عمر بیشتری دارند و نیاز به نگهداری و توجه ویژه‌ای ندارند.

انواع پمپ باد بر اساس مصرف

به طور کلی پمپ‌های باد بر اساس مصرف را می‌توان در سه دسته‌ای که در ادامه شرح می‌دهیم طبقه‌بندی کرد.

کمپرسورهای خانگی (مصرف کننده)

این دسته از کمپرسورهای باد شامل پمپ باد کمپرسورهایی هستند که برای مصارف سبک و غیر حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصارف کمپرسورهایی که در این دسته قرار دارند، عموما ساده بوده و از جمله آن‌ها می‌توان به باد کردن لاستیک دوچرخه اشاره کرد.

کمپرسورهای حرفه‌ای

این دسته شامل کمپرسورهای حرفه‌ای است که از کمپرسورهای خانگی قدرتمندتر بوده و توانایی فشرده سازی هوا با فشار بالاتری را دارند. امروزه ساخت پمپ باد پیستونی از رونق بسیار زیادی برخوردار است. در دنیای صنعتی امروز، پمپ‌های حرفه‌ای که از نوع پیستونی هستند، بسیار محبوب بوده و قدرت لازم برای راه‌اندازی همزمان چندین پنوماتیک سبک را دارا می‌باشند. لازم به ذکر است که اغلب کمپرسورها در این دسته قرار می‌گیرند.

کمپرسورهای صنعتی

این دسته شامل انواع پمپ باد صنعتی بوده و پمپ باد صنعتی بزرگ از محبوب‌ترین اعضای این دسته است. کمپرسورهایی که در این دسته قرار می‌گیرند، بسیار قدرتمند بوده و به نحوی طراحی و تولید شده‌اند تا با شرایط کاری سخت کارخانه‌ها و مراکز صنعتی بزرگ سازگار باشند. اهمیتی که این کمپرسورهای صنعتی دارند سبب شده تا خرید ابزارهایی که سبب محافظت بیشتر از این دستگاه می‌شوند افزایش یابد. برای مثال می‌توان به رطوبت گیر پمپ باد اشاره کرد. این وسیله کاربردی، سبب جلوگیری از رطوبت گرفتن و خراب شدن بخش‌های مختلف کمپرسور صنعتی می‌گردد.

کمپرسور باد صنعتی در صنعت هوای فشرده همیشه دارای جایگاه ویژه‌ای بوده است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی اهمیت این دستگاه، به عنوان عضو مهم سیستم چرخه هوای فشرده شناخته می‌شود. کمپرسورهای صنعتی ابزاری هستند که نیرو را توسط موتور الکتریکی، موتور بنزینی یا دیزل به انرژی ذخیره شده که همان هوای فشرده می‌باشد، تبدیل می‌نماید. کمپرسور با روش‌های متنوعی حداکثر هوا را در مخزن ذخیره می‌نماید و باعث افزایش فشار هوا می‌گردد. کمپرسورهای صنعتی با رسیدن به نقطه ماکسیمم فشار هوای درون مخزن، خاموش می‌شود و سپس همین هوا را تا تایم استفاده در مخزن نگه‌داری می‌نماید. انرژی پتانسیل ناشی از این ذخیره سازی در موارد گوناگون کاربرد داشته است.

کارکرد کمپرسور باد صنعتی

کمپرسورها جهت کاربردهای گوناگونی در سایزها و شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند. برای مثال در صنعت نفت، پتروشیمی و گاز وظیفه فشرده سازی گاز را به عهده دارد. در بخش تعمیرگاه‌های خودرو یا تعمیرات لوازم خانگی جهت تمیز نمودن توسط هوای فشرده و یا بالا بردن قطعات سنگین وزن و ایجاد نیروی بیشتر کاربرد دارد. همچنین برای کاهش و افزایش فشار در سیستم‌های حرارتی و برودتی نیز کاربرد داشته است.

با مصارف کمپرسور باد در فعالیت های خانگی آشنا شوید!

