4.7/5 - (61 امتیاز)

درایر تبریدی 

چندین روش برای جداسازی آب از هوای فشرده ای که در صنعت تولید می‌شود، وجود دارد که استفاده از دستگاه درایر تبریدی یکی از بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین روش‌ها است. اگر با سرچ به این قسمت رسیده‌اید حتماً اطلاعات اولیه‌ای درباره درایر خشک کن تبریدی و کاربرد آن در صنعت دارید! هوای تولید شده توسط کمپرسور حدود 20 – 30 درجه گرمتر از هوای محیط میباشد، هوای تولید شده در مخزن باد آرام آرام خنک شده و بخار هوا تبدیل به آب می‌گردد و مقدار قابل توجهی ذرات آب و روغن و ناخالصی های دیگر به همراه دارد. مخصوصا بخار آب که ممکن است داخل هوای فشرده متراکم شود و سپس وارد خط توزیع هوا گردد و موجب اکسیداسیون و خوردگی و تخریب جدی تجهیزات خط تولید شود، این رطوبت در دراز مدت باعث آسیب رسیدن به جک های پنوماتیکی و ماشین ها می‌گردد بنابراین برای جلوگیری از این خسارات، باید از درایر تبریدی  استفاده کرد.

درایرهای تبریدی برند Mikropor نیاز مشتریان رو به خوبی پوشش داده و انتخاب اول بسیاری از شرکت های معتبر می‌باشد. یکی از مهمترین ویژگی های درایر تبریدی میکروپور نصب و نگهداری آسان دستگاه میباشد.

در ادامه مشخصات فنی انواع درایر تبریدی میکروپور بررسی میگردد لطفا با ما همراه باشید.

 • انواع درایر تبریدی میکروپور
 • کاتالوگ محصولات
 • راهنمای خرید و انتخاب درایر مناسب
 • نصب و راه اندازی درایر تبریدی
 • اجزای داخلی درایر
 • ویدئوی جذاب از عملکرد درایر تبریدی
 • فیلتر درایر تبریدی
 • سرویس و خدمات

درایر تبریدی Mikropor سری MKE پر فروش ترین ها

استفاده از هوای تمیز و خشک برای انواع کاربردها با هوای فشرده بسیار مهم است. رطوبت یا آلودگی هوا که از خروجی استاندارد کمپرسور می آید باعث خطاهای پیچیده سیستم می شود، این عوارض باعث کاهش بهره وری شده و ممکن است کیفیت تولید محصولات نهایی را تحت تاثیر قرار دهد. میکروپور به اهمیت هوای فشرده با کیفیت بالا واقف است و با تولید و عرضه درایرهای تبریدی سری MKE (IS سابق) تضمین می کند که بالاترین کیفیت هوا را در اختیار مشتریان قرار دهد.

درایر تبریدی

مزایای درایر تبریدی سری MKE میکروپور

- افت فشار کم که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی کمپرسور می شود

- شروع سریع و زمان واکنش، زمان تولید اضافی را فراهم می کند

- هر خشک کن تبریدی دارای ساختاری برای مصرف انرژی در کمترین میزان است

- مبرد R134a بسیار کم مصرف و در همه مدل ها استاندارد است

- طراحی مبدل حرارتی پیشرفته بیشترین صرفه جویی در هزینه را در صنعت فراهم می کند

 - بهترین کمپرسورهای مبرد در کلاس، انرژی کمتری در مقایسه با درایرهای مشابه موجود در بازار مصرف می کنند

 - سوئیچ های فشار موتور فن کندانسور را برای صرفه جویی در مصرف انرژی کنترل می کنند و به سیستم اجازه می دهند در شرایط دلخواه کار کند.

 - این دستگاه نه تنها یک درایر هوای فشرده، بلکه یک بسته تصفیه هوا است که به دلیل فیلتراسیون یکپارچه، کیفیت هوای کلاس 1.4.1 را مطابق ISO 8573:2010 ارائه می دهد.

درایر تبریدی میکروپور ترکیه سری MKE - ولتاژ 230/1/50

کاربردهای درایر تبریدی میکروپور سری MKE

 • تولید مواد غذایی
 • کارخانه های لبنی
 • هوای انتقال دهنده تمیز
 • کارخانه های شیمیایی
 • هوای خالص و فناوری اتاق تمیز
 • صنایع داروسازی
 • ماشین های بافندگی
 • آزمایشگاه های عکس
 • پاشش رنگ
 • پوشش پودری
 • بسته بندی
 • هوای کنترل و ابزار
 • سندبلاست یا شات بلاست
 • عمومی کار هوا
 • تولید ریزتراشه
 • اپتیک
 • هوای فرآیند 
 • همچنین بسیاری از کسب و کارهای دیگر.

لیست درایر تبریدی میکروپور سری MKE ظرفیت بالا- نقطه شبنم + 3 درجه

درایر تبریدی میکروپور سری MKE ظرفیت بالا

دانلود کاتالوگ درایر تبریدی Mikropor سری MKE 

درایر کمپرسور دندانپزشکی میکروپور - سری IC - نقطه شبنم + 7 درجه

درایر تبریدی میکروپور سری IC  ایده آل برای کاربردهای دندانپزشکی، بیمارستانی و آزمایشگاهی می باشند که به دلیل دارا بودن کندانسورهای ساکن، بدون فن خنک کننده بوده و بنابراین با سطح سر و صدای پایین کار میکنند  و به دلیل طراحی فشرده و کم حجم بسیار کارآمد می باشند

درایرهای IC CUBE میکروپور دارای عمر طولانی بوده و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند بنابراین برای تمامی کاربردهایی که نیاز به هوای خشک با قیمت پایین دارند، مناسب هستند.

درایر دندانپزشکی میکروپور سری IC

مزایای درایر تبریدی سری IC میکروپور

 • صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل کندانسور استاتیک
 • کمپرسور مبرد کارآمد
 • افت فشار کم
 • نقطه شبنم +7 درجه سانتیگراد
 • عدم انسداد کندانسور به دلیل طراحی گسترده کندانسور
 • شیر انبساط استاندارد
 • طرح مبدل حرارتی 3 در 1
 • سرویس تخلیه خودکار آسان
 • بدون اتلاف هوای فشرده (تلفات صفر)
 • گاز مبرد کمتری نسبت به دستگاه های مشابه، سازگار با محیط زیست

درایر دندانپزشکی میکروپور - سری IC - نقطه شبنم +7 درجه

ابعاد و اندازه درایر دندانپزشکی سری IC

کاتالوگ درایر تبریدی Mikropor سری IC 

درایر تبریدی میکروپور HIGH TEMPRATURE - سری MH

اکثر سازندگان کمپرسور از aftercooler در کمپرسورهای پیستونی خود استفاده نمی کنند، بنابراین هوای فشرده در دمای 100 درجه سانتیگراد از کمپرسور خارج میشود، درایر کمپرسور دمای بالا میکروپور دارای aftercooler برای کاهش دمای ورودی می باشد.

لیست درایر کمپرسور میکروپور سری MH - فشار کاری 16 بار

ابعاد و اندازه درایر تبریدی HIGH TEMPRATURE میکروپور سری MH

درایر فشار قوی

درایر تبریدی فشار قوی میکروپور سری MK HP

درایر تبریدی سری MK HP با فشار بالا، یک طراحی ارتباط 100٪ فوق العاده کارآمد بین مدارهای هوا و مبرد ایجاد می کند و عملکردی پیشرفته و راندمان خنک کننده عالی را ارائه می دهد. طراحی پیشرفته 3 در 1 دارای فشار دیفرانسیل بسیار کم است که باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می شود. مبدل حرارتی 3 در 1 فشرده است و به درایر اجازه می دهد کوچکتر شود و فضای مورد نیاز برای آن را کاهش می دهد. Mikropor انواع خشک کن های 3 در 1 مجهز به مبدل حرارتی 3 در 1 را برای برآورده کردن طیف کاملی از ظرفیت و توان مورد نیاز ارائه می دهد.

درایر فشار قوی
سری درایر تبریدی فشار بالا Mikropor MK-HP دارای مبدل حرارتی صفحه ای لحیم کاری شده از جنس فولاد ضد زنگ است.
مبدل حرارتی دارای بخش های زیر در یک ماژول است
 • مبدل حرارتی هوا/هوا (اکونومایزر)
 • مبدل حرارتی هوا/مبرد (اواپراتور)
 • تله آبگیر
مبدل های حرارتی Mikropor MK-HP با فولاد ضد زنگ قابل اعتماد و طراحی بازده بهینه، کاهش اندازه، ضد خوردگی و انتقال حرارت عالی را تامین می کنند.
 
 
 

لیست درایر تبریدی میکروپور فشار قوی سری MK HP

راهنمای ابعاد و اندازه درایر تبریدی میکروپور فشار قوی سری MK HP

خرید درایر تبریدی

لطفا قبل از خرید درایر تبریدی به نکات مهم توجه فرمایید:

 1. مشخص نمودن ظرفیت و فشار توسط مشتری و مشاوره و کارشناسی
 2. فشار کاری و دمای محیط و دمای ورودی کمپرسور مشخص گردد
 3. انتخاب دستگاه حداقل 20 درصد بزرگتر از حجم هوادهی کمپرسور برای عملکرد بهتر
 4. انتخاب برند معتبر، قیمت مناسب، طراحی خوب
 5. داشتن گواهی بین المللی ISO  دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

مطالب مرتبط : قطعات کمپرسور اسکرو 

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

قیمت درایر تبریدی 

قیمت درایر تبریدی بستگی به ظرفیت و مدل دستگاه متغییر می‌باشد و حدود قیمت از 38 میلیون تومان شروع و تا بالای یک میلیارد تومن متغیر می‌باشد. کیفیت محصولات شرکت میکروپور بهمراه قیمت مناسب، دسترسی آسان و رضایت مندی مشتریان باعث شده است تا اکثریت شرکت های معتبر ایرانی از محصولات میکروپور استفاده نمایند.

بادرو کمپرسور جهت رضایتمندی مشتریان عزیز با نازلترین قیمت محصولات خود رو عرضه می‌نماید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و قیمت روز  با همکاران ما در ارتباط باشید.

شماره واتساپ: 09128204891

شماره تلفن ثابت:

02166687338

02166687337

درایر صنعتی

اجزای درایر تبریدی

اجزای درایر تبریدی شامل کمپرسور (موتور) دستگاه، سیستم کنترل‌گر هوشمند، کندانسور مبدل، گاز، ولوها و کابین و فیلتر ها می‌باشد که در ادامه با بخشی از این اجزاء بیشتر آشنا می‌شویم. همچنین اجزای درایر تبریدی شامل، کمپرسور درایر تبریدی، کندانسور (سیستم های دارای حرارت یا چگالنده دما که همان کندالس کردن ماده ای از حالت گاز به مایع است که به صورت سرد کردن صورت می‌گیرد)، مبدل گرمایی که وسیله ای است که انتقال انرژی گرمایی تحت چند سیال را در دمای مختلف فراهم می آورد (Heat Exchanger)، رسیور (Receiver)، لوله مویی و شیر گازی مبدل گرمایی (Heat Exchanges Expansion Valve) می گردد. در صورت وجود سوال نیز می‌توانید با مشاوران فروش در بادرو کمپرسور تماس بگیرید.

درایر تبریدی

مدار و عایق مبرد سری MKE

میکروپور فقط از گاز مبرد R134a سازگار با محیط زیست در درایرهای خود استفاده می کند، این مبرد برای کاربردهای دمای پایین و بالا مناسب است. R-134a دارای خواص ترمودینامیکی عالی است و می تواند در فشار بسیار پایین در مقایسه با سایر مبردها کار کند. این به نوبه خود عمر مفید کمپرسور مبرد را افزایش می دهد. با R-134a درایر تبریدی Mikropor می تواند در دمای محیط بسیار بالا کار کند. مهندسان Mikropor با سیستم عایق بدون تلفات عالی و خارق‌العاده، قدرت بیشتری به مبدل‌های حرارتی اضافه می‌کنند. درایر تبریدی میکروپور نقطه شبنم ثابت را در تمام محدوده های جریان تامین می کنند. این ایده عایق عالی در سمت مدار تبرید نیز ادامه دارد. با این مفهوم عایق و کندانسورهای بزرگ (حتی برای دمای بسیار بالا) این درایرها بالاترین فناوری را با راه حل های سفارشی خود ارائه می دهند.

پنل درایر تبریدی سری MKE

کنترلرهای دیجیتال

کنترلر دیجیتال Digi-Pro استاندارد MKE23-MKE3915 است کنترلر دیجیتال ESD استاندارد MKE5085-MKE12500 است

نقطه شبنم +3 درجه درایر تبریدی

کنترلر دیجیتال دیجی پرو

Mikropor اکنون نسل جدیدی از درایر تبریدی را با کنترلرهای سری Digi-Pro تولید می کند. با کنترلرهای سری Digi-Pro، کاربران امکان انجام تنظیمات با یک لمس را خواهند داشت که در نتیجه دسترسی آسان تر را برای کاربران فراهم می کنند. کلیدهای لمسی طراحی و پویایی را به سطح بالایی از فناوری رسانده اند. صفحه نمایش چند منظوره نمایشگر دقیق نقطه شبنم دیجیتال را نیز ارائه می دهد مانیتورینگ زنگ کد شده خشک کن مبرد. کنترلر دیجیتال با ویژگی های تعبیه شده، - مانیتورینگ نقطه شبنم دیجیتال - نمایش حالت صرفه جویی در انرژی - نمایش بازه نگهداری دوره ای - گزارش وضعیت - ساعت اجرا متر - انتخاب فارنهایت و سانتیگراد

کنترلر دیجیتال ESD درایر تبریدی میکروپور

کنترلر دیجیتال ESD

درایر تبریدی Mikropor با کنترلر دیجیتال ESD دارای ویژگی های اقتصادی و قابلیت هشدار بسیار زیادی هست چرا که با کمک ESD بسیار مهندسی شده، مصرف انرژی شما را کاهش می دهد. ESD به تکنسین های خدمات کمک می کند تا بسیاری از پارامترهای مفید در درایر را کنترل کرده و همچنین آنها را راهنمایی می کند تا هر را به راحتی مشکلی عیب یابی کنند. ESD زمانی بسیار مفید است که وقتی درایر شما در حال کار است هوا به داخل آن وارد نشود، به خصوص در طول شب‌ها، آخر هفته‌ها و تعطیلات که بسیاری از شرکت‌ها خشک‌کن‌های خود را متوقف نمی‌کنند، اگرچه هوای فشرده را اجرا نمی‌کنند. ESD با خاموش کردن خودکار خشک‌کن در زمانی که از آن استفاده نمی‌شود، مقدار زیادی در هزینه صرفه‌جویی می‌کند

المنت داخل فیلتر درایر

کیت داخلی درایر تبریدی

یکی دیگر از اجزای درایر تبریدی کیت درایر می‌باشد که در محصولات  میکروپور با حروف اختصاصی MKO مشخص می‌شوند. استفاده از المنت های اصلی موجب بالا رفتن عمر دستگاه و بهبود کیفیت و عملکرد درایر تبریدی کمپرسور می‌گردد. برای سفارش المنت میکروفیلتر با بادروکمپرسور در تماس باشید.

آشنایی با نقطه شبنم یا Dew Point در درایر تبریدی

شاید در حین خواندن مطلب در خصوص درایر تبریدی با عبارت نقطه شبنم یا Dew Point برخورد کرده باشید. در حالت کلی به دما و فشار مشخص در کمپرسور، نقطه شبنم گفته می‌شود. بخار پدید آمده به صورت قطره آب در کمپرسور باد ظاهر شده و پس از مدتی با ایجاد رطوبت، وسیله یا قطعه صنعتی را خراب می‌کند.

بنابراین به منظور از بین بردن این شرایط، متخصصان استفاده از یک دستگاه حرفه ای همچون درایر تبریدی میکروپور را توصیه می‌کنند. این دستگاه یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین ها در ترکیه و سراسر جهان است. پس با خیال راحت آن را خرید کرده و از بوجود آمدن مشکلات احتمالی در کارخانه خود جلوگیری کنید.

 

درایر تبریدی میکروپور 

شرکت میکروپور در سال 1987 در ترکیه، آنکارا شروع به فعالیت نمود. با بیش از 30 سال تجربه در بازار فیلتراسیون صنعتی شامل انواع فیلتر هوا و فیلتر میکرونی و درایر تبریدی میکروپور با طیف گسترده بوده و یکی از تولیدکنندگان مطرح در سطح بین المللی میباشد. میکروپور در حال حاضر تبدیل به یک خانواده 500 نفری شده و یک شبکه بین قاره ای شده است.

درایر تبریدی هوای فشرده شرکت میکروپور  با کیفیت ترین نوع درایر تبریدی کمپرسور از نوع وارداتی میباشد و فیلترهای خط هوا در جهت تولید بهتر هوای فشرده میباشند. این مجموعه بسیار وسیعی از با کیفیت ترین درایر تبریدی  هوای فشرده و فیلتر خط هوا را به صنعت عرضه داشته است.

 • مدل IS ،Series ،MKE  ،CT
 • مدل  IC با صرفه جویی در مصرف انرژی
 • مدل Series  VT ،High pressure
 • مدل درایر با دما بالا   MKP Premium Series
 • مدل و فیلترهای میکرونی جهت جذب ذرات خطوط هوای فشرده و سپراتور کمپرسور

توانمندی‌های شرکت میکروپور

محصولات و نحوه تولید سازگار با محیط زیست و طبیعت، توانایی ساخت کامل فلزات، قالب‌گیری تزریقی پلاستیک، جوشکاری مافوق صوت از توانمندی های داخلی این شرکت می‌باشد. میکروپور در سرتاسر جهان پیشرو در ارائه محصولات تصفیه برای کاربردهای هوا، گاز و مایع تبدیل شده است.

 

شرایط نصب درایر تبریدی چیست؟

 •  درایر تبریدی پس از کمپرسور نصب می‌شود؛ با توجه به این موضوع مهم است که کمپرسور را در یک فضای مسقف و به دور از گرد و غبار و همچنین تابش نور خورشید قرار دهید سپس درایر را در نزدیکی کمپرسور جای‌گذاری کنید.
 •  در صورتیکه می‌خواهید راندمان سیستم بالا رود ظرفیت درایر را از ظرفیت کمپرسور حداقل 20 درصد بیشتر در نظر بگیرید تا زمانی که دما افزایش یافت ظرفیت درایر نیز افزایش داشته و بتواند هوا را به نقطه شبنم برساند.
 • به دمای محیطی که درایر قرار می‌گیرد نیز باید توجه کرد؛ دمای این محیط باید بین 7 تا 45 درجه بوده و همچنین مهم است که دمای هوای فشرده شده که به درایر وارد می‌شود کمتر از 50 درجه سانتی‌گراد باشد.
 • زمان نصب، به فاصله درایر از کمپرسور توجه کنید؛ این فاصله نباید بیشتر از 60 سانتی‌متر باشد.
 • دقت داشته باشید پایه های دستگاه باز نشود چرا که این پایه‌ها نقش فونداسیون و لرزه‌گیر را دارد.
 • برای کارایی بیشتر و همچنین طول عمر مفید از این دستگاه در مقابل سرمایش و گرمایش محیط محافظت کنید. زمان نصب با یک متخصص همکاری کنید یا اگر خودتان قصد نصب دارید مراحل ذکر شده در راهنما را با دقت انجام دهید و از صحت نصب اتصالات مطمئن شوید.
 • اگر از درایر برند میکرو پور استفاده می‌کنید؛ میکروفیلر MX در ورودی و میکروفیلتر MY را در خروجی نصب کنید.
 •  زمان خرید تجهیزات به جنس انتخابی توجه کنید و از لوله‌های ضدزنگ یا PVC و متناسب با اتصالات خروجی استفاده کنید.
 • در هنگام نصب درایر به تله آبگیر نیز توجه کنید؛ این مورد باید بین مخزن ذخیره هوای فشرده و درایر تبریدی نصب شود.
 • برای راه اندازی درایر کمپرسور دکمه Power را به مدت 4 ثانیه نگه داشته تا دستگاه روشن شود، پس از یک دقیقه دستگاه شروع بکار می نماید و باید دمای گاز بین 1 الی 4/5 درجه سانتی گراد در صفحه نمایش مشاهده شود.
 • همیشه توجه داشته باشید که درایر بایستی 15-20 دقیقه قبل از استارت کمپرسور مصرفی، روشن شده و پس از رسیدن درایر به شرایط زمانی، کمپرسور روشن شود و در مواقع خاموش عکس آن عمل گردد (اول کمپرسور را خاموش نموده و سپس درایر خاموش گردد).
 • قبل از ورود جریان هوای فشرده کمپرسور به درایر، حتما جریان هوای کمپرسور را حداقل بمدت 10 دقیقه به بیرون از درایر تخلیه (سیرکوله) و پس از حصول اطمینان از عدم وجود ذرات و ضایعات ناشی از جوشکاری لوله کشی و غیره، هوای کمپرسور را با حداقل فشار به آرامی وارد درایر نمایید.

توجه : در صورت رعایت موارد فوق دستگاه دارای 12 ماه گارانتی می‌باشد.

نحوه نصب درایر تبریدی در سیستم هوای فشرده

ترتیب نصب درایر تبریدی و سایر اجزا در سیستم هوای فشرده به شرح زیر می باشد:

 1. کمپرسور هوای فشرده
 2. افتر کولر
 3. تله آبگیر کمپرسور
 4. مخزن هوای فشرده
 5. پری میکروفیلتر
 6. میکروفیلتر اولیه
 7. درایر تبریدی کمپرسور
 8. میکروفیلتر ثانویه
 9. میکروفیلتر کربن اکتیو

نحوه نصب درایر

نکات مهم زمان نگهداری درایر تبریدی

• هفته‌ای 2 الی 3 بار به کمک هوا با هوا با فشار مناسب دستگاه تمیز شود.
• بدون هماهنگی با کارشناس از تغییر تنظیمات اولیه دستگاه خودداری کنید.
• درجه حرارت محیط را به‌صورت مداوم کنترل و بررسی کنید.
• میکرو فیلترهای مورداستفاده در درایر تبریدی دارای عمر مفید 6 ماه یا 3000 الی 4000 ساعت هستند و پس از گذشت این زمان آنها را تعویض کنید.
• شیلنگ تخلیه را به‌صورت مداوم چک کنید تا در صورت بروز زنگ‌زدگی به‌سرعت آن را حل کنید چراکه این مورد باعث آب‌گرفتگی می‌شود.

محصولات مرتبط بادرو

چه عواملی باعث آسیب دیدن درایر تبریدی می‌شود؟

موارد زیادی باعث آسیب دیدن درایرها می‌شود؛ اصلی ترین این موارد عبارت‌ اند از:
• عدم توجه به محیطی که قرار است درایر در آن قرار بگیرد.
• عدم آگاهی و دانش کافی در خصوص نگهداری درایرهای تبریدی
• به‌موقع باد کردن کندانسور تا دمای گاز فریون به‌درستی کاهش یافته و تبدیل به مایع شود.
• کنترل دمای هوای فشرده ورودی به درایر
• بررسی هوایی که کمپرسور مکش می‌کند و اطمینان از عدم اسیدی بودن آن
• اطمینان از دمایی که به کمپرسور وارد می‌شود.
• استفاده از رطوبت خارج شده از دستگاه درایر تبریدی (در صورت نصب یک صافی روی شیر خروجی می‌توان از این مورد برای مصارف صنعتی استفاده کرد)
• ورود هوای آلوده و اسیدی به دستگاه باعث سوراخ شدن دستگاه شده و در نتیجه تبادل دما به‌درستی صورت نمی‌گیرد.

قیمت درایر تبریدی میکروپور

درایر تبریدی هوای فشرده 

امروزه بسیاری از این صنایع که از تکنولوژی پیشرفته استفاده میکنند به هوای فشرده نیاز دارند. این نوع درایرها در صنعت هوای فشرده کاربرد داشته و برای گرفتن رطوبت محیط و سالن کاربرد ندارند در ادامه مواردی مربوط به راه اندازی رو اشاره مینماییم.

نصب و راه اندازی درایر تبریدی هوای فشرده

 • محل نصب دستگاه باید مسقف بوده و از نظر سرمایش و گرمایش و گرد و غبار ایزوله باشد و ترجیحا در محیط کمپرسور خانه نصب گردد.
 • ظرفیت دستگاه انتخاب شده بایستی از ظرفیت کمپرسور مصرفی حداقل 20 درصد بیشتر باشد و با افزایش دمای هوای ورودی کمپرسور به درایر و دمای محیط درایر، ظرفیت درایر نیز افزایش خواهد یافت.
 • دمای محیط درایر حداقل 7 درجه و حداکثر 45 درجه سانتی گراد بوده و همچنین دمای هوای ورودی کمپرسور به درایر تبریدی باید کمتر از 50 درجه سانتی گراد باشد.
 • حداقل فضای آزاد اطراف دستگاه از طرفین باید 60 سانتی متر باشد.
 • ترجیحا پایه های دستگاه که حکم فنداسیون دارند، باز نشود.
 • دستگاه درایر تبریدی نباید در معرض باد گرم و سرد قرار گیرد و محیط آن باید از نظر گرمایش و سرمایش ایزوله باشد.
 • دقت شود اتصالات ورودی و خروجی درایر حتما در جهت صحیح و بدرستی متصل شود.
 • میکرو فیلتر MX در قسمت ورودی درایر و میکرو فیلتر MY در قسمت خروجی آن نصب شود.

لوله های مورد استفاده در لوله کشی ورودی و خروجی دستگاه، بایستی از نوع ضد زنگ یا PVC دارای استاندارد بوده و سایز لوله های انتخاب شده بایستی متناسب با سایز اتصالات درایر کمپرسور باشد و از مصرف هرگونه شیلنگ برای لوله کشی یا انتقال جریان هوا جدا خوداری گردد. نصب تله آبگیر در مسیر لوله‌کشی به درایر الزامی بوده و ترجیحا مابین مخزن هوای کمپرسور و درایر باشد.

توجه: درصورت رعایت موارد فوق دستگاه دارای 12 ماه گارانتی می‌باشد.

زمانی که تراکم آب به دما و فشار کاری مشخصی برسد آن دما نشان دهنده نقطه شبنم در درایر تبریدی هوای فشرده می‌باشد یعنی اگر برودت هوا به زیر نقطه شبنم برسد بخار آب موجود در هوا خود را بصورت قطرات آب نمایان میسازد که موجب بروز مشکل در خط تولید می‌گردد.

 

درایر تبریدی چیست

هوایی که در کمپرسور وجود دارد قبل از ورود به سیکل مصرفی بایستی خشک باشد، که البته خشک کردن هوای فشرده از کاربردهای درایرهای تبریدی می‌باشد.

 • این دستگاه از طریق از بین بردن رطوبت موجود و کاهش دمای هوای داخل کمپرسور، موجب بهبود هوا می‌گردد.
 • مسلم است که وجود رطوبت برای همه دستگاه ها مضر است، زیرا رطوبت هوا و ذرات آب موجود در آن موجب تخریب قطعات فلزی شده و عمر دستگاه کوتاه می‌شود، به این علت درایرهای تبریدی برای کلیه‌ی دستگاه ها کاربرد داشته و استفاده از آن از ضروریات می‌باشد.
 • این دستگاه در بخش خروجی هوا که مابین کمپرسور و دستگاه ثانویه  قرار می‌گیرد، تا هوای وارد شده به سالن را تصفیه نماید.
 • علاوه بر تخریب دستگاه ها، در سردخانه‌ها و کارخانجات مواد غذایی، وجود داشتن رطوبت موجب از بین رفتن مواد غذایی یا خوراکی ها می‌شود که با استفاده از درایرهای تبریدی این مشکل به سهولت قابل حل می‌باشد.
 • از این دستگاه ها می‌توان در همه موقعیت هایی که از سیستم کمپرسور هوا جهت تهویه‌ هوا بهره می‌گیرند، استفاده نمود.
 • با استفاده از درایرهای تبریدی میتوان از زنگ‌زدن و یا خوردگی قطعات و یا ماشین‌آلات صنایع که به علت رطوبت هوا می‌باشد، پیشگیری کرد.
 • در کارخانه‌های صنعتی تولید فلز، یا کارخانه‌هایی که با دستگاه های فلزی معمولا سر و کار دارند، کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی و یا مواد غذایی، انبارها و همچنین سردخانه‌های نگه‌داری از میوه‌ها و مواد غذایی، از خشک‌کن‌های تبریدی استفاده می‌نمایند.

نحوه کار درایر تبریدی

به طور معمول هوای خارج شده از کمپرسور بین 20 تا 30 درجه نسبت به هوای محیط گرم‌تر است؛ از طرفی دیگر به دلیل وجود روغن و آب درون کمپرسور هوایی که از آن خارج می‌شود خالص و خشک نیست. نصب درایر باعث می‌شود هوای خارج شده خالص شده و رطوبت آن گرفته شود. برای درک بهتر این موضوع بگذارید دقیق آن را بررسی کنیم؛ در ابتدا هوای فشرده شده دارای رطوبت وارد مبدل حرارتی می‌شود سپس هوای گرم ورود پس از قرارگرفتن در کنار هوای سردی که از دستگاه درایر خارج می‌شود؛ کمی خنک می‌شود. در ادامه این هوا وارد اپراتور شده و دما آن در این مرحله 3 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد. زمانی که هوا سرد شد بخاری که در هوا وجود دارد تبدیل به مایع شده و به‌وسیله شیر تخلیه برقی از سیستم خارج می‌شود. در آخر هوای خشک برای عبور از مبدل حرارتی و به دلیل مجاورت با هوای گرم ورودی جدا شده و یک جریان هوای خشک با دمای نرمال وارد دستگاه می‌شود.

سایز مناسب درایر تبریدی برای کمپرسور را چگونه انتخاب کنیم؟

نخستین موردی که به هنگام انتخاب نمودن درایر تبریدی بایستی توجه کرد نسبت اندازه‌ی درایر به ظرفیت کمپرسور می‌باشد و در صورتی‌که درایری برای سیستمی انتخاب شود و کوچکتر از اندازه ی مورد نیاز ما باشد، بخاطر گرم شدن بیش از اندازه  درایر، راندمان سیستم شدیدا کم می‌شود و عمل حذف کردن رطوبت بطور کامل انجام نمی گیرد، ازین رو میتوان نتیجه‌گیری نمود که اندازه درایر در راندمان رطوبت‌گیری دستگاه کمپرسور می‌ تواند نقش به سزایی داشته باشد.
جهت انتخاب نمودن بهترین اندازه ی درایر تبریدی مناسب با ظرفیت کمپرسور، مهمترین عامل که بایستی در نظر بگیرید ظرفیت تولید باد کمپرسور است و همینطور مواردی مثل دمای هوای ورودی و دمای محیط نیز در انتخاب درایر تبریدی موثر می‌باشد.

چگونه از درایر تبریدی به خوبی مراقبت کنیم؟

درست است که گفته شد، با خرید درایر تبریدی میکروپور میتوان، تمام اقدامات مربوط به نصب و تعویض قطعات را انجام داد، اما فراموش نکنید که نباید تنظیمات اولیه را سر خود تغییر دهید. به طور پیوسته باید دما و درجه حرارت محیط کمپرسور را کنترل کنید تا از خرابی ناگهانی درایر تبریدی و کمپرسور جلوگیری کنید.

نکته ای که دانستن آن بسیار کاربردی است، در خصوص ساعات کارکرد فیلتر دستگاه می باشد که مدت زمان آن 6 ماه است. حواستان به زمان خرید و ساعت کارکرد درایر تبریدی باشد، تا حتما به موقع فیلترها را تعویض کنید.

باید توجه داشته باشید که عواملی همچون عدم طراحی مناسب در قرار دادن وسیله در محیط کمپرسور، نداشتن دانش و اطلاعات تخصصی درباره نحوه نصب و نگهداری، آشنایی با نحوه کارکرد کندانسور و کنترل تغییر سیالات در دستگاه، اسیدی و آلوده نبودن هوای درون کمپرسور زیرا موجب سوراخ شدن آلومینیوم موجود در درایر تبریدی و خرابی آن خواهد شد.

 

هوایی که در کمپرسور هوای فشرده تولید میشود قبل از ورود به سیکل مصرفی بایستی خشک شده و رطوبت موجود در آن از بین برود، دستگاه درایر تبریدی وظیفه اینکار را برعهده دارد. با استفاده از درایرهای تبریدی میتوان از زنگ‌ زدگی، خوردگی قطعات و ماشین‌آلات صنایع که به علت رطوبت هوا می‌باشد، پیشگیری کرد.

 • مشخص نمودن ظرفیت و فشار دستگاه توسط مشتری و با کمک مشاوره و کارشناسی
 • فشار کاری، دمای محیط و دمای ورودی کمپرسور مشخص گردد
 • انتخاب دستگاه حداقل 20 درصد بزرگتر از حجم هوادهی کمپرسور برای عملکرد بهتر
 • انتخاب برند معتبر، قیمت مناسب، طراحی خوب
 • داشتن گواهی بین المللی ISO  دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

10 دیدگاه در “درایر تبریدی + قیمت درایر تبریدی میکروپور

 1. علیرضا حمدی گفت:

  برای یک کمپرسور سه هزار لیتری به درایر میکروپور mke 210 نیاز داریم در صورت موجود بودن قیمت بفرمایید

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   بله موجود می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت، با کارشناسان بادرو در واتساپ (09128204891) در ارتباط باشید.

 2. حسن پور گفت:

  از فروشگاه شیشه گر هستم درخواست خرید خشک کن تبریدی is70 دارم

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   دوست عزیر محصول درخواستی شما موجود می باشد، لطفا جهت هماهنگی و دریافت پیش فاکتور با واتساپ بادرو (09128204891) در ارتباط باشید.

   1. مرتضی مهدلو گفت:

    درخواست پنل نمایشگر درایر is30 دارم موجودی و قیمت بدید

    1. واحد فروش بادرو گفت:

     سلام و عرض ادب خدمت شما
     بله موجود می باشد، لطفا جهت دریافت قیمت به روز با کارشناسان فروش بادرو در واتساپ (09128204891) در ارتباط باشید.

 3. مصطفی احمدی نژاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  درایر تبریدی میکروپور ما ارور fil میدهد لطفا راهنمایی کنید چطور این ارور رو برطرف کنیم؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   دوست عزیز این خطا نشون دهنده زمان سرویس دوره ای دستگاه و تعویض المنت فیلترهای داخلی می باشد.

 4. حسن محرمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  شما نوشتید که فاصله درایر با پمپ حداکثر باید ۶۰سانت باشد
  آیا فاصله بین درایر و پیستوله ملاک نیست یعنی بعد از درایر لوله کشی ۲۰متری انجام شده و بعد از لوله کشی دومتر شلنگ کشی شده در نهایت پیستوله.ما درایر رو در اتاق رنگ استفاده میکنیم که به ما پیشنهاد شده در نزدکترین فاصله به اتاق رنگ درایر استفاده بشه آیا کار درستی انجام دادیم؟

  1. واحد فروش بادرو گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   دوست عزیز بهترین و بهینه ترین حالت رعایت فاصله 60 سانتی درایر و پمپ باد می باشد، اما در مورد پیستوله در صورت ضرورت میتوان درایر با پیستوله را 22 متر فاصله داد ولی هرچقد بتوانید این فاصله را کمتر کنید بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *