رطوبت گیر پمپ باد

رطوبت گیرهای کمپرسور هوا دستگاه های ضروری برای انواع مختلف کمپرسورها می‌باشد که در کیفیت و دوام این وسیله، نقش بسزایی ایفا می‌نماید. که البته قیمت این رطوبت گیرها با توجه به عملکردهای زیادی که دارند، بالا نیست و همین موضوع، آنها را به محصولاتی مقرون به صرفه جهت مصارف گوناگون تبدیل نموده است. مقاله زیر اطلاعات ارزشمند و مفیدی به شما ارائه می‌دهد که بهتر است قبل از اقدام به خرید حتما مدنظر بگیرید و با ویژگی ها و عملکرد آنها بیشتر آشنا شوید.

رطوبت گیر کمپرسور هوا چیست

دستگاه های رطوبت گیر کمپرسورهای هوا، همانگونه که از اسمش پیداست؛ مانعی برای ورود ذرات سنگین و درشت به سیستم کمپرسورهای هوا می‌گردد. این پدیده درعمر مفید و عملکرد دستگاه، نقش مهمی ایفا می‌کند، به این علت چنانچه هرنوع اختلالی و یا مسئله‌ای در این قطعه، کل سیستم دچار مشکل خواهد شد.

رطوبت گیرهای هوای فشرده با پیشگیری از ورود مواد جامد سنگین، آب و یا هرگونه رطوبتی، جلوی زنگ زدگی و یا خرابیهایی که ناشی از ورود این مواد به سیستم باشد را می‌گیرد. این دستگاه ها با برندها و قیمت‌های مختلف در بازار موجود هستند.

رطوبت گیر پمپ باد

نحوه عملکرد رطوبت گیر کمپرسورهای باد

دستگاه های رطوبت گیر پمپ باد با داشتن یک ورودی و یک خروجی تقریبا 30 درصد از رطوبت موجود را حذف می‌کند. به دلیل اینکه رطوبت هوا تراکم ناپذیر می‌باشد، اغلب مقداری هرچند اندک، آب در خطوط هوای فشرده شده وجود دارد که ممکن است برای دستگاه آسیب‌زا باشد.

هوا در این عملیات رطوبت‌گیری از قسمت ورودی، وارد سیستم گردیده و دستگاه انواع ذرات را خواهد گرفت. رطوبتی که وارد گشته یا توسط سیستم خشک کن از بین خواهد رفت و یا در مخازن جمع شده و توسط شیرهای تخلیه از دستگاه خارج می‌گردد. البته که مقدار رطوبت مکان هم در کارکرد دستگاه تاثیرگذار می‌باشد.

پیشنهاد ما به شما:  همه چیز در مورد درایر (خشک کن)

ویژگی های رطوبت گیر کمپرسورهای هوا

همیشه بکارگیری و نگه‌داری درست از تله‌های آبگیر کمپرسور به کاربران توصیه شده است؛ دلیل آن در فواید زیاد این وسیله برای کمپرسور می‌باشد. از رایج‌ترین ویژگی های رطوبت گیر کمپرسورهای هوا، به صرفه‌تر بودن آن می‌باشد. قیمت رطوبت گیرهای پنوماتیک بالا نیست و خرید آنها باعث بالا رفتن کیفیت کمپرسور می‌شود. همینطور تله‌های آبگیری که مطابق با استانداردهای مخازن تحت فشار هستند و امکان بکارگیری آن در مکان های حساس با اطمینان زیاد فراهم می‌باشد.

تولید رطوبت گیرهای پمپ باد باعث پاک ماندن و پیشگیری از بوجود آمدن رسوبات در خطوط هوای فشرده شده‌اند. جنس بدنه‌ی این دستگاه ها از جنس آلومینیوم با لایه‌ای پوششی ضدخوردگی هستند که باعث سبکی و افزایش عمر آن می‌گردد.

چنین ابزارهای مفیدی بعلت تخلیه‌ی اتوماتیک مکانیکی احتیاج به نگه‌داری خاصی نیست. همینطور چنانچه جهت کارهای حساسی مثل رنگ نمودن ساختمان ها از دستگاه کمپرسور استفاده می‌گردد؛ در این حالت کیفیت هوا از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود و چنین دستگاههایی به کاستن رطوبت موجود کمک می‌کند.

طریقه نصب رطوبت گیر پمپ باد، تعمیر و نگه‌داری آن

برای نصب کردن رطوبت گیر کمپرسورهای هوا احتیاج به طی نمودن مراحلی فنی می‌باشد. پس از اقدام به خرید کمپرسورهای باد، فیلترهای هوا بر روی راه‌گاه ورودی آن نصب می‌گردد. بعد از آن بایستی شیر اطمینان بر روی مخازن دستگاه کمپرسور چک گردد. در مرحله‌ی بعدی نوبت به بررسی کردن دریچه‌ها‌ی تخلیه‌ کمپرسورهای هوا است.

زمان راه ‌اندازی کمپرسورها بایستی از بسته شدن این شیرها حتما مطمئن شوید تا موتورهای پمپ هوا، مخازن را پر نمایند. بجز شیر اطمینان، شیر مربوط به خروجی هوای فشرده هم بر روی مخزن می‌باشد که قبل از روشن نمودن و راه اندازی اولیه‌اش، بایستی بسته باشند.

مرحله‌ی پس از نصب فیلترهای رطوبت بر روی قسمت خروجی کمپرسور می‌باشد. در صورت بکارگیری کمپرسورهای باد جهت کار رنگ کاری و تجهیزات بادی از فیلترهای دو قلو یا فیلترهای دیگر می‌توان بهره برد تا اینکه بطور همزمان روغن و رطوبت را از باد جدا نماید.

نسبت به اهمیت ویژه‌ی این دستگاه، تعمیرات رطوبت گیرهای پمپ باد، کاری کاملا تخصصی می‌باشد که بایستی بدست کارشناسان فنی این حوزه انجام شود.

قیمت رطوبت گیر کمپرسور هوا

خرید و بکارگیری رطوبت گیرهای کمپرسور بادی که باکیفیت و قابل اعتماد باشند، همانطور که پیش‌تر مذکور شدیم؛ عملی مقرون به صرفه بوده که عمر و ماندگاری دستگاه را تضمین خواهد کرد. یکی از رایج‌ترین برندهای این دستگاه، رطوبت گیر میکروپور است. این برند که بخودی خود اعتباری بین‌المللی دارد نبض بازارهای کشورمان را در دست دارد. قیمت رطوبت گیرها نسبت به اندازه و درجه‌ی فیلتراسیون متنوع می‌باشد. نوع فیلترهای بکار رفته در دستگاه ها نیز خودشان عاملی تعیین کننده در قیمت اجناس می‌باشند.

پیشنهاد ما به شما:  فیلتر درایر چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

قیمت رطوبت گیرهای دوقلو در قیاس با پیستوله‌ها بالاتر می‌باشد و نسبت به اینکه آنها ساخت داخل باشد یا نه، متفاوت می‌باشد. قبل از هرنوع اقدام به خریدی ضرورت دارد رطوبت مکان زندگی و کارتان را مدنظر بگیرید و همینطور نسبت به میزان حجم مخازن کمپرسورهای باد، فیلتری را انتخاب کنید که قدرت و توانایی مورد نیازتان را داشته باشد.

نصب رطوبت گیر پمپ باد

نصب فیلتر رطوبت یا فیلتر آب

از مواردی که در تعیین میزان عمر تجهیزات بادی اثرگذار بوده است عدم ورود هیچگونه رطوبتی در نوع مکانیزم های داخلی ابزارهای بادی می‌باشد و البته که موجود بودن روغن متناسب در اغلب تجهیزات بادی مثل چکش های تخریب بادی، بکس بادی، دریل بادی و غیره بعنوان مثال حتی اگر میزان کمی از رطوبت وارد قسمت پیستوله رنگ گردد و به همراه رنگ بر روی سطح پاشیده گردد، رنگ را می‌توان خراب نموده و کیفیتشان را شدیداً کاست اما چنانچه فیلتر رطوبت گیری روی قسمت خروجی دستگاه نصب گردد، میزان باد تولید شده عاری از هرگونه رطوبتی یا با حداقل میزان رطوبت به تجهیزات بادی می‌گردد که چنین عملی عمر و ماندگاری دستگاه را بالا برده و متعاقباً کیفیت رنگ‌کاری را هم افزایش خواهد داد.

 

می‌توانید برای کسب اطلاعات لازمه و مشاوره در ارتباط با رطوبت گیر کمپرسورهای هوا با کارشناسان بادرو کمپرسور تماس گرفته و راهنماییهای لازم را دریافت نمایید.

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

پیشنهاد ما به شما:  تعمیر کمپرسور اسکرو در مشهد

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.