آنلودر کمپرسور

وظیفه آنلودر کمپرسور  INTAKE VALVES شیر مکانیکی کنترل کننده هوای ورودی به داخل دستگاه هواساز می‌باشد به طوری که از تابلو فرمان دستگاه پیام را دریافت و با تغییرات و باز و بست دریچه ها  دستگاه را به حالت فشار یعنی لود Load و پس از آن هوا و فشار را به شیربرقی می‍‌‌رساند. این شیرها باید بصورت پنوماتیک به مخزن جدا کننده و و از نظر الکتریکی به کلید فشار وصل گردد.  این دستگاه معمولا فشار مخزن را هنگام خاموش شدن دستگاه کاملا تخلیه می‌کنند تا در دفعه بعدی استارت دستگاه با مشکل مواجه نشود آنلودر ها نسبت به نوع کار دستگاه و میزان فشار و بار دستگاه متغیر هستند که سری های R  RB  C را دارا هستند. آنلودر ها به دو صورت عمودی و افقی میباشند. یکی دیگر از وظایف آنلودر جلوگیری از روغن برگشتی میباشد که با باز و بسته کردن دریچه هوا این کار انجام می‌شود. در صورت خرابی در بعضی مواقع با تعویض کیت ها و اصلاح دریچه ها قابل اصلاح می‌باشند و در بعضی اوقاف باید جایگزین شود. اطلاعات و مدل بعضی از این دستگاه ها در جدول مشخص شده است.

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

آنلودر

در بازار ایران چندین مدل و برند آنلودر میباشد که از مطرح ترین آنها محصولات شرکت  VMC میباشد بادرو کمپرسور ارائه دهنه انواع آنلودر در برندهای ایتالیایی و ایرانی و چینی میباشد انواع کیت آنلودر سری R ، RB ، RH  ساخت کمپانی VMC ایتالیا که منظور از این حروف اختصاری نوع حرکت پیستون و نوع حرکت دریچه هوا را مطرح میکند که بسته به میزان فشار و مدل کار انتخاب کیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که دریچه های ورودی در آنلودر کمپرسور باز می شوند تا جریان مخلوط هوا، سوخت به داخل سیلندرهای موتور قبل از فشرده سازی و احتراق جریان یابد، و دریچه های خروجی باز می شوند تا پس از رخ دادن احتراق، گازهای خروجی را از فرآیند احتراق دفع کنند.

محصولات مرتبط : قطعات کمپرسور اسکرو 

unloader کمپرسور
آنلودر VMC ایتالیا
SeriesType
R-VMCR20
R-VMCR40
R-VMCR90
RB-VMCRB60R
RB-VMCRB60T
RB-VMCRB60GTR
RB-VMCRB80
RB-VMCRB90
RB-VMCRB115
RB-VMCRB140
RB-VMCRB200
RH-VMCRH30
RH-VMCRH38
RH-VMCRH50
RH-VMCRH60
RH-VMCRH70

قیمت آنلودر کمپرسور

قیمت آنلودر کمپرسور بسته به سایز و نوع برند و ملیت متفاوت بوده و از حدود 3 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان متغییر می‌‎باشد. هر یک مشتریان نیز بر اساس نیاز خود نسبت به خرید این دستگاه اقدام می‌کنند. برای بهتر انجام شدن روند خرید آنلودر کمپرسور توصیه می‌شود با مجموعه قابل اعتماد و قدیمی همون بادرو کمپرسور ارتباط بر قرار شود.

آنلودر در طیف های گسترده و مختلفی 11 کیلوات تا 350 کیلووات میباشند و با بزرگترشدن ظرفیت و دبی کمپرسور اسکرو تغییر می‌کنند. در اصل وظیفه باز و بسته کردن دریچه هوا و استارت کار دستگاه و خاتمه آن به عهده این قطعه می‌باشد و این قطعه بسته به میزان فشار کار دستگاه و مکش هوا تعیین می‌گردد. این دستگاه ها در طرح های ایتالیایی، چینی و ایرانی در بازار موجود می‌باشند. انواع سری شامل مدل های سری C  مدل R  مدل RB  و … نیز هستند.

آنلودر VMC سری RB

تامین انواع کیت آنلودر سری R ، RB ، RH  ساخت کمپانی VMC ایتالیا که منظور از این حروف اختصاری نوع حرکت پیستون و نوع حرکت دریچه هوا را مطرح میکند که بسته به میزان فشار و مدل کار انتخاب کیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که دریچه های ورودی در آنلودر کمپرسور باز می شوند تا جریان مخلوط هوا، سوخت به داخل سیلندرهای موتور قبل از فشرده سازی و احتراق جریان یابد، در حالی که دریچه های خروجی باز می شوند تا پس از رخ دادن احتراق، گازهای خروجی را از فرآیند احتراق دفع کنند.

از دلایل عمل نکردن آنلودر می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • خرابی شیرهای برقی که خودشان شامل خرابی های بین  شیر برقی و یا سربندی اشتباهی که در شیر برقی صورت گرفته است.
 • خرابی پکینگ آنلودر در مدل‌های قدیمیتر یا خرابی کیت های آنلودر در مدل های جدیدتر

چنانچه آنلودر به شکل دستی تحریک شده باشد و عمل کند این خرابی ها، به کیت آنلودر یا پکینگ های آن مربوط می باشد که الزاما بایستی عوض شوند و در غیر این‌صورت شیربرقی مربوطه بایستی عوض شود. شرکت بادرو کمپرسور با داشتن واحدهای تخصصی تعمیرات آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مربوط به تعمیر قطعات، از جمله انواع آنلودر است و همینطور فروش انواع آنلودر با برندهای  vmc تولید کشور ایتالیا با قیمت های متعادل و تخفیفات ویژه در مدل های ذیل قابل عرضه می‌باشد:

 • آنلودر R20آنلودر R40آنلودر R90
 • آنلودر RH25 آنلودر RH60آنلودرRH100

در چه مواقعی آنلودر  VMC کمپرسور کار نمیکند؟

 • جریان برق در شیربرقی قطع میباشد.
 • پکینگ ها و اورینگ ها ( کیت ) آسیب ببیند. کیت ها در آنلودرهای جدید، پکینگ ها در آنلودرهای قدیمی.
 • به دریچه ها  ضربه احتمالی وارد شود ( در زمان مونتاژ و دمونتاژ ).
 • خرابی شیر برقی که خود شامل دو بخش بوبین شیر برقی یا به اشتباه بستن شیر است.
آنلودر کمپرسور

تعمیر آنلودر

بسیاری از مردم به این صفحه می آیند زیرا با شیر تخلیه خود مشکل دارند. یک عیب رایج این است که شیر تخلیه همیشه باز می ماند یا برعکس، شیر تخلیه دیگر باز نمی شود . اگر بارگیری کننده دیگر باز نشود، با مشکالت راه اندازی مواجه می شوید. به علاوه، هنگامی که کمپرسور متوقف میشود. صدای معمولی هوای فشرده را نمی شنوید. اگر بارگیری کننده باز بماند، نشت مداوم فشرده را می شنوید. معمولا به نظر می رسد که کلید فشار نشت می کند، زیرا بارگیری اغلب نزدیک کلید فشار قرار دارد.
شیر تخلیه وسیله قابل اطمینان برای کنترل ظرفیت می باشد. در کاربردهای R/HVAC که بار حرارتی ممکن است به دلیل اشغال، نور، شرایط آب و هوایی محیط، بارگذاری محصول و سایر عوامل متفاوت باشد، تعدیل ظرفیت می تواند چرخه های کمتری از کمپرسور، عملکرد بهینه سیستم، افزایش بهره وری انرژی، انعطاف پذیری عملیاتی و رطوبت زدایی بهتر را تضمین کند. بسته به نیاز سیستم، یک کمپرسور معمولی مجهز به یک یا چند سوپاپ تخلیه کننده می باشد.

اساس کار آنلودر کمپرسور

کیت آنلودر

 1. آنلودرها به دو صورت نرمال باز یا نرمال بسته طراحی می شوند. در حالت نرمال باز، باز بودن دریچه تا فشار سازی کامل هوا ادامه دارد و پس از آن بسته می شود.
 2. آنلودر ها یک چک ولو جهت جلوگیری از برگشت روغن به فیلترهوا به هنگام خاموش شدن دارند.
 3. آنلودر RH100 دریچه ورودی مکش هوا به داخل ایرند یا واحد هواسازمی باشد. این قطعه بصورت شیر یکطرفه می باشد که به صورت برقی باز یا بسته می شود. کیت های تعمیراتی آنلودر RH100 در زمان کارکرد ۴۰۰۰ ساعت بایستی که تعویض شوند.
 4. این قطعات در طول زمان، به خاطر باز و بسته شدن دریچه و همچنین دما و فشار کاری بالا معموال خاصیت اولیه خود را از دست می دهند. کیت آنلودر شامل قطعاتی است که بایستی در زمان تعریف شده تعویض شوند.
  کیت تعمیراتی آنلودر بسته به نوع آن شامل قطعاتی همچون فنر، اورینگ، پکینگ و قطعات دیگری می باشد. تعویض کیت آنلودر، شاید ساده به نظر برسد ولی نیاز به تخصص و تبحر دارد.
 5. در صورت عدم تعویض کیت آنلودر مطمعنا دستگاه به مرور آسیب می بیند. این آسیب ها گاها بسیار هزینه و خسارت به بار می آورند. از آنجا که مکش هوا توسط آنلودر انجام می شود و آنلودر در واقع مانند ریه کمپرسور می باشد، لذا چنانچه این اقدام به درستی انجام نشود مانند انسانی خواهد بود که دچار مشکل جدی تنفسی می شود.
  کیت آنلودر RH100 شامل دو بخش اصلی می باشد: قسمت اول که به کیت K1 معروف شده است شامل قطعات اصلی خود آنلودر می باشد. کیت RH100 K1 می تواند شامل زیر مجموعه ای به نام Kit Ret باشد که این کیت در بعضی از موارد نیاز است که همراه با کیت K1 تعویض شود.
 6. قسمت دوم به کیت K2 معروف است، این کیت RH100 K2 شامل قطعات تعویضی بلوکه آلومینیومی آنلودر می باشد. مسلما بهتر است که در زمان تعویض هر دو کیت K1 و K2 تعویض شوند.
 7. در هنگام خرید کیت آنلودر، حتما باید دقت کنید که نمونه اورجینال که توسط سازنده مورد تایید شده است را خریداری نمایید. زیرا نمونه های غیر اورجینال شاید کمی ارزانتر باشند ولی مطمعنا کیفیت الزم را نخواهند داشت و این امر ریسک بزرگی محسوب می شود.

آنلودر کمپرسور

آنلودر کمپرسور

مهم ترین کارکرد کمپرسورهای اسکرو برای تامین هوای فشرده بوده که قادر است بیش از هزار لیتر بر دقیقه هوای فشرده تامین نماید. یکی از مهم ترین ویژگی های خوب کمپرسور اسکرو را می توان صدای کم و در عین حال قابلیت کارکرد مداوم و بدون وقفه آن دانست.

اگر به تولید هوای فشرده به صورت مداوم و ۲۴ ساعته نیاز دارید می توانید روی کمپرسور اسکرو حساب کنید. در مقایسه کمپرسور اسکرو با کمپرسور پیستونی می‌ توان به جرات گفت که کمپرسور اسکرو دارای صدای بسیار کم تری می باشد.

نحوه کارکرد کمپرسور

همان گونه که از نام این نوع کمپرسورها پیدا است، روغن به بخش هایی از این کمپرسورها تزریق می گردد. در ابتدا هوا از فیلتر عبور کرده و وارد ایرند کمپرسور اسکرو می گردد. در ایرند هوا فشرده شده به همراه با روغن خارج می شود.

برای جداسازی روغن از هوا ترکیب مورد نظر وارد سپراتور کمپرسور می‌ گردد. سپس هوا از روغن جدا شده و وارد رادیاتور کمپرسور می‌ شود تا دمای آن را کاهش داده و وارد مخزن کمپرسور کند.

آنلودر کمپرسور چیست؟

آنلودر کمپرسور هوا به قطعه ای الکتریکی مکانیکی گفته می‌ شود که جریان هوای ورودی به ایرند کمپرسور اسکرو را کنترل می نماید. آنلودر کمپرسور اسکرو یا دریچه دانلودر کمپرسور در زمان هایی که سیستم دچار افت فشار می شود، مسیر ورودی هوای محیط را به درون کمپرسور هدایت کرده و این عمل را تا رسیدن فشار به حداکثر ادامه می ‌دهد.

پس از آن که مخزن پر شده و فشار به حداکثر میزان ممکن رسید، فشار مورد نظر از طریق ترنسمیتر فشار تشخیص داده شده و آنلودر کمپرسور جریان هوای ورودی را مسدود می نماید. آنلودر کمپرسور پیستونی نیز دارای عملکردی مشابه بوده و بدین طریق از ورود هوا به درون کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد.

اساس کار آنلودر کمپرسور

همان گونه که در بخش پیشین توضیح دادیم، دریچه آنلودر در کمپرسور، از طریق باز و بسته شدن هوای ورودی به کمپرسور اسکرو را کنترل می نماید. بدیهی است که با بسته شدن آنلودر هیچ گونه هوایی به درون کمپرسور نفوذ پیدا نکرده اما همچنان الکتروموتور کمپرسور به گردش خود ادامه می دهد.

در این هنگام است که ایرند کمپرسور باد در حالت کاملاً بی بار قرار گرفته به صورت هرزگرد و آماده به کار قرار می ‌گیرد تا در صورت نیاز به مجدد به فشرده سازی در حالت آماده به کار قرار گرفته و این عمل را بدون وقفه انجام دهد.

چرا باید از دریچه آنلودر کمپرسور استفاده کنیم؟

استفاده از هر کدام از وسایل صنعتی دارای مزایای خاص خود بوده و با توجه به کاربردی که دارند هر کدام از کارهای ما را آسان می سازند! برای مثال هنگامی که یک کمپرسور صنعتی را برای یک کارخانه بزرگ خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهیم، برای محافظت از آن و جلوگیری از رطوبت گرفتن قطعات مختلف و در نتیجه بالا رفتن استهلاک دستگاه، یک درایر تبریدی را نیز سفارش می‌ دهیم!

بنابراین هر کدام از دستگاه های صنعتی دارای مزایای خاص خود هستند. در وصف مزایای استفاده از دریچه آنلودر کمپرسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم تر شدن تعداد دفعات خاموش و روشن شدن الکتروموتور کمپرسور و جلوگیری از استهلاک کمپرسور
 • کاهش مصرف انرژی کمپرسور هوا
 • سبب آماده با کامل بودن کمپرسور باد در زمان هایی که سیستم در حالت استندبای است، می شود.
 • ظرفیت کمپرسور را از صفر تا صد کنترل می نماید.
 • سبب افزایش عمر کمپرسور و الکتروموتور می شود.

خرید آنلودر کمپرسور

خرید تجهیزات صنعتی با کیفیت با قیمت مناسب همواره یکی از دغدغه افرادی است که در زمینه صنعت مشغول به کار هستند. کمپرسورهای مختلف قادر به تامین نمودن هوای فشرده برای کارخانجات مختلف هستند. اهمیت خرید یک درایر مناسب برای کمپرسور را تنها افرادی می دانند که از محصولات با کیفیت استفاده نموده اند.

بدیهی است که برای خرید سندبلاست باید به فروشگاه هایی مراجعه کرد که دارای سابقه ای درخشان در زمینه ارائه محصولات صنعتی هستند. امروزه با گسترش راه های ارتباطی و انواع مختلف وسایل نقلیه، خرید تجهیزات صنعتی بسیار تاثیر داشته و هیچ گونه محدودیت مکانی وجود ندارد.

اگر قصد دارید که یک خشک کن هوا را برای کمپرسور خود سفارش دهید، کافی است که به وب سایت بادرو کمپرسور مراجعه کرده و از دسته بندی محصولات وسیله مورد نیاز خود را سفارش داده و آن را با مناسب ترین قیمت و در سریع ‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

خرید آنلودر کمپرسور

کلام آخر

آنلودر کمپرسور بسته به نوع عملکرد دستگاه و میزان فشار و بار روی دستگاه متفاوت است که دارای سری R RB C می باشد. تخلیه کننده ها هم عمودی و هم افقی هستند.
آنلودر هادر بازه های وسیع و متفاوت از 11 کیلووات تا 350 کیلووات هستند و با افزایش ظرفیت و دبی کمپرسور اسکرو تغییر می کنند. در اصل وظیفه باز و بسته شدن دریچه هوا و شروع به کار دستگاه و اتمام آن بر عهده این قسمت می باشد.