ممکن است برای منزل خود نیازی به خرید سندبلاست احساس نکنید، زیرا این وسیله در مصارف خانگی جایی ندارد. اما نمی‌توان بیخیال استفاده از کمپرسور باد در فعالیت‌های خانگی شد. از جمله موارد مصرف پمپ باد در مصارف خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باد کردن تیوپ‌ها، تایرها و…
 • استفاده از پمپ باد در ابزارهای خانگی مانند جاروبرقی، یخچال و…
 • دستگاه‌های شستشوی فشار قوی خانگی
 • استفاده از پمپ باد در امور نجاری و کار با چوب
 • استفاده از پیستوله‌های مینیاتوری برای رنگ آمیزی سطوح کوچک
 • استفاده از تفنگ‌های باد پاش برای تمیز کردن سطوح خانه

نقش کمپرسورها در زندگی روزمره

بیش از آن چه که فکرش را کنید، کمپرسورها در دنیای اطراف ما مشغول به نقش آفرینی هستند. برای مثال می‌توان به یخچال‌ها اشاره کرد که برای فشرده سازی گاز در آن‌ها از کمپرسورها استفاده می‌شود.
به طور کلی کمپرسورها را بر اساس کاربردهایی که دارند، در سه دسته: خانگی، حرفه‌ای و صنعتی طبقه‌بندی می‌نمایند. برای مثال استفاده از پمپ باد کوچک برقی برای باد کردن لوازم بادی مانند: استخرهای بادی، مبلمان بادی و… از کاربردهای کمپرسورهای خانگی است.

کاربردهای کمپرسور باد

امروزه، کمپرسور هوا کاربردهای زیادی دارد و در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شود. از عواملی که باعث ایجاد تمایز بین کمپرسورهای هوا می‌شود، می‌توان به فشار تولیدی و حجم مخزن آن‌ها اشاره کرد. معمولا کمپرسورهای تک فاز در کارگاه‌های سندبلاست جواهر سازی، طلا سازی و دندان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه کاربردهای کمپرسور باد را مورد بررسی قرار می‌دهیم و جزئیات آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کمپرسور باد در فعالیت‌های خانگی:

کمپرسورهای خانگی جهت مصارف غیر حرفه‌ای و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند اما کاربردهای گوناگونی دارند. از کمپرسور خانگی ممکن است برای کارهای نظافت استفاده شود یا برای انجام کسب و کار خانگی مورد استفاده عموم قرار گیرد. این نوع کمپرسورها در محفظه سیلندر، حجم را کاهش داده و به تولید هوای فشرده می‌پردازند. کمپرسورهای خانگی بسیار کوچک هستند؛ به طوری که به راحتی می‌توانید آن‌ها را توسط چرخ جابه‌جا کنید. علاوه بر این، استفاده از یک مخزن ثابتی که حجم مناسبی هم دارد، از کمبودی هوای فشار جلوگیری می‌کند. ناگفته نماند این کمپرسور، مناسب رنگ آمیزی نیست. در ادامه کاربردهای کمپرسور خانگی را بررسی می‌کنیم:

شست‌و‌شو با فشار بالا:

دستگاه‌های شست‌وشوی خانگی که دارای فشار قوی هستند، به کمپرسور باد مجهز می‌باشند. فشار آب زیادی که از این دستگاه خارج می‌شود، شست‌وشو را بسیار آسان می‌کند و باعث صرفه‌جویی می‌شود. از این دستگاهی که فشار زیادی دارد، جهت تمیز کردن خودرو، نمای ساختمان و همچنین حیاط نیز استفاده می‌شود.

کمپرسور باد

کار با چوب و نجاری:

کار با چوب و نجاری که یک منبع درآمد است، به عنوان یک سرگرمی در خانه نیز به شمار می‌رود. نجاری و کار کردن با چوب بدون کمک دستگاه، کاری بسیار کسل کننده و سخت می‌باشد. طول عمر و کیفیت بالای وسایل‌های پنوماتیک سبب شده که نجاران جذب کمپرسورهای باد شوند. سنباده‌کاری سطوح، رفع ایرادات چوب‌ها، راه‌اندازی وسایل‌های بادی مثل میخکوب بادی و رفع گرد و غبار سطح چوب از جمله کاربردهای کمپرسور خانگی در زمینه کار با چوب و نجاری می‌باشند.

کمپرسور باد در فعالیت‌های تجاری:

راه‌اندازی ابزارهای بادی، یکی از رایج‌ترین کاربرد کمپرسورهای بادی در تجارت‌های مختلف می‌باشد. امنیت بالا و عمر زیاد ابزارهای بادی نسبت به ابزارهای برقی، به ویژگی این دستگاه افزوده است. هنگامی که دستگاه برقی به صورت مداوم و زیاد مورد استفاده قرار گیرد، داغ می‌شود که باعث به وجود آمدن اختلال در کارکرد آن می‌شود؛ اما ابزارهای پنوماتیک، حتی با استفاده طولانی مدت و ساعت‌های طولانی نیز دچار هیچ اختلالی نمی‌شود و مانند دقایق اول کار می‌کند. در سال‌های اخیر، ابزار پنوماتیک بسیار رایج شده و می‌توان گفت نمونه پنوماتیک آن برای همه دستگاه‌های برقی، طراحی و تولید شده است. خدمات تجاری بسیاری مانند خدمات کارواش‌ها، خودروها، دندان پزشک‌ها و فعالیت‌های تفریحی برای عرضه خدمات بهتر، از این دستگاه فوق‌العاده استفاده می‌کنند. در ادامه به برخی از فعالیت‌هایی که از این دستگاه کمپرسور باد استفاده می‌کنند، می‌پردازیم.

 • رنگ آمیزی اتومبیل‌ها
 • عرضه خدمات دندانپزشکی
 • استفاده از تفنگ‌های بادی جهت تمیزکاری
 • استفاده از چکش‌ها و مته‌های پنوماتیک جهت تعمیر ساختمان

کمپرسور باد در-فعالیت‌ های تجاری

کمپرسور باد در فعالیت‌های صنعتی:

از زمانی که کمپرسورهای باد تولید شده‌اند، صنایع زیاد و مختلفی از این دستگاه فوق‌العاده استفاده می‌کنند و روز به روز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دستگاه باعث شده صنایع زیادی جذب آن شوند و برای تامین نیروی خود جهت راه‌اندازی و بهبود ابزارها، از این دستگاه استفاده کنند. قابل اعتماد، صرفه اقتصادی و امنیت بالا، از جمله مزایای کمپرسور باد صنعتی می‌باشند. کمپرسور بادی بعد از آب، برق و گاز، چهارمین منبع انرژی به شمار می‌رود. اگر قصد خرید کمپرسور باد دارید، کمپرسور باد صنعتی قیمت مناسبی داشته و شما می‌توانید برای بهبود فعالیت خود از این دستگاه بی‌نظیر استفاده کنید. در ادامه برخی از صنایعی که از این نوع دستگاه استفاده می‌کنند را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

صنایع داروسازی:

از کمپرسورهای بدون روغن، در صنایع داروسازی استفاده می‌کنند. زیرا در هوای فشرده، نبود روغن برای سلامت و بهداشت بسیار مهم است. به علت ضروری بودن اهمیت به بهداشت در صنایع داروسازی، طی فرآیند تولید دارو، می‌بایست دخالت انسانی در کمترین حد ممکن انجام شود. به همین خاطر همه صنایع دارویی، در طی فرآیند تولید محصولات، از کمپرسورهای باد استفاده می‌کنند. از دیگر کاربردهای کمپرسور باد در صنایع داروسازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسته بندی داروها
 • پوشش‌دهی داروها
 • جابه‌جایی به کمک نوار نقاله
 • ترکیب مواد اولیه سازنده

کمپرسور باد

کشف انرژی:

به علت اهمیت وجود کار کشف انرژی، ابزارهایی که در این حرفه استفاده می‌شوند، باید طول عمر بالایی داشته و درصد خراب شدن آن‌ها، بسیار پایین باشند. بنابراین طی کشف انرژی، از ابزارهای پنوماتیک و از کمپرسورهای باد به صورت گسترده استفاده می‌شود. در ادامه به فعالیت‌هایی که جهت کشف انرژی از کمپرسورهای بادی استفاده می‌کنند، می‌پردازیم:

 • وارد و خارج کردن میله‌های راکتور
 • راه‌اندازی ونتیلاتورهای دیگ بخار
 • کنترل سرمایش و شیرهای مدار بخار
 • جلوگیری از تلاطم دریا
 • راه‌اندازی ابزارهای پنوماتیکی در دریا و خشکی

لوازم کمپرسور باد

این مجموعه علاوه بر فروش کمپرسور باد ایتالیاییFINI ،  ABACو…، محصولات تولیدی کارخانجات کمپرسورسازی تبریز را نیز تولید و عرضه می‌کند. یکی از لوازمی که در کمپرسور باد حتما باید وجود داشته باشد، مخزن است. این بخش به فشرده سازی هوا کمک می‌کند و در ظرفیت مورد نیاز ساخته می‌شود. دومین بخش مورد نیاز، مانومتر است که قطعه‌ای برای اندازه‌گیری فشار هوای داخل مخزن است. قطعه بعدی، پرشر سوئیچ است که فشار هوای داخل مخزن را کنترل می‌نماید. سوپاپ اطمینان، فیلتر کمپرسور، شیر یکطرفه، چرخ کمپرسور، الکتروموتور و هواساز نیز دیگر قطعات مورد نیاز برای کمپرسور باد هستند. اگر می‌خواهید یکی از انواع کمپرسور باد را انتخاب کنید و یا برای تعمیر به لوازم آن نیاز دارید، بهتر است با مشاوران و کارشناسان فروش این مجموعه ارتباط بگیرید. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای خرید اقدام نمایید.

 لوازم کمپرسور باد

علل مشاهده روغن در هوای خروجی کمپرسورهای اسکرو و رفع آن‌ها

گاهی در هوای خروجی کمپرسورها، روغن مشاهده می‌گردد که البته این موضوع باعث می‌شود خرابی‌هایی در ادوات پیش بیاید و کمی روغن از دستگاه نشت کند و متعاقب آن دستگاه گرم شده و از کار افتد.

علت‌های مشاهده روغن در هوای خروجی :

 • ریختن بیش از حد روغن در درون دستگاه
 • کیفیت نامناسب روغن
 • خراب بودن فیلتر سپراتور که حتما بایستی تعویض گردد
 • خرابی چک والو

روش‌های تعویض چک والو :

 • چک والو با اندازه‌ی ۴/۱ و با کیفیت تهیه نمایید.
 • شیلنگ را جدا نمایید و چک والوهای معیوب را باز کنید.
 • به مدل جهت چک والو دقت نمایید (بایستی حتما روغن و هوا از سمت فیلتر به سمت اسکرو حرکت نماید)
 • با عنایت به جهت‌های چک والو، اتصالات چک والوهای معیوب را باز نموده و با چسب آب‌بندی سعی کنید آن‌ها را به چک والو جدید ببندید. حتی المقدور از نوارهای تفلن استفاده نکنید.
 • شیلنگ‌ها را نصب نمایید و از عدم نشتی آن‌ها مطمئن باشید.

کمپرسور اسکرو

در انتخاب پمپ باد دقت کنید!

در صورتی که بهترین پمپ باد را خریداری نمایید اما با این حال با کاربردهای آن آشنا نبوده و یا پمپ باد مورد نظر را در مواردی که کاربرد آن نیست به کار بگیرید، بدون شک به دردسر خواهید افتاد. به کارگیری پمپ باد غیر متناسب با کار سبب می‌شود که قسمت‌های مکانیکی موتور دچار اختلال شده و نیاز شما به خرید لوازم پمپ باد به زودی احساس گردد. بنابراین عملکرد پمپ باد در زمانی مناسب خواهد بود که متناسب با کار مورد نظر به کار گرفته شود.

در ابتدا باید بررسی کنید که چرا به یک کمپرسور باد نیاز دارید و در صورت خرید آیا توانایی نگه‌داری، تعمیر و تعویض آن را دارید؟ یا اینکه با کارشناس و فنی کاری در ارتباط باشید و اطلاعاتی در خصوص نگه‌داری را بدست آورید. سپس تعیین کنید که محلی که قرار است آن را جای دهید، کجاست و در کدام منطقه جغرافیایی قرار دارد؟ صنعت شما در کدام بخش است و به کدام نوع از کمپرسور باد نیاز دارید؟ همچنین توجه به مواردی همچون کیفیت، مدت زمان کارکرد، ظرفیت دستگاه، فرکانس و حجم پمپ باد در خرید و انتخاب، تاثیر بسیاری می‌گذارند. به علاوه توجه کنید که کمپرسور باد از شیر اطمینان برخوردار باشد و سطح روغن آن را بتوان بررسی کرد. در نظر گرفتن فشار دستگاه نیز برای خرید یکی از موارد الزامی به شمار می‌رود.

آیا پمپ باد از قیمت بالایی برخوردار است؟

همانگونه که ذکر نمودیم، پمپ‌های باد دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آن‌ها با توجه به ویژگی‌ها و مزایای خاصی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند. اگر قصد دارید اطلاعاتی در خصوص قیمت سیلندر پمپ باد کسب نموده و یا از قیمت لوازم پمپ باد مطلع شوید، می‌توانید با کارشناسان بادرو کمپرسور تماس حاصل نموده و در کنار دریافت مشاوره‌های رایگان، از قیمت این محصولات نیز مطلع گردید.

قیمت کمپرسور باد ایتالیایی

قیمت کمپرسور باد ایتالیایی ABAC بسته به نوع محصول، توان و حجم آن متفاوت است. یکی از معروف‌ترین کمپرسورهای ساخت ایتالیا برند شناخته شده abac می‌باشد که محصولات آن در کل جهان توسط نمایندگی‌های مجاز و واردکنندگان هواساز و تجهیزات مرتبط با صنعت پنوماتیک از جمله کمپرسور هوا و پمپ باد، فیلتر هوا و روغن و… به فروش می‌رسد.

کارخانه ایتالیایی ABAC air.compressors اهمیت بسیار زیادی به تامین قطعات تمام مشتریان در هر صنف و بازاری قائل بوده و تقریبا می‌توان گفت برای هر سلیقه و میزان بودجه‌ای، تنوع محصولات باکیفیت، به‌صرفه و کاربردی فوق‌العاده‌ای طراحی و تولید کرده است. گروه بازرگانی صنعتی بادروکمپرسور نیز وارد کننده و ارائه دهنده انواع کمپرسور ایتالیایی ABAC و برندهای مطرح دیگر اروپایی در طیف وسیع کشوری می‌باشد. سیستم‌های پیشرفته تولید هوای فشرده ایتالیایی در جهت تحقق نیازهای کسب و کارهای وابسته را برای کاربران به نحوی تهیه و تدارک دیده که انتخاب و خرید کمپرسورهای خارجی، هیچگاه به این سرعت و آسانی توسط صاحبان مشاغل صورت نگرفته بوده است.

کلام آخر

کمپرسورهای باد، نقش مهمی در برخی فعالیت‌های صنعتی، تجاری و خانگی دارد. این دستگاه با فشرده سازی هوا، به برخی ابزارها نیرو و قدرت می‌افزاید که در این صورت روند کار، سریع‌تر و باکیفیت‌تر پیش می‌رود. رایج‌ترین کمپرسورها، کمپرسور پیستونی، اسکرو و فشار قوی هستند که هر کدام مزایا و کاربردهای فوق‌العاده‌ای دارند. ما در این مقاله سعی کردیم ماهیت کمپرسور بادی، انواع و کاربردهای آن را به شما ارائه دهیم تا در این زمینه اطلاعات کسب کنید. سعی کنید بهترین نمایندگی کمپرسور باد در سطح شهر را بیابید تا هنگام خرید، مناسب‌ترین کمپرسور باد را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

گروه صنعتی بازرگانی بادروکمپرسور در تبریز طراح، سازنده و واردکننده انواع محصولات صنعتی پنوماتیک نظیر کمپرسور هوا، پمپ باد، الکتروموتور و تجهیزات وابسته کمپرسور دندانپزشکی، صنعتی، کارگاهی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت سفارش آنلاین و خرید انواع کمپرسور باد دیزلی، اسکرو و پیستونی، استعلام قیمت و موجودی انبار، با پل ارتباطی درج شده در این سایت تماس گرفته و یا پیغام بگذارید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

محصولات مرتبط بادرو

 
کمپرسور اسکرو
کمپرسور پیستونی MICAS ACM 1000
کمپرسور فشار قوی
کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن
درایر تبریدی
میکروفیلتر میکروپور
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *