4.7/5 - (39 امتیاز)

فیلتر سپراتور کمپرسور

فیلتر سپراتور (Filter Separator)، به عنوان جدا سازی هوا و روغن هوای فشرده کمپرسور، در تمامی کمپرسورهای اسکرو صنعتی و معدنی مورد استفاده قرار میگیرد. از برندهای معروف و مقرون به صرفه فیلتر سپراتور میتوان به فیلتر ترکان ، فیلتر میکروپور ، مان فیلتر آلمان، شور فیلتر اندونزی و فیلتر اطلس کوپکو اشاره کرد. فیلتر سپراتور در سایزبندی مختلف بوده و از لحاظ فشار کاری به چهار دسته اصلی، از نظر برند به شش گروه اصلی و از نظر فیزیکی به دو گروه داخل تانکی و کاتریجی دسته بندی میشوند، لطفا ما را تا آخر این محتوا همراهی فرمایید تا به بررسی این موارد و سایر اطلاعات لازم برای خرید فیلتر سپراتور بپردازیم.

انواع فیلتر سپراتور 

شما برای خرید فیلتر مناسب برای کمپرسور خود، باید انواع فیلتر سپراتور را بشناسید، فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو (Filter separator) بر طبق برند، نوع قرارگیری در کمپرسور و ظاهر فیلتر به دسته‌بندیهای گوناگون تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامۀ این مقاله به توضیح آن می‌پردازیم.

 

انواع فیلتر سپراتور بر طبق ابعاد و اندازه

فیلتر سپراتور برحسب اندازه و ابعاد آن دارای انواع مختلفی می‌باشد که ما در اینجا به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت. در هنگام خرید فیلتر سپراتور نیاز است تا شما پنج اندازه اصلی یک فیلتر را داشته باشید تا بر اساس این ابعاد، فیلتر درخواستی تعیین شود، این ابعاد شامل قطر بیرونی بدنه استوانه، ارتفاع فیلتر، قطر دهانه داخلی بدنه استوانه، قطر فلنچ و هم چنین ارتفاع کلاهک می‌باشند.

در فیلترهای فلنچ دار امکان دارد بر روی فیلتر، سوراخهایی تعبیه شده باشد. در هنگام خرید فیلتر سپراتور بایستی به تعداد سوراخها، قطر سوراخها، فاصلۀ مرکزشان تا مرکز دهانۀ فیلترها نیز دقت گردد.

 بادرو کمپرسور در زمینۀ فروش فیلترهای سپراتور کمپرسور اطلس کوپکو  Atlas Copco، فیلترهای سپراتور کایزر Kiser، فیلترهای سپراتور کمپرسور اینگرسولرند، فیلترهای سپراتور مان  Mann، فیلترهای سپراتور میکروپور Mikropor فعالیت می‌نماید.

فیلتر سپراتور کمپرسور

 

برای سفارش فیلتر سپراتور بهتر است موارد و پارامترهای ذیل مشخص و سپس ثبت سفارش انجام شود .

 • ابعاد فیلتر شامل موارد ذکر شده
 • فشار کاری فیلتر
 • برند فیلتر سپراتور ( داخلی و خارجی ) بهمراه کد مربوطه
 • نوع داخل تانکی یا مدل پیچی شکل بودن

قیمت مناسب و ارسال سریع با بادرو کمپرسور

 

انواع فیلتر سپراتور بر حسب فشار کاری 

 • 7 بار تا 10 بار
 • 14 بار
 • 21 بار
 • 27 بار

انواع فیلتر سپراتور بر طبق ابعاد و اندازۀ 

سه مشخصه اصلی و  اندازۀ اصلی فیلتر سپراتور کمپرسور شامل موارد زیر میباشند

d1: قطر بیرونی فیلتر (قطر استوانه ای)

d2: قطر فلنج

h1: ارتفاع فیلتر

 

فيلتر روغن كمپرسور

فیلتر سپراتور میکروپور 

فیلترهای هوای فشرده میکروپور اولین خط دفاعی برای هر کمپرسور هوا هستند و تأثیر قابل توجهی بر عمر مفید کمپرسور، روان کننده، جداکننده هوا/روغن و فیلتر روغن دارند.

فیلتر سپراتور کاتریجی میکروپور

فیلتر سپراتور سری ZERO برند Mikropor به عنوان المان قابل تعویض و از نوع کاتریجی تولید می‌شوند. از آنجایی که پایه فیلتر ها به محفظه کمپرسور نیاز ندارند، امکان تعویض سریع را بدون نیاز به دسترسی به داخل کمپرسور را فراهم می کنند. فیلتر سپراتور میکروپور برای دبی 0.5 تا 7 متر مکعب بر دقیقه که در فشار کاری 7 تا 20 بار کار می کنند، موجود می باشند.

راهنمای ابعاد و اندازه فیلتر ZERO میکروپور

فیلتر سپراتور مخزنی میکروپور

فیلترسپراتور میکروپور

لیست فیلتر سپراتور مخزنی میکروپور

سپراتور کمپرسور
فیلتر سپراتور اسکرو

نمایندگی فیلتر سپراتور

بادرو کمپرسور با نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور درخشان در صنعت فروش دستگاه های کمپرسور و لوازم جانبی آن، افتخار همراهی شما عزیزان را این بار با نمایندگی فروش فیلتر سپراتور دارد، شما میتوانید انواع مختلف فیلتر سپراتور در ابعاد و اندازه های متفاوت و در برندهای معتبر داخلی و خارجی را با قیمت مناسب از بادرو کمپرسور بخواهید.

ارائه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

شماره تلفن های مرکز فروش فیلتر سپراتور:

فروش و بازاریابی تهران: 66687337-021   66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041    35514935-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir 

امور مشتریان: ارتباط آنلاین با کارشناسان فروش از طریق تلگرام 

فیلتر سپراتور MANN

فیلتر سپراتور MANN

لیست فیلتر سپراتور کمپرسور مان فیلتر

فیلتر سپراتور پاورسپ

فیلتر سپراتور فلنج دار پاور سپ

فیلتر سپراتور فلنج دار پاورسپ

قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور

قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو، جنس ایرانی معمولا از دو میلیون تومان شروع و تا 15 میلیون تومان متغییر میباشد، از پارامترهای مهم و تاثیرگذار در قیمت فیلتر سپراتور میتوان به ایرانی یا وارداتی بودن فیلتر و فشارکاری آن اشاره کرد. لازم به توضیح است قیمت فیلترهای خارجی حدود دو الی سه برابر قیمت فیلتر مشابه ایرانی میباشد.

لطفا جهت اطلاع از قیمت به روز فیلتر سپراتور با شماره واتساپ بادرو کمپرسور (09128204891) در ارتباط باشید.

در بادرو کمپرسور انواع فیلتر سپراتور در برندهای مختلف و ابعاد و اندازه های گوناگون موجود می باشد، از جمله:

 • فیلتر سپراتور میکروپور
 • فیلتر سپراتور ترکان
 • فیلتر سپراتور اطلس کوپکو
 • فیلتر سپراتور sure
 • فیلتر سپراتور MANN

فیلتر سپراتور ترکان

فیلتر سپراتور ترکان کد xp900

فیلتر ترکان XP 900

فیلتر سپراتور ترکان کد xp750

فیلتر ترکان XP 750

فیلتر سپراتور ترکان کد cv250

فیلتر ترکان CV 250

فیلتر سپراتور ترکان کد p375

فیلتر ترکان P 375

لیست فیلتر سپراتور ترکان

لیست فیلتر ترکان برای کمپرسور برقی اطلس کوپکو

فیلتر سپراتور

لیست فیلتر ترکان مناسب کمپرسور اطلس کوپکو دیزلی و معدنی

فیلتر سپراتور اطلس کوپکو

سپراتور کمپرسور

در زمان خرید فیلتر سپراتور کمپرسور به موارد زیر توجه فرمایید!

 1. عمده ترین فاکتورهایی که در زمان خریداری فیلتر سپراتور کمپرسور باید مورد توجه قرار گیرد، ابعاد فیلتر و فشار محیطی می باشد که فیلتر در آن مورد استفاده قرار میگیرد
 2. در نوع المنتی این فیلترها، فاکتورهای مهم خرید عبارتند از: قطر و ارتفاع فیلتر و تعداد سوراخهای آن که بایستی اندازه گیری شود، این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که فیلتر سپراتور خریداری شده با دستگاه کمپرسور مد نظر شما سازگار باشد.
 3. بهتر است علاوه بر موردهای مذکور، مقدار بازدهی فیلتر و فشردگی الیاف و همینطور حداکثر مقدار روغن عبوری و جنس مواد اولیه مورد بررسی قرار گیرد تا با استانداردهای دستگاه‌ها مطابقت داشته باشد. (مشاوران شرکت بادرو کمپرسور شما را برای خریدی کاملا مطمئن راهنمایی خواهند کرد.)

سپراتور کمپرسور

فیلتر سپراتور کمپرسور

زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور

اغلب کارکرد مفید فیلتر سپراتور ایرانی و خارجی  مابین 1000 تا 3000 ساعت می باشد، توصیه می‌گردد بعد از گذراندن دوره مفید فیلتر سپراتور، آنرا در نخستین فرصت ممکن تعویض کنید بخاطر اینکه در صورت توجه نکردن به این امر، احتمال خرابی کمپرسور افزایش می یابد.

 • زمانیکه در هوای خروجی کمپرسور، ذرات روغن وجود داشته باشد فیلتر سپراتور باید تعویض گردد
 • زمان بالا رفتن دمای بیش از حد و غیرمعمولی کمپرسور
 • وجود مایعی شیری رنگ در زمان تخلیۀ آب موجود در مخازن کمپرسور
 • زمان سرویس دوره‌ای تعمیر و نگه‌داری کمپرسور طبق چک لیستها ( تقریبا هر ۱۵۰۰ ساعت)

نشانه های عملکرد نادرست فیلتر سپراتور

 • در هوای خارج شده از دستگاه روغن باشد.
 • بجای آب، ترکیب روغن و آب از کمپرسور خارج گردد.
 • نشانگر، میزان روغن را کمتر نشان دهد و دستگاه خطای دما را نمایانگر شود.
 • چنانچه فیلترهای سپراتور دستگاه کمپرسور کیفیتی نامناسب داشته باشد، عمل جداسازی روغن از هوا به شکل صحیحی انجام نمی‌شود و روغن همراه با هوا به داخل مخزن کمپرسور وارد می‌گردد.

فیلتر سپراتور کمپرسور

عوامل موثر بر افزایش مدت کارکرد فیلتر سپراتور

در صورتی که برخی نکات در زمان استفاده از دستگاه‌ کمپرسور باد مورد توجه قرار گیرد، مدت کارکرد فیلتر به میزان قابل توجهی افزایش یافته و نیازی به خرید فیلتر سپراتور در بازه‌های زمانی کوتاه مدت وجود ندارد.

 • تعویض به موقع روغن کمپرسور: روغن مورد استفاده در کمپرسور باید در زمان اعلام شده توسط سازنده تعویض شود. در زمان اقدام به تعویض روغن کمپرسور، نباید از روغن‌های بی‌کیفیت یا روغن هیدرولیک استفاده شود. کیفیت روغن و توجه به زمان‌بندی دقیق در تعویض روغن می‌تواند به میزان قابل توجهی طول عمر فیلتر سپراتور را افزایش دهد.
 • تعویض به موقع فیلتر روغن کمپرسور: معمولا پس از هر 3000 الی 4000 ساعت استفاده از کمپرسور، فیلتر روغن دستگاه باید تعویض شود.
 • تعویض به موقع فیلتر هوا کمپرسور: عدم تعویض به موقع فیلتر هواکش کمپرسور، احتمال ورود آلاینده بیش از حد مجاز به سیستم را افزایش می‌دهد. به طور معمول فیلتر هوا کمپرسور پس از هر ۳۰۰۰ ساعت استفاده باید تعویض گردد.
 • برقراری صحیح ارتباط ارتینگ: به منظور جلوگیری از انباشت الکتریسیته ساکن و پیشگیری از آتش‌سوزی و انفجار، بدنه توری فیلتر سپراتور باید به سیستم ارت کمپرسور متصل باشد.
 • تنظیم صحیح ساکشن روغن: تانک کوچکی در انتهای سیلندر فیلتر و در داخل سپراتور وجود دارد که روغن جمع شده در آن به وسیله ساکشن به مخزن اصلی روغن بازگردانده می‌شود. در صورتی که ساکشن به طور صحیح تنظیم نشده باشد و روغن از این تانک خارج نشود، فشار محیط بالا رفته و فیلتر منفجر می‌شود.

سایر محصولات بادرو کمپرسور

 

مرکز فروش فیلتر سپراتور

مجموعه بادرو کمپرسور به عنوان یک مرکز فروش فیلتر سپراتور، ارائه کننده انواع فیلتر سپراتور از برندهای مطرح مان فیلتر (MANN‌)، اطلس کوپکو (Atlas Copco)، اینگرسولرند (Ingersoll Rand)، کامپیر (Compair) کایزر (Kaeser)، بوگ (Boge)، فینی (FINI) و برندهای مطرح ایرانی ترکان فیلتر، پاور سپ، SH و ...  برای دستگاه‌های کمپرسور می باشد. قیمت فیلتر سپراتور که توسط این برندها تولید و عرضه می‌شود با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن‌ها با یکدیگر تفاوت خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره رایگان، استعلام موجودی و قیمت به روز فیلتر سپراتور کمپرسور با مشاوران فروش بادرو در ارتباط باشید.

شماره تماس

 • ۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
 • ۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
 • ۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره واتساپ

 • 09128204891
قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو

فیلتر سپراتور چیست

اطلاعاتی که در ادامه ارائه می شود می‌تواند برای اپراتورهای کمپرسور روغنی اسکرو، یا فروشندهای فیلترهای سپراتور و یا هرکسی که جویای اطلاعاتی در مورد فیلترهای سپراتور کمپرسورها باشد، مفید واقع شود. در این مطلب نخست فیلترهای سپراتور را بصورت کلی معرفی می‌نماییم. سپس علت و لزوم وجود چنین فیلترهایی را در کمپرسور مورد بررسی قرار می‌دهیم و با انواع فیلتر سپراتور آشنا می‌گردیم.

فیلتر سپراتور SEPARATOR FILTER به معنی جداکننده می‌باشد. شاید این سوال برایتان پیش آید که خب تمامی فیلترها جدا کننده می‌باشند.

پس تفاوت کجاست؟

فیلترهای سپراتور مانند فیلتر هوا یا فیلترهای روغن نمی‌باشد که آلودگیها را جدا نماید. فیلترهای سپراتور ذره‌های مواد را از هم جدا می‌نماید. مانند زمانیکه آب با سوخت و یا ذرات روغنی با هوا ترکیب شود به یاری فیلترهای سپراتور این ذره‌های مواد از همدیگر جدا می‌گردد.

نقش فیلترهای سپراتور کمپرسور چه چیز می‌تواند باشد؟ فیلترهای سپراتور کمپرسور در کمپرسورهای تزریقی روغنی کاربرد دارد. هوا وارد مخازن فشرده‌سازی هوا می‌گردد و با روغن ترکیب می‌گردد. بعد از فشرده‌شدن هوا، روغن بایستی از آنها جدا گردد. جدا نمودن روغن از این هوای فشرده‌شده طی ۲ مرحله‌ی اصلی و یک مرحله‌ی مکمل رخ می‌دهد.

فیلتر سپراتور ایرانی
 

فیلتر سپراتور کمپرسور چگونه عمل می کند؟

در کل عملیات فیلتراسیون بر اساس ابعاد ذرات می‌تواند فیزیکی و یا شیمیایی و یا ترکیبی از هر دو باشد.
در فیلتر سپراتور کمپرسورها، ذرات روغن که ابعاد آنها بزرگتر است به صورت فیزیکی و با کاغذ میکرو فایبر گلاس فیلتر می‌شوند و هوا عبور می‌کند.
الیاف فایبرگلاس در فیلتر سپراتورها، نوعی ساختار متخلخل نبافته از الیاف مصنوعی شیشه آمیخته با رزین می‌باشند که به صورت لایه لایه قرار می‌گیرند.
هر چه فشردگی لایه‌ها بیشتر باشد و فیبرها باریکتر و روزنه‌ها کوچکتر باشند راندمان فیلتر بالاتر است.
اما وجود فیلتر در مسیر جریان باد و روغن خروجی، افت فشار ایجاد می‌کند و اختلاف فشار باید از مقدار مشخصی بیشتر نشود.

فیلتر سپراتور ترکان فیلتر

 

اهمیت استفاده از روغن در کمپرسور هوا

در دستگاه کمپرسور باد، عمل فشرده‌سازی هوا صورت می‌گیرد که فرایندی گرمازا به حساب می‌آید. با توجه به این موضوع که هوا عایق مناسبی برای جلوگیری از انتقال حرارت نیست، برای این کار به سیال دیگری نیاز است که بتواند حرارت ایجاد شده را به خوبی انتقال دهد. سیالی که در کمپرسورها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید تحمل دماهای بالا را داشته باشد و در اثر گرمای تولیدی به سرعت تبخیر نشود. به همین منظور در کمپرسور هوا از پاشش روغن در مخزن هواساز کمپرسور استفاده می‌کنند. از طرفی با توجه به اینکه هوای خروجی از دستگاه کمپرسور باید عاری از روغن باشد، هوای فشرده شده آمیخته با روغن را از فیلتر سپراتور عبور می‌دهند تا به این ترتیب ذرات روغن از هوا جدا شوند.

فیلتر سپراتور کمپرسور

 

 
 
 

سوالات متداول

فیلتر سپراتور (Filter Separator)، به عنوان جدا ساز هوا و روغن عمل کرده و در تمامی کمپرسورهای اسکرو صنعتی و معدنی مورد استفاده قرار میگیرد.

از برندهای معروف و مقرون به صرفه فیلتر سپراتور میتوان به فیلتر ترکان ، فیلتر میکروپور ، MANN  فیلتر آلمان ، SURE  فیلتر اندونزی و فیلتر اطلس کوپکو اشاره کرد.

 • پس از پایان کارکرد مفید فیلتر (بسته به ایرانی یا خارجی بودن فیلتر سپراتور در حدود 1000 الی 3000 ساعت)
 • وجود مایعی شیری رنگ در زمان تخلیۀ آب موجود در مخازن کمپرسور
 • زمان سرویس دوره‌ای، تعمیر و نگه‌داری کمپرسور طبق چک لیستها
 • بالا رفتن دمای بیش از حد و غیرمعمولی کمپرسور
 • وجود ذرات روغنی در هوای فشردۀ خروجی از کمپرسورهای اسکرو

14 دیدگاه در “فیلتر سپراتور | فیلتر سپراتور کمپرسور

 1. قادر حسنی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یه فیلتر سپراتور LB13145/3 نیاز دارم، موجود دارید این فیلتر رو؟ چطور میتونم قیمتش رو استعلام بگیرم

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
   بله این فیلتر موجود می باشد، لطفا برای دریافت قیمت به روز محصول با شماره واتساپ 09128204891 با کارشناسان بادرو در ارتباط باشید.

 2. مرتضی سلیمانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  فیلتر سپراتور مدل p600 موجود دارید؟ لطفا قیمت بفرمایید

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار
   بله فیلتر سپراتور p600 درحال حاضر موجود می باشد، لطفا برای استعلام قیمت با واتساپ بادرو به شماره 09128204891 در ارتباط باشید.

 3. ولی پور گفت:

  فیلتر سپراتور کمپرسور اینگرسولرند xp900 مورد نیاز هست موجود دارید؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله موجود می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت و خرید فیلتر با کارشناسان بادرو در واتساپ (09128204891) در ارتباط باشید.

 4. مریم مومنی گفت:

  سلام فیلتر سپراتور سری MH برای دستگاه کمپرسور اینگرسولرند موجود دارید?

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله موجود می باشد، لطفا جهت دریافت پیش فاکتور با واتساپ بادرو (09128204891) در ارتباط باشید.

 5. هادی قاسمی گفت:

  سلام روی واشر های فیلتر سپراتور 2 عدد منگنه کوبیده شده.دلیلش چیه

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   به دلیل مسائل مربوط به اتصال اِرت و جلوگیری از آتش گرفتن منبع رسیور و فیلتر سپراتور از این منگنه ها استفاده میشود.

 6. مهدوی گفت:

  سلام
  برای کمپرسور ،Dalgakiran ساخت ترکیه به مدل Dvk100 اپراتور دارین ؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   خیر دوست عزیز، ما فقط خدمات فروش و تعمیر کمپرسور و فروش تجهیزات مربوطه رو ارائه میدیم.

 7. هدایت نامور گفت:

  سلام و درود
  فیلتر سپراتور روغن P375 نیاز داریم دو عدد، با پیک ارسال میکنید؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   فیلتر درخواستی شما موجود می باشد، لطفا جهت هماهنگی ارسال با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
   شماره فروش: 8-66687337-021
   شماره واتساپ فروش: 09128204891

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *