قطعات کمپرسور

قطعات کمپرسور به سه گروه اصلی شامل  کمپرسور اسکرو برقی ،  کمپرسور پیستونی ، کمپرسور دیزلی طبقه بندی میشوند .   بادرو کمپرسور با بیش از چهار دهه تجربه و فعالیت  توانسته در تامین قطعات یدکی کمپرسورها در سراسر ایران در خدمت مشتریان عزیز باشد .

 • خرید آسان و سریع و ارسال به موقع
 • قیمت خوب بهمراه کیفیت خوب
 • تامین لوازم کمپرسور برقی
 • تامین لوازم کمپرسور  اطلس کوپکو
 • تامین انواع درایر 

توجه : استفاده از قطعات یدکی مناسب و با کیفیت  ، سرویس منظم کمپرسور باعث سلامت دستگاه میگردد و از آسیب رسیدن به سایر قطعات سیستم جلوگیری می نماید .

ارتباط آنلاین واتساپی : کارشناسان فروش – کلیک کنید .

قطعات کمپرسور اسکرو

مهمترین ویژگی در قطعات کمپرسور اسکرو کیفیت و قیمت مناسب کالا  میباشد . لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر روی یکی از موارد و تصاویر پایین کلیک نمایید .

کمپرسور اسکرو از چند جز اصلی و فرعی تشکیل یافته است که این قطعات کمپرسور اسکرو به طور خلاصه در این یادداشت میپردازیم.

 1. واحد هواساز
 2. رادیاتور هوا
 3. رادیاتور روغن
 4. فیلتر هوا
 5. الکتروموتور
 6. واحد PLC

واحد های فرعی کمپرسور که با توجه به میزان حجم و نوع کار انتخاب میشوند :

 1. درایر
 2. میکروفیلتر
 3. المنت
 4. مخزن

و سایر اجزای با توجه به نوع کار و نوع استفاده از کمپرسور متغیر هستند.

 

میکروفیلتر

میکروفیلتر ها وظیفه فیلتر کردن ذرات ریز موجود در هوای فشرده را دارند زیرا هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور دارای ناخالصی های بسیاری است از این رو باید از میکروفیلتر های اولیه و ثانویه استفاده کرد تا این ذرات ناخالص هوای فشرده گرفته شود.

عمده استفاده این میکروفیلتر ها در انواع صنایع غذایی و صنایع تولیدی های کشور میباشد که حساسیت بالایی را بخاطر سلامت انسان ها داراست

در دیدگاه اول شاید این سوال بوجود آید که کاربرد فیلتر هوا کمپرسور چیست و در واقع کار اصلی میکروفیلتر چه فرقی با فیلتر هوا دارد ؟

باید به این نکته مهم و حائز اهمیت اشاره کرد که فیلتر هوای کمپرسور ذرات درشت هوا را گرفته و سپس هوای تولید شده به میکروفیلتر ها هدایت میشود تا ذرات ریز و میکرونی هوا گرفته و ناخالصی های موجود در هوا را حذف کند سپس هوای خالص به سمت سایر دستگاه های خط هدایت و به کارگیری میشود.

درایر

دستگاه درایر وظیفه خشک کردن هوای فشرده را بر عهده دارد ؛ هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور هوا دارای رطوبت نسبی میباشد که این رطوبت باعث خرابی ، سایش ، زنگ زدگی قطعات مورد استفاده قرار میگیرد.

قطعات کمپرسور هوا

قطعات کمپرسور اسکرو شامل واحد هواساز (Air End) ، الکتروموتور ، رادیاتور ، جدا کننده روغن و هوا و سیستم کنترل PLC  است که در زیر  هریک از آنها به اختصار توضیح داده میشود.

مخزن هوا هوای فشرده تولید شده را درون خود ذخیره میکند و سپس به دمای مورد نظر رسانده و به خط تولید انتقال میدهد. انچه در مورد مخزن کمپرسور مهم است، رعایت ضخامت استاندارد می باشد. همچنین کیفیت جوشکاری مخازن نیز حائز اهمیت می باشد. این تجهیزات بعلت سطح تماس گسترده ای که با هوای محیط داشته ، باعث خنک شدن هوای فشرده و بخشی از رطوبت موجود در هوا را به شکل قطرات مایع آب خارج می نمایند.

نکته مهم در خصوص الکتروموتور ها میزان مس بکار رفته در سیم پیچی الکتروموتور می باشد.در الکتروموتور های بی کیفیت میزان مس، کمتر از حد استاندارد است . از این رو مقاومت در سیم پیچی ها بیشتر شده در نتیجه مصرف برق افزایش می یابد.

قطعات کمپرسور باد

تامین قطعات کمپرسور

برای تامین قطعات کمپرسور  های اسکرو با کیفیت و یکی از برندهای مطرح با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

ارتباط از طریق تلگرام – کلیک نمایید 

قطعات كمپرسور
کمپرسور تبریز

ارایه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست .

دفتر تهران : 91077338-021     66609378-021

دفتر تبریز :    35514934-041    35514935-041

ارتباط آنلاین تلگرامی  : کارشناسان فروش  – کلیک کنید .