4.8/5 - (32 امتیاز)

مخزن هوای فشرده

هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور در مخزن کمپرسور ذخیره شده و تحت فشار 7 تا 10 بار و در مواردی حدود 13 بار تا 40 بار مورد مصرف صنایع قرار می گیرد و یکی از اصلی ترین ملزومات و تجهیزات جانبی کمپرسور اسکرو میباشد .
مهمترین نکات قابل توجه قبل از خرید مخزن هوا، کیفیت محصول، ضخامت ورق، نوع ورق، نوع جوش و فشار کاری هستند. در ادامه مشخصات فنی انواع مخزن باد اشاره خواهیم کرد.
رطوبت موجود در هوای فشرده در مخازن کمپرسور اثر گذار بوده و باعث اکسید شدن و پوسیدگی از سمت داخل میشود که با رنگ اپکسی پوشانده و مقاوم کاری شده است. استفاده از رطوبت گیر کمپرسور قبل از مخزن و شیر اتودرین برقی برای نصب زیر مخزن توصیه می گردد.

مخزن کمپرسور هوا

مخزن کمپرسور باد

مخزن کمپرسور باد از ظرفیت های 1000 لیتری تا 10000 لیتری موجود می باشد و با ورق ST 37 در ضخامتها، فشارها و مدلهای متفاوت با عنایت به کارایی و احتیاج مشتری، طراحی و تولید می‌گردد. مخزن هوا در مدل‌های رایج اعم از مخزنهای ایستاده، مخزنهای خوابیده و غیره می باشد که طبق سلیقه و احتیاج مشتری و مقدار فشار کاری مورد نیاز، تولید می شود.

متریال مورد استفاده در مخزن باد بادرو کمپرسور

 • SHELL: SA106-Gr.B
 • HEADS: SA516-Gr.70
 • LEGS: ST37-2
 • COUPLING: SA105 (# 3000)
مخزن هوای فشرده

مشخصات فنی مخازن هوای فشرده

خرید مخزن کمپرسور

مهمترین گام و در واقع یکی از چالش ها قبل از نصب و راه اندازی کمپرسور باد  برای صاحبان مشاغل صنعتی هیدرولیکی پیچیده و حتی صنایع بسیار کوچک پنوماتیکی به منظور تامین هوای فشرده، خرید قطعات کمپرسور اسکرو می‌باشد.
خرید مخزن کمپرسور اسکرو و پیستونی و تحت فشار نیز از این دسته چالش ها می‌باشد.
در صورتی که از مراکز فروش مخزن کمپرسور معتبر و در عین حال با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش و پشتیبانی در تامین این قطعات و لوازم یدکی کمپرسور بهره ببرید در هزینه های نهایی متحمل شده بی شک کاهش چشمگیری مشاهده خواهید کرد.

بادرو کمپرسور با نیم قرن حضور درخشان در صنعت، سازنده و ارائه دهنده انواع مخزن کمپرسور و مخزن استاندارد، آماده دریافت سفارش ساخت مخزن در ابعاد و فشارکاری موردنیاز مشتریان عزیز می باشد، لطفا جهت خرید، ثبت سفارش و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با متخصصین بادرو کمپرسور در ارتباط باشید.

شماره تلفن فروش تهران:

۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره تلفن فروش تبریز:

۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۴
۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۵

شماره ارتباط واتساپ بادرو:

09128204891

محصولات مرتبط با مخزن پمپ باد در بادرو کمپرسور

ترتیب نصب مخزن هوا در سیستم هوای فشرده

ترتیب نصب مخزن باد کمپرسور و سایر اجزا در سیستم هوای فشرده به شرح زیر می باشد:

 1. کمپرسور هوای فشرده
 2. افتر کولر
 3. تله آبگیر کمپرسور
 4. مخزن هوای فشرده
 5. پری میکروفیلتر
 6. میکروفیلتر اولیه
 7. درایر تبریدی کمپرسور
 8. میکروفیلتر ثانویه
 9. میکروفیلتر کربن اکتیو
سیستم هوای فشرده2

مخزن فشار قوی

به مخازن با فشار کاری بیش از 10 بار، مخزن فشار قوی گفته میشود و معمولا در فشارهای کاری 20 ، 30 و 40 بار تولید و عرضه میگردد، این نوع مخازن در صورت نیاز با گواهی استاندارد ایران ساخته شده و گواهی نیز ارائه میگردد.

بیشترین موارد استفاده مخزن فشارقوی در صنایع پت و بطری سازی می باشد و در صورت کلی در هر صنعتی که از بوستر کمپرسور استفاده می شود باید از مخزن فشار قوی نیز استفاده شود.

پر فروش ترین نوع مخزن فشار قوی از 200 لیتر تا 5000 لیتر می باشد و در هنگام سفارش این نوع مخزن ها باید توجه شود که متریال و جوش آن تخصصی و استاندارد باشد.

مخزن کمپرسور باد

ویژگی های مخزن فشار قوی بادرو کمپرسور:

 • دارای گواهی و پلاک استاندارد از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
 • دارای سوپاپ اطمینان برنجی دنده ای
 • دارای گیج فشار متناسب با فشار مخزن
 • دارای اتودرین با سایز متناسب با مخزن

مخزن کمپرسور استاندارد

کمپرسورها باید دارای مخزن هوای فشرده استاندارد باشند. این مخازن باید به گونه ای ساخته شوند که مقاومت بالای داشته و فشارهای ناشی از هوای فشرده را کنترل کنند. مخازن هوای استاندارد از واحدهای بسیار مهم در صنعت می‌باشند که باید نسبت به کمپرسور تهیه شوند. در انتخاب مخزن باید به فشار کاری، ظرفیت کمپرسور و ضخامت بدنه توجه داشت. هیچ گونه افت فشاری نباید مشاهده شود. همچنین ورق استفاده شده در ساخت مخزن هوای استاندارد باید مقاوم باشد. مخازن هوای استاندارد با ارائه گواهی جوش و با فشارکاری مختلف بوده و شرکت های حفاری و نفت و اکثریت شرکت گازی از این نوع مخازن استفاده می‌نمایند.

مخزن کمپرسور هوا

مخزن استاندارد

مخازن استاندارد موجود در بادرو کمپرسور منطبق بر استاندارد ASME Sec. III تولید و طراحی شده است و همه‌ی مراحل اجرایی از انتخاب مواد و طراحی گرفته تا پروسه‌ی تولیدی که منطبق بر این استانداردها است. بعضی از جزییات اجرا و ویژگیهای فنی و یا اندازه و ابعاد مخازن استاندارد ذکر شده است :

 • ساخت و طراحی مخزن‌های استاندارد مطابق کد ASME Sec. III DIV.1 است.
 • جنس ورق و کله‌گی مخزنها از فولاد  SA 516 Gr. 70 فلنجها A105 و نازلها A106 Gr.B هستند.
  کله‌گی مخزنها از نوع Elliptical 2:1 هستند.
 • بر روی همه‌ی مخزنهای استاندارد تولیدی، عمل بازرسی که شامل تست کردن مواد نافذ (PT) و رادیوگرافی (RT) و یا هیدرواستاتیک (HT) طبق استاندارد ASME انجام می‌گیرد.
 • مخزنهای استاندارد روتین طبق فشارات کاری 10 [barg]، فشارات طراحی 12 [barg]  و فشارات تست 15/6 [barg]  تولید می‌شوند.
 • مخزن کمپرسور استاندارد سفارشی طبق فشارات کاری 13 [barg]، فشارات طراحی 15/6 [barg]  و فشارات تست 20/3 [barg]  تولید می‌شوند.
 • همه‌ی مخزنهای استاندارد نسبت به سایز، مجهز به Manhole یا Handhole مناسب با استاندارد ASME هستند.
 • همه‌ی نازلهای 2 و بالاتر و همینطور  ManHole  یا HandHole ها که دارای ورقه‌ی تقویتی از نوع جنس SA516 Gr.70 و اندازه و اجرای مورد تایید استاندارد ASME هستند.

نوع تست در مخازن استاندارد 

 • تست هیدرو استاتیک
 • تست X-RAY
 • تست PT
 • تست UT
 • تست VT
مخزن کمپرسور باد

مخزن باد کوچک

مخزن هوا فشرده کوچک اصطلاحا به مخازن زیر 1000 لیتری گفته میشود که در صورت نیاز به هوا با حجم کمتر، از این نوع مخازن استفاده میشود و معمولا شامل مخازن 50 ، 80، 150، 250 و 500 لیتری است و در دو نوع مخزن باد کوچک ایستاده و افقی ساخته میشود که دارای رنگ کوره ای می باشند و در صورت درخواست، متعلقات آن شامل سوپاپ اطمینان، مانومتر، شیرآلات و ... نیز ارائه میگردد.

در صورت درخواست مشتریان عزیز، امکان افزودن چرخ به مخزن های 150، 250 و 500 لیتری امکان پذیر می باشد.

مخزن پمپ باد

مخزن هوای فشرده یا "مخزن حمل" یک ابزار مفید است که به شما امکان می دهد هوای فشرده را در یک واحد قابل حمل و استفاده آسان ذخیره کنید، به این صورت که با استفاده از هر نوع کمپرسور هوا، مخزن را با هوای فشرده پر می‌کنید، سپس میتوانید مخزن پمپ باد را به هر کجا که می‌خواهید، ببرید. مخازن هوای فشرده معمولاً برای پر کردن لاستیک در اتومبیل، دوچرخه، تریلر، ATV و غیره - مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما برای کاربردهایی همچون کارخانجات ها و صنایع مهم نیز استفاده می‌شوند.

مجموعه بادرو کمپرسور کلیه این خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نکات مهم جهت نگهداری از مخزن هوا

 • از نگهداری مخزن هوا فشرده در زیر برف و باران و آفتاب شدید خودداری گردد.
 • قبل از استارت و شروع کار از عملکرد صحیح سوپاپ اطمینان و مانومتر اطمینان حاصل گردد و یکبار تست شود
 • مخزن کمپرسور در فشار کاری مجاز استفاده گردد، زیرا در استفاده از فشار غیر مجاز باعث ایجاد خطرات احتمالی و انفجار مخزن وجود دارد.
 • توصیه میشود هر سال یکبار داخل و بیرون مخزن رنگ آمیزی شود.
 • پس از باز و بست دریچه منهول از بسته و سفت شدن پیچها مطمئن باشید.
 • استفاده از واتر ترپ یا رطوبت گیر باعث بالا رفتن عمر دستگاه می‌گردد.
 • توصیه میگردد برای تخلیه آب مخزن کمپرسور از اتودرین شیر اتوماتیک تخلیه برقی استفاده گردد.
 • سالیانه تست های لازم جوشکاری انجام گردد.
 • بازدید دوره ای کارشناسان از مخزن حداقل هر سال یکبار

مخزن هوا

مخزن هوای فشرده دست دوم

گروه صنعتی بادرو کمپرسور با بیش از چندین دهه تجربه در صنعت هوای فشرده و ارائه‌ی محصولات صنعتی و انواع مخازن هوای فشرده به مشتریان، همواره در خدمت کاربران محترم بوده و در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این زمینه آماده‌ی خدمت رسانی می‌باشد، ولی به طور عمومی از لحاظ استانداردها و رعایت نکات ایمنی، خرید مخازن آکبند و نو را توصیه نمی‌نماییم.

از مزیت های مخازن هوای فشرده کوچک میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. بهره گیری از مخزن، دفعات خاموش و روشن و شدن ( loud – unload ) و مدت زمان تحت بار بودنش را به مقدار قابل توجهی کم می کند و موجب تضمین سلامت دستگاه می‌گردد.
 2. مخزنهای ذخیره ی باد ، موجب خنک کردن هوای فشرده و بخاری که داخلش موجود می‌باشد در هوا کندانس شده به صورت مایع تخلیه می‌گردد.
 3. مخازن ذخیره ی هوای فشرده موجب می‌شود فشار و تمامی نوسانات موجود بطور ثابت بماند.
 4. در زمانهای اوج مصارف کمک می‌کند تا مصرف دستگاه به حالت متعادل باقی بماند.

در کل ذخیره نمودن چه در یک یا چند مرحله ساده می گردد، هزینه نگهداری و تعمیر را کم می‌کند و به افزایش راندمان و بازده کمپرسور یاری می‌رساند، شایان ذکر می‌باشد که این مخازن نبایستی بیشتر از حد مجاز فشار داشته باشند و همچنین دقت کنید حتما به همراه شیر اطمینان استفاده کنید.

 

ASME در مخزن باد چیست ؟

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار به آن ASME گفته می شود، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است.

این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد. امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعال می‌باشد. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باشد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند. ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌هایی است که دست به تدوین استاندارد زد. این انجمن بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه نوشته است، شامل استانداردهایی در زمینه دیگ بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، اندازه‌گیری جریان سیالات در کانال‌های بسته، جرثقیل‌ها، ابزار دستی و ماشینی می‌گردد.

BADRO LOGO

بادرو کمپرسور

ارائه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

با نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور درخشان

فروش و بازاریابی تهران: 66609345-021   8-66687337-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041  35514935-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir

ارتباط آنلاین تلگرامی: کارشناسان فروش - کلیک کنید.  

شماره واتس آپ: 09214168650

لیست محصولات مخزن باد

محصولات مرتبط بادرو

8 دیدگاه در “مخزن کمپرسور | قیمت مخزن هوای فشرده

 1. بهروز کیانی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مخزن ۱۰ بار با ظرفیت ۲ مترمکعب در دقیقه نیاز دارم موجود دارید؟ قیمت بدید لطفا

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز
   متناسب با کار شما مخزن کمپرسور 2000 لیتری با ورق 8 میل و فشارکاری 7 تا 10 موجود می باشد، لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با شماره واتساپ 09128204891 در ارتباط باشید تا کارشناسان بادرو شما را راهنمایی کنند.

 2. مصطفوی گفت:

  مخزن استاندارد 10 بار موجود هست؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله دوست عزیز مخازن استاندارد با متریال خاص و گواهی استاندارد ایران در ابعاد و فشار کاری های مختلف در صورت درخواست ارائه میگردد.

 3. بهروز مرادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  شما مخزن سایز کوچک برای پمپ باد میسازید؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله مخازن کوچک در ابعاد 80، 150، 250 و 500 لیتری به صورت سفارشی قابل ساخت می باشد.

 4. محبوبه کریم زاده گفت:

  با سلام
  مخزن پمپ باد 3000 لیتری با ضخامت 10 میل و فشار کاری 10 بار دارید؟ قیمت بدید

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله مخزن درخواستی شما در نوع ایستاده موجود می باشد، لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور، با واتساپ 09128204891 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *