قطعات کمپرسور

در صورتیکه نیاز به قطعات کمپرسور اسکرو و اجزای داخلی این نوع کمپرسورها داشته باشید این مقاله رو لطفا دنبال فرمایید. بادرو کمپرسور با بیش از چهار دهه تجربه و فعالیت توانسته در تامین قطعات کمپرسور بخصوص قطعات اسکروها در سراسر ایران در خدمت مشتریان عزیزان باشد. لطفا برای دریافت اطلاعات فنی و مشخصات از جدول ذیل روی تصاویر مربوطه کلیک نمائید.

  • خرید آسان و سریع و ارسال به موقع
  • قیمت خوب بهمراه کیفیت خوب
  • تامین لوازم کمپرسور اسکرو
  • تامین لوازم کمپرسور  اطلس کوپکو
  • تامین انواع درایر

توجه : استفاده از قطعات یدکی مناسب و با کیفیت، سرویس منظم کمپرسور باعث سلامت دستگاه میگردد و از آسیب رسیدن به سایر قطعات سیستم جلوگیری می نماید.

تولید و سرویس و تعمیرات قطعات داخلی کمپرسور های خارجی و ایرانی و فروش تجهیزات جانبی و لوازم یدکی کمپرسور باد جهت استفاده در صنایع وسیع کشور نظیر شرکت های بزرگ موادغذایی، داروسازی، خودروسازی، رنگسازی، ساختمان سازی و صنایع فلزی، چوبی، چرمی، پلیمر، شیشه و نساجی و… تنها بخشی از خدمات جانبی گروه صنعتی بادرو می باشد. پس اگر قصد خرید دارید، همین حالا روی لینک زیر کلیک کرده و اطلاعات لازم را بدست آورید.

 
کمپرسور-اسکرو
Picture1
Picture5
566-201812270934597769
Picture8
Picture3
Picture4
Picture7
dryer
Picture2
mikrofilter
مخزن کمپرسور
قطعات کمپرسور

قطعات کمپرسور اسکرو

قطعات کمپرسور اسکرو شامل قطعات مصرفی و سایر موارد استفاده شده در صنعت میباشد. مهمترین موضوع در این سری از قطعات، کیفیت و برند و قیمت مناسب آن کالا میباشد. که شامل  قطعات اصلی دستگاه (اجزای تشکیل دهنده) و ملزومات شامل درایر، میکروفیلتر، المنت، مخزن و قطعات مصرفی فیلترها و روغن میباشد. اجزای تشکیل دهنده کمپرسور شامل واحد هواساز، رادیاتور هوا، رادیاتور روغن، فیلتر هوا، الکتروموتور، واحد PLC ، مینمم پرشر ولو میشوند. قطعات کمپرسور اسکرو اطلس کوپکو شامل بخش هایی همچون فیلتر های سری GA 11 T ، کیت آنلودر، سنسورهای فشار دما و روغن است.

تأمین تجهیزات پنوماتیک باکیفیت برای تمام صنایع حساس که در تماس با مواد غذایی، سیالات، رطوبت، مواد اسیدی و خورنده، نوشیدنی ها، مواد شیمیایی مثل رنگ، رزین، حلال ها، چسب و… می باشند، از جمله همکاری های موفق این مجموعه با صاحبان سایر کسب و کارهای صنعتی در نظر گرفته شده است.

اجزای کمپرسور اسکرو

قطعات کمپرسور هوا شامل واحد هواساز (Air End)، الکتروموتور، رادیاتور، جدا کننده روغن و هوا و سیستم کنترل PLC  است که در زیر  هریک از آنها به اختصار توضیح داده می‌شود.

مخزن هوای فشرده تولید شده را ذخیره می کند و سپس به دمای مورد نظر رسانده و به خط تولید انتقال می‌دهد.
آنچه در مورد مخزن کمپرسور مهم است، رعایت ضخامت استاندارد می‌باشد. همچنین کیفیت جوشکاری مخازن نیز حائز اهمیت می‌باشد. این تجهیزات بعلت سطح تماس گسترده ای که با هوای محیط داشته، باعث خنک شدن هوای فشرده و بخشی از رطوبت موجود در هوا را به شکل قطرات مایع آب خارج می‌نمایند.

نکته مهم در خصوص الکتروموتور ها میزان مس بکار رفته در سیم پیچی الکتروموتور می‌باشد. در الکتروموتور های بی کیفیت میزان مس، کمتر از حد استاندارد است.
از این رو مقاومت در سیم پیچی ها بیشتر شده در نتیجه مصرف برق افزایش می‌یابد.

تیم حرفه ای بادرو بر حسب نوع نیاز پروژه و به شکل کاملاً سفارشی با هدف پیشبرد هر چه بهتر کسب و کارهای صنعتی مشتریان و خریداران عزیز، برترین و باکیفیت ترین قطعات کمپرسور اسکرو در حجم و ظرفیت های متنوع مخزن، تنوع توان مصرفی و قدرت الکتروموتورها با سوخت برقی و دیزلی را نصب و راه اندازی می‌نمایند.

درایر تبریدی، خشک کننده و یا رطوبت گیر کمپرسور باد برای حذف رطوبت هوا در داخل کمپرسورهای مختلف کاربرد دارد و به شکل واترترپ تله آبگیر و یا دستگاهی با نام درایر کمپرسور شناخته می‌شود.

قطعات کمپرسور باد

جهت خرید قطعات کمپرسور باد  باید به این نکات توجه کرد که کیفیت و اصل بودن کالای خریداری شده، قیمت مناسب و ارسال صحیح و سالم کالا به مقصد خریدار از موارد مهمی است که قبل از خرید باید توجه کرد.
بادرو کمپرسور اهمیت بسیار زیادی به تامین قطعات تمام مشتریان در هر صنف و بازاری قائل بوده و تقریباً می توان گفت برای هر سلیقه و میزان بودجه ای تنوع محصولات باکیفیت، به صرفه و کاربردی فوق العاده ای طراحی و تولید و یا از کشورهای برتر به ایران وارد کرده ایم.

قطعات کمپرسور باد پیستونی

جهت خرید قطعات کمپرسور پیستونی باید به این نکات توجه کرد که کیفیت و اصل بودن کالای خریداری شده، قیمت مناسب و ارسال صحیح و سالم کالا به مقصد خریدار از موارد مهمی است که قبل از خرید باید توجه کرد.
نیروهای واحد فنی بادرو آماده ارائه خدمات نصب، سرویس، تعمیر و نگهداری قطعات پنوماتیکی فرآیند های مختلف در اجرای عملیات های گوناگون همکاری موفق و سودمندی با صاحبان مشاغل و فعالان حوزه صنعت و معدن اسکرو، چند سیلندری و بدون روغن، پمپ های باد و… می باشند.

اجزای کمپرسور اسکرو چیست؟

کاربرد هر کدام از اجزای تشکیل‌دهنده‌ی دستگاههای کمپرسور اسکرو تا چه حدی در کارکرد کمپرسور اسکرو می‌تواند تاثیر گذار باشد؟ در ادامه‌ی این مقاله عملکرد هر کدام از اجزای کمپرسورهای اسکرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 معرفی کمپرسور اسکرو

اجزای دستگاههای کمپرسور اسکرو، چنانچه قطعاتی مرغوب و باکیفیت نباشند در این حالت کارآیی اصلی دستگاههای کمپرسور اسکرو هم به میزان قابل توجهی کم می‌گردد. هر نوع ایرادات فنی یا خرابی هایی در اجزای مختلف تشکیل‌دهنده‌ی آنها موجب خرابی و مشکلاتی جدی در کارکرد کمپرسورهای اسکرو است. این کمپرسورهای اسکرو، از کمپرسورهای نوع صنعتی هستند که توانسته‌اند با مزیت های فوق العاده‌ای رضایت کاربران را  جلب کند. از این دستگاه ها اغلب در صنعت های بزرگتر بکار می‌رود.

بهتر است بدانید که جهت طراحی و ساخت آن از قطعه‌های کمتری در قیاس با دیگر کمپرسورها استفاده می‌گردد. کمپرسورهای اسکرو می‌توانند مقدار فشارات سیالات را به میزان دلخواه بالا ببرد. از مهمترین کاربردهایشان در صنایع گوناگون موارد زیر را می‌توان نام برد:

  • صنعت خودروسازی
  • صنعت الکترونیک
  • صنایع هوا
  • صنایع شیمیایی

از عمده‌ترین انواع گوناگون کمپرسورهای اسکرو می‌توان به کمپرسورهای اسکروی نوع خشک و روغنی اشاره کرد و در اولویت قرار دهید. عملکرد هر کدامشان متفاوت می‌باشد.

اجزای کمپرسور اسکرو  و کاربرد آنها

کمپرسورهای اسکرو از اجزا و قطعه‌های گوناگونی ساخته شده‌اند که کاراییهای هر یک از آنها هم فرق می‌کند. چنانچه برندهای گوناگون این دستگاهها امکان دارد اجزای مختلفی داشته باشند اما همگی آنها، تعدادی قطعه‌ی ثابت دارند. در ادامه‌ی مقاله به بررسی عمده‌ترین اجزای آن می‌پردازیم:

 فیلتر هوا

فیلترهای هوا از قطعه‎‌های اصلی و مهم در کمپرسورهای اسکرو هستند. که از آنها جهت فیلتر نمودن گازهای وارد شده به درون این دستگاه استفاده می‌گردد. چنانچه کارایی این قطعات خوب نبود در این حالت کارکرد دستگاهتان با مشکل مواجه خواهد شد و امکان دارد صدمه‌های جدی به آنها وارد گردد. ضروری است جهت اطمینان از میزان سلامت فیلترهای هوا، در بازه‌های زمانی معینی، سرویسهای دوره‌ای را پیگیری نمایید.

