4.6/5 - (11 امتیاز)

فیلتر کمپرسور 

هر دستگاه کمپرسور اسکرو برای حفاظت از دستگاه  اغلب نیازمند سه نوع فیلتر شامل فیلتر سپراتور ، فیلتر هیدرولیک و فیلتر هواکش میباشد . از بهترین نوع فیلترها میتوان به برند ترکان فیلتر، میکروپور، اطلس کوپکو و مان فیلتر اشاره کرد . جهت مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع فیلتر کمپرسور مطالب این صفحه را دنبال فرمایید

لطفا جهت استعلام قیمت، دریافت مشاوره رایگان و خرید انواع فیلتر کمپرسور، ابعاد و اندازه فیلتر را در واتساپ یا تلگرام به شماره 09128204891 ارسال فرمایید تا کارشناسان بادرو کمپرسور در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

شماره تماس دفتر تهران:

۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره تماس دفتر تبریز:

۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۴
۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۵

 
فیلتر مان
ترکان فیلتر
میکروفیلتر
فیلتر اطلس کوپکو
فیلتر میکروپور
فیلتر هواکش ترکان
 
لوگو turkan filters
لوگو میکروپور ترکیه
لوگو اطلس کوپکو
mann logo
Sakura filter logo
sure logo
sotras logo
dominck hunter

انواع فیلترهای هوای کمپرسور

فیلترهای هوای کمپرسور، بعد از قطعاتی مثل روغن کمپرسور، درایرکمپرسور هوا و غیره از وسایل جانبی که مورد احتیاج است جهت کار دستگاه محسوب میگردد و همواره نسبت به نوع و کارایی دستگاه متفاوت می‌باشد. عمده‌ترین این فیلترها را می‌توان اینگونه دسته‌بندی کرد.

 فیلتر هوای کمپرسور پیستونی

کمپرسورهای پیستونی از آن دسته دستگاه‌هایی می‌باشند که در صنایع، تعمیرگاه‌ها و در ساختمان‌سازی کاربرد دارندفیلتر هوای کمپرسور پیستونی از وارد شدن ذرات معلق به درون دستگاه پیشگیری می‌کند و موجب افزایش راندمان می‌شود. این فیلترها بوسیله‌ی برندها و شرکت‌های تولیدی عموماً با کاورهای پوششی مخصوصی تولید میگردد.

 فیلترهای کمپرسور دیزلی

کمپرسورهای دیزلی جهت کارهای حفاری در منطقه‌های نفتی، معادن، یا کارهای عمرانی و راه‌سازی و یا در کارخانه‌های صنعتی کارایی داشته‌اند. با عنایت به کاربرد این دستگاهها و مقدار هوادهی آنها، فیلتر هوای کمپرسور دیزلی بایستی کیفیت و کارایی خوبی داشته باشد. چنین فیلترهایی نصب آسانی دارند و ابعادشان متناسب است و همچنین دوام بالایی دارند.

فیلتر کمپرسورهای هوای فشرده

کمپرسور هوای فشرده در نوع دینامیکی و جا‌بجایی مثبت گروه‌بندی شده‌اند. این نوع کمپرسور هم در پزشکی و هم در صنایع مختلف کارایی دارد.

 فیلتر کمپرسورهای هوای فشرده از ورود آلودگی‌ها و رطوبت پیشگیری می‌کند.

%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86 %D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1 %D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D9%88 %DA%A9%D9%85%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88%D8%B1 1

 فیلتر هوای کمپرسور باد

کمپرسورهای باد هوای محیط اطراف را بشکل متراکم درمی­آورد و در دو حالت صنعتی و غیر صنعتی ساخته می‌شود. نوع صنعتی آن جهت ماشین‌آلات صنعتی و کارخانه‌ها بکار می‌رود. فیلترهای هوای کمپرسور باد بعد از کارکرد اصلیشان، که پیشگیری از آلودگی‎‌ها به درون کمپرسور می‌باشد، نقش بسزایی را در کم‌کردن صدای کمپرسور در تایم کارکردش داشته است.

چنانچه این کمپرسورها در اماکن دارای گرد و غبار مورد استفاده قرار گیرد، لازم می‌باشد که در دوره‌های شش ماهه عوض گردند تا کارایی کمپرسور کاهش نیابد.

فیلتر سپراتور کمپرسور

در اصل در کمپرسور های فوق که به صورت Oil Inject، روغن پاشش میباشند عمل جداسازی هوای فشرده داخل هواساز با روغن موجود داخل هواساز توسط فیلتر سپراتور کمپرسور انجام میگیرد. این نوع فیلترها یا بصورت رزوه ای و پیچی شکل بوده که فیلتر کاتریجی گفته میشود و نوع دیگر بصورت داخل تانکی بوده که فیلتر Air Reciver  نامیده میشود. فشارکاری در انتخاب فیلتر باید مورد توجه گردد.

فیلترهای سپراتور داخل تانکی بر اساس 5 پارامتر سایزبندی میگردند ارتفاع فیلتر، قطر فلنج فیلتر، قطر بیرونی استوانه، دهنه داخلی یا قطر داخلی فیلتر و درصورت موجود بودن تعداد سوراخ دور فلنج و یا پیچ موجود در سر فیلتر کمپرسور

فیلتر کمپرسور فوق ساخت MANN  فیلتر از نوع فیلتر سپراتور پیچی میباشد. این نوع فیلتر سپراتور در اکثر کمپرسورهای اسکرو استفاده میشود و با کد LB شناسایی میشوند که از پرفروشترین فیلتر سپراتور ها میباشد.

 

فیلتر کمپرسور هوا

فیلترهای کمپرسور هوا  به عنوان راهی برای جلوگیری از ورود مایعات و آلاینده های جامد می باشد که مانع از اسیب به دستگاهها می گردد.

فیلترها بر اساس سایز و نوع طبقه بندی می‌شوند که برای سفارش انواع فیلتر کمپرسور می‌توانید کد فنی فیلتر و یا ابعاد و اندازه فیلتر کمپرسور و یا نمونه را در اختیار همکاران قرار دهید تا در اسرع وقت فیلتر درخواستی ارسال گردد. معمولا فیلتر ها یا به صورت دوسر باز هستند و یا به صورت ته بسته که در موقع سفارش باید توجه کرد.

کاربرد فیلترهوا درنخست بالا رفتن میزان بهره‌وری بوسیله‌ی تصفیه‌ی بهینه می‌باشد. همچنین، سیستم های فیلتر در کمپرسورهوا، کارش حفاظت ازتجهیزات می‌باشد و درحقیقت می‎توانند توسط از بین بردن ناخالصی‌هایی که در صورت فیلترینگ نکردن، در درون تجهیزات به وجود می‌آید، عمر سیستم را زیاد می‌کند. روغن ها، گرد و غبار و سایرموارد زائد، باعث سایش دریچه‌ها و سایر اجزا می­گردد و فیلترها در پیشگیری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی اساسی‌ترین عامل می‌باشند و ظرفیت دستگاه را بالا می‌برد.

کارایی سیستمه ای هوا به فیلتر ورودی بستگی داد. این هوا قبل از اینکه در کمپرسور هوا آزاد شود، بوسیله‌ی فیلترها تمیز می‌گردد که بعنوان نخستین مرحله‌ی فیلتراسیون اجرا می‌شود. با عنایت به این موضوعات، سرمایه‌گذاری جهت خریدن فیلتر هوای خوب در طولانی مدت می‌تواند، با بالابردن راندمان دستگاه و طولانی شدن عمرمفید کمپرسور هوا، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی و همچنین صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

فیلتر کمپرسور باد

پیشنهاد میگردد فیلتر کمپرسور باد هر 1000 ساعت یکبار بهمراه فیلتر هواکش و فیلتر روغن و خود روغن همزمان تعویض گردد. از برندهای مطرح فیلتر کمپرسور باد از برندهای ترکان فیلتر، مان فیلتر آلمان و میکروپور ترکیه نام برد.

از عمده ترین وظیفه های فیلتر هوای کمپرسور باد، می‌توان به صدا گیری آن اشاره کرد. یک تست ساده می‌تواند شما را متوجه این موضوع نماید. کافی است در زمان کار کردن پمپ باد، فیلتر هوا را باز نمایید و ببینید که صدای کمپرسور چقدر زیاد می‌گردد. وظیفه ی بعدی پیشگیری از وارد شدن انواع ذرات معلقی که در هوا وجود دارد می‌گردد. در صورتی که چنین ذراتی وارد موتور کمپرسور باد گردند احتمال سوختن موتور خیلی بیشتر می‌گردد.

فیلتر کمپرسور اسکرو

فیلتر کمپرسور اسکرو یکی از عناصر کلیدی کمپرسورهایی است که معمولا در بخش های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از قطعاتی است که وظیفه جداکننده را بر عهده می گیرد. جداکننده ها با توجه به ویژگی های عملکردی خود به ویژگی های مختلفی بسته به منطقه استفاده مجهز می شوند. مواد مورد استفاده در عملکرد کمپرسورها مانند هوا، روغن و آب برای استفاده از طریق جداکننده مناسب می شوند. انواع جداکننده هایی که به عنوان فیلتر عمل می کنند مطابق با اصل کار دستگاه ترجیح داده می شوند. کمپرسور از طریق فیلتر جداکننده با دقت و ایمنی بیشتری کار می کند.

کمپرسورهای اسکرو دارای سه تا فیلتر میباشند که تعویض دوره ای و مرتب باعث بهبود عملکرد دستگاه و افزایش عمر دستگاه میگردد و توصیه میگردد هر 1000 تا 1500 بهمراه روغن تمامی فیلترها تعویض شود. از برندهای معروف و مطرح میتوان از برند ترکان فیلتر و مان فیلتر آلمان نام برد.

همه چیز درباره­ی فیلتر کمپرسور

کمپرسور هوا را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های مورداستفاده در صنایع دانست. یکی از اصلی‌ترین قطعات به‌کاررفته در این دستگاه، فیلتر کمپرسور هوا است که در این مقاله قصد داریم این قطعه را از نظر نوع کارکرد، تنوع و چگونگی عملکرد مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی­  های فیلتر کمپرسور بطور کامل آشنا شوید.

فیلتر کمپرسور چیست و چه کاربردهایی دارد؟

از اصلی‌ترین وظایف فیلتر کمپرسور می‌توان به افزایش بهره‌وری و تصفیه مواد ورودی به کمپرسور اشاره کرد. این فیلتر با جلوگیری از ورود آلودگی‌های خارجی (روغن، گردوغبار و…) به دستگاه از ایجاد ساییدگی در قطعات داخلی دستگاه جلوگیری می‌کند و عمر کمپرسور را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. پس این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از یک فیلتر باکیفیت می‌تواند به میزان قابل‌توجهی عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

انواع فیلتر کمپرسور

فیلتر کمپرسور در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود که هرکدام از آن‌ها ویژگی و کارایی خاصی دارند. در ادامه به سه مورد از اصلی‌ترین انواع فیلتر کمپرسور اشاره می‌کنیم.

است.

فیلتر کمپرسور باد

به‌احتمال فراوان نام فیلتر کمپرسور باد یا فیلتر کمپرسور هوا به گوشتان خورده است. این فیلتر برای کمپرسورهای دوقلو طراحی شده­است. وظیفه­ی یکی از بخش‌های آن فیلترکردن هوا برای جلوگیری از ورود ذرات معلق موجود در هوا و بخش دیگر آن وظیفه تزریق روغن به بخش هوای خروجی را برعهده دارد. فعالیت هم‌زمان این دو بخش موجب افزایش بهره‌وری و کاهش استهلاک دستگاه می‌شود.

اگر در پروژه‌های رنگ‌کاری از این دستگاه استفاده می‌کنید بخش تزریق روغن آن را غیرفعال کنید تا به دستگاه آسیب وارد نشود.

مدل‌های مختلف فیلتر کمپرسور هوا

مدل‌های مختلفی از انواع فیلتر هوای کمپرسور در بازار وجود دارد که هرکدام از آن‌ها برای شرایط یا دستگاه خاصی طراحی شده است. در ادامه به 5 مورد از پرکاربردترین این فیلترها اشاره می‌کنیم.

