رطوبت گیر کمپرسور هوا

رطوبت گیر کمپرسورهای هوا دستگاه های ضروری جهت انواع کمپرسورها می‌باشند که در مقاومت و کیفیت کارکرد چنین وسیله‌ای، نقش موثری ایفا می‌نماید. قیمت رطوبت گیرهای کمپرسور باد بر طبق کارکردهای زیادی که دارند، بالا نیست و همین موضوع، آنها را به محصولاتی به صرفه جهت مصارف گوناگونی تبدیل نموده است. مقاله‌ پیش رو سعی دارد اطلاعات مفید و ارزشمندی به شما ارائه نماید که ضرورت دارد، قبل از خریدن کمپرسور هوا حتما بایستی مدنظر بگیرید و با رطوبت گیرهای کمپرسور بیشتر آشنا گردید و با کارکرد، ویژگی ها و قیمت آنها آشنا گردید.

رطوبت گیر کمپرسور هوا چیست؟

دستگاه های رطوبت گیر کمپرسور هوا، همان گونه که از اسمشان پیدا است؛ مانع وارد شدن ذرات سنگین و درشت که به سیستم کمپرسور هوا می‌گردد. این پدیده در میزان عمر و عملکرد دستگاهتان، نقش موثری دارد؛ به همین علت چنانچه هرگونه اختلال و مشکلی در این قطعه رخ دهد، کلیه‌ی سیستم مختل می‌گردد.

نحوه‌ عملکرد رطوبت گیر کمپرسور باد

دستگاههای رطوبت گیر پمپ باد با وجود یک ورودی و یک خروجی، حدود 30 درصد از ذرات رطوبت را حذف می‌کند. به دلیل تراکم ناپذیر بودن رطوبت موجود در محیط، اغلب مقداری آب در خطوط هوای فشرده موجود است که برای دستگاه قطعاً آسیب‌زا می‌باشد.
هوا در عملیات رطوبت‌گیری از ورودی، وارد سیستم گشته و سپس دستگاه انواع ذرات موجود را می‌گیرد. رطوبتی که وارد شده یا توسط سیستم خشک کن از بین می‌رود و یا در مخازن جمع شده و توسط شیرهای تخلیه از دستگاه خارج می‌گردد. البته که مقدار رطوبت مکان هم در نحوه‌ی عملکرد دستگاه تاثیرگذار خواهد بود.

 

ویژگی های رطوبت‌گیر کمپرسور هوا

همیشه و همواره بکارگیری و نگه‌داری بطور صحیح از تله آبگیر کمپرسورها، به کاربران پیشنهاد می‌گردد؛ دلیل آن در مزیت‌های بی‌شمار چنین وسیله‌ای برای کمپرسور می‌باشد. یکی از رایج‌ترین مشخصه‌های رطوبت گیر کمپرسور هوا، باصرفه بودن آنها است. قیمت رطوبت گیرهای پنوماتیک بالا نیست و خریدن آن باعث بالا رفتن کیفیت خروجی از دستگاه کمپرسور می‌گردد. همینطور تله‌های آبگیر طبق استاندارد مخزن ها تحت فشار درست می‌شود و امکان بکارگیری آن در محله ای حساس با اطمینانی نسبتاً بالا فراهم میاورد.

پیشنهاد ما به شما:  راهنمای خرید درایر تبریدی کمپرسور (Refrigeration Air Dryer)

گیر کمپرسور

روش های نصب رطوبت گیر پمپ باد، تعمیر و نگه‌داری از آن

نصب نمودن رطوبت گیرهای کمپرسور هوا احتیاج به طی نمودن مراحل فنی دارد. پس از خریدن کمپرسورهای باد، فیلتر هوا روی قسمت راه‌گاه ورودی نصب می‌گردد. بعد ازین مرحله بایستی شیرهای اطمینان بر روی مخازن کمپرسور چک گردد. مرحله‌ی بعد از آن بررسی دریچه‌ی تخلیه کمپرسور هوا می‌باشد. زمان راه‌اندازی کمپرسور بایستی از بسته بودن این شیرها حتما مطمئن باشید تا موتورهای پمپ هوا، مخازن را پر نماید. به جز شیر اطمینان، شیرهای خروجی هوای فشرده نیز بر روی مخازن موجود است که قبل از روشن نمودن و راه اندازی اولیه‌ی آن، بایستی بسته باشد.
مرحله‌ی بعد نصب کردن فیلتر رطوبت بر روی قسمت خروجی کمپرسور می‌باشد. چنانچه از کمپرسور باد برای رنگ کاری و ابزارهای بادی استفاده شود، می‌توان از یک عدد فیلتر دوقلو یا دیگر نوع فیلترها استفاده نمود تا همزمان روغن و رطوبت را از باد جدا نماید.

قیمت رطوبت‌گیر کمپرسور هوا

خریدن و تهیه کردن رطوبت‌گیر کمپرسور بادی که باکیفیت و مطمئن باشد، همانطور که پیش‌تر متذکر شدیم؛ عملی باصرفه می‌باشد که عمر دستگاه را تضمین می‌نماید. از مطرح‌ترین و مورد توجه‌ترین برندهای این دستگاه، رطوبت‌گیر میکروپور ترکیه می‌باشد. این برند که از اعتباری بین‌المللی برخوردار است، توانسته است که نبض بازار را در دست گیرد. قیمت رطوبت گیرهای پیستوله طبق سایز و درجه‌ی فیلتراسیون متنوع هستند. نوع فیلتری که در دستگاه بکار رفته نیز عاملی تعیین کننده در قیمت جنس می‌باشد.

 

خرید رطوبت گیر بادی

جریان هوا که از راه فیلتر به قسمت داخل سیلندر دستگاه منتقل می‌شود و از همان جا به داخل مخزن هدایت می‌گردد. هوا در اثر گذر از سیلندر گرمای حاصل از حرکت های مکانیکی پیستون ها را جذب نموده و وارد مخزن می‌گردد. با عنایت به جنس فلزی بودن بدنه‌ مخزن، هوای گرمی که با برخورد به قسمت جداره‌ فلزی مخزن واکنشی نشان می‌دهد و تبدیل به بخارات و قطرات آب می‌گردد. که در این حالت ذره‌های آب در قسمت کف مخزن جمع می‌گردد و به ‌مرور زمان همراه با فشارات هوا به بخش خارج منتقل می‌شود. وجود رطوبت به دستگاه های بادی آسیب‌های زیادی وارد می‌نماید و قطعات داخلی آن را خیلی زودتر دچار استهلاک می‌کند. همچنین چنانچه شما بخواهید رنگ کاری چوب نمایید لابد اطلاع دارید که وجود قطرات آب روی رنگ ها ممکن است که چه فاجعه‌ای در کار شما رقم بزند. استفاده‌ی ناصحیح از ابزارات و تجهیزات در درازمدت اغلب خساراتی بجا می‌گذارد. فیلترهای کمپرسور هوا ویا رطوبت‌گیر کمپرسور هوا ابزارات کمکی می‌باشند که بر روی کمپرسورهای هوا و برای پیشگیری از وارد شدن هر رطوبتی و یا دیگر ذراتی به تجهیزات بادی مثل میخکوب، منگنه کوب، پیستوله، بکس بادی و غیره می‌گردد. رطوبت‌گیرهای کمپرسور باد قطعه و یا به اصطلاح نوعی سیستم از سیستم های کمپرسور باد می‌باشد، که نقش‌ پیشگیری از ورود و فیلتر نمودن قطرات آب یا مایعات و یا ذرات سنگین محیط اطراف که برای دستگاه کمپرسور مضر ویا خطرناک می‌باشد را دارد.

پیشنهاد ما به شما:  فروش ویبره بدنه در اصفهان

انواع رطوبت گیر

انواع مختلف رطوبت‌گیر بادی جهت زدودن ذره‌های سنگین و جامدی که در هوا موجود است، بکار می‎‌رود. که این کار با بکارگیری نیروی گریز از مرکز انجام می‌شود و همواره از عدم ورود این ذرات به سیستم پنوماتیک ویا سیستم کمپرسور اطمینان بایستی یابید. این رطوبت‌گیرهای کمپرسور باد، در انواع و اشکال گوناگون در بازار ارائه می‌شود که چنین مدل هایی از رطوبت‌گیرها در مدل های فلنچی، بوشنی، طراحی و تولید می‌شود، این مدل ها از فیلتر های رطوبت‌گیر به حالت اتومات آب را خارج نموده و احتیاج به شیر اتوماتیک برقی یا هرنوع شیری که تحت عنوان شیر تخلیه‌رط تله آب جهت تخلیه‌ی مایعات ندارد که این موضوع، موارد استفاده‌های گوناگون را دارا می‌باشد.

رطوبت گیر کمپرسورهوا

برترین برند‌های رطوبت گیر هوا

با عنایت به انواع مختلف جرثقیل و کارآیی‌های متنوع آن نخستین نکته جهت خرید رطوبت‌گیر توجه و شناختن انواع آن می‌باشد. همه‌ی رطوبت گیرهای موجوگد در ساز و کار از کیفیت های خوبی برخوردار می‌باشند و قیمت های مناسب‌تری دارند. از میان شناخته شده‌ترین برندها که در زمینه‌ی طراحی و ساخت انواع رطوبت‌گیر فعالیت می‌کنند می توان برند میکروپور ترکیه اشاره نمود.

خرید آنلاین رطوبت‌گیر بادی

از مهم‌ترین موردهایی که پیش از خریدن انواع رطوبت‌گیر بایستی در نظر بگیرید انتخاب کردن رطوبت‌گیر متناسب کمپرسور می‌باشد. در خیلی از مواقع به علت آگاه نبودن از کاربردهای میکروفیلترها بسیاری از افراد متحمل هزینه‌های گزافی می‌شوند. پیش از خریدن رطوبت‌گیر به موقعیت و شرایط محیط (مناطق دارای رطوبت یا غیر رطوبتی)، نوع کمپرسورهای باد چه روغنی و یا چه بدون روغن، میزان حجم مخازن کمپرسور، نوع خشک‌کن مورد احتیاج یا میکروفیلترهای چند لایه‌ای، درایرهای تبریدی، تله‌آبگیر، المنت و غیره اطلاعات کافی کسب کنید. فروشگاه اینترنتی بادرو کمپرسور به شکل تخصصی مجموعه‌ای از انواع مختلف رطوبت‌گیر را گرد آورده است. جهت خرید اینترنتی رطوبت‌گیر می‌توانید پیش از خرید، از مشاوران و مهندسین مجموعه بادرو راهنمایی بگیرید.

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

پیشنهاد ما به شما:  دانستنی‌های جالب در مورد کمپرسور

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.