فیلتر روغن

ضرورت بکارگیری روغن در کمپرسورهای اسکرو نوع روغنی برای همگان مشهود است. چنین نوعی از فیلترها می‌توانند روغنی را که به دستگاه وارد شده را بررسی نموده و املاح و ذرات مخرب را فیلتر کنند. از این فیلترهای روغن بعنوان مهم‌ترین اجزای کمپرسورهای اسکرو روغنی یاد می کنند. چنانچه هرنوع ایرادی در کارآیی آن بروز کند بایستی در اولین فرصت اقدامات تعویض و تعمیر انجام گردد. این بدان معناست که عملکرد فیلترهای روغن به میزان اهمیت فیلترهای هوا می‌باشد.

بلبرینگ

بلبرینگها را می‌توان جزء قطعه‌های اساسی دستگاههای کمپرسور اسکرو دانست. و کارآیی اصلی این قطعه را در کاهش میزان استهلاک دستگاه می‌توان برشمرد. جهت کاهش نویزهای موجود در دستگاهتان و صدالبته روان بودن آن ضروری می‌باشد که از بلبرینگهای مرغوب و ارجینال بهره بگیرید.

دریچه‌های مکشی

از اجزای دیگر پراهمیت کمپرسورهای اسکرو می‌توان به دریچه‌های مکشی اشاره کرد. هوا از راه همین دریچه‌های مکشی به دستگاه وارد می‌گردد. راندمان دستگاهتان با وجود تنظیمات خاصی که دریچه‌ها دارند، بشکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت. البته آنها به شکل اتوماتیک باز و بسته می‌گردند. مبرهن است که اگر کارکرد دریچه‌های مکشی نامطلوب باشد، در عملکرد دستگاهتان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دریچه‌های تخلیه یا درین

در کمپرسورهای نوع اسکرو بدون روغنی از دریچه‌های تخلیه که خودش قطعه‌ای پراهمیت می‌باشد جهت تخلیه‌ی ابهایی که ممکن است در دستگاه وجود دارد را به عهده دارد. و همین است که اهمیت این قطعه را آشکار می‌سازد زیرا هر نوع نقص و ایرادی مستقیما در عملکرد دستگاه تاثیرگذار خواهد بود.

موتور

موتور که جزئ مهم‌ترین اجزای دستگاه کمپرسور اسکرو می‌باشد و عموما اکثر موتورهای بکار رفته در دستگاهها، برقی می‌باشند. به هر میزانی که ظرفیت مخزن کمپرسور بیشتر باشد، میزان قدرت موتور هم به همان اندازه بیشتر خواهد شد.

جهت بالا رفتن مقدار کارآیی و کم کردن مقدارمصرف برق می‌توانیم سفارشی‌سازی کنیم و همچنین از تجهیزات درایو جهت کنترل کردن حالت استارت، ویا استپ و کارآیی دستگاهها بهره برد.

مخازن ذخیره سازی

از رایبج‌ترین قطعه‌هایی که در دستگاههای کمپرسور اسکرو بکار رفته، می‌توان به مخازن ذخیره سازی اشاره نمود. چنین مخازن ذخیره‌سازی اغلب در سایزها و ابعاد گوناگونی تولید می‌گردند. جهت پروژه‌های صنعتی از مخازن بزرگتر بهره می‌گیرند.

 روتور

همزمان با روشن شدن دستگاهتان، روتورهای هواساز نیروهای محرک لازمه را از راه موتور می‌گیرند. در این حالت می‌باشد که هوا با استفاده از دریچه‌ها مکش می‌گردد. از عمده‌ترین اجزائ کمپرسورهای اسکرو می‌توان روتورها را در نظر گرفت.

بخش کنترل سیستم

بخشهای مربوط به کنترل سیستم جهت کنترل و بررسی نمودن فاکتورهای بااهمیت تعبیه و تهیه شده‌اند. که این قسمت بوسیله‌ی کمپانی‌های تولید کننده‌ی این دستگاه ها، تنظیم می‌گردد. صد البته که در بعضی از موارد اپراتورها می توانند دستکاری های مورد نیاز را انجام دهند.

فیلتر سپراتور

کمپرسورهای اسکرومجهز به فیلترهای جدا کننده می‌باشند. این جداکننده‌ها نقش بخصوصی دارند. کار جداسازی هوای فشرده شده از روغن در تانک‌های دستگاه به میزان کیفیت همین قطعه بستگی دارد. بازدهی هوایی باکیفیت، به سادگی گویای کارایی کمپرسورهای اسکرو نوع روغنی می‌باشد. اگر روغن موجود در هوا به خوبی جداسازی نشود در این صورت احتمال خسارات متعدد تجهیزات مربوط به کمپرسور افزایش خواهد یافت، چنانچه عمل جداسازی روغن های موجود در هوا بدرستی صورت نگیرد.