  • فیلترهای پری: وظیفه اصلی این فیلترها حذف ذرات درشت روغن در هوای فشرده است. ذراتی می‌توانند از این فیلتر عبور کنند که اندازه‌ای کمتر از 0.1 میکرون داشته باشند.
  • فیلتر فاینال: فیلتر هوا کمپرسور باد فاینال وظیفه جلوگیری از ورود ذرات کمتر 0.003 میکرون به دستگاه را برعهده دارد.
  • فیلتر داست: این فیلتر وظیفه حذف ذراتی را دارد که به دلیل افزایش دمای بخار آب ایجاد می‌شود. کارکرد این فیلتر به شکلی است که ابتدا هوا را خشک و در نهایت بخار آن را نیز جذب می‌کند.
  • فیلتر سپراتور: این مدل از فیلتر هوا کمپرسور وظیفه جداسازی هوا از روغن را به عهده دارند و در دستگاه‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد که خنک‌سازی دستگاه از طریق فرایند روغن انجام می‌شود.
  • میکرو فیلتر: این فیلترها معمولاً در فعالیت‌هایی استفاده می‌شوند که فیلتر هوای کمپرسور وظیفه فشرده‌سازی هوا و جداسازی تمام ذرات جامد، روغن، بخار، بو طعم را به عهده داشته باشد (فعالیت‌های پنوماتیک). میکرو فیلترها قابلیت ذرات با ابعاد 1 تا 0.01 میکرون را دارا هستند. این قابلیت زمانی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که بدانید برای استفاده از کمپرسور هوا در فعالیت‌های مختلف باید از ورود ذرات با ابعاد مختلف جلوگیری به عمل آید. میکرو فیلترها جز دسته فیلتر هوای کمپرسور باد به‌حساب می‌آیند.

انواع فیلتر کمپرسور

ورود هوا و رطوبت به کمپرسور چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

اگر رطوبت و هوا وارد کمپرسور شود و این میزان به حد قابل‌توجهی افزایش یابد، در عملکرد دستگاه کمپرسور اختلال ایجاد می‌شود. قیمت فیلتر هوای کمپرسور باد بسیار ناچیز است و استفاده از یک فیلتر با کیفیت از ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه جلوگیری می‌کند. اجازه دهید با مثالی برایتان توضیح دهیم که در صورت عدم استفاده از یک فیلتر باکیفیت چه اتفاقی رخ می‌دهد. فرض کنید با استفاده از پیستوله در حال رنگ‌کردن یک سطح چوبی هستید. اگر فیلتر هوا به‌خوبی عمل نکند در کار مشکلی پیش نمی‌آید و سطح چوب به‌خوبی رنگ می‌شود؛ اما هرچه پیش می‌روید از میزان یک‌دستی کار کاسته شده و کیفیت و ظرافت کار از بین می‌رود.

در هنگام خرید فیلتر کمپرسور به چه نکاتی توجه کنیم

خرید فیلتر پمپ باد یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که از دستگاه کمپرسور باد استفاده می‌کنند. برای از بین رفتن این دغدغه بهتر است در هنگام خرید فیلتر به این نکات توجه کنید.

بازده استخراج فیلتر کمپرسور

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید بررسی این بازده است. بازده استخراج به شما نشان می‌دهد فیلتری که تهیه کرده‌اید چه میزان آلودگی و غبار را تصفیه می‌کند.

سرعت جریان فیلتر کمپرسور

سرعت جریان کمپرسور باید با فیلتر هوای پمپ باد مطابقت داشته باشد تا راندمان دستگاه و فیلتر افزایش یابد. اگر این دو همخوانی نداشته باشند کارایی فیلتر افت کرده و موجب کاهش راندمان دستگاه می‌شود.

ظرفیت ورودی ذرات

اگر ظرفیت فیلتر به درستی بررسی نشود ذرات ورودی روی فیلتر انباشته شده که این امر موجب افت فشار دستگاه و کاهش راندمان آن می‌شود. یکی دیگر از عواقب استفاده از فیلتر نامناسب افزایش فشار به دستگاه و کاهش عمر قطعات مصرفی آن است.

حداکثر دمای قابل‌تحمل توسط فیلتر

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید هواکش پمپ باد باید به آن توجه کرد حداکثر دمایی است که فیلتر می‌تواند تحمل کند. (هوای ورودی به کمپرسورها به دلیل انجام فرایندهای مختلف تا 15 درجه افزایش می‌یابد).

کلام آخر

فیلتر کمپرسور یکی از ارزان‌ترین قطعاتی است که در دستگاه‌های کمپرسور مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی تأثیر آن به حدی در عملکرد و عمر دستگاه تأثیر دارد که استفاده از فیلتر نامناسب و بی‌کیفیت می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیر به کمپرسور وارد کرده و مشکلات فراوانی را ایجاد کند. پس بهتر است با بررسی همه جوانب یک فیلتر باکیفیت انتخاب کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

 

محصولات مرتبط بادرو

 
فیلتر سپراتور
فیلتر هواکش
میکروفیلتر میکروپور
فیلتر سپراتور کاتریجی اطلس کوپکو
لوگو میکروپور ترکیه
فیلتر سپراتور کمپرسور
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *