پیکور برقی

بتن‌کن و پیکوربرقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ی متوسطش که به اسم چکشهای تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

خود کلمه‌ی پیکورازنام لاتینش تیشه‌ی سنگ‌شکن به زبان فارسی وارد شده و درواقع نام ابزاری برای تخریب بتن و سنگ می‌باشد که با نیروومنبع تغذیه‌های مختلفی از جمله برقی، بنزینی، بادی، هیدرولیکی و انواع دیگر پیکورهای هیدرولیکی که بر روی ماشین‌آلات سنگین مانند بیلهای مکانیکی نصب می گردد.
پیکور اسم عمومی تجهیزات تخریبی بتن، صخره، سنگ و آسفالت می‌باشد که در سایزها و شکلها و منابع تغذیه‌های متنوع در بازار موجود می‌باشند در ضمن مهم‌ترین عامل انتخابی یک پیکورمناسب، قدرت وتوان هر ضربه‌ی پیکور می‌باشد که نسبت به نوع کارش و حجمش بایستی پیکورهای مناسب را انتخاب و خریداری کرد. چکشهای تخریبی و بتن‌کن اسامی دیگر پیکورها می‌باشند.

پیکورها به دو گروه پیکور بادی و پیکور برقی و پیکور بنزینی دسته بندی می شوند. پیکورهای برقی بیشتر در مواقعی که دسترسی به هوای فشرده و کمپرسور نیست کاربرد دارند  و به راحتی قابل استفاده هستند. این ابزار بسیار قدرتمند است و  در کارهای ساختمانی برای تخریب انواع بتن مسلح و غیر مسالح از پیکور برقی و انواع قلم پیکور مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پیکور برقی برای تخریب انواع سنگ و بتن در وزن های 7 و 10 کیلویی و 16 کیلویی و 30 کیلویی موجود است. این حالت با توجه به وزن درخواستی در نظر گرفته می شود.

 • پیکور 7 کیلویی برای تخریب های سبک و ظریف مانند سرامیک، کاشی و.. مناسب است
 • پیکور 10 کیلویی برای تخریب دیوار سنگ یا آجر نما و حفر چاه مناسب است
 • پیکور 16 کیلویی مناسب تخریب سقف، دیوار بتنی و آجری، تخریب سنگین و نیمه سنگین است.
 • پیکور 30 کیلویی برای تخریب دیوارهای حجیم با مقاومت بالا ساخته شده است.
چکش برقی

دسته بندی بتن کن و پیکور برقی

1) پیکور هیدرولیکی:  قویترین پیکور موجود همین پیکور است. این چکشهای هیدرولیکی در رده ی نیمه سنگین و تقریبا سنگین به وزن ۹۰۰ کیلوگرم شروع شده اند تا حدودا ۴ تن که به قسمت انتهایی دکل بجای باکت وصل می گردد و برای تخریب انواع مختلف سنگ و بتن کاربرد دارد. جهت تخریب بتنهای سنگین استفاده کردن از پیکور بیل مکانیکی سریع ترین، و مقرون به صرفه ترین روش تخریب است.

2) پیکور بادی:  همان چکش تخریب پنوماتیک می‌باشد که توسط انرژی هوای فشرده که بوسیله ی کمپرسور بادی ساخته می شود ضربه خواهند زد. پیکور بادی بدون اینکه متصل به کمپرسور بادی باشد، قابل استفاده نخواهد بود. پیکور بادی در وزنهای متفاوت از ۲ الی ۴۲ کیلوگرم است که بوسیله ی اپراتور انسانی قابل استفاده است.

3) پیکور(چکش)برقی، بتن کن یا هیلتی:  پیکور برقی یا چکش برقی ابزاری قوی می‌باشد هستند و در عوامل ساختمانی جهت تخریب انواع بتن تخریب آجر، سنگ کاربرد دارد در اندازه های مختلف بر طبق وزن دسته بندی می گردد از ۶ تا ۳۲ کیلویی موجود هستند.

پیکور هیدرولیکی یا بیل مکانیکی:

بهتر است اشاره کنیم که پیکورهای هیدرولیکی یا همان بیلهای مکانیکی، قطعه‌ای از دستگاههای راه‌سازی می‌باشد که از کارآمدترین قطعات در حیطه‌ی ساخت و ساز راهها و حفاری معادن می‌باشد. اکنون به مته‌ای که جهت تخریب سطحهای مقاوم کاربرد دارد و بر روی بیلهای مکانیکی نصب می‌گردد چکشهای هیدرولیکی یا پیکور می‌نمایند. چکشهای هیدرولیکی اغلب بشکل لوازم جانبی جهت ماشین‌آلات راه‌سازی از جمله بیلهای مکانیکی کاربرد دارد.

این نوع از دستگاههای پیکور در رده‌ی نیمه سنگین و همچنین سنگین وزن دسته‌بندی می‌گردد. وزن آنها از900 کیلوگرم شروع شده و تا حدود 4 تن می‌رسد. جهت تخریب سنگ و بتن استفاده می گردد و این بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روشهای تخریب می‌باشد. کاربرد آنها اغلب بشکل زیر است:

 • تخریب کردن سنگها در معادن و راه‌سازی
 • ایجاد کردن تونلها و حفاری نمودن معادن
 • تخریب کلی ساختمانها

در ضمن با بکارگیری چنین دستگاهی می‌توان بطور تقریبی فونداسیون یک ساختمان را تخریب نمود، ازینرو در پروژه‌های عمرانی از این نوع چکش استفاده‌های زیادی می‌گردد.

پیکوربرقی یا بتن‌کنها یا همان هیلتی:

پیکورهای برقی یا بتن‌کن‌ها جز پرکاربردترین و همچنین متنوع‌ترین ابزارهای برقی در ساختمانها محسوب می‌شود. کلا بتن‌کنها طبق دو مورد زیر تقسیم‌بندی می‌گردد:

 • وزن بتن‌کن
 • نوع مته‌ی بتن‌کن

طراحی ‌و وزنهای مختلفی از بتن‌کن‌ها طبق کاربرد، در بازار موجود است وحداقل وزن برای این دستگاه 2 کیلوگرم و حداکثر آن 12 کیلوگرم است. بتن‌کن‌‌ها طبق مته‌ی بکار رفته در دستگاه به دو دسته تقسیم می‌گردد:

 • چهارشیار
 • پنج شیار

در ضمن اصطلاح بتن‌کن جهت ابزارهای برقی دوکاره کاربرد دارد. این دستگاهها هم جهت دریل‌کاری و ایجاد نمودن سوراخ در بتنها و سنگها و آجرها کاربرد دارد و هم در تخریبهای سبک از آن بهره می‌گیرند و فرایند تخریب را بخوبی انجام می دهد. در حالیکه استفاده از بتن‌کنهای دوکاره اغلب برای موارد زیر می‌باشد:

 • ایجاد کردن‌سوراخ برای کاشت میلگرد و بولت
 • سوراخ‌کاری برای عبور کردن تاسیسات و نصب

پیکورهای بادی:

این نوع پیکورها در واقع همان چکشهای تخریبی پنوماتیک می‌باشد. درچنین ابزاری از هوای فشرده‌شده جهت ایجاد نمودن ضربه به سازه‌ی موردنظر بکار می‌رود. این هوای فشرده‌شده را نیز کمپرسورها تولید می‌کنند. به این علت است که بایستی بطور حتم به کمپرسورها متصل باشد و در غیر اینصورت استفاده‌ای ندارد. این نوع چکشهای تخریبی بادی در وزنهای مختلفی از 2 تا 42 کیلوگرم ساخته می‌گردند و بعلت سبک‌وزنی می‌توان از نیروهای انسانی هم بهره برد. پیکورهای بادی برخلاف باورهای عمومی، مزایای زیادی دارند که اینجا به آنها اشاره می‌کنیم:

پیکورهای بادی فقط بوسیله‌ی باد کمپرسورکار می‌نماید و فشار ۸ تا ۱۰ بار نیاز است.

پیکورهای بادی قدرت چند برابری چکشهای برقی را دارا می‌باشد و برای حمل و نقل توسط کارگر مناسب می‌باشد.

پیکورهای بادی بصورت دستی تعبیه گردیده و جهت تخریب هر جهتی افقی ویا عمودی

انواع قلمهای پیکور در اندازه‌ها و سایزهای مختلف در بازار موجود می‌باشد.

قیمت پیکور برقی

قیمت پیکور برقی متناسب با سایز و برند متفاوت میباشد و هزینه آن از حدود شش میلیون تومان تا سی میلیون تومان شروع می شود.  هر کدام از مشتریان بر اساس نیاز خود و با توجه به هزینه ای که می خواهند بکنند، یکی از انواع آن را انتخاب کرده و از مجموعه ای معتبر و قابل اعتماد همچون بادرو کمپرسور خریداری کنند.

خرید پیکور برقی
کمپرسور تبریز

ساخت پیکور برقی

از مارکهای مرغوب چکشهای تخریبی پیکور برقی می‌توان به برندهای ماکیتا، دیوالت، نک اشاره نمود. موضوع این مقاله معرفی برترین مدلهای پیکورهای برقی چکش تخریب می‌باشد. پیکورهای برقی جهت عملیات تخریبی استفاده می‌کنند. ویژگیهای عمده‌ی آن استحکام، وزن و دقت بالایش می‌باشد که جهت تخریب دیوارهای بزرگتر، کاشیها و سازه ها متناسب می‌باشد.

در حقیقت، از تخصصی‌ترین ابزارهای مربوط به تخریب ساختمانها می‌باشد. که دارای انواع گوناگونی است. بعضی از آنها فقط عملیات ساده انجام می‌دهند، در حالیکه بعضی دیگر جهت کارهای سنگین و کاربریهای صنعتی طراحی شده است.

برند ماکیتا Makita ساخت کجاست؟

شرکت ماکیتا یک تولیدکننده‌ی ابزارهای برقی ژاپنی می‌باشد که بوسیله‌ی ماسابورو ماکیتا تاسیس شده! مارک ماکیتا از مشهورترین مارکهای جهانی می‌باشد. این کمپانی برای نخستین بار فروش و تعمیرات ابزارهای برقی را در سالهای 1915 در ژاپن آغاز نمود.

پس از آن در سال 1935 ، با تولید کردن موتورهای الکتریکی، نخستین محصول خود را روانه‌ی بازار نمود و در سال 1938 کمپانی خودش را بصورت رسمی ثبت نمود و سپس در سال 1958 اولین ابزارهای برقی یا الکتریکی را به بازار عرضه نمود.

ماکیتا از معروف‌ترین ابزارها در صنایع می‌باشد که بعلت کیفیت بالا و قیمت مناسب مشهور شده است.

پیکور تخریب 32 کیلویی

چکش تخریب/پیکور 32 کیلویی ماکیتا مدل HM1810

لطفا قبل از خرید با شرکت بادرو کمپرسور تماس بگیرید و از راهنماییهای کارشناسان بهره گیرید.

این محصول دارای عایقی دوبل می‌باشد و نرخ ضربه‌ی آن 1100ضربه در دقیقه می‌باشد. همچنین قدرت ضربه‌ی آن 63   ژول است و وزنی حدود 32 کیلوگرم دارد و توان آن حدود 2000 وات می‌باشد.

خرید پیکور

فروش و خدمات پس از فروش کمپرسورسازی با نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور درخشان

ارایه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

فروش و خدمات پس از فروش تهران: 66687337-021  66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041  35514935-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir

جهت استعلام قیمت از طریق تلگرام روی متن کلیک کنید 

واتس آپ:  09214168650

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]