رطوبت گیر پمپ باد

رطوبت گیر کمپرسور باد ابزاری است که از نام آن می‌توان دریافت که مورد استفاده‌ی آن کجا می‌باشد و در کدام قطعات و تجهیزات قرار دارند. رطوبت گیر کمپرسورهای هوا جهت پیشگیری از وارد شدن ذرات درشت و سنگین به داخل سیستم کمپرسور پیشگیری می‌کند و وظیفه‌ی مهمی را در جهت حفاظت از قطعات و تجهیزات کمپرسور به عهده دارد.

تا زمانیکه تجهیزات داخلی و قطعات دستگاه کمپرسور مختل نشوند و یا مسئله‌ای برایشان پیش نیاید، این قطعه خودش از مهمترین قطعه‎‌های سیستم دستگاه کمپرسور و عوامل نگهداری آنها است. چنین سیستمی بطور حتم در افزایش عمر دستگاه کمپرسور موثر بوده  و با پیشگیری از ورود ذرات، مواد جامد سنگین و همینطور آب و رطوبت موجب عدم زنگ زدگی و یا خرابی های ناشی از این موارد در سیستم می‌گردد. این دستگاه در حالت کلی یک ورودی و یک خروجی دارد؛ که دراین فرآیند هوا وارد شده و ذرات موجود در آن به وسیله‌ی انواع گوناگون رطوبت گیرها گرفته می‌شود و هوای قابل قبول و مطلوبی را به کمپرسور از بخش مسیرهای خروجی وارد می‌نماید.

رطوبت گیر کمپرسورهای باد چگونه کار می‌کنند

رطوبت گیر کمپرسور باد در حالت عادی یک ورودی دارد و پس از آن یک تله آبگیر دارد که کارش این است زمانیکه هوای ورودی وارد این فضا می‌شود بعد از ورود به چنین فضایی ذرات سنگین آنها مثل گرد و غبارات و ذره‌های سنگین هوا، ذره‌های رطوبتی آب در هوا که موجب بوجود آمدن آسیب و اختلال به سیستم می‌گردد و هوای بدون ذرات سنگین یا گرد و غبار را به بیرون خواهد داد؛ به عبارت دیگر هوای مرطوبی که دارای ریز گرد می‌باشد وارد سیستم پنوماتیک دستگاه کمپرسور گشته، بعد از آن ذرات ریز و مایعات باقیمانده در قسمت سیستمهای خشک کن ویا رطوبت گیر در بخش مربوط به تله آب گیر،  گیر میوفتد و از بخش خاصی از همین دستگاه که به عنوان یک خروجی آب یا شیرهای تخلیه‌ی دستی یا شیرهای اتوماتیک برقی و یا به حالت تخلیه‌ی اتومات (auto drain) که در قسمت انتهای این سیستم قرار دارد از رطوبت‌گیر کمپرسور خارج می‌گردد.

پیشنهاد ما به شما:  همه چیز در مورد ایرلس

رطوبت گیر پمپ باد

پنوماتیک به چه معناست

پنوماتیک کلمه‌ای انگلیسی می‌باشد که ریشه‌اش به یونان باستان برمی‌گردد و در معنا به هوای فشرده و یا نفس اشاره می‌کند. که می‌توان نوعی علم هم در نظر گرفت که مربوط به گازها و چگونگی بکارگیری گازهای فشرده است؛ این علم در صنایع مختلف و موارد  دیگری که با کمپرسورها در ارتباط هستند استفاده می‌شود.

چرا رطوبت برای کمپرسور باد ضرر دارد

قطرات آب و یا رطوبت در فشارات زیاد هوا خطرهای زیادی به همراه دارد و صدمه‌های جدی به سیستم وارد می‌نماید. بنابراین برای چنین موردی از سیستمهای رطوبت گیر یا میکروفیلتر کمپرسور بکار می‌رود. چنین رطوبت هایی ممکن است مشکلات جبران ناپذیری به دستگاهتان وارد نمایند از جمله آسیب های وارده به سیستم، صدماتی همچون تخریب قطعه‌های صنعتی دستگاه، شیرهای برقی و جک های بادی دستگاه ها می‌شود.

رطوبت گیر کمپرسور باد چیست

رطوبت گیر قطعه‌ای از سیستم کمپرسور باد است، که نقش پیشگیری از ورود قطرات آب و فیلتر نمودن ذرات و مایعاتی که برای دستگاه کمپرسورتان مضر می‌باشد را دارد.

انواع رطوبت گیر کمپرسور

از انواع مختلف رطوبت گیر کمپرسورها می‌توان به میکرو فیلترهای کمپرسور باد اشاره کرد. انواع مختلف میکروفیلترها جهت زدودن ذرات سنگین جامدی که در هوا موجود است استفاده می‌گردد؛ که توسط نیروی گریز از مرکز این ذرات جامد سنگین و همچنین مایعات را می‌گیرد و از وارد نشدن آنها به سیستم های پنوماتیکی و یا سیستم دستگاه کمپرسور اطمینان حاصل کنید.

چنین رطوبت گیر کمپرسور بادی، در اشکال و انواع گوناگونی در بازار ارایه می‌شود که همین مدل از رطوبت گیرها در مدلهای متنوع بوشنی، فلنچی طراحی و تولید می‌شود، این فیلترهای رطوبت‌گیر به حالت اتوماتیک آب را خارج نموده و احتیاجی به شیرهای اتوماتیک برقی یا هر نوع شیری با عنوانهای شیر تخلیه‌ی آب جهت تخلیه‌ی مایعات نداشته است که موارد استفاده‌ی گوناگونی را دارد.

چنین نوع رطوبت گیرهایی به نسبت انواع دیگر آنها در بازار قیمت مطلوب‌تری دارد و کیفیت بهتر می‌شود به همین دلیل جز پرفروش ترین ها تبدیل شده است .

خشک کن تبریدی یا یخچالی

به طور کلی خشکنهای تبریدی علاوه بر اینکه یک یخچالی در درون سیستم خودش وجود دارد که دمای هوای فشرده را تا حدود 3 درجه پایین خواهند آورد که در همین دما، بخارات آبی که در هوا موجودند به مایع تبدیل گشته و از هوا جدا می‌گردد و پس از استخراج آب و قطره‌های بخارات آبی که موجود در هواست، خشک شده و به میزان دمای عادی برخواهد گشت و پس از خارج شدن آب و بخارات، که این هوا اکنون برای وارد شدن به سیستم پنوماتیک آماده است.

پیشنهاد ما به شما:  کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free)

رطوبت گیر بوشنی

تله‌های آب گیر که با بکارگیری مکانیزیم گریز از مرکز فعالیت می‌نماید و راندمان را افزایش داده و کوچکترین ذره‌ها شامل روغن و موارد گوناگون دیگری را فیلتر می‌نماید.

  • رطوبت گیر ایرانی
  • رطوبت گیر فلنچی
  • واحد مراقبت دو تکه
  • واحد مراقبت سه تکه

کاربردهای رطوبت گیر کمپرسور باد

موارد کاربرد رطوبت گیر بخصوص رطوبت گیرهایی مثل موارد تبریدی که تا مقدار زیادی بخارات آب و ذره‌هایش را فیلتر نموده و جهت اماکنی که ذره‌های جامد زیادی تولید می‌نمایند و هوا دارای رطوبت تقریبا بالایی می‌باشد مثل شهرهایی که کنار دریا هستند، ولی از نظر متخصصان این حوزه بکار گرفتن این رطوبت گیرها در افزایش عمر دستگاهها و کمپرسورها موثر هستند بنابراین استفاده از آنها به نوعی یک سرمایه گذاری بلند مدت در جهت سلامت دستگاهها محسوب می‌شود .

قیمت رطوبت گیر کمپرسور باد

قیمتهای متفاوتی در رابطه با  انواع رطوبت گیرهای پمپ باد وجود دارند و بهتر می‌باشد به علت تنوع برند و قطعات گوناگون آنها با کارشناسان مجموعه‌ی بادرو کمپرسور در تماس باشید و نسبت به قیمت های مناسب و مشاوره‌های تخصصی اقدام نمایید تا بهترین سیستمهای خشک کن هوای کمپرسور را بتوانید خریداری کنید.

رطوبت گیر پمپ باد

انتخاب رطوبت‌گیر متناسب با کمپرسور

از مهمترین سوالاتی که پیش از خرید انواع رطوبت‌گیر بایستی در نظر داشت این می‌باشد که آیا این میکروفیلترها متناسب با کمپرسور شما می‌باشد یا نه؟ و اینکه آیا هوای خارج شده از کمپرسور، باد را تا مقدار مدنظر شما خشک می‌نماید؟ اصلا اینکه آیا شما به میکروفیلترها احتیاج دارید یا به درایرهای تبریدی ویا سایر مدل ها؟

اینها مواردی می‌باشند که پیش از خرید رطوبت‌گیر کمپرسور باد بایستی بدانید. که برای رسیدن به این هدف بهتر می‌باشد تا از افرادی مجرب کمک بگیرید. در خیلی از موارد به علت آگاه نبودن از کارآییهای میکروفیلترها کمپانی های زیادی دچار ضرر هستند. یا اینکه رطوبت گیری را تهیه کنند که بیش از نیازشان باشد و نتیجتا متحمل مخارج بیشتری شوند و یا اینکه فیلترها کوچک باشند که قدرت خشک نمودن هوای خارج شده از کمپرسور را ندارد.

توصیه می‌شود نسبت به شرایط کاری و یا فضایی که کمپرسور در آنجا قرار دارد فیلتری متناسب انتخاب کنید. در مناطق جنوبی ایران بعلت رطوبت زیاد هوا، میکروفیلترهای قوی صنعتی بایستی بکار رود به نسبت دیگر مناطق ایران که هوای مرطوب خیلی کمتری دارد. پیش از خریدن رطوبت‌گیر به شرایط محیطتان، نوع کمپرسورهای باد، میزان حجم مخازن کمپرسور، نوع خشک کن مورد احتیاج اطلاعات مکفی به دست آورید.

پیشنهاد ما به شما:  مهم ترین نکات و تفاوت درایر جذبی و تبریدی

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو تهیه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.