خشک کن هوا

خشک کن هوا  رطوبت و آب موجود در هوا را از بین میبرد. هر کمپرسور بعد از نصب نیاز به یک خشک کن هوا یا درایر دارد. زیرا در مخزن کمپرسور همواره مقداری آب و رطوبت وجود دارد که این دستگاه آب موجود در مخزن را خشک کرده و از هوا جدا میکند که این عمل باعث جلوگیری از آسیب دیدن لوله های انتقال هوا و تجهیزات مکانیکی میشود. از این دستگاه در صنایع شیمیایی، رنگ، غذایی و … استفاده میشود.

درایر

نکات مهم در انتخاب خشک کن

حجم هوا، ماکسیمم فشار، دمای محیط، افت فشار، مصرف انرژی و نوع درایر از جمله مواردی هستند که باید در انتخاب درایر در نظر گرفت. با انتخاب سایز مناسب درایر میتوان بالاترین راندمان و کارایی را دریافت کرد.ظرفیت درایرمی بایست حدود 20 درصد از ظرفیت کمپرسور باد بالاتر باشد.اگر درایری را که انتخاب میکنید کوچک باشد باعث گرم شدن دستگاه و کاهش راندمان میشود. همچنین باید کمی فضای باز در اطراف درایر وجود داشته باشد. بنابراین ابعاد و سایز درایر در کارایی آن تاثیر دارد. همچنین به مواد به کار رفته در ساخت و کشور سازنده نیز توجه داشت.

کاربرد خشک کن هوا

کارخانجات تولید مواد غذایی و لبنی

کارخانجات شیمیایی و داروسازی

بیمارستانها و کلینیک دندانپزشکی و…

انواع خشک کن هوا 

خشک کن جذبی

خشک کن تبریدی

مشخصات درایر تبریدی

درایر تبریدی همچون یخچال عمل میکند و دمای هوای فشرده تا 3 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و میتواند رطوبت هوا را به طور کامل حذف کند. در درایر جذبی رطوبت هوا از طریق مواد جاذب جذب میشود و میتوان در دمای صفر و زیر صفر درجه نیز استفاده کرد. درایر جذبی با استفاده از دو برج عمل خشک کردن هوا را انجام میدهد، یکی از برج ها وظیفه جذب رطوبت هوا دیگری وظیفه احیای آنها را بر عهده دارد. درایر های میکرو پور سری MKE  یا  IS دارای میکروفیلتر های اولیه و ثانویه در داخل دستگاه میباشد و نیازی به خرید جداگانه میکرو فیلتر نمی باشد و میتوان به راحتی میکروفیلتر ها را تعویض کرد.

انواع خشک کن

درایر تبریدی 

درایر تبریدی با استفاده از سیستم یخچالی هوای موجود را خشک میکند و تا دمای 3 درجه سانتیگراد آب را حذف میکند.اما از درایر های جذبی میتوان در دمای صفر و زیر صفر درجه نیز استفاده کرد.در درایر جذبی رطوبت هوا از طریق مواد جامد جذب میشود.انتخاب درایر تبریدی یا جذبی به دمای هوایی که سیستم در آن کار میکند بستگی دارد. درایر های تبریدی در اکثر مواقع پاسخگوی کار شما هستند.

قیمت خشک کن هوا

قیمت درایر بادرو کمپرسور با نازلترین قیمت جهت رضایتمندی مشتریان عزیز عرضه میگردد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و قیمت با همکاران ما در ارتباط باشید.

خشک کن هوا میکروپور

رطوبت موجود در هوای کمپرسور باعث خطاهای مهم در سیستم می شود. این نیز به نوبه خود باعث کاهش راندمان دستگاه می شود. هوای آلوده علاوه بر فرآیند تولید بلکه بر کیفیت محصولات نهایی نیز موثر است. درایر میکروپور محصول ترکیه از تولید کنندگان مطرح در جهان میباشد.

درایر صنعتی