فیلتر کمپرسور 

کاربرد فیلترهوا درنخست بالا رفتن میزان بهره‌وری بوسیله‌ی تصفیه‌ی بهینه می‌باشد. همچنین، سیستم های فیلتر در کمپرسورهوا، کارش حفاظت ازتجهیزات می‌باشد و درحقیقت می‎توانند توسط از بین بردن ناخالصی‌هایی که در صورت فیلترینگ نکردن، در درون تجهیزات به وجود می‌آید، عمر سیستم را زیاد می‌کند. روغن ها، گرد و غبار و سایرموارد زائد، باعث سایش دریچه‌ها و سایر اجزا می­گردد و فیلترها در پیشگیری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی اساسی‌ترین عامل می‌باشند و ظرفیت دستگاه را بالا می‌برد.

کارایی سیستمه ای هوا به فیلتر ورودی بستگی داد. این هوا قبل از اینکه در کمپرسور هوا آزاد شود، بوسیله‌ی فیلترها تمیز می‌گردد که بعنوان نخستین مرحله‌ی فیلتراسیون اجرا می‌شود. با عنایت به این موضوعات، سرمایه‌گذاری جهت خریدن فیلتر هوای خوب در طولانی مدت می‌تواند، با بالابردن راندمان دستگاه و طولانی شدن عمرمفید کمپرسور هوا، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی و همچنین صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

فیلتر سپراتور - ترکان فیلتر

انواع فیلترهای هوای کمپرسور

فیلترهای هوای کمپرسور، بعد از قطعاتی مثل روغن کمپرسور، درایرکمپرسور هوا و غیره از وسایل جانبی که مورد احتیاج است جهت کار دستگاه محسوب میگردد و همواره نسبت به نوع و کارایی دستگاه متفاوت می‌باشد. عمده‌ترین این فیلترها را می‌توان اینگونه دسته‌بندی کرد.

 فیلتر هوای کمپرسور پیستونی

کمپرسورهای پیستونی از آن دسته دستگاه‌هایی می‌باشند که در صنایع، تعمیرگاه‌ها و در ساختمان‌سازی کاربرد دارندفیلتر هوای کمپرسور پیستونی از وارد شدن ذرات معلق به درون دستگاه پیشگیری می‌کند و موجب افزایش راندمان می‌شود. این فیلترها بوسیله‌ی برندها و شرکت‌های تولیدی عموماً با کاورهای پوششی مخصوصی تولید میگردد.

پیشنهاد ما به شما:  چه نکاتی را باید در تنظیم ویبره بدنه رعایت کرد؟

 فیلترهای کمپرسور دیزلی

کمپرسورهای دیزلی جهت کارهای حفاری در منطقه‌های نفتی، معادن، یا کارهای عمرانی و راه‌سازی و یا در کارخانه‌های صنعتی کارایی داشته‌اند. با عنایت به کاربرد این دستگاهها و مقدار هوادهی آنها، فیلتر هوای کمپرسور دیزلی بایستی کیفیت و کارایی خوبی داشته باشد. چنین فیلترهایی نصب آسانی دارند و ابعادشان متناسب است و همچنین دوام بالایی دارند.

فیلتر کمپرسورهای هوای فشرده

کمپرسور هوای فشرده در نوع دینامیکی و جا‌بجایی مثبت گروه‌بندی شده‌اند. این نوع کمپرسور هم در پزشکی و هم در صنایع مختلف کارایی دارد.

 فیلتر کمپرسورهای هوای فشرده از ورود آلودگی‌ها و رطوبت پیشگیری می‌کند.

 فیلتر هوای کمپرسور باد

کمپرسورهای باد هوای محیط اطراف را بشکل متراکم درمی­آورد و در دو حالت صنعتی و غیر صنعتی ساخته می‌شود. نوع صنعتی آن جهت ماشین‌آلات صنعتی و کارخانه‌ها بکار می‌رود. فیلترهای هوای کمپرسور باد بعد از کارکرد اصلیشان، که پیشگیری از آلودگی‎‌ها به درون کمپرسور می‌باشد، نقش بسزایی را در کم‌کردن صدای کمپرسور در تایم کارکردش داشته است.

چنانچه این کمپرسورها در اماکن دارای گرد و غبار مورد استفاده قرار گیرد، لازم می‌باشد که در دوره‌های شش ماهه عوض گردند تا کارایی کمپرسور کاهش نیابد.

فیلتر سپراتور کمپرسور

در اصل در کمپرسور های فوق که به صورت Oil Inject، روغن پاشش میباشند عمل جداسازی هوای فشرده داخل هواساز با روغن موجود داخل هواساز توسط فیلتر سپراتور کمپرسور انجام میگیرد. این نوع فیلترها یا بصورت رزوه ای و پیچی شکل بوده که فیلتر کاتریجی گفته میشود و نوع دیگر بصورت داخل تانکی بوده که فیلتر Air Reciver  نامیده میشود. فشارکاری در انتخاب فیلتر باید مورد توجه گردد.

پیشنهاد ما به شما:  راهنمای خرید قطعات کمپرسور اسکرو

فیلترهای سپراتور داخل تانکی بر اساس 5 پارامتر سایزبندی میگردند ارتفاع فیلتر، قطر فلنج فیلتر، قطر بیرونی استوانه، دهنه داخلی یا قطر داخلی فیلتر و درصورت موجود بودن تعداد سوراخ دور فلنج و یا پیچ موجود در سر فیلتر کمپرسور

فیلتر کمپرسور فوق ساخت MANN  فیلتر از نوع فیلتر سپراتور پیچی میباشد. این نوع فیلتر سپراتور در اکثر کمپرسورهای اسکرو استفاده میشود و با کد LB شناسایی میشوند که از پرفروشترین فیلتر سپراتور ها میباشد.

فیلتر کمپرسور هوا

فیلترهای کمپرسور هوا  به عنوان راهی برای جلوگیری از ورود مایعات و آلاینده های جامد می باشد که مانع از اسیب به دستگاهها می گردد.

فیلترها بر اساس سایز و نوع طبقه بندی می‌شوند که برای سفارش انواع فیلتر کمپرسور می‌توانید کد فنی فیلتر و یا ابعاد و اندازه فیلتر کمپرسور و یا نمونه را در اختیار همکاران قرار دهید تا در اسرع وقت فیلتر درخواستی ارسال گردد. معمولا فیلتر ها یا به صورت دوسر باز هستند و یا به صورت ته بسته که در موقع سفارش باید توجه کرد.

فیلتر کمپرسور باد

پیشنهاد میگردد فیلتر کمپرسور باد هر 1000 ساعت یکبار بهمراه فیلتر هