5/5 - (6 امتیاز)

سندبلاست برای از بین بردن زنگ زدگی و رنگ قدیمی از فلز و با مزیت پروفیل کردن کامل سطح، در آماده سازی فلز برای رنگ آمیزی، پوشش پودری و گالوانیزه بسیار کاربردی می باشد.

می‌توانیم تقریباً تمام فلزات را سندبلاست کنیم، از جمله:

سندبلاست آلومینیوم

سندبلاست چدن

سندبلاست فولاد ضد زنگ

سندبلاست فرفورژه

بنابراین می توان طیف گسترده ای از مواد و اقلام فلزی مانند: ریل، لوله، شومینه و حتی بدنه خودرو را نیز سندبلاست کنیم.

 
سندبلاست آهن
سندبلاست بدنه خودرو
سندبلاست بدنه ساختمان

روش سندبلاست فلزات

فلز سندبلاست شده شامل انفجار سطح فلز با جریانی با فشار بالا از مواد ساینده، معمولاً ماسه، برای ایجاد ظاهری در بافت یا مات کردن فلز است. ذرات ساینده یک لایه ریز از مواد را از سطح جدا می کنند و بافت خشن تری را به جا می گذارند که می تواند برای اهداف تزئینی یا کاربردی استفاده شود.

اصلاح در سطح بافت می تواند برای ایجاد چسبندگی بهتر یا کاهش تابش خیره کننده مفید باشد و همچنین می تواند برای پنهان کردن خراش ها یا سایر عیوب در سطح فلز استفاده شود.

سندبلاست آهن

سند بلاست فلز

قیمت سندبلاست آهن

دستگاه سندبلاست فلزات

قیمت دستگاه سندبلاست فلزات

قیمت دستگاه سندبلاست اهن

آیا سندبلاست زنگ زدگی را از بین می برد؟

بله، سندبلاست روشی موثر برای زدودن زنگ از سطوح فلزی است. وقتی زنگ زدگی روی سطح فلز ایجاد می شود، لایه ای از اکسید ایجاد می کند که ضعیف تر از فلز زیرین است. سندبلاست می تواند این لایه اکسید و هرگونه زنگ زدگی شل یا پوسته پوسته را از بین ببرد و سطحی تمیز و صاف ایجاد نمایید.

برای از بین بردن زنگ زدگی با سندبلاست، یک ماده ساینده مانند ماسه یا شن با استفاده از هوای فشرده یا دستگاه انفجار با سرعت زیاد روی سطح زنگ زده رانده می شود. ذرات ساینده برای از بین بردن زنگ زدگی عمل می کرده و سطح تمیزی را که عاری از زنگ زدگی و سایر آلاینده ها است بر جای می گذارند.

با این حال باید توجه داشته باشید که سندبلاست ممکن است یک لایه نازک از سطح فلز را به همراه زنگ زدگی از بین ببرد. اگر فلز شما در حال حاضر نیز نازک یا ضعیف باشد، این مورد می تواند مشکل ساز باشد.

 
سندبلاست چوب
سندبلاست شیشه
سندبلاست سنگ