چکش بادی

چکش بادی

چكش بادی چیست؟

از چکش بادی در صنعت و بازار با نام های دیگری مانند چكش پنوماتيكي، پيكور بادی دستی و پيكور بادی نيز یاد می‌شود. شرکت‌ها و برندهای مختلفی وجود دارند که در صنعت چكش بادي (پيكور پنوماتيكي) و يا كلا پنوماتيكي توليد محصول مي‌كنند كه مي توان از اينگرسولرند، اطلس كوپكو و برنهاي ديگر معتبر نام برد كه با توجه به برند‌هايشان چكش هاي بادي مخصوص به خود را ارائه مي دهند. کاربرد چكش بادی  براي تخريب به كار مي رود كه مي توان از آن برای سنگ، آسفالت، بتن و غيره استفاده کرد. برای چالزی و سوراخ کاری بهتر است از پرفراتور بادی استفاده شود.

برای مشاهده انواع چکش بادی لطفا روی لینک کلیک نمایید …

چكش پنوماتيكي از چند قسمت ساده تشكيل شده است كه عبارتند از:
دسته براي نگهداري از آن پدال براي ورود و قطع كردن باد به دستگاه، پيستون يا همان سيلندر و قلم گير كه براي نگه داشتن قلم در دستگاه است.
در ادامه با بررسی دقیق تر این محصول و همچنین برای اطلاع  از قیمت های این محصول با ما همراه باشید.

 

 

این چکش ها بر اساس وزن‌ هایی که دارند دسته بندی می‌شوند.
پيكور بادي يا همان چكش بادي از باد نيرو گرفته و كار مي كند كه اين نيروي باد نيز بايد با دبي 7 بار باشد يعني سيلندر درون چكش بادي با فشار هواي 7 بار به حركت مي افتد در غير اينصورت چكش بادي (پيكور بادي) با تمام توان كار نكرده و بازدهي خوبي نخواهد داشت.
نحوه استفاده بهتر چكش بادي (پيكور بادي) و مدل هاي چكش بادي توضيح داده خواهد شد.
در كل چکش یا پیکور بادی از قطعات و لوازم بخصوصي تشكيل نشده و بسيار ساختار ساده اي دارند.

 

 

چکش بادی

قیمت چکش بادی کمپرسور

قیمت چکش بادی کمپرسور از حدود 2 میلیون تومان تا 50 میلیون تومان متغییر می‌باشد که بصورت پیکورهای بادی ایرانی و توکوژاپن و اطلس کوپکو دسته بندی می‌شوند

 

با تنوع کیفیت و قیمت هایی مناسب جهت مصارف راهسازی، معدنی و…

  •  7 کیلویی
    9 کیلویی
  • 10 کیلویی
  •  32 کیلویی
  •  40 کیلویی

چکش بادی دستی

چکش بادی دستی از نوع دو دسته كه براي تخريب زمين مثل آسفالت و بتن كاربرد دارد و اپراتور با نگه داشتن دو دسته چكش بادي تعدل را حفظ كرده و تخريب را بهتر انجام مي دهد. اين نوع چكش ها وزني بالاي 15 كيلوگرم دارند.
يیكور بادي  تك دسته كه بيشتر براي تخريب هاي افقي مانند ديوار ها انجام مي شود و اپراتور با گرفتن دسته و بدنه سيلندر مانند هفتير عمل كرده و عمليات تخريب را انجام مي دهد. اين نوع چكش هاي بادي غالبا وزني پاييت تر از 15 كيلوگرم دارند.
چكش بادي دسته عصايي كه اين چكش ها وزن هايي از 900 گرم تا 2 كيلوگرم دارند و بيشتر براي تخريب هاي كوچكتر به كار مي روند.
بهتر است برای عملکرد بهتر و اجرای درست تر و بی دردسرتر، این دستگاه را واحد مراقبت نصب كرده تا هم رطوبت گرفته شود و هم گاهي روغن به دستگاه بزند. با اين كار علاوه بر عملكرد بهتر عمر چكش بادي نيز بيشتر مي گردد.

چکش بادی

دستگاه چکش بادی، پیکور بادی ویا دژبر بادی به صورت کلی به دو نوع پیکور بادی ضربه‌ای و گردون تقسیم می شود.
کاربرد چکش بادی ضربه تخریب های سبک و سنگین بر اساس وزن و قدرت دستگاه و کاربرد چکش بادی گردون به منظور دریل کاریها بر روی دیوار و زمین می‌باشد.
انواع چکش های بادی ضربه ‌ای بر اساس وزن های مختلف و البته مدل های آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به عنوان مثال چکش بادی ها از 3 کیلویی تا 40 کیلویی به لحاظ وزنی دسته بندی می‌شوند.

چکش بادی

انواع چکش بادی

انواع چکش بادی از نظر برند می‌توان از برندهای معروف بهلر، چکش بادی اطلس، هلمن، اینگرسولند، دماگ و . . . نام برد.
آنچه در انتخاب ابزار همواره اهمیت دارد مناسب بودن ابزار است. اینجاست که در میان انواع مدل ها و انواع وزن ها باید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
برای نمونه کار در تونل و یا حفر چاه چکش بادی 7 کیلویی بهلر از چند جهت به مراتب از پیکور بادی 7 کیلویی هلمن مناسب تر می باشد.
دلیل آن این است که اولا پیکور بادی بهلر به صورت رگباری ضربه وارد میکند در صورتی که مدل ضربه زنی پیکور های هلمن تک تک است.
دوما قطعات مصرفی پیکور بادی بهلر به دلیل پر مصرف بودن در همه جا یافت می شود ولی پیکور بادی هلمن بسیار کم مصرف می باشد.

چکش بادی

مزیت دیگر این چکش بهلر به به پیکور بادی هلمن در قسمت والو (یا والف) آن است که در مقابل رطوبت حساسیت کمتری دارد.
نکات مهم در نحوه کار با چکش های بادی ضربه ای اولین و شاید مهمترین نکنه در چکش های بادی چک کردن خشک نبودن (عدم روغن کاری) و مراقبت در مقابل گرد و خاک و آشغال است.

اهمیت نگهداری و مراقبت

این چکش‌ها بر خلاف ظاهر زمختشان بسیار حساسند و باید به خوبی از آنها مراقبت نمود.
بارها مشاهده شده پروژه های بزرگ صنعتی به دلیل رعایت نکردن نکته کوچکی متوقف شده است.
با رعایت روغن کاری و تمیزکاری های دوره‌ای این دستگاه به راحتی می‌توان عمر دستگاه را چند برابر کرد و نیاز چکش را به سرویس های دوره ای کمتر نمود.
قبل از شروع به کار از طریق ورودی باد چکش بادی چند قطره روغن و یا گازوئیل (اصطلاحا به اندازه یک درب بطری) داخل دستگاه ریخته شود تا دستگاه همواره چرب بماند. اینکار هر بار که دستگاه باید پس از چند ساعت مجدد روشن شود تکرار می‌شود.
روغن کاری چکش بادی علاوه بر اینکه استهلاک آن را کم میکند مقاوتش را در مقابل رطوبت بالا می‌برد.
نکته دیگر اینکه چکش بادی را هرگز روی زمین (مخصوصا اگر شن های ریز دارد) رها نکنید.
این کار سبب مختل شدن جدی دستگاه شده و حتی احتمال شکستگی قطعات را بالا می‌برد و یا مانع ضربه زنی دستگاه می‌شود.

نحوه استفاده، نگه‌داری و همچنین نکات ایمنی مربوط به چکش‌های بادی

هر گونه صدایی که عادی نباشد یا درست کار نکردن را بایستی بسرعت مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد در زمانی حالت ضربه زنی چکش ما بصورت متعارف نباشد. بعنوان مثال ضربه‌های آن با قدرت کمتر از شکل نرمال باشد. بهتر است به هر گونه موردی که بنظرتان طبیعی نبود توجه فرمایید و بطور دوره‌ای دستگاه را سرویس نمایید. خدمات سرویس شامل آچارکشی، روغنکاری ویا دستورالعملهای کمپانی سازنده‌اش می‌باشد.

-هنگامیکه از چکش بادی استفاده نمی‌نمایید آنرا روی زمین به هیچ عنوان رها نکنید. اینکار احتمال اینکه قطعات دچار شکستگی شوند را بالا می‌برد. بطور کلی چکش بادی به وجود گرد وغبار خیلی حساس می‌باشد.

لباس کار

اصولا لباسهای کار معمولا در عین راحتی نبایستی خیلی گشاد باشد زیرا این امر جهت کار با همه‌ی ابزارالات یا ادوات که قطعه‌های متحرک داشته باشد، صدق می‌کند.

تایم و دوره‌ی کاری

چنانچه بتوانید قسمتی از ساعتهای کاری یک روز را با کار دیگری عوض کنید، بهتر است. اساسا یک فرد نبایستی بصورت دایم با چنین دستگاهایی کار کنند.

برش روی سطوح

روش بدرستی در دست گرفتن و همچنین شکل ضربه وارد کردنش حایز اهمیت می‌باشد. ولی نیرو را روی سطحهای محکم وارد کردن خیلی بهتر است واینکه قطعات خرد شده‌ را دوباره به این طریق خرد ننماییم زیرا پرش این قطعات می‌تواند خطرساز باشد.

عینک

استفاده نمودن از عینکها احتیاج به توضیحات ندارد. پرش قطعات ریز و درشت معمولا همیشه احتمال دارد به همین علت کاربرد عینک جز ضروریات می‌باشد و بهتر آن است که از نوع عینک‌های هرچه پهن‌تر و همچنین دولایه استفاده نمایید.

رطوبت

همواره بایستی به وجود رطوبت داخل دستگاه هوشیار باشیم. این امر معمولا در همه‌ی دستگاههای بادی امثال بکس بادی صادق بوده است. بطور حتم به قسمت ورودی باد، روغن بزنید تا در برابر آب حفاظت نماید.

کفش ایمنی

در انتخاب کفش بهتر است نوع نوک فلزی و مقاوم آنرا برگزینید. معمولا پاها هنگام استفاده از چنین دستگاههایی، بشدت مورد آسیب قرار می‌گیرند بنابراین بهتر است در استفاده از کفش ایمنی کوتاهی نکرد.

 

قلم چکش بادی

قلم چکش بادی معمولا یا بصورت شش گوش بوده و یا گرد می‌باشد که از قطر 22 میلیمتر شروع و تا قطر 32 میلیمتر میباشد. قلم چکش بادی بصورت نوک تیز برای تخریب سنگ، نوک ناختی برای تخریب بتن، و آسفالت بر پهن می‌باشد. انتخاب جنس مرغوب و با کیفیت اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه شود. معمولا قیمت قلم ها از حدود 200 هزار تومن تا 2 میلیون تومان متغییر می‌باشند.

 

چکش بادی کوچک

منظور از چکش بادی کوچک به چکش های 5 و 6 و 7 و 9 کیلیویی گفته می‌شود که معمولا داری یک دسته میباشند. چکش بادی کوچک در بعضی وقتها میتوان با کمپرسورهای پیستونی جهت مقرون به صرفه بودن استفاده کرد. برای این نوع چکشها فشارهوای 7 بار بصورت مدام مورد نیاز می‌باشد.

قیمت چکش بادی

بدلیل تغییرات قیمتها و نوسان جهت دریافت قیمت محصولات درخواست خود را به شماره 09214168650 از طریق واتس آپ ارسال نمایید تا همکاران این مجموعه با شما در ارتباط باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *