4.8/5 - (12 امتیاز)

سند بلاست فلزات

سندبلاست برای از بین بردن زنگ زدگی و رنگ قدیمی از فلز و با مزیت پروفیل کردن کامل سطح، در آماده سازی فلز برای رنگ آمیزی، پوشش پودری و گالوانیزه بسیار کاربردی می باشد.

می‌توانیم تقریباً تمام فلزات را سندبلاست کنیم، از جمله:

 • سندبلاست آلومینیوم
 • سندبلاست چدن
 • سندبلاست فولاد ضد زنگ
 • سندبلاست فرفورژه

بنابراین می توان طیف گسترده ای از مواد و اقلام فلزی مانند: ریل، لوله، شومینه و حتی بدنه خودرو را نیز سندبلاست کنیم.

روش سندبلاست فلزات

فلز سندبلاست شده شامل انفجار سطح فلز با جریانی با فشار بالا از مواد ساینده، معمولاً ماسه، برای ایجاد ظاهری در بافت یا مات کردن فلز است. ذرات ساینده یک لایه ریز از مواد را از سطح جدا می کنند و بافت خشن تری را به جا می گذارند که می تواند برای اهداف تزئینی یا کاربردی استفاده شود.

اصلاح در سطح بافت می تواند برای ایجاد چسبندگی بهتر یا کاهش تابش خیره کننده مفید باشد و همچنین می تواند برای پنهان کردن خراش ها یا سایر عیوب در سطح فلز استفاده شود.

 

آیا سندبلاست زنگ زدگی را از بین می برد؟

بله، سندبلاست روشی موثر برای زدودن زنگ از سطوح فلزی است. وقتی زنگ زدگی روی سطح فلز ایجاد می شود، لایه ای از اکسید ایجاد می کند که ضعیف تر از فلز زیرین است. سندبلاست می تواند این لایه اکسید و هرگونه زنگ زدگی شل یا پوسته پوسته را از بین ببرد و سطحی تمیز و صاف ایجاد نمایید.

برای از بین بردن زنگ زدگی با سندبلاست، یک ماده ساینده مانند ماسه یا شن با استفاده از هوای فشرده یا دستگاه انفجار با سرعت زیاد روی سطح زنگ زده رانده می شود. ذرات ساینده برای از بین بردن زنگ زدگی عمل می کرده و سطح تمیزی را که عاری از زنگ زدگی و سایر آلاینده ها است بر جای می گذارند.

با این حال باید توجه داشته باشید که سندبلاست ممکن است یک لایه نازک از سطح فلز را به همراه زنگ زدگی از بین ببرد. اگر فلز شما در حال حاضر نیز نازک یا ضعیف باشد، این مورد می تواند مشکل ساز باشد.

دستگاه سندبلاست فلز

برای راه اندازی دستگاه سندبلاست فلز، شما نیازمند دستگاه و تجهیزات خاصی می باشید که ما در اینجا به طور کامل، به شرح هرکدام میپردازیم.

 • کمپرسور سندبلاست

فرایند سندبلاست نیازمند هوای فشرده می باشد تا یک لایه ساینده یا شن را بر روی قطعات فلزی وارد کند تا بتواند زنگ زدگی، رنگ قدیمی، کثیفی، گریس، رسوب و سایر عیوب را از سطح پاک کند.

لیست کمپرسور اسکرو مناسب برای سندبلاست فلزات

کمپرسور اسکرو سه فاز 7 بار - هواساز Rotorcomp - گارانتی 18 ماهه

کمپرسور اسکرو سه فاز 10 بار - هواساز Rotorcomp - گارانتی 18 ماهه

کمپرسور اسکرو سه فاز 13 بار - هواساز Rotorcomp - گارانتی 18 ماهه

تجهیزات سندبلاست فلز

کلاه اپراتور سندبلاست

کلاه اپراتور سندبلاست

هولدر سندبلاست

هولدر سندبلاست فلز

سندبلاست اهن

از میان سندبلاست فلزات، سندبلاست آهن به دلیل زنگ زدگی زودتر این فلز و همچنین استفاده متداول از آن در خودروهای سواری و سبک، خودروهای سنگین، اسکلت ساختمان و ... بسار پرطرفدار بوده و همواره بیشترین تقاضا را دارد.

از آنجایی که سطح کار مد نظر برای سندبلاست آهن همواره بزرگ می باشد بنابراین نیاز است که شما کمپرسور هوای فشرده بزرگی نیز برای اینکار انتخاب کنید و به همان میزان نیز باید دیگ، نازل و اتصالات سندبلاست نیز بزرگتر انتخاب شود. 

قیمت دستگاه سندبلاست فلزات

قیمت دستگاه سندبلاست فلزات را میتوان به دو بخش عمده تقسیم کرد: قیمت کمپرسور باد و قیمت تجهیزات مربوط به سندبلاست فلز.

بخش اصلی بودجه مورد نیاز برای خرید دستگاه سندبلاست آهن صرف خرید کمپرسور مناسب می شود، که با توجه به حجم کاری شما از حدود 90 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان متغیر می باشد، اما قیمت مربوط به تجهیزات محدود تر بوده و حدود قیمت آن نیز با توجه به حجم و اندازه تجهیزات از 40 تا 50 میلیون تومان متغیر است.

یکی از اصلی ترین چالش ها در هنگام خرید سندبلاست فلزات شامل سندبلاست شاسی خودرو، تریلی، کشتی و ... انتخاب کمپرسور مناسب و تجهیزات مربوط به آن می باشد، در صورتی که شما هم از نوع و اندازه سندبلاست مناسب با حجم کاری خود مطمئن نیستید با کارشناسان بادرو در تماس باشید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، از قیمت به روز دستگاه نیز باخبر شوید.

شماره تلفن دفتر مرکزی:

۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره واتساپ:

09128204891

 

سایر سندبلاست ها

سندبلاست شیشه
سندبلاست چوب
سندبلاست سنگ

سندبلاست فلزات در صنعت

سندبلاست در صنایع کشتی‌سازی

در صنعت کشی سازی و صنایع مربوط به آن به دلیل تأثیری که قطعات فلزی کشتی با قرارگرفتن روی آب دارند و همچنین سایر تجهیزات؛ از روش سندبلاست استفاده می‌شود. پاک‌سازی و جرم‌زدایی بدنه کشتی با سایر روش‌ها مؤثر نیست در برخی مواقع حتی امکان‌پذیر نیز نیست؛ همچنین سایر روش‌ها به دلیل وقت‌گیر بودن و هزینه بر بودن نیز انتخاب نمی‌شوند.

سندبلاست در صنایع نفت و گاز  و پتروشیمی

در صنعت نفت و گاز به دلیل درگیری این بخش‌ها با مواد شیمایی و محلول‌های خورنده دستگاه‌ها و تجهیزات به‌مرورزمان دچار خوردگی درون مخازن و سطح‌های خارجی می‌شوند. مؤثرترین و بهترین روش اقتصادی برای پاک‌سازی سطوح در این صنایع استفاده از روش سندبلاست است.

سندبلاست بدنه خودرو

تجهیزات بدنه ماشین آلات در اثر قرارگرفتن با عوامل محیطی همچنین باگذشت زمان دچار آتش‌سوزی و خرابی می‌شوند. یکی از مؤثرترین و بهترین روش‌ها برای از بین‌ بردن این موارد، استفاده از سندبلاست است.

سندبلاست بدنه خودرو

دیگران نیز جستجو کرده اند:

 • سندبلاست آهن
 • سند بلاست فلز
 • قیمت سندبلاست آهن
 • دستگاه سندبلاست فلزات
 • قیمت دستگاه سندبلاست فلزات
 • قیمت دستگاه سندبلاست اهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *