4.8/5 - (14 امتیاز)

بوستر کمپرسور

بوستر کمپرسور يا همان مبدل كمپرسور فشار قوي، وسیله ای است برای بالا بردن فشار کاری کمپرسور اسکرو به 30 بار و 40 بار یا بیشتر، که هواي فشرده کمپرسور را تا فشار بالا متراكم مي سازد.

از اين دستگاه معمولا براي بالا بردن فشار در سیستم هوای فشرده بکار می رود و همچنين براي جبران افت فشار لوله هاي طويل نيز كاربرد دارد، با بالا رفتن فشار توسط بوستر، توان مورد نياز براي كمپرسورها افزايش می یابد، ميزان تراكم در بوستر كمپرسورها ممکن است در يك يا چند مرحله بوجود آید.

بوستر کمپرسور

بوستر کمپرسورها معمولا جهت افزایش دادن فشار در مخازن اصلی کمپرسورهای هوا کاربرد دارد، چنین بوسترهایی برای بالا بردن فشار بیش از 7 بار پاسکال طراحی شده است اما برخی از کمپرسورها احتیاج به افزایش فشار تا 40 بار و برخی دیگر تا 350 بار را دارند، در این‌گونه موارد استفاده از چند بوستر کوچک در مسیرها، مقرون به صرفه نمی‌باشد. بکارگیری بوسترهایی که بتوانند در یک مرحله، تمام عملکرد افزایشی فشار را داشته باشد در اغلب موارد با صرفه‌تر است. جهت اجرایی کردن چنین کاری قسمتی از مواد فشرده‌ی اولیه را که مقرر بوده تا فشار آنها بالا برده شود، دریافت می‌نماییم و بعد از آن با استفاده از بوستر کمپرسور در مسیر، فشار آن را افزایش می‌دهیم. اکثر بوستر کمپرسورها دارای الکتروموتور با کیفیت بالا هستند که در سیستمهای کمپرسورهای اسکرو و یا رفت و برگشتی معکوس به کار می‌روند.

 

بوستر کمپرسور برند DALGAKIRAN ترکیه سری DBK

کمپانی dalgakiran ترکیه با بوستر کمپرسور سری DBK، هوای ورودی به کمپرسور با فشار 7-13 بار را تا فشار کاری 40 بار افزایش میدهد و سالهاست با موفقیت در صنایع فراوانی مورد استفاده قرار گرفته است.

موتور اصلی و سیستم درایو

 • سیستم مشتق تسمه قرقره
 • قرقره چدنی از نوع فن مخصوص طراحی شده است
 • سیستم کشش آسان تسمه

سیستم های ایمنی

 • سیستم کنترل هوای ورودی
 • سوئیچ فشار بالا
 • شیر تخلیه دستی
 • شیر چک یکپارچه روی هوا
 • خط خروجی
 • کوره محفظه قرقره تسمه
 • مانومتر فشار خروجی
 • شیر فشار بالا

كمپرسور فشار قوي

سایر ویژگی های بوستر دالگاکران 

 • سیستم تخلیه خودکار برای شروع بدون بار
 • بلبرینگ با عمر طولانی
 • رادیاتور خنک کننده هوای خروجی
 • گزینه های عملیاتی بارگذاری شده - بدون بار
 • فیلتر مکش هوا و صدا خفه کن برای تخلیه
 • سیستم روغن کاری با میله همزن
 • سطح سنج روغن
 • سیستم تخلیه ویژه برای جلوگیری از نشتی روغن از طریق شیر دمنده

Technical Specs DBK Series - Dalgakiran Turkey

Dimensions of the DBK series - Dalgakiran Turkey

بوستر کمپرسور مبدل فشار

بوستر کمپرسور

 • نوع انتقال قدرت به کار گرفته شده در این بوسترها کوپل تسمه ای می باشد.
 • دارای سیستم ایرکولر (افترکولر) مجزای هوا خنک می باشد.
 • چیدمان واحد هواساز (Airend) و متعلقات بصورت یکپارچه روی شاسی در نظر گرفته شده است.
 • دارای کلیه شیرآلات مربوطه، شامل شیر یکطرفه با کیفیت بالا، سوپاپ اطمینان یا پرشر سوئیچ و گیج نشانگر فشار می باشد.
 • دارای تابلو برق مجزا با حفاظت الکترونیکی لازم
 • قابلیت کارکرد با فشار ورودی 7، 8، 10 و 13 بار در خط هوای اصلی و فشار خروجی تا 40 بار

بوستر کمپرسور هوا سری BHS - حداکثر فشار کارکرد 40 بار

 • X : حداکثر ظرفیت هوای ورودی به بوستر در فشارهای مختلف

راهنمای ابعاد و اندازه بوستر کمپرسور هوا سری BHS

تفاوت بوستر کمپرسور و کمپرسور فشار قوی 

تفاوت اصلی بین کمپرسورهای بوستر و فشار قوی عمدتاً به فشار ورودی به مرحله اول تراکم آنها مرتبط است که در کمپرسورهای فشار قوی، مکش از فشار یک اتمسفر جو تا حداکثر فشار ۴۰ اتمسفر در دو مرحله تراکم حاصل می گردد، در صورتی که در بوستر کمپرسورها فشار مکش بوستر دیگر از فشار اتمسفریک نمی باشد و از فشار خط هوای تولیدی توسط کمپرسور اسکرو یعنی ۱۳،۱۰،۸ بار مکش انجام می پذیرد.

همچنین با توجه به اینکه نسبت فشار تراکم در بوستر کمپرسورها کمتر از کمپرسورهای فشار قوی است لذا اندازه سیلندرها و سایز پیستونها در بوستر کمپرسورها عمدتا تیپ هستند در صورتی که در کمپرسورهای فشار قوی این سایز بندی متفاوت است. ضمنا به جهت فشار ورودی تفاوت در ورودی بوستینگ ها دبی بیشتری در این کمپرسورها مکش میگردد در حالی که در کمپرسورهای فشار قوی دبی کمتری قابل حصول است.

نحوه عملکرد بوستر کمپرسور

بوستر کمپرسور اکثرا در کمپرسور اسکرو هایی که با روغن کار میکنند، استفاده می‌شوند. سیستم روغنکاری اجباری در این سیستمها موجب می‌گردد همواره حرکت پیستونها سریعتر انجام شود، همینطور دمای ورودی و یا خروجی با استفاده از این بوستر کمپرسورها کاهش میابد و این کار موجب کاهش استهلاک در مسیر می‌گردد.

خرید بوستر کمپرسور اغلب برای مسیرهایی انجام می‌گیرد که فشار کاری مابین 3 تا 12 پاسکال دارند و بایستی این فشار تا حدود 40 بار یا بیشتر از آن افزایش یابد. این دستگاهها به کمپرسورها اجازه می‌دهد در شرایط بد جوی که موجب کاهش بازده کمپرسور اسکرو یا روتاری می‌گردد فعالیت نماید. جهت ساخت هر کدام از این بوسترها از استانداردهای بین‌المللی استفاده می‌گردد. کنترل کیفی در زمان ساخت این بوسترها حایز اهمیت است. انتخاب قطعات با تستهای اطمینان از کیفیت جهت طراحی بوستر کمپرسورها ضرورت دارد.

کمپرسور پیستونی فشار قوی

در کمپرسورهای فشار قوی، فشاری که بوجود می‌آید از حدود 40 تا 500 بار ( psi580 –  psi7260) است و همینطور ظرفیت هوادهی آنها حدودا مابین 5  تا 2000 متر مکعب در ساعت متغیر است. این طیف گسترده‌ی فشار و ظرفیت هوادهی همراه با سایر ویژگیهای منحصر به فرد، کمپرسورهای ساخت شرکت بادرو کمپرسور را می‌توان بهترین و مطمئن‌ترین گزینه جهت استفاده‌ی در همۀ صنایع و یا هرگونه زمینه‌های پژوهشی تبدیل شده است.

از چنین کمپرسورهایی جهت فشرده سازی هوا، هلیم، نیتروژن، گازهای طبیعی در ایستگاههای LNG CNG, LPG, بیومتان یا (زیست متان)، آرگون، هیدروژن و دی اکسید کربن در صنعتهای مختلف و برای طیفهای گسترده از کاربریها استفاده می شود.

فشار: 16 تا 500 بار
مدل ها:    Basic, BasBoosterR, BasBoosterB, BasSealR
گازها: هوا، هلیم، نیتروژن، گاز طبیعی، زیست متان.

دستگاههای کمپرسور هوا خنک با اشغال کردن فضای کم و نیاز نداشتن به سیستم‌های خنک کننده‌ی آبی که اغلب شامل پمپهای آب یا همان واتر پمپ‌ها و رادیاتورها است، استهلاک کمی دارند و هزینه‌ی نگهداری و سرویس آنها نیز به همان نسبت پائین می‌باشد.

سامانه‌ی خنک کننده در کمپرسورهای تولید شده توسط این شرکت به 2 صورت آب خنک و هوای خنک  و همینطور سیستمهای با روغن و یا بدون روغن طراحی شده‌اند. از امتیازات دیگر این کمپرسورهای فشار قوی که در این شرکت طراحی و تولید شده‌اند مدلهای عمودی آنها می‌باشد که برای مواردی که با محدودیت فضا مواجه باشید، بخوبی می‌توانند جوابگوی شما باشند.

 

نحوه اتصال بوستر کمپرسور در سیستم هوای فشرده

نحوه اتصال بوستر در تولید هوای فشرده

قيمت بوستر كمپرسور

قيمت بوستر كمپرسور با توجه به نوع و برند هواساز آن تعیین میگردد از بهترین و به صرفه ترین برند های هواساز بوستر میتوان به Dalgakiran ترکیه اشاره کرد که به صورت دو سیلندر و سه سیلندر می باشد که حدود قیمت آنها از 270 میلیون تومان شروع و تا 600 میلیون تومان متغیر می باشد.

 

خرید بوستر

اگر شما نیز قصد خرید بوستر کمپرسور را دارید با کارشناسان بادرو در تماس باشید تا ضمن دریافت مشاوره تخصصی جهت انتخاب بهترین نوع بوستر با توجه به نیازتان و استعلام قیمت به روز محصول، با تخفیف ویژه بادرو، سفارش خود را ثبت کنید.

شماره واتساپ: 09128204891

شماره تماس دفتر تهران:

۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره تماس دفتر تبریز:

۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۴
۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۵

 

درایر فشار قوی

درایر تبریدی میکروپور سری MK HP با فشار بالا، یک طراحی ارتباط 100٪ فوق العاده کارآمد بین مدارهای هوا و مبرد ایجاد می کند و عملکردی پیشرفته و راندمان خنک کننده عالی را ارائه می دهد و بهترین گزینه برای از بین بردن رطوبت موجود در هوای فشرده حاصل از بوستر کمپرسور فشار قوی می باشد. طراحی پیشرفته 3 در 1 دارای فشار دیفرانسیل بسیار کم است که باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می شود. مبدل حرارتی 3 در 1 فشرده شده باعث کم شدن حجم و ابعاد درایر شده و فضای مورد نیاز برای آن را کاهش می دهد. Mikropor انواع خشک کن های 3 در 1 مجهز به مبدل حرارتی 3 در 1 را برای برآورده کردن طیف کاملی از ظرفیت و توان مورد نیاز ارائه می دهد.

درایر فشار قوی
سری درایر تبریدی فشار بالا Mikropor MK-HP دارای مبدل حرارتی صفحه ای لحیم کاری شده از جنس فولاد ضد زنگ است.
مبدل حرارتی دارای بخش های زیر در یک ماژول است
 • مبدل حرارتی هوا/هوا (اکونومایزر)
 • مبدل حرارتی هوا/مبرد (اواپراتور)
 • تله آبگیر
مبدل های حرارتی Mikropor MK-HP با فولاد ضد زنگ قابل اعتماد و طراحی بازده بهینه، کاهش اندازه، ضد خوردگی و انتقال حرارت عالی را تامین می کنند.

لیست درایر تبریدی میکروپور فشار قوی سری MK HP

محصولات مرتبط بادرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *