پرفراتور

پرفراتور بادی، ابزاری است دورانی و پنوماتیکی که برای چالزنی در معدن و سوراخکاری در تونل ها و …  کاربرد دارد. پرفراتورهای بادی در مدلهای و وزن های مختلف قابل مشاهده اند و در بازار یافت می شوند. مته الماسه پرفراتور بادی به دو صورت دینامیتی و باروتی می باشند که قسمت الماسه مته دینامیتی کوچکتر از مته باروتی می باشد. مته الماسه پرفراتور بصورت 40 سانتی متر، 80 سانتی متر، 1.20 متر، 1.60 متری، 1.80 متری، 2 متری، 2.40 متری و 3.20 متری می باشد.

پرفراتور چیست

چکش بادی گردون یا پرفراتورها جهت دریل‌کاری روی دیوار یا زمین کاربرد دارد. همچنین پرفراتورها در قسمت معادن، راهها، تونلها، چاهها، متروها و غیره کاربرد دارد. این چکشها در وزنهای گوناگون ۱۲ کیلو, ۱۸ کیلو,۲۴ کیلو وجود دارند و دارای قابلیتهای دور بالا و البته تواناییهای حفر سوراخهایی به قطر ۳۰ میلیمتر تا ۵۱ میلیمتر و به عمق ۲۰ متر را دارا می‌باشد.

پرفراتور بادی

پرفراتور بادی

پرفراتورهای بادی ابزاری هستند که پنوماتیکی و دورانی می‌باشند که برای چال‌زنی در معادن و سوراخ‌کاری در تونل‌ها وجاهای دیگر بکار میروند. بیشتر در معادن و صنعت برای چالزنی و سوراخ کاری از پرفراتور بادی استفاده می گردد و بسیار پرکاربرد می باشد. در وزن های 18 کیلویی و 24 کیلویی و وزن های بیشتر  از دسته بندی های این نوع ابزار می باشد.پرفراتور بادی در مدل‌ها و وزن های مختلفی هستند. مته‌های الماسه پرفراتورهای بادی به دو شکل باروتی و دینامیتی هستند که قسمت الماسه‌ مته‌های دینامیتی کوچکتر ازمته‌های باروتی هستند. مته‌های الماسه پرفراتورها به شکل 40 سانتیمتر، 80 سانتیمتر، 1.20 متر، 1.60 متری، 1.80 متری، 2 متری، 2.40 متری و 3.20 متری الی 6 متری می‌باشند.

چکش های بادی به دو حالت گردون و یا ضربه ای موجود است که توسط باد کمپرسور کار می‌نماید. از چكش های بادی جهت تخريب سنگ ها، بتن، آسفالت و غيره استفاده می‌نماید.

چکش بادی گردون و یا پرفراتور

چکش های بادی گردون جهت دریل‌کاری روی دیوارها و یا زمین بکار می‌رود. به همین صورت پرفراتور در معادن ،تونل، راه، چاه، مترو و غیره استفاده دارند.

چکش های بادی گردون در وزن های متفاوت ۱۲ کیلو, ۱۸ کیلو,۲۴ کیلو وجود دارد و دارای قابلیتی دور بالا و همچنین توانایی حفر سوراخهایی از قطر۳۰ میلیمتر  تا ۵۱ میلیمتر و به عمق۲۰ متر را دارا می‌باشد.

انواع برندهای مختلف چکشهای بادی گردان

 1. چکش های اطلس کوپکو
 2. چکش های هلمن
 3. چکش های بهلر
 4. چکش های چینی

انواع پرفراتور

 • SL9G،  هلمن 18 کیلویی
 • ساخت: تحت لیسانس کمپانی Holman، ساخت کمپرسور سازی
 • وزن دستگاه: 18 kg
 • طول دستگاه: 523 mm
 • مصرف هوا: 2/1 متر مکعب در دقیقه، فشار کاری  7 Bar

فراوانی قطعات یدکی

 • ارزان بودن دستگاه نسبت به مشابه خارجی
 • دسترسی آسان به قطعات یدکی و فراوانی آن
 • ارسال سریع قطعات یدکی به دست خریداران، یک روز کاری
 • کارکرد آسان و راحت با دستگاه