سند بلاست

سند بلاست واژه سندبلاست (sandblast) یک واژه انگلیسی است ، معنی کلمه به کلمه آن عبارت است از سند (sand) به معنی ماسه و بلاست (blast) به معنی انفجار و پرتاب میباشد. در اصطلاح از سیلیس پاشی  یا پرتاب ماسه و شن با فشار بسیار زیاد هوا را سندبلاست می گویند.

مخزن سند بلاست

دیگ سند بلاست

دیگ سند بلاست یا همان مخزن سند بلاست وسیله است که شن های مخصوص سندبلاست در آنجا ریخته میشوند و با کمک هوای فشرده ورودی  از طریق شیلنگ سند بلاست به سمت نازل هدایت میشوند دیگ شامل شیرهای ورودی و خروجی ، درجه فشارسنج ، سوپاپ اطمینان و رطوبت گیر هوای کمپرسور میباشد .

ظرفیت دیگ سند بلاست 

  • دیگ به ظرفیت 500 کیلو
  • دیگ به ظرفیت 340 کیلو
  • دیگ به ظرفیت 320 کیلو – قیف دار – ساده
  • دیگ به ظرفیت 220 کیلو
  • دیگ به ظرفیت 80 کیلو

کاربرد سند بلاست

نازل سند بلاست

انواع نازل های سند بلاست وارداتی  برند Contarcor  آلمان و Clemco Usa  کاربردهای متفاوت

نازلهای سری Clemco  با حروف CTXD  شروع میشوند و سایز بندی به شرح ذیل میباشد

4mm – 6 mm – 8 mm – 10 mm – 12 mm

نازل Celemco
قیمت نازل سند بلاست

آموزش سند بلاست

روش کار به این صورت است که ماسه های ساینده که عمدتا از جنس سیلیس – مسباره و اکسید فلزات هستند با استفاده از فشار باد کمپرسور شتاب گرفته و بر روی سطح قطعه پاشیده میشوند

( با استفاده از ساینده های مخصوص ) جهت بهینه انجام شدن عملیات لعابکاری و تفلون کاری برای ماندگاری و کیفیت یهتر،آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاریهای صنعتی – تزئینی یا رنگ، مات کاری – تمیز کاری و آماده کردن قطعات (سندینگ – sanding ) جهت ارائه در بازار را میتوان انجام داد،حک کردن نوشته و نقوش مختلف و گود برداری و یا برجسته کاری آنها برروی سطوح شیشه ای – چوبی – MDF – کاشی – سرامیک و طلق که بیشتر برای انجام امور تجاری – تبلیغاتی و تزئینات دکور مورد استفاده می باشد.

شیلنگ سند بلاست

شیلنگ سند بلاست باید به صورت ضدسایش باشد . از پرمصرفترین سایز شیلنگ سند بلاست سایز یک اینچ و سایز 1/4 -1 اینچ میباشد که بصورت حلقه های 40 متری میباشد . از برندهای مطرح میتوان از سوپرلاس ترکیه نام برد .

دیگ سند بلاست

نازل سند بلاست 

جنس نازل سند بلاست تنگستن کارباید و آلومنیوم و در بعضی از نازل ها روکش لاستیکی میباشد . خروجی کوچکترین نازل 4 میلیمتر و بزرگترین آن 12 میلیمتر میباشد . از برندهای مطرح میتوان Golden Blast نام برد .

نازل سند بلاست بدون غبار 

تفاوت اصلی این نوع نازل سند بلاست با نوع معمولی در حالت پخش مواد سند بلاست بدون گرد و غبار میباشد .

نازل دارای دو ورودی مواد سند بلاست و آب میباشد

سند بلاست چوب 

برای ظریف کاری و ساخت مبل و کارهای چوبی از سند بلاست چوب استفاده میگردد . برای کاربرد چوب بهتراست از نازل نمره 4 میلیمتر استفاده شود .

نازل آب سند بلاست

کمپرسور سند بلاست

انتخاب کمپرسور سند بلاست به حجم کار و شماره نازل بستگی داشته و در سه گروه کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرو برقی و کمپرسور اسکرو دیزلی تقسیم بندی میشوند

ساخت و مونتاژ انواع کمپرسورهای پرتابل دیزلی از ظرفیت 195 Cfm  تا ظرفیت 900 Cfm

ساخت و مونتاژ انواع کمپرسورهای اسکرو برقی هواساز ساخت کمپانی RotorComp  آلمان با 18 ماه گارانتی در ظرفیت های 100 Cfm  تا 900 CFm

کمپرسورهای وارداتی ایرمن ژاپن دیزلی با یکسال گارانتی

کمپرسورهای وارداتی پیستونی از ظرفیت 500 لیتر بر دقیقه تا 3000 لیتر بر دقیقه مخصوص عملیات سند بلاست ( مخصوص نازل های سری 3mm و 4 mm )

یکی از انواع کمپرسور را انتخاب نمایید .

کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرو برقی ، کمپرسور دیزلی

نمایندگی ایرمن ژاپن

کپسول تنفسی سند بلاست

در هنگام عملیات سند بلاست محیط اطراف اپراتور پر از گرد و غبار ناشی از سند بلاست کاری میباشد . برای تنفس اپراتور نیاز به کپسول تنفسی سند بلاست میباشد . هوا از داخل سیستم سانتریفوژ داخل دستگاه پس از عبور به کلاه جهت تنفس متصل میگردد

جهت جذب ذرات میکرونی روغن باید از میکروفیلتر ها استفاده کرد

درباره میکروفیلتر بیشتر بدانیم … 

کپسول اپراتور سند بلاست

  لباس کار سند بلاست

برای رعایت نکات ایمنی پوشش لباس مخصوص سند بلاست اهمیت فراوانی دارد و یکی از ملزومات میباشد ، مواد سند بلاست سلیس و … حالت خورندگی و سایش  دارد انتخاب بهترین نوع لباس کار و دستکش و کلاه ایمنی از نوع ضد سایش مهم و ضروری میباشد .انواع لباس کار سند بلاست بصورت ایرانی و خارجی در بازار عرضه میگردد .

لباس سند بلاست

هولدر

هولدر نگهدارنده شیلنگ برای متصل کردن شیلنگ مواد سند بلاست به نازل و از طرف دیگر شیلنگ مواد  به مخزن سند بلاست . هولدر سند بلاست به دو صورت دنده ریز مربوط به سمت نازل و دنده درشت مربوط به دیگ میباشد .

بیشترین سایز مورد استفاده 1 1/4 ”  و سایز یک اینچ بوده و بستگی به سایز شیلنگ دارد .

مخزن سند بلاست

لوازم سند بلاست

لوازم  شامل : کمپرسور ، دیگ ، شیلنگ هوا ، شیلنگ مواد ، شیلنگ کپسول تنفسی ، کلاه ایمنی ، اتصالات ، کپسول تنفسی میباشد

قیمت سند بلاست

قیمت سند بلاست و تجهیزات مربوطه بستگی به حجم و سایز کمپرسور ، متراژ شیلنگ ها و تعداد درخواست متفاوت بوده و در محدوده 10 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان میباشد .

برای دریافت بهترین قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید …

ارتباط با ما …