4.7/5 - (15 امتیاز)

درایر جذبی

درایر جذبی که با نام انگلیسی ABSORBTION DRYER شناخته میشود، یکی از مرسوم‌ترین تکنیک هایی است که رطوبت را از هوای فشرده موجود در دستگاه می‌زداید. زمانی که در اثر چندین ماه کارکرد دستگاه، رطوبت در میان لوله های آن باقی بماند، ممکن است منجر به خرابی شود و فرد خریدار باید نسبت به تعویض المنت ها اقدام نماید.

اما قبل از آن باید با عملکرد صحیح این سیستم آشنا شد. باید بدانید که سیستم کاری درایر جذبی به صورتی است که مخزن ها موجب بالا رفتن خاصیت جذب رطوبت می‌شوند. در این حال است که هوای تولید شده از طریق شیرهای برقی و یک سیستم کنترلی دیجیتال به منظور خالص سازی هوای فشرده از رطوبت، وارد سیستم مورد نظر شده و فرآیند سرمایشی و گرمایشی مواد جذب شده را به خوبی انجام می‌دهند.

درایرهای جذبی از دو برجک تشکیل شده که مواد رطوبت گیر نقش اصلی را ایفا می‌نماید. در این مطلب قصد داریم علاوه بر معرفی انواع درایر جذبی، قیمت و روش خرید درایر جذبی، در ارتباط با کاربرد و تفاوت درایر جذبی و درایر تبریدی نیز مطالبی را شرح دهیم. لطفا ما رو همراهی فرمایید و برای حمایت از سایت از بخش نظر سنجی و امتیازدهی نظرات خود را بفرمایید

 

 

درایر جذبی میکروپور ترکیه

درایر جذبی یا خشک کن هوا بدون حرارت Mikropor MDA نقطه شبنم فشار ثابت -40 درجه سانتیگراد (-70 درجه سانتیگراد اختیاری است) را ارائه می دهند. این خشک کن ها برای تامین هوای فشرده تمیز و خشک برای کاربردهای حیاتی طراحی شده اند. فیلترهای پیش و پس از آن به همراه درایر جذبی بدون حرارت میکروپور عرضه می شوند تا جریان هوا را تمیز نگه دارند و یکپارچگی محیط خشک کن را حفظ کنند.

 

 

درایر جذبی میکروپور دارای هیتر

ویژگیهای درایر جذبی میکروپور ترکیه

 • ایجاد هوایی خشک با مقدار رطوبت کمتر از 3 درصد
 • استفاده از سیستمهای کنترل توزیع فرمان و شیرهای برقی سولونوئیک ولو
  استفاده از ماده‌ی جاذب رطوبت از برندهای مرغوب موجود و افزایش عمر این مواد توسط سیستم احیاء مناسب
  ساخت مخزنها طبق استانداردهای ASME و API
 • وجود هیترهایی با راندمان بالا و مصرف حداقل انرژی در مدلهای هیتردار
 • ساخت انواع درایر جذبی در ظرفیت های مختلف

 

لیست درایر جذبی میکروپور - ولتاژ 230/1/50-60 - 10 بار

ابعاد و اندازه درایر جذبی میکروپور - ولتاژ 230/1/50-60 - 10 بار

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

لیست درایر جذبی میکروپور - ولتاژ 230/1/50-60 - 10 بار- ظرفیت بالا

ابعاد و اندازه درایر جذبی میکروپور - ولتاژ 230/1/50-60 - 10 بار - ظرفیت بالا

درایر جذبی ایرانی

دلایل استفاده از درایر جذبی ایرانی سری YSD

 • هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور باد مقدار قابل توجهی ذرات آب، روغن و ناخالصیهای دیگر به همراه دارد. مخصوصا بخار آب که ممکن است داخل هوای فشرده متراکم شود و سپس وارد خط توزیع هوا گردد و موجب اکسیداسیون و خوردگی و تخریب جدی به تجهیزات خط تولید میگردد.
 • حداکثر نقطه تراکم بخار آب در هر گازی به دما و فشار آن بستگی دارد. زمانی که تراکم آب به دما و فشار کاری مشخصی برسد آن دما نشان دهنده نقطه شبنم میباشد یعنی اگر برودت هوا به زیر نقطه شبنم برسد بخار آب موجود در هوا خود را بصورت قطرات آب نمایان میسازد که موجب بروز مشکل در خط تولید میگردد. 
 • نقطه شبنم کمپرسورهای تبریدی بسیار محدود میباشند و حداقل فشار مربوط به نقطه شبنم آن حدود +2C می باشد لذا زمانی که در دمای محیط خاصی به هوای خشک مرغوبتری نیاز پیدا میکنیم تنها در ایرهای جذبی (YSD) جوابگو هستند.

درایر جذبی ایرانی

موارد استفاده از درایر دیسکانت (جذبی) سری YSD

 • زمانی که نقطه شبنم خاصی مد نظر میباشد (مخصوصا دمای زیر صفر)
 • روند کنترل تجهیزات و خط تولید ، عکاسی ، صنایع دارویی و غذایی، مناطق ضد حریق ، مکانهای مسطحی که دمای محیط آن به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد.

سیستم کنترلی درایر جذبی ایرانی 

مرحله احیا و دور مناسب همیشه به صورت یکسان و در یک زمان عمل نمیکنند بلکه به شرایط کاری آن بستگی دارد. مخصوصا دمای ورودی هوای فشرده فشار کارکرد و جریان هوا که بایستی در در ایر کنترل شود. به همین دلیل همه واحدها در این نوع در ایرها با یک سیستم کنترل میکرو پروسسور در ارتباط میباشند که عملکردهای زیر را نشان میدهند.

 •  half-cycle تنظیم زمان
 • تنظیم زمان احیاء
 • مرحله خشک شدن
 • مرحله احیاء مصرف برق

 

مشخصات درایر جذبی ایرانی

ابعاد درایر جذبی ایرانی

مصرف برق درایر جذبی ایرانی 

مصرف برق در درایر سری YSD بسیار کم میباشد و از چند وات مورد نیاز جهت عمل کردن کنترل کننده ها و دو عدد شیر برقی تجاوز نمی کند.

واحدهای تشکیل دهنده درایر جذبی ساخت ایران

درایر سری YSD از نوع جذبی شامل ۲ برج فولادی از جنس کرین میباشد به همراه مواد جذبی داخل آن چهار عدد شیر برقی از جنس برنج و بخشهای متحرک از جنس استنلس استیل دو عدد شیر یکطرفه یک عدد لوله بای پس سیستم میکروپروسسور و صفحه نمایش موارد یاد شده اند که موجب تسهیل در نقل و انتقال درایر جذبی میگردد.

واحد کنترل درایر جذبی ایرانی 

واحد کنترل در مکانی نصب گردیده که به راحتی در دسترس میباشد. این نوع درایر جهت کاهش آلودگی صوتی مجهز به .می باشند Silencer

فشار دستگاه

میزان فشار کارکرد در این نوع درایرها متفاوت میباشد به گونه ای که فشار کار کرد بعضی از مدلها تا ۲۶ بار میباشد و برای مدلهای بزرگتر این میزان ۱۰ بار تغییر می یابد.

دانلود کاتالوگ

مواد جاذب آلومینا برای درایر جذبی

به منظور دستیابی به نقطه شبنم ثابت، ‏Mikropor از موادی به نام آلومینا اکتیو یا مواد مولکولارسیو در درایر جذبی بدون حرارت خود استفاده می کند. بدین منظور مخلوطی از آلومینا اکتیو، غربال مولکولی و ژل سیلیکا در نسبت های مختلف بسته به کاربرد استفاده می شود.

مواد جاذب آلومینیا برای درایر جذبی

 

کاربرد درایر جذبی

در کنار آشنایی با درایر جذبی ، باید با کاربردهای آن نیز آشنا شوید و بدانید که در چه محیطی قرار گرفته شود، بهتر است. درایر جذبی معمولا در مکان هایی قرار می گیرد که دمای آن ها تا 40 درجه کم می‌شود، این در حالی است که درایر تبریدی در این دما به طور حتم کارایی خود را از دست می‌دهد. نکته مهم دیگر در ارتباط با این خشک کن، راندمان بالای بین دمای مثبت 3 درجه تا 70 درجه سانتی گراد است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از درایر جذبی در کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری است یا به نوعی آنقدر ناچیز است که صفر در نظر گرفته می‌شود. این مورد در صورتی اتفاق می‌افتد که شما در ابتدای کار با مشاور فروش و فنی کار در ارتباط باشید و کلیه امور مربوط به نصب و تعویص المنت ها را یاد بگیرید.

در حالت کلی درایر جذبی یا همان ABSORBTION DRYER می تواند در دماهای زیر صفر فعالیت کند و کارایی سیستم را بیشتر از شرایط قبل استفاده از درایر جذبی افزایش دهد. این دستگاه از دو بخش مهم تشکیل شده که شامل سیلیکاژل یا آلومینا اکتیو می‌شود. بخش اولی را جذب و دیگری را در حال احیا می‌نامند. و کنترل اصلی این دستگاه توسط تابلو برق صورت می‌گیرد.

شرایط نگهداری و تعمیر درایر جذبی

حال که موفق به خرید درایر جذبی شدید، باید بدانید که چه موقع نسبت به تعویض مواد جاذب رطوبت اقدام کنید. در حالت استاندارد، انجام این کار باید سالی یکبار صورت بگیرد اما ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد، تعویض مواد زودتر از موعد مقرر اتفاق بیفتد.

لازم به ذکر است که در کنار توجه به مواد جاذب، به لوله ها و شیر آلات نیز دقت شود. زیرا در حال حاضر، مواد بکار رفته و از بین برنده رطوبت بسیار گران است و باید شیرآلات بخوبی در حین کار کنترل شوند. همچنین اگر این مواد جاذب دچار تغییر رنگ شدند، باید نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید، در غیر این صورت درایر جذبی خراب و فرسوده خواهد شد.

برای اینکه طول عمر وسیله شما افزایش یابد، باید برای تعمیر از افراد مجرب و حرفه ای استفاده شود. حواستان به ابزاری که در تعمیر درایر و تعویض مواد، مورد استفاده قرار می گیرد، باشد. آنها باید از بهترین نوع تهیه شده باشند.

 

 

درایر جذبی

اجزای تشکیل دهنده درایر جذبی

اجزای تشکیل دهنده درایر جذبی شامل، مواد جاذب رطوبت، دارای قطعات و تجهیزات خاص شامل شاسی، صدا خفه کن، شیر برقی، پنل کنترل، سیستم کنترل انعطاف پذیر، نشان دهنده نقطه شبنم، نمایشگر شیشه‌ای، شیر اطمینان یا سوپاپ، شیر دستی و شیر یک طرفه، قلاب های ویژه حمل و نقل و شیر برقی احیا می‌شوند.

انواع درایر جذبی

در حالت کلی درایر جذبی در 2 بخش خلاصه می‌شود: اولی درایر جذبی هیت لس (hitless) با سیستم احیاء تزریق هوای خشک  و دومی درایر جذبی هیتردار با سیستم احیاء دمشی می‌باشند. در نوع اول که هیلتس نامیده می‌شود، تنها هوای فشرده خشک از مواد جاذب اشباع شده عبور می‌کنند. این خشک کن‌ها برای سرعتی کمتر در جریان هوا، دمای ورودی بالا و نقاط شبنم بسیار کم مناسب هستند.

فرآیند بازسازی با کمک هوای فشرده منبسط شده یا هوای تصفیه انجام می شود و تقریباً به 15 تا 20 درصد از ظرفیت خشک کن جذبی هیتلس hitless برای بازسازی نیاز دارد.

نوع دوم که درایر جذبی هیتردار شناخته شده است، با استفاده از وسیله گرمایشی برقی دمای منبسط شده را پایین می‌آورند. آنها 25 درصد انرژی کمتری نسبت به خشک کن های نوع بدون گرما مصرف می‌کنند در حالی که جریان تصفیه مورد نیاز را به حدود 10 درصد می‌رسانند.

 

درایر جذبی متناسب با چه نوع آب و هوایی می‌باشد؟

درایرهای جذبی معمولا در وضعیتی که دمای هوا به کمتر از 40 درجه برسد مورد استفاده دارد و دلیلش این می‌باشد که در چنین دمایی، دیگر درایر های تبریدی کارایی نخواهند داشت و جایگزین آنها درایرهای جذبی هستند.

قیمت درایر جذبی

میکروپور ترکیه سازنده انواع درایر تبریدی و جذبی در ظرفیت های مختلف می‌باشد. هر کدام از مشتریان با توجه به نیاز خود نوع درایر را انتخاب می‌کنند.

درایر جذبی در انواع مختلفی در بادرو کمپرسور طراحی و تولید شده است. اگر می خواهید برای خرید این دستگاه اقدام کنید بهتر است تلفن خود را بردارید و با مشاوران فروش ما صحبت کنید و از قیمت درایر جذبی و اطلاعاتی در این خصوص مطلع شوید.

جهت دریافت قیمت درایر کمپرسور با ما در ارتباط باشید 

شماره تماس ثابت: ۰۲۱۶۶۶۰۹۳۴۵ - ۰۲۱۶۶۶۸۷۳۳۷ - ۰۲۱۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره تماس واتساپ: 09128204891

محصولات مرتبط بادرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *