4.8/5 - (26 امتیاز)

کمپرسور باد

کمپرسور باد به صورت دیزل یا الکتریکی در صنعت و معادن و کارگاه های صنعتی و در سایر مکان ها جهت تامین هوای فشرده مورد نیاز مورد استفاده قرار میگیرد و با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود و در زندگی و فعالیت‌های ما نقش مهمی دارد. اساس کار کمپرسور باد، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. انتخاب کمپرسور مناسب با فعالیت موردنظر یکی از نقاط کلیدی و مهم می باشد زیرا استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد. انواع کمپرسور باد، بیشتر از آن چیزی است که شما تصور می‌کنید و قیمت کمپرسور باد با توجه به نوع آن، متفاوت است و شما طبق خواسته و زمینه فعالیت خود، می‌بایست مناسب‌ترین کمپرسور باد را خریداری کنید. ما در ادامه به انواع و کاربردهای کمپرسور باد می‌پردازیم تا اطلاعات مهمی در این زمینه کسب کنید و هنگام خرید پمپ باد دچار سردرگمی نشوید. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های کمپرسور باد

 • دارای الکتروموتورهای دائم کار با رده انرژی   B
 • به کارگیری رنگ‌های پودری الکترواستاتیک همراه با رئال جهانی
 •  به کارگیری بهترین نوع ورق‌های بدون درز جهت مخزن
 • به کارگیری الکتروموتور و سیلندر با توانی بیشتر از مخزن
 • به کارگیری بهترین نوع محافظ و ریل
 • اتصالات پیچ و مهره‌ای جهت سهولت برای تعمیر و سرویس
 • دارای یک سال ضمانت برای همه اجزای کمپرسور باد
 • اهمیت شناخت انواع پمپ باد

کمپرسور باد

کمپرسور باد پیستونی

کمپرسورهای رفت و برگشتی، فشرده سازی را توسط پیستون انجام می‌دهند و معروف به کمپرسور باد پیستونی یا پمپ باد پیستونی می باشند. کمپرسور باد پیستونی به این صورت عمل می‌کند که از محیط حجم هوای زیادی را گرفته، درون خود مسدود می‌کند و فشار آن را در فضای بسته‌ای بالا می‌برد. پیستون که قطعه اصلی این پمپ باد است، شروع به تولید انرژی و فشرده سازی هوا درون استوانه می‌کند. کمپرسورهای باد پیستونی در دو مدل اویل فری و روغنی تولیده شده‌اند و همچنین به دو حالت هرمتیکی و باز در ظرفیت‌ها و فشارهای متفاوت تولید شده و روانه بازار می‌شوند.

کمپرسور باد پیستونی ایرانی

کمپرسور پیستونی ایرانی

کمپرسور پیستونی اویل فری

کمپرسور پیستونی بدون روغن (oil free)

کمپرسورهای پیستونی، از لحاظ چگونگی کارکرد و پیکربندی، به انواع مختلف تک مرحله‌ای، دو مرحله‌ای، بدون روغن و روغن‌کاری شده تقسیم بندی می‌شوند که اکثر کمپرسورهای پیستونی، به صورت روغن‌کاری شده ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. به این معنی که توسط روغن، دیواره‌های استوانه‌ای، یاتاقان‌ها و میل لنگ‌ها روانکاری می‌شوند. با وجود اینکه در کمپرسورهای پیستونی، روغن باعث کارکرد بهتر و روانکاری شده و از داغ شدن جلوگیری می‌کند ولی در بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات حساس مانند کمپرسور دندانپزشکی، چون احتمال نشتی روغن وجود دارد، از کمپرسور اویل فری استفاده می‌کنند. کمپرسورهای پیستونی کاربرد های بسیار وسیعی دارند. پردازش گاز طبیعی، پالایشگاه‌های نفت و کارخانه‌های شیمیایی از جمله مهم‌ترین کاربردهای کمپرسورهای پیستونی هستند. این هوای فشرده در دندانپزشکی، کشاورزی،کارگاه‌های اتومبیل سازی و غواصی نیز کاربرد دارد.

کمپرسور باد اسکرو

کمپرسور باد اسکرو در دو مدل روغنی و بدون روغن تولید می‌شوند. کمپرسورهای روغنی افزون بر اینکه از داغ شدن برخی قطعات کمپرسور هوا مانند روترها جلوگیری می‌کنند، باعث کاهش احتمال فرسایش و اصطکاک آن‌ها نیز می‌شوند. کمپرسور اسکرو روغنی نسبت به بدون روغنی، طول عمر بیشتری دارند. در ابزارها و تجهیزات حساس مانند دندانپزشکی، از کمپرسور اسکرو بدون روغن استفاده می‌کنند.

کمپرسور اسکرو برقی

کمپرسور باد اسکرو با هواساز آلمانی

کمپرسور اسکرو کوپل مستقیم

کمپرسور باد اسکرو با هواساز ایتالیایی

کمپرسور اسکرو سری C (کامپکت ثابت با کابینت)

کمپرسور اسکرو با کامپکت ثابت

کمپرسور برقی OZEN ترکیه سری DC OSC

کمپرسور اسکرو وارداتی OZEN

کمپرسور اسکرو ایتالیایی کوپل مستقیم

کمپرسور اسکرو با هواساز ایتالیایی (کوپل مستقیم)

کمپرسور اسکرو ایتالیایی کوپل تسمه

کمپرسور اسکرو با هواساز ایتالیایی (کوپل تسمه)

ویژگی های پمپ باد اسکرو

 • صدای کم نسبت به سایر کمپرسورها
 • قابلیت کار کردن به صورت مداوم و بدون وقفه
 • وجود سیستم plc
 • عدم وجود نوسان در حداکثر فشار کاری
 • اصطکاک و درگیری کمتر قطعات نسبت به کمپرسور پیستونی
 • راندمان بالا در جریان هوادهی یکنواخت
 • داشتن حجم کمتر نسبت به سایر کمپرسورها
 • لرزش بسیار کم
 • عدم امکان ایجاد پدیده surg با برگشت هوا به هواساز
 • احتمال نشتی کمتر به دلیل محدودیت آب‌بندهای محفظه
 • مصرف انرژی کمتر
 • قطع و وصل آرام برق به کمک اینورتر
 • نصب و راه‌اندازی در کمترین زمان
 • ظرفیت هوادهی کمپرسور اسکرو دبی کمپرسور بر حسب (m3&liT/MIN) در اوج مصرف
 • فشار هوا مورد نیاز بر حسب  (BAR)

پمپ باد اسکرو کاربردها و مزایای گسترده‌ای دارد. عدم مصرف زیاد، تولید هوای فشرده با توان بالا و فشار باد دائمی از جمله مزایای فوق‌العاده این نوع کمپرسور است. این مزایا سبب شده که مردم کمپرسور اسکرو را به دیگر کمپرسورها ترجیح دهند. با توجه به شیوه کارکرد کمپرسورهای اسکرو، در صنایع بهداشتی، دارویی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از پر اهمیت‌ترین کاربردهای کمپرسور اسکرو بدون روغن، استفاده در دندانپزشکی است. این حرفه حساسیت بالا و ظریفی دارد؛ به همین دلیل هوایی که از کمپرسور خارج می‌شود باید به دور از آلودگی باشد.

 

کمپرسور باد فشار قوی

یکی از  پر اهمیت‌ترین کمپرسورهای صنعتی، کمپرسور باد فشار قوی است. این کمپرسور، هوایی که از قبل فشرده شده بود را متراکم‌تر می‌کند. دلیل فشار بیشتر این کمپرسور، جبران فشاری می‌باشد که در طی طول خطوط کاهش یافته است. پمپ باد فشار قوی طبق خواسته کاربر طراحی شده و نیاز او را کاملا بر طرف می‌کند. در صنایع تولیدی تهویه مطبوع و صنایع فلزات، نفت و گاز، از این نوع کمپرسور هوا، استفاده بیشتری صورت می‌گیرد. در کمپرسور فشار قوی، ممکن است ایجاد فشردگی در یک یا چند مرحله انجام شود. کمپرسور کمکی، باعث افزایش توان کمپرسور هوای فشار قوی می‌شود. کمپرسور فشار قوی در آتش نشانی، کشتیرانی، غواصی و تولید بطری‌های پت، کاربرد بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید کمپرسورهایی که جهت تولید بطری پت مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیازمند هوای فشرده 40 بار و همچنین حجم 700 تا 1500 لیر در دقیقه هستند.

عملکرد کمپرسور باد فشار قوی بدین صورت است که هوا را جذب می‌کند و تا زمانی که فشار داخلی کمپرسور به 40 بار برسد، در مخزن ذخیره می‌کند. درایر و میکروفیلتر از مهم‌ترین قطعات کمپرسور فشار قوی هستند که در روانکاری پیستون و سیلندر بسیار مهم می‌باشند؛ به این دلیل که مقداری از روغن بخاطر کار کردن بیش از حد پیستون و یا قطعات داخلی آن، از دستگاه کمپرسور خارج شده و وارد مخزن هوا می‌شود. افزون بر این، هوایی که وارد مخزن می‌شود، در حالت کلی دارای گرد و غبار است. به دلیل اینکه این هوا جهت تولید بطری، کاملا مستقیم وارد مخازن می‌شود، جهت پاکسازی هوا می‌بایست از میکروفیلترها استفاده کنیم تا آلودگی‌ها کاملا از بین بروند. در صورتی که کمپرسورهای فشار قوی از هوای پاک و بدون آلودگی استفاده نکنند، هوایی که وارد مخزن می‌شود مرطوب شده و بعد از اینکه بخارهای هوا خنک شد، باطری‌ها کدر می‌شوند.

قطعات پمپ باد

پمپ باد وسیله ای است که هر کارخانه ای به آن نیاز دارد و برای کار با آن باید با قطعات اصلی آن آشنا بود. زیرا ممکن است دستگاه یا هر کدام از وسیله ها کارایی خود را در طول زمان از دست بدهند و شما ندانید که اشکال کار از کجاست؟ پس چه بهتر که یکایک قطعات پمپ باد را بشناسید. در حالت کلی حواستان باشد که کمپرسور را از کجا می خرید، در صورت عدم اطمینان کامل ممکن است قطعات نو یا سالم نباشند و شما به عنوان یک صاحب کسب و کار به مشکل بر بخورید.

این قطعات شامل مانومتر، تابلو سکوئنس، سوپاپ اطمینان، الکترو موتور، فیلتر و شیر می‌باشد. هر کدام از این موارد نقش مهمی را در کمپرسور ایفا می‌کنند و برای کارایی و راندمان بالای دستگاه و تنظیم فشار، به تک تک آن ها نیاز است. اما اگر هم یکی از این ابزار مهم خراب شد، اصلا نگران نباشید چرا که می‌توانید نسبت به تعمیر کمپرسور خود اقدام نمایید.

مهمترین اجزای و قطعات پمپ باد هواساز، الکتروموتور و مخزن و تابلو برق دستگاه می باشد و سایر قطعات شامل شیر یکطرفه، شیربرقی، تسمه، مخزن پمپ باد، اتوماتیک برقی، شاسی و چرخ ها می‌باشد.

برای برطرف کردن و حذف رطوبت از رطوبت گیر و بهترین روش استفاده از خشک کن هوا و رطوبت گیر بصورت همزمان می‌باشد. رطوبت گیر پمپ باد به دو گروه دسته بندی می‌شوند. درایر، خشک کن هوا و  تله آبگیر یا واترترپ که با کلیک بر روی متن می‌توانید مشخصات کامل محصولات را مشاهده  فرمایید.

مخزن پمپ باد

با پیشرفت تکنولوژیها و همینطور استفاده از ابزارهای مختلف در  صنایع پزشکی، کشاورزی و امورات خانگی هوای فشرده نقش بسزایی در کار با این ابزارها و ماشین‌آلات خواهد داشت. از مخازن کمپرسور هوا جهت تأمین هوای فشرده در فشارها و کاربردهای گوناگون استفاده  می‌گردد. این مخازن مرتبط هستند با ذخیره‌سازی هوا بعلت اینکه سطح تماس وسیعی با هوای محیط دارند و موجب سرد شدن هوای فشرده‌شده و گرفتن رطوبت موجود در جریان هوا شده و تبدیل به قطرات آب می‌شود که بایستی از پایینترین سطح مخازن پمپ باد یا همان شیرهای تخلیه خارج شود. همچنین مخزنهای تحت فشار نوسانات فشاری را در گستره‌ی  هوا به‌وجود آمده را پایین میاورد و جریان را کم می‌کند که نهایتا فشار شبکه‌ی فشار هوا را در مخزنهای تحت فشار ثابت نگه می‌دارد. بنابراین مخزن هوای فشرده در فشار و ضخامت و مدلهای گوناگون با توجه به کاربرد و احتیاج متقاضیان   تولید و طراحی می‌گردند. مخزنهای کمپرسور هوا اغلب در ظرفیتهای 24 تا 5000 لیتر در فشارهای کاری 6 تا 40 بار در مدلهای متنوع بر اساس احتیاج مشتری و فشارکاری متناسب تولید می‌گردد.

مخزن کمپرسور باد

رطوبت گیر پمپ باد

برای حذف ذرات آب نیاز به دستگاه درایر و رطوبت گیر کمپرسور می باشد. برای حذف کامل رطوبت، درایر و تله آبگیر، هر دو باید تهیه گردد. رطوبت گیرها از ظرفیت 1.2 اینچ شروع و در مدلهای ایرانی و خارجی میکروپور ترکیه عرضه می گردد. به همین منظور اگر قصد خرید رطوبت گیر پمپ باد را دارید، بهتر است روی لینک کلیک کنید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

کمپرسور باد صنعتی

کمپرسور باد صنعتی بیشتر نیاز کارخانجات و کارگاههای صنعتی می‌باشد. نیروی محرکه در کمپرسورهای صنعتی جریان برق می‌باشد. کمپرسورهای صنعتی به دو دسته کمپرسور اسکرو صنعتی و کمپرسور پیستونی صنعتی دسته بندی می‌شوند.

هوادهی در کمپرسور پیستونی بین 100 لیتر تا 3000 در دقیقه و در کمپرسورهای اسکرو بین 1000 لیتر تا 25000 لیتر در دقیقه می‌‌باشد و در واحدهای صنعتی و کارگاه های کوچک استفاده می‌شود. زمانی که حجم بالای 1500 لیتر در دقیقه و فشار کاری 8 تا 10 بار مورد نیاز باشد مدل اسکرو پیشنهاد می‌شود. کمپرسور اسکرو می‌تواند شبانه روز به طور مداوم کار کند ولی کمپرسور پیستونی نمی‌تواند به صورت مداوم کار کند و دستگاه باید برای مدتی خاموش شده و دوباره به کار گرفته شود. زمانیکه هوای فشرده با فشار بالای 20 بار نیاز باشد کمپرسور فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این نوع کمپرسورها در صنایع تولید بطری های پت، انش نشانی، غواصی و … کاربرد دارد.

کمپرسور صنعتی دست دوم

با بالا رفتن قیمت کمپرسورها، امروزه طرفداران کمپرسور صنعتی دست دوم بیش از معمول شده است .

شهر تبریز از دیرباز در عرصه تولید و طراحی کمپرسور های صنعتی زبانزد عام و خاص بوده و یکی از مهم ترین قطب های صنعتی کشور شهر تبریز بشمار می آید، انواع کارخانجات و صنایع مختلف با توجه به نیاز های خود اقدام به خرید و یا حتی در برخی موارد اقدام به سفارش کمپرسور صنعتی دست دوم مناسب با صنایع خود نموده اند و با توجه به نوع درخواست، امکان ارائه خدمات وجود دارد. مجموعه  بادرو کمپرسور هدف و تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده است تا بتواند به بهترین نحو ممکن تمامی سفارشات مشتریان را در اسرع وقت تولید ، طراحی و تهیه نماید.

قیمت کمپرسور صنعتی دست دوم

قیمت کمپرسور صنعتی دست دوم با توجه به نوع ، ظرفیت و میزان کارکردقبلی کمپرسور تعیین میگردد و معمولا در حدود 40 تا 60 درصد قیمت دستگاه نو میباشد .

کمپرسور باد چیست؟

کمپرسور باد یک دستگاه ضروری و مورد نیاز جهت فراهم کردن نیروی لازم تجهیزات است. این دستگاه، هوای فشرده‌ای را تولید کرده و نیرو و قدرت برخی ابزارها را تامین می‌کند. با کاهش حجم هوا و فشرده سازی این دستگاه‌ها، دما و فشار آن‌ها افزایش می‌یابند. به دلیل عملکرد متداول پمپ باد، به آن اسب بارکش صنایع نیز گفته می‌شود. این دستگاه به دلیل کارکرد فوق‌العاده خود، باعث بهبود و پیشرفت صنایع زیادی شده، راندمان کاری را افزایش داده و باعث بهبود بازدهی شده است. اکنون از انواع مختلف کمپرسور باد جهت مصارف عمومی و صنعتی استفاده می‌شود. کمپرسورهای باد نسبت به تامین کننده‌های قدیمی نیرو، پیشرفت زیادی داشته‌اند؛ به عنوان مثال سبک‌تر هستند، طول عمر بیشتری دارند و نیاز به نگهداری و توجه ویژه‌ای ندارند.

قیمت کمپرسور باد ایتالیایی

قیمت کمپرسور باد ایتالیایی ABAC بسته به نوع محصول، توان و حجم آن متفاوت است. یکی از معروف‌ترین کمپرسورهای ساخت ایتالیا برند شناخته شده abac می‌باشد که محصولات آن در کل جهان توسط نمایندگی‌های مجاز و واردکنندگان هواساز و تجهیزات مرتبط با صنعت پنوماتیک از جمله کمپرسور هوا و پمپ باد، فیلتر هوا و روغن و… به فروش می‌رسد.

کارخانه ایتالیایی ABAC air.compressors اهمیت بسیار زیادی به تامین قطعات تمام مشتریان در هر صنف و بازاری قائل بوده و تقریبا می‌توان گفت برای هر سلیقه و میزان بودجه‌ای، تنوع محصولات باکیفیت، به‌صرفه و کاربردی فوق‌العاده‌ای طراحی و تولید کرده است. گروه بازرگانی صنعتی بادروکمپرسور نیز وارد کننده و ارائه دهنده انواع کمپرسور ایتالیایی ABAC و برندهای مطرح دیگر اروپایی در طیف وسیع کشوری می‌باشد. سیستم‌های پیشرفته تولید هوای فشرده ایتالیایی در جهت تحقق نیازهای کسب و کارهای وابسته را برای کاربران به نحوی تهیه و تدارک دیده که انتخاب و خرید کمپرسورهای خارجی، هیچگاه به این سرعت و آسانی توسط صاحبان مشاغل صورت نگرفته بوده است.

 

کمپرسور باد ایتالیایی
کمپرسور باد ایتالیایی

محصولات مرتبط بادرو

4 دیدگاه در “کمپرسور باد | پمپ باد

 1. سیما راشد گفت:

  سلام وقت بخیر
  قیمت کمپرسور باد ۳۷ کیلووات ۶ متری با فشار کاری ۱۰ بار رو در صورت موجود بودن بفرمایید

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بله موجود می باشد، لطفا جهت دریافت پیش فاکتور با واتساپ بادرو در ارتباط باشید تا کارشناسان فروش ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 2. سجاد میلانی گفت:

  کمپرسور باد صنعتی ۱۳۲ کیلووات با هواساز آلمانی evo موجود هست و برای این کمپرسور چه نوع مخزنی مناسبه؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله موجود می باشد، بهتر است برای کمپرسور 132 کیلووات، مخزن 10000 لیتری انتخاب نمایید.
   لطفا برای دریافت پیش فاکتور با واتساپ بادرو (09128204891) در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *