4.7/5 - (18 امتیاز)

فیلتر کمپرسور 

هر دستگاه کمپرسور اسکرو برقی شامل سه نوع فیلتر شامل فیلتر سپراتور ، فیلتر هیدرولیک و فیلتر هواکش میباشد. با توجه به اینکه استفاده از فیلتر با کیفیت و اورجینال در طول عمر دستگاه اسکرو بسیار موثر می باشد بنابراین بهتر است از برندهای معتبر فیلتر کمپرسور باد استفاده گردد، از بهترین نوع فیلترها میتوان به برند ترکان فیلتر، میکروپور، اطلس کوپکو و مان فیلتر اشاره کرد. جهت مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع فیلتر کمپرسور مطالب این صفحه را دنبال فرمایید.

قیمت فیلتر کمپرسور

از آنجایی که قیمت فیلتر کمپرسور با توجه به نوع فیلتر، برند و ... متفاوت می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت، دریافت مشاوره رایگان و خرید انواع فیلتر کمپرسور، ابعاد و اندازه فیلتر را در واتساپ یا تلگرام به شماره 09128204891 ارسال فرمایید تا کارشناسان بادرو کمپرسور در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

شماره تماس دفتر تهران:

۰۲۱-۶۶۶۰۹۳۴۵
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۷
۰۲۱-۶۶۶۸۷۳۳۸

شماره تماس دفتر تبریز:

۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۴
۰۴۱-۳۵۵۱۴۹۳۵

انواع فیلتر کمپرسور

فیلتر سپراتور کمپرسور

در کمپرسور هایی که به صورت روغن پاشش (Oil Inject) میباشند عمل جداسازی هوای فشرده داخل هواساز با روغن موجود داخل هواساز توسط فیلتر سپراتور کمپرسور انجام میگیرد. این نوع فیلترها یا بصورت رزوه ای و پیچی شکل بوده که فیلتر کاتریجی گفته میشود و نوع دیگر بصورت داخل تانکی بوده که فیلتر Air Reciver نامیده میشود. فشارکاری در انتخاب فیلتر باید مورد توجه گردد.

فیلترهای سپراتور داخل تانکی بر اساس 5 پارامتر سایزبندی میگردند: ارتفاع فیلتر، قطر فلنج فیلتر، قطر بیرونی استوانه، دهنه داخلی یا قطر داخلی فیلتر و در صورت موجود بودن تعداد سوراخ دور فلنج و یا پیچ موجود در سر فیلتر کمپرسور

فیلتر سپراتور کمپرسور
فیلتر مان
فیلتر سپراتور کاتریجی اطلس کوپکو
فیلتر سپراتور میکروپور سری ZERO

 

فیلتر کمپرسور ساخت MANN فیلتر از نوع فیلتر سپراتور پیچی میباشد. این نوع فیلتر سپراتور در اکثر کمپرسورهای اسکرو استفاده میشود و با کد LB شناسایی میشوند که از پرفروشترین فیلتر سپراتور ها میباشد.

لیست فیلتر سپراتور کمپرسور مان فیلتر

فیلتر سپراتور MANN

از شناخته ترین برندهای فیلتر سپراتور رزوه ای میتوان به ترکان فیلتر اشاره کرد که تولید داخل می باشد، در جدول زیر پر مصرف ترین فیلترهای ترکان را مشاهده میکنید.

فیلتر سپراتور ترکان کد xp900

فیلتر ترکان XP 900

فیلتر سپراتور ترکان کد xp750

فیلتر ترکان XP 750

فیلتر سپراتور ترکان کد cv250

فیلتر ترکان CV 250

فیلتر سپراتور ترکان کد p375

فیلتر ترکان P 375

لیست فیلتر سپراتور ترکان

فیلتر روغن هیدرولیک کمپرسور

فیلتر روغن کمپرسور مان سری WD

فیلتر هواکش کمپرسور

کمپرسور باد هوای محیط اطراف را بشکل متراکم درمی­اورد و در دو حالت صنعتی و غیر صنعتی ساخته می‌شود. نوع صنعتی آن جهت ماشین‌آلات صنعتی و کارخانه‌ها بکار می‌رود. فیلترهای هوا کمپرسور صنعتی به جز کارکرد اصلی آن، که پیشگیری از ورود آلودگی‎‌ها به درون کمپرسور می‌باشد، نقش بسزایی در کم‌کردن صدای کمپرسور در تایم کارکردش نیز دارد.

چنانچه این کمپرسورها در اماکن دارای گرد و غبار مورد استفاده قرار گیرد، لازم است تا فیلترها در دوره‌های شش ماهه عوض گردند تا کارایی کمپرسور کاهش نیابد.

فیلتر هواکش مان

فیلتر هواکش مان کد C 33 1460

فیلتر هواکش مان کد C 33 1460

فیلتر هواکش مان کد C 1380/1

فیلتر هواکش مان کد C 1380/1

فیلتر هواکش مان کد C 17 201/3

فیلتر هواکش مان کد C 17 201/3

فیلتر هواکش مان کد C 13 103/1

فیلتر هواکش مان کد C 13 103/1

فیلتر هواکش مان کد C 13 103

فیلتر هواکش مان کد C 13 103/1

فیلتر هواکش مان کد C 14 159

فیلتر هواکش مان کد C 14 159

فیلتر هواکش مان کد C 16 400

فیلتر هواکش مان کد C 16 400

فیلتر هواکش مان کد C 20 500

فیلتر هواکش مان کد C 20 500

میکرو فیلتر کمپرسور

میکروفیلتر کمپرسور معمولاً در فعالیت‌هایی استفاده می‌شوند که فیلتر هوای کمپرسور وظیفه فشرده‌سازی هوا و جداسازی تمام ذرات جامد، روغن، بخار، بو طعم را به عهده داشته باشد (فعالیت‌های پنوماتیک). میکرو فیلترها قابلیت ذرات با ابعاد 1 تا 0.01 میکرون را دارا هستند. این قابلیت زمانی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که بدانید برای استفاده از کمپرسور هوا در فعالیت‌های مختلف باید از ورود ذرات با ابعاد مختلف جلوگیری به عمل آید. میکرو فیلترها جز دسته فیلتر هوای کمپرسور باد به‌حساب می‌آیند.

فیلتر روغن کمپرسور

  فیلتر کمپرسور دیزلی

کمپرسورهای دیزلی جهت کارهای حفاری در منطقه‌های نفتی، معادن، یا کارهای عمرانی و راه‌سازی و یا در کارخانه‌های صنعتی کارایی داشته‌اند. با عنایت به کاربرد این دستگاهها و مقدار هوادهی آنها، فیلتر هوای کمپرسور دیزلی بایستی کیفیت و کارایی خوبی داشته باشد. چنین فیلترهایی نصب آسانی دارند و ابعادشان متناسب است و همچنین دوام بالایی دارند.

فیلتر کمپرسور هوا

فیلتر کمپرسور هوا به عنوان راهی برای جلوگیری از ورود مایعات و آلاینده های جامد می باشد که میتواند مانع از آسیب به دستگاهها گردد.

فیلترها بر اساس سایز و نوع طبقه بندی می‌شوند، برای سفارش انواع فیلتر کمپرسور می‌توانید کد فنی فیلتر و یا ابعاد و اندازه فیلتر کمپرسور و یا نمونه را در اختیار همکاران قرار دهید تا در اسرع وقت فیلتر درخواستی ارسال گردد. معمولا فیلتر ها یا به صورت دوسر باز هستند و یا به صورت ته بسته که در موقع سفارش باید توجه کرد.

کاربرد فیلتر هوا در بالا رفتن میزان بهره‌وری بوسیله‌ی تصفیه‌ی بهینه می‌باشد، همچنین کار سیستم های فیلتر در کمپرسور هوا، حفاظت از تجهیزات می‌باشد و در حقیقت می‎توانند توسط از بین بردن ناخالصی‌هایی که در صورت فیلترینگ نکردن، در درون تجهیزات به وجود می‌آید، عمر سیستم را زیاد می‌کند. روغن ها، گرد و غبار و سایر موارد زائد، باعث سایش دریچه‌ها و سایر اجزا می­گردد و فیلترها در پیشگیری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی اساسی‌ترین عامل می‌باشند و ظرفیت دستگاه را بالا می‌برد.

کارایی سیستم هوا به فیلتر ورودی بستگی داد. این هوا قبل از اینکه در کمپرسور هوا آزاد شود، بوسیله‌ی فیلترها تمیز می‌گردد که بعنوان نخستین مرحله‌ی فیلتراسیون اجرا می‌شود. با عنایت به این موضوعات، سرمایه‌گذاری جهت خریدن فیلتر هوای خوب در طولانی مدت می‌تواند، با بالابردن راندمان دستگاه و طولانی شدن عمر مفید کمپرسور هوا، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی و همچنین صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

فیلتر sure اندونزی

فیلتر کمپرسور باد

پیشنهاد میگردد فیلتر کمپرسور باد هر 1000 ساعت یکبار بهمراه فیلتر هواکش و فیلتر روغن و خود روغن همزمان تعویض گردد. از برندهای مطرح فیلتر کمپرسور باد از برندهای ترکان فیلتر، مان فیلتر آلمان و میکروپور ترکیه نام برد.

از عمده ترین وظیفه های فیلتر هوای کمپرسور باد، می‌توان به صدا گیری آن اشاره کرد. یک تست ساده می‌تواند شما را متوجه این موضوع نماید. کافی است در زمان کار کردن پمپ باد، فیلتر هوا را باز نمایید و ببینید که صدای کمپرسور چقدر زیاد می‌گردد. وظیفه ی بعدی پیشگیری از وارد شدن انواع ذرات معلقی که در هوا وجود دارد، می‌گردد. در صورتی که چنین ذراتی وارد موتور کمپرسور باد گردند احتمال سوختن موتور خیلی بیشتر می‌گردد.

فیلتر کمپرسور باد

فیلتر کمپرسور اسکرو

فیلتر کمپرسور اسکرو یکی از عناصر کلیدی کمپرسورهایی است که معمولا در بخش های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، و وظیفه جداکننده را بر عهده می گیرد. جداکننده ها با توجه به ویژگی های عملکردی خود به ویژگی های مختلفی بسته به منطقه استفاده مجهز می شوند. مواد مورد استفاده در عملکرد کمپرسورها مانند هوا، روغن و آب برای استفاده از طریق جداکننده مناسب می شوند. انواع جداکننده هایی که به عنوان فیلتر عمل می کنند مطابق با اصل کار دستگاه ترجیح داده می شوند. کمپرسور از طریق فیلتر جداکننده با دقت و ایمنی بیشتری کار می کند.

کمپرسورهای اسکرو دارای سه تا فیلتر میباشند که تعویض دوره ای و مرتب باعث بهبود عملکرد دستگاه و افزایش عمر دستگاه میگردد و توصیه میگردد هر 1000 تا 1500 بهمراه روغن تمامی فیلترها تعویض شود.

فیلتر کمپرسور اینگرسولرند

فیلتر کمپرسور اطلس کوپکو

 

ورود هوا و رطوبت به کمپرسور چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

اگر رطوبت و هوا وارد کمپرسور شود و این میزان به حد قابل‌توجهی افزایش یابد، در عملکرد دستگاه کمپرسور اختلال ایجاد می‌شود. قیمت فیلتر هوای کمپرسور باد بسیار ناچیز است و استفاده از یک فیلتر با کیفیت از ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه جلوگیری می‌کند. اجازه دهید با مثالی برایتان توضیح دهیم که در صورت عدم استفاده از یک فیلتر باکیفیت چه اتفاقی رخ می‌دهد. فرض کنید با استفاده از پیستوله در حال رنگ‌کردن یک سطح چوبی هستید. اگر فیلتر هوا به‌خوبی عمل نکند در ابتدا کار مشکلی پیش نمی‌آید و سطح چوب به‌خوبی رنگ می‌شود؛ اما هرچه پیش می‌روید از میزان یک‌دستی کار کاسته شده و کیفیت و ظرافت کار از بین می‌رود.

 

 

محصولات مرتبط بادرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *