5/5 - (3 امتیاز)

آنلودر کمپرسور

وظیفه آنلودر کمپرسور  INTAKE VALVES شیر مکانیکی کنترل کننده هوای ورودی به داخل دستگاه هواساز می‌باشد . کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد،در دستگاه های کمپرسور اسکرو، آنلودر  قطعات الکتریکی مکانیکی هستند که جریانات هوای وارد شده به ایرند کمپرسورهای اسکرو را کنترل می‌نمایند.  به طوری که از تابلو فرمان دستگاه پیام را دریافت و با تغییرات و باز و بست دریچه ها  دستگاه را به حالت فشار یعنی لود Load و پس از آن هوا و فشار را به شیربرقی می‍‌‌رساند. این شیرها باید بصورت پنوماتیک به مخزن جدا کننده و و از نظر الکتریکی به کلید فشار وصل گردد.

مزایای استفاده ازIntake Valve  یا دریچۀ آنلودر کمپرسور اسکرو

 • کم گشتن تعداد دفعات روشن و خاموش شدن الکترو موتور کمپرسور
 • کم کردن مصرف انرژی
 • آمادۀ به کار بودن کمپرسورها در تایمهایی که سیستم در حالت Stand Bye است.
 • قدرت کنترل ظرفیت کمپرسور از 0 تا 100 درصد.
 • بالا بردن عمر کمپرسور و الکتروموتور.

 

قیمت آنلودر کمپرسور

قیمت آنلودر کمپرسور بسته به سایز و نوع برند و ملیت متفاوت بوده و از حدود 4 میلیون تومان تا 65 میلیون تومان متغییر می‌‎باشد. هر یک مشتریان نیز بر اساس نیاز خود نسبت به خرید این دستگاه اقدام می‌کنند. برای بهتر انجام شدن روند خرید آنلودر کمپرسور توصیه می‌شود با مجموعه قابل اعتماد و قدیمی همون بادرو کمپرسور ارتباط بر قرار شود.

آنلودر در طیف های گسترده و مختلفی 11 کیلوات تا 350 کیلووات میباشند و با بزرگترشدن ظرفیت و دبی کمپرسور اسکرو تغییر می‌کنند. در اصل وظیفه باز و بسته کردن دریچه هوا و استارت کار دستگاه و خاتمه آن به عهده این قطعه می‌باشد و این قطعه بسته به میزان فشار کار دستگاه و مکش هوا تعیین می‌گردد. این دستگاه ها در طرح های ایتالیایی، چینی و ایرانی در بازار موجود می‌باشند. انواع سری شامل مدل های سری C  مدل R  مدل RB  و … نیز هستند.

 

آنلودر

در بازار ایران چندین مدل و برند آنلودر میباشد که از مطرح ترین آنها محصولات شرکت  VMC میباشد بادرو کمپرسور ارائه دهنه انواع آنلودر در برندهای ایتالیایی و ایرانی و چینی میباشد انواع کیت آنلودر سری R ، RB ، RH  ساخت کمپانی VMC ایتالیا که منظور از این حروف اختصاری نوع حرکت پیستون و نوع حرکت دریچه هوا را مطرح میکند که بسته به میزان فشار و مدل کار انتخاب کیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که دریچه های ورودی در آنلودر کمپرسور باز می شوند تا جریان مخلوط هوا، سوخت به داخل سیلندرهای موتور قبل از فشرده سازی و احتراق جریان یابد، و دریچه های خروجی باز می شوند تا پس از رخ دادن احتراق، گازهای خروجی را از فرآیند احتراق دفع کنند.

این دستگاه معمولا فشار مخزن را هنگام خاموش شدن دستگاه کاملا تخلیه می‌کنند تا در دفعه بعدی استارت دستگاه با مشکل مواجه نشود آنلودر ها نسبت به نوع کار دستگاه و میزان فشار و بار دستگاه متغیر هستند که سری های R  RB  C را دارا هستند. آنلودر ها به دو صورت عمودی و افقی میباشند. یکی دیگر از وظایف آنلودر جلوگیری از روغن برگشتی میباشد که با باز و بسته کردن دریچه هوا این کار انجام می‌شود.

 انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

محصولات مرتبط : قطعات کمپرسور اسکرو 

unloader کمپرسور
آنلودر VMC ایتالیا
SeriesType
R-VMCR20
R-VMCR40
R-VMCR90
RB-VMCRB60R
RB-VMCRB60T
RB-VMCRB60GTR
RB-VMCRB80
RB-VMCRB90
RB-VMCRB115
RB-VMCRB140
RB-VMCRB200
RH-VMCRH30
RH-VMCRH38
RH-VMCRH50
RH-VMCRH60
RH-VMCRH70
آنلودر VMC

آنلودر VMC سری RB

تامین انواع کیت آنلودر سری R ، RB ، RH  ساخت کمپانی VMC ایتالیا که منظور از این حروف اختصاری نوع حرکت پیستون و نوع حرکت دریچه هوا را مطرح میکند که بسته به میزان فشار و مدل کار انتخاب کیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که دریچه های ورودی در آنلودر کمپرسور باز می شوند تا جریان مخلوط هوا، سوخت به داخل سیلندرهای موتور قبل از فشرده سازی و احتراق جریان یابد، در حالی که دریچه های خروجی باز می شوند تا پس از رخ دادن احتراق، گازهای خروجی را از فرآیند احتراق دفع کنند.

آنلودر  VMC کمپرسور در چه مواقعی کار نمیکند؟

 • به دریچه ها  ضربه احتمالی وارد شود ( در زمان مونتاژ و دمونتاژ ).
 • پکینگ ها و اورینگ ها ( کیت ) آسیب ببیند
 • جریان برق در شیربرقی قطع میباشد. خرابی شیر برقی که خود شامل دو بخش بوبین شیر برقی یا به اشتباه بستن شیر است.
 • چنانچه آنلودر بنابه دلایلی از تنظیم خارج شده باشد  و عمل نکند این خرابی ها، به کیت آنلودر یا پکینگ های آن مربوط می باشد که الزاما بایستی عوض شوند در غیر این‌صورت شیربرقی مربوطه بایستی عوض شود.

تعمیر آنلودر 

همان گونه که در بخش پیشین توضیح دادیم، دریچه آنلودر در کمپرسور، از طریق باز و بسته شدن هوای ورودی به کمپرسور اسکرو را کنترل می نماید. بدیهی است که با بسته شدن آنلودر هیچ گونه هوایی به درون کمپرسور نفوذ پیدا نکرده اما همچنان الکتروموتور کمپرسور به گردش خود ادامه می دهد.

در این هنگام است که ایرند کمپرسور باد در حالت کاملاً بی بار قرار گرفته به صورت هرزگرد و آماده به کار قرار می ‌گیرد تا در صورت نیاز به مجدد به فشرده سازی در حالت آماده به کار قرار گرفته و این عمل را بدون وقفه انجام دهد.

بسیاری از مردم به این صفحه می آیند زیرا با شیر تخلیه خود مشکل دارند. یک موارد رایج در بحث تعمیر آنلودر  این است که شیر تخلیه همیشه باز می ماند یا برعکس، شیر تخلیه دیگر باز نمی شود با مشکالت راه اندازی مواجه می شوید. به علاوه، هنگامی که کمپرسور متوقف میشود. صدای معمولی هوای فشرده را نمی شنوید. اگر بارگیری کننده باز بماند، نشت مداوم فشرده را می شنوید. معمولا به نظر می رسد که کلید فشار نشت می کند، زیرا بارگیری اغلب نزدیک کلید فشار قرار دارد.
شیر تخلیه وسیله قابل اطمینان برای کنترل ظرفیت می باشد. در کاربردهای R/HVAC که بار حرارتی ممکن است به دلیل اشغال، نور، شرایط آب و هوایی محیط، بارگذاری محصول و سایر عوامل متفاوت باشد، تعدیل ظرفیت می تواند چرخه های کمتری از کمپرسور، عملکرد بهینه سیستم، افزایش بهره وری انرژی، انعطاف پذیری عملیاتی و رطوبت زدایی بهتر را تضمین کند. بسته به نیاز سیستم، یک کمپرسور معمولی مجهز به یک یا چند سوپاپ تخلیه کننده می باشد.

اساس کار آنلودر کمپرسور

کیت آنلودر

 1. آنلودرها به دو صورت نرمال باز یا نرمال بسته طراحی می شوند. در حالت نرمال باز، باز بودن دریچه تا فشار سازی کامل هوا ادامه دارد و پس از آن بسته می شود.
 2. آنلودر ها یک چک ولو جهت جلوگیری از برگشت روغن به فیلترهوا به هنگام خاموش شدن دارند.
 3. آنلودر RH100 دریچه ورودی مکش هوا به داخل ایرند یا واحد هواسازمی باشد. این قطعه بصورت شیر یکطرفه می باشد که به صورت برقی باز یا بسته می شود. کیت های تعمیراتی آنلودر RH100 در زمان کارکرد ۴۰۰۰ ساعت بایستی که تعویض شوند.
 4. این قطعات در طول زمان، به خاطر باز و بسته شدن دریچه و همچنین دما و فشار کاری بالا معموال خاصیت اولیه خود را از دست می دهند. کیت آنلودر شامل قطعاتی است که بایستی در زمان تعریف شده تعویض شوند.
  کیت تعمیراتی آنلودر بسته به نوع آن شامل قطعاتی همچون فنر، اورینگ، پکینگ و قطعات دیگری می باشد. تعویض کیت آنلودر، شاید ساده به نظر برسد ولی نیاز به تخصص و تبحر دارد.
 5. در صورت عدم تعویض کیت آنلودر مطمعنا دستگاه به مرور آسیب می بیند. این آسیب ها گاها بسیار هزینه و خسارت به بار می آورند. از آنجا که مکش هوا توسط آنلودر انجام می شود و آنلودر در واقع مانند ریه کمپرسور می باشد، لذا چنانچه این اقدام به درستی انجام نشود مانند انسانی خواهد بود که دچار مشکل جدی تنفسی می شود.
  کیت آنلودر RH100 شامل دو بخش اصلی می باشد: قسمت اول که به کیت K1 معروف شده است شامل قطعات اصلی خود آنلودر می باشد. کیت RH100 K1 می تواند شامل زیر مجموعه ای به نام Kit Ret باشد که این کیت در بعضی از موارد نیاز است که همراه با کیت K1 تعویض شود.
 6. قسمت دوم به کیت K2 معروف است، این کیت RH100 K2 شامل قطعات تعویضی بلوکه آلومینیومی آنلودر می باشد. مسلما بهتر است که در زمان تعویض هر دو کیت K1 و K2 تعویض شوند.
 7. در هنگام خرید کیت آنلودر، حتما باید دقت کنید که نمونه اورجینال که توسط سازنده مورد تایید شده است را خریداری نمایید. زیرا نمونه های غیر اورجینال شاید کمی ارزانتر باشند ولی مطمعنا کیفیت الزم را نخواهند داشت و این امر ریسک بزرگی محسوب می شود.

آنلودر چیست

آنلودر کمپرسور هوا به قطعه ای الکتریکی مکانیکی گفته می‌ شود که جریان هوای ورودی به ایرند کمپرسور اسکرو را کنترل می نماید. آنلودر کمپرسور اسکرو یا دریچه دانلودر کمپرسور در زمان هایی که سیستم دچار افت فشار می شود، مسیر ورودی هوای محیط را به درون کمپرسور هدایت کرده و این عمل را تا رسیدن فشار به حداکثر ادامه می ‌دهد.

پس از آن که مخزن پر شده و فشار به حداکثر میزان ممکن رسید، فشار مورد نظر از طریق ترنسمیتر فشار تشخیص داده شده و آنلودر کمپرسور جریان هوای ورودی را مسدود می نماید. آنلودر کمپرسور پیستونی نیز دارای عملکردی مشابه بوده و بدین طریق از ورود هوا به درون کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد.

آنلودر کمپرسورهای هوا یا دریچۀ آنلودر کمپرسور در تایمهایی که در سیستم افت فشار بوجود می‌آید با باز نمودن مسیرهای ورودی هوای محیط اطراف را به داخل کمپرسور هدایت می‌نماید و این حالت تا هنگام به حداکثری رسیدن فشارها ادامه خواهد یافت. بعد از پر شدن مخازن و به میزان حداکثر رسیدن فشارات و تشخیص از راه ترنسمیتر فشار، آنلودر کمپرسورهای هوا جریانات ورودی را می‌بندد و از ورود هوا به قسمت ایرند کمپرسور پیشگیری می کند.

در صنعت به این قطعات شیرهای آنلودر،inlet valve  ، intake valve یا  unload valve می‌گویند نوعی شیر دیگری هم موجود است که به شیرهای تخلیه کننده معروفند، این مدل شیرها با آنلودری که در کمپرسورهای اسکرو مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت هستند و عموماً مصرف آنها در کمپرسورهای پیستونی می باشد.

در واقع آنلودر کمپرسور اسکرو، نوعی شیر کنترل کنندۀ هوای ورودی به درون ایرند (بلوک هواساز) کمپرسورهای اسکرو می‌باشد. زمانی که واحدهای هواساز به وسیلۀ الکترو موتور در حال چرخش می‌باشد. این شیرها وظیفۀ کنترل نمودن ورودی و یا عدم ورودی هوا را به درون هواساز را به عهده داشته است.

این عملیات تا هنگامی که فشارات در درون مخزن به مقدار مناسبی نرسیده باشد ادامه پیدا خواهد کرد به عبارت دیگر این شیرهای ورودی هوا را به داخل Airend را باز می‌نماید تا هواساز قادر باشد عملیات فشرده سازی را انجام بدهد.

چرا باید از دریچه آنلودر کمپرسور استفاده کنیم؟

استفاده از هر کدام از وسایل صنعتی دارای مزایای خاص خود بوده و با توجه به کاربردی که دارند هر کدام از کارهای ما را آسان می سازند! برای مثال هنگامی که یک کمپرسور صنعتی را برای یک کارخانه بزرگ خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهیم، برای محافظت از آن و جلوگیری از رطوبت گرفتن قطعات مختلف و در نتیجه بالا رفتن استهلاک دستگاه، یک درایر تبریدی را نیز سفارش می‌ دهیم!

بنابراین هر کدام از دستگاه های صنعتی دارای مزایای خاص خود هستند. در وصف مزایای استفاده از دریچه آنلودر کمپرسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم تر شدن تعداد دفعات خاموش و روشن شدن الکتروموتور کمپرسور و جلوگیری از استهلاک کمپرسور
 • کاهش مصرف انرژی کمپرسور هوا
 • سبب آماده با کامل بودن کمپرسور باد در زمان هایی که سیستم در حالت استندبای است، می شود.
 • ظرفیت کمپرسور را از صفر تا صد کنترل می نماید.
 • سبب افزایش عمر کمپرسور و الکتروموتور می شود.

اساس انلودر کمپرسور اسکرو

در کمپرسورهای اسکرو کنترل فشارات هوا به وسیلۀ آنلودر یا رگولاتور انجام می‌پذیرد که عمل بسته و باز شدن آنلودر بوسیلۀ شیرهای برقی که متصل به آنلودر که در حالت عادی بسته باشد و در زمان جریان باز می‌گردد تا مکشهای هوا بوسیلۀ ایرند انجام گرفته و به طرف فشرده سازی خواهد رفت.

همین که فشارات به مقدار استاندارد رسید این شیرها بسته می‌گردد و از این به بعد فرایند مکش هوا در درون هواساز متوقف خواهد گشت.

بهتر است بدانید که کلمۀ اسکرو از حیث لغوی به معنی پیچ می‌باشد و عملیات متراکم نمودن هوا در محفظه‌ای به نام بلوک اسکرو یا Air End توسط یکسری پیچ که نر و مادگی می‌باشند و این پیچها خیلی به همدیگر نزدیک می‌باشند و فاصلۀ آنها از هم خیلی کم هستند قرار دارد و در حال چرخش می‌باشند .

کمپرسورهای اسکرو برای شما می‌تواند هوای فشرده را با فشارات و ظرفیتهای بیشتر و متنوع‌تری را تولید نماید .

چگونه آنلودر کمپرسور اسکرو در حالت Unload قرار می گیرد؟

زمانی که فشار داخل مخازن به میزان استاندارد برسد، آنلودر دریچه‌های ورودی هوا را می‌بندد، که در این هنگام همانطور که هواساز کمپرسور در حال کار کردن می‌باشد ولی با وجود این هیچ نوع هوایی وارد آن نمی‌گردد.

نهایتاً عملیات فشرده سازی صورت نمی‌پذیرد و فشار بالا نخاهد رفت. که به عبارت دیگر به این حالت آنلود Unload گفته می‌شود.

آنلودرها به شکل ترکیبی می‌باشند به عبارت دیگر از یک عدد شیر مکانیکی همراه با شیر برقی است.

آنلودرهای کمپرسور اسکرو چگونه و در چه زمانهایی، کمپرسور را زیر بار قرار خواهند داد؟

زمانی که مجدد مصرف هوا صورت می‌گیرد موجب می‌گردد که فشارات داخل مخزن کم گردد (بعنوان مثال فشار 8 بار می گردد) فرمان باز گشتن دریچۀ آنلودر صادر می‌گردد و هوا به داخل هواساز مکش می‌شود. که در اصطلاح دستگاه کمپرسور اسکرو در حالت Load قرار می‌گیرد.

لازم به توضیح می‌باشد که بر طبق اندازۀ کمپرسورها و سایز هواسازها، ابعاد و اندازۀ آنلودر کمپرسور اسکرو هم تغییر می کند.

سیستم آنلود نمودن کمپرسورها یا همان بی بار نمودن آنها بمنظور کنترل میزان ظرفیت سیستم سرمایشی انجام می‌شود. بی بار نمودن یعنی اینکه مقدار مبرد جریانی به کمپرسورها را کم کرده تا سرمایش کمتری در اوپراتور داشته باشیم.

این کار به روشهای گوناگونی انجام می‌شود که از ساده ترین روشهای آن این است که برای این منظور اغلب یک لولۀ بای پس از خطوط مکشی به خطوط دهشی کمپرسور کشیده می شود و در بین این مسیرها یک شیر برقی قرار می دهند. تعداد 4 لولۀ بای پاس و 4 شیر برقی را برای یک کمپرسور بطور معمول در نظر می گیرند که هر کدام 25 درصد از بار سرمایشی را کاهش میدهد.

اساس کارکرد آنلودرهای کمپرسور هوا:

همانگونه که توضیح داده شد دریچۀ آنلودرهای کمپرسور، از راه  باز و بسته شدن هوای ورودی به کمپرسورهای اسکرو را کنترل می‌نماید. با بسته شدن آنلودر هیچ نوع هوایی به داخل کمپرسور وارد نمی‌گردد اما الکترو موتور کمپرسورها همینطور به گردش ادامه می‌دهند. در همین زمان ایرند کمپرسور در حالت کاملاً بی باری قرار دارد و به شکل هرزگرد در حالت آمادۀ بکار قرار می‌گیرد تا چنانچه نیاز شد به فشرده سازی در حالت Load قرار می‌گیرد و عملیات فشرده سازی را بدون هیچ وقفه‌ای انجام می‌دهد.

در هنگامی که کمپرسور در حالت بی‌بار باشد هوای موجود در هواساز کمپرسورهای اسکرو از راه سوراخهای کوچکی از قسمت ایرند خارج می‌گردد. به این ترتیب مسیرهای خروجی هوا هرگز بطور کامل بسته نمی‌شوند و دلیل آن بالا بردن ایمنی و همینطور شرایطی است برای به گردش درآوردن روغنهای موجود و خنک کاری هستند.

3 8

چنانچه در مورد خرید یا تعمیر آنلودر به مشاوره نیاز دارید حتماً از کارشناسان مجموعۀ بادرو کمپرسور راهنمایی بگیرید.

کیت آنلودر (Intake valve or unloader)

کیت آنلودر عبارتند از قطعاتی که باید در تایمهای تعریف شده عوض گردند. کیتهای تعمیراتی آنلودر برطبق نوع آنها عبارتند از قطعه‌هایی مثل اورینگ، فنر, پکینگ و قطعات دیگر هستند.از جمله ولوهایی که در دستگاه کمپرسور به کار رفته است، کیت آنلودر می‌باشد که روی ایراند اتصال یافته و عمل هدایت کنترل شدۀ هوا از فیلترهای هوا به درون ایراند را داشته است.
دریچه‌ی آنلودرها، محدوده‌ی  میزان ظرفیت دبی‌های عبوری معینی داشته‌اند و نسبت به سیستمهای کاری کمپرسورعملکرد و مکانیزمی کاملا کنترلی را دارا خواهد بود. برخی از آنلودرها با بهره‌گیری از جک‌های پنوماتیک باز و بسته می‌گردند (دریچه‌ی چرخان) و برخی دیگر توسط هوای هدایت شده‌ای از سمت سولنوئید ولو بشکل رفت و برگشتی صورت گیرد.

انواع کیت آنلودر

آنلودرها به 2 شکل نرمال بسته یا نرمال باز امکان دارد طراحی شوند. درشکل نرمال بازش، باز بودن دریچه‌اش تا فشار سازی کامل هوا ادامه میابد و بعد از آن دریچه‌اش، نه به شکل کامل (برای بوجود آمدن فشار درروغن که اغلب 1/5 بار است) بسته می‌گردد. آنلودرها یک چک ولو دارند که برای پیشگیری از برگشتن روغن به فیلترهای هوا در زمان خاموش شدن کمپرسور می‌باشند.

عوض کردن این کیت آنلودر، شاید به نظرتان ساده بیاید اما احتیاج به تبحر و تجربه‌ای خاص می‌باشد. چنانچه کیت آنلودر را عوض نکنید مطمعن باشید بزودی دستگاه آسیب می‌بیند. چنین آسیبهایی گاهی خیلی هزینه و خسارت را موجب می‌گردد. از آنجایی که مکش هوا

به وسیله‌ی آنلودر انجام میگیرد و آنلودرها درحقیقت مثل ریه‌ی کمپرسور هستند، ازینرو اگر این اقدام بطور صحیح انجام نشود مثل انسانی خواهد شد که دچار مشکلات جدی تنفسی میگردد .

کیت آنلودر RH100 عبارتند از 2 قسمت عمده می‌باشد: بخش اول که به کیت K1 معروف می‌باشد عبارتند از قطعات اساسی خود آنلودر است. کیت RH100 K1  عبارتند از زیر مجموعه‌ای به اسم Kit Ret است که این کیت در برخی از موارد احتیاج می‌باشد که همراه با کیت K1 عوض گردد.

بخش دوم به کیت K2 معروف گشته است. این کیت RH100 K2 عبارتند از آن قطعات تعویضی بلوکه آلومینیومی آنلودر هستند. البته بهتر می‌باشد که در هنگام تعویض هر دو کیت K1 و K2 تعویض گردند .

در زمان خریدن کیت آنلودر، بهتر است توجه نمایید که نمونه‌ی اصلی و اورجینالش توسط سازنده‌ی آن مورد تایید باشد که خرید کنید. زچون نمونه های فیک و غیر اصل آنها که با قیمتهای پایینتر در بازار موجود هستند کیفیت مورد انتظار را ندارند و این موضوع ممکن است امری با ریسک بالا باشد.

تایم مناسب عوض کردن کیت‌های آنلودر

و دوره‌ی تعویضهای پیشگیرانه‌ای  قسمتهای کیتهای آنلودر در هر 8000 ساعت می‌باشد و بایستی به وسیله‌ی متخصص و کارشناس هوای فشرده انجام پذیرد.
جایگزین کردن مدل آنلودر با یک مدلی دیگر هم بایستی پس از کارشناسی دقیق انجام گیرد.

کارکرد و انواع آنلودر کمپرسور

همیشه کمپرسورهای هوا، دریچه‌های کوچک ولی پراهمیت می‌باشند که قسمتی از کمپرسورهای پیستونی حالت رفت و برگشتی دارند. زمانیکه‌ کمپرسور متوقف شود، فشارات داخل، لوله‌ی تخلیه را از بین خواهد برد. نوع دیگر از شیرهای تخلیه‌کننده موجود است که کمی قدرت آنرا در بخش ورودی کمپرسورهای نوع اسکرو چرخشی یافته که آنها به شیر بارگیری یا شیرهای ورودی معروفند.

کمپرسورهای اسکرو بشکل کارآمدتری عمل می‌نماید چنانچه فشاری که در درون مجموعه‌ی سرسیلندر و یا خطوط تخلیه‌ای بعد از هر چرخه، آزاد گردد. با بالا رفتن فشارات بر رویه‌ی راه‌اندازی دستگاه کمپرسور، موجب راه‌اندازی بهتری کمپرسور وهمچنین بالا رفتن کارایی مفید سیستم و همینطور میزان ساییدگی کمتر قطعات می‌گردد.

اکنون انواع گوناگونی از شیرهای تخلیه موجود است که می‌تواند از تولیدکننده‌ای به تولیدکننده‌ی دیگری خیلی متفاوت هستند. چنین شیرهایی به 2 دسته‌ی اساسی تقسیم می‌گردند: شیرهای تخلیه‌ی مکانیکی : این شیرها طبق فشارات افتراقی مابین فشارات تخلیه و فشارات مکشی کار میکند. شیر زمانی باز میگردد که فشارات تخلیه به میزانی از پیش تعیین شده‌ای برسد. شیرهای تخلیه‌ی الکتریکی : چنین شیرهایی در نتیجه‌ی اعمال جریانات الکتریکی به سیم پیچهای برقی باز میگردند، که نتیجه‌ی آن تولید میدان مغناطیسی می‌باشد.

عیب یابی آنلودر – شیر تخلیه

مطمعنا شما در جستجوی رفع مشکلات شیر تخلیه خودتان به این صفحه آمده‌اید. رایجترین ایراد ممکن این است که شیر تخلیه‌تان همیشه باز بماند یا حالت برعکس: شیرهای تخلیه دیگر باز نشود. چنانچه بارگیری‌کننده‌ی دیگری باز نگردد، با مسائلی نظیر راه‌اندازی مواجه می‌گردید. علاوه بر اینها زمانیکه کمپرسور متوقف گردد، صدای نرمال هوای فشرده را نخواهید شنید. چنانچه بارگیری کننده بحالت باز بماند، نشتهای مداومی فشرده‌ای را

میشنوید. اغلب چنین می‌نماید که کلید فشار نشت مینماید، چون بارگیری بطور معمول، مجاور کلید فشار قرار می‌گیرد. شیرهای تخلیه وسیله‌ی مطمئنی است جهت کنترل نمودن ظرفیت هستند. در کاربردهای R/HVAC که بارهای حرارتی امکان دارد بعلت نور، اشغال، شرایط آب و هوایی محیط اطراف، بارگذاری کالا و دیگر عوامل مختلف باشد، تعدیل ظرفیت می تواند چرخه‌های کمی از کمپرسورها، کارکرد بهینه‌ِ‌ی سیستم، بالا بردن بهره ‌برداری انرژی، انعطاف‌پذیری کاربردی و رطوبت‌زدایی خوبی را تضمین نماید. طبق احتیاجات سیستم، یکعدد کمپرسور معمولی که دارای سوپاپ تخلیه‌کننده است.

کیتvalve or unloader   آنلودر کیت از جمله ولوهای بکار رفته در دستگاه کمپرسور، کیت آنلودر است که روی قسمت ایراند وصل می‌گردد و کار آن هدایت کنترل شده‌ی هوا از فیلترهای هوا به درون ایراند را داشته است.

دریچه‌های آنلودر، محدوده‌ی میزان ظرفیت دبی گذری معینی داشته است و بر طبق سیستمهای کاری کمپرسور کارکرد و مکانیزمی کنترلی گوناگونی دارد. برخی از آنلودرها با بهره‌گیری از جک‌های پنوماتیک باز و بسته می‌گردند (دریچه‌ی چرخان) و برخی توسط هوای هدایت شده‌ای از سمت سولنوئید ولو به شکل رفت و برگشتی و پیستون.

انواع کیت آنلودر:

آنلودرها به 2 حالت نرمال باز یا نرمال بسته تولید می‌گردد. در شکل نرمال باز، باز بودن دریچه‌ها تا فشارسازی کامل هوا، ادامه داشته است و بعد از آن بسته می‌گردد. آنلودرها چک ولوهایی برای پیشگیری از برگشتن روغن به بخش فیلترهای هوا در زمان خاموش بودن دارند .

آنلودر RH100 دریچه‌ی ورودی مکش هوا به درون ایرند یا واحدهای هواساز است. چنین قطعه‌ای به شکل شیر یکطرفه‌ای است که بشکل برقی باز یا بسته می‌گردد. کیتهای تعمیراتی آنلودرها RH100 هنگام کارکرد 4000 ساعت الزاما باید عوض گردد.

چنین قطعاتی در طی زمان، بدلیل باز و بسته گشتن دریچه و همینطور دما و فشارهای کاری بالا اغلب ویژگی اولیه‌ی خود را از دست بدهد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *