4.8/5 - (12 امتیاز)

به پدیدۀ لایه برداری، مات کردن و ایجاد طرح بر روی شیشه‌ را سندبلاست شیشه می‌نامند. در طول اجرای چنین تکنیکی، ساینده‌های معدنی با شتابی بالا به روی سطوح قطعۀ مدنظر پرتاب می‌گردد. در سند بلاست شیشه، عملکرد دستگاه سندبلاست موجب مات گردیدن شیشه از راه پاشش شن و ماسه با شدت بالا روی هر گونه شیشه‌ای می‌گردد.

جهت سند بلاست نمودن شیشه‌ها، از یک نوع ماسه‌ای مخصوص استفاده می‌گردد که با فشار بالا روی شیشه‌ها پاشیده می‌شود. جهت این کار از کمپرسور هوا خاصی بهره می‌گیرند. که به این فرایند در اصطلاح حرفه‌ای “بلاست نمودن” می‌گویند.

هر اندازه که فرایند بلاست نمودن طولانی‌تر و زمان‌برتر گردد و هر اندازه ماسه‌ها با میزان قدرت و فشار بیشتر پاشیده گردند درجۀ ماتی شیشه بالا خواهد رفت. برای طراحی بر روی سطوح شیشه‌‌ای نیز از همین روش استفاده می‌گردد، با استفاده از سندبلاست می‌توان طرح‌ها و نقش‌های متنوعی را بر روی شیشه‌ها ایجاد کرد.

دستگاه سندبلاست شیشه

فروش تجهیزات مورد نیاز برای سندبلاست شیشه

فروش انواع دیگ سند بلاست شیشه در بادرو

انواع نازل سند بلاست شیشه

انواع هولدر سند بلاست شیشه

انواع شیلنگ سند بلاست شیشه

فروش و بازاریابی تهران: 66687337-021     66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514935-041     35514934-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir 

دستگاه سندبلاست شیشه

انجام عمل سند شیشه نیازمند تجهیزات مختلفی می باشد که این تجهیزات در کنار هم دستگاه سندبلاست شیشه را شکل میدهند، از جمله این تجهیزات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمپرسور سندبلاست
  • دیگ سندبلاست
  • شیلنگ انتقال مواد
  • شیلنگ هوای فشرده
  • کلاه و لباس اپراتور
  • شیلنگ کلاه اپراتور
  • کپسول تصفیه هوا
  • هولدر دنده ریز و درشت
  • نازل سندبلاست
  • اتصالات سندبلاست (بست و کوپلینگ)

کمپرسور سندبلاست شیشه

دستگاه کمپرسور باد یکی از اصلی ترین اجزا سندبلاست شیشه می باشد که بیشترین هزینه مربوط به خرید سندبلاست را به خود اختصاص میدهد، شما میتوانید با توجه به حجم کار و مدت زمان استفاده از دستگاه، یکی از کمپرسور های اسکرو یا پیستونی را برای اینکار انتخاب کنید.

لیست کمپرسور اسکرو مناسب سندبلاست شیشه

تجهیزات سندبلاست شیشه

بست و کوپلینگ سندبلاست

بست و کوپلینگ سندبلاست

هولدر سندبلاست

هولدر سندبلاست

کلاه اپراتور سندبلاست

کلاه اپراتور سندبلاست

کپسول تصفیه هوای کلاه سندبلاست

کپسول تصفیه هوا کلاه سندبلاست

دیگ سندبلاست شیشه

دیگ سندبلاست وسیله ای است برای ریختن شن مخصوص سندبلاست که این شن، با کمک هوای فشرده کمپرسور از طریق شیلنگ به سمت نازل هدایت شده و روی سطح مورد سندبلاست، پاشیده میشود. هر دیگ دستگاه سندبلاست شامل شیر های ورودی و خروجی، درجه فشارسنج، سوپاپ اطمینان و رطوبت گیر هوای کمپرسور می‌باشد.

به دلیل ظریف کاری در سندبلاست شیشه، دیگ موردنظر برای این کار باید در ظرفیت های کوچکتر (معمولا 80 تا 220 کیلوگرم) انتخاب شود.

سندبلاست 80 کیلویی
سند بلاست 320 کیلویی قیف دار
سندبلاست 320 کیلویی با عدسی

نازل سندبلاست شیشه

نازل سندبلاست شیشه، وسیله ای فلزی یا پلاستیکی است که شن سندبلاست را برای پاشیده شدن روی سطح کار، عبور می دهد، نازل های سندبلاست در اندازه های مختلفی وجود دارند و هر چقدر اندازه آن بزرگتر باشد سطحی که در یک بار پاشش، بلاست میشود نیز بزرگتر میشود.

همانطور که اشاره شد سندبلاست شیشه، بلاستی ظریف می باشد بنابراین بهتر است برای دستگاه سندبلاست شیشه از نازل 4 میلی متری (نازل نمره 4) استفاده شود.

نازل سندبلاست
نازل سندبلاست
قیمت نازل سندبلاست

محصولات مرتبط بادرو

سایر سندبلاست ها

سند بلاست آهن
سندبلاست چوب
سندبلاست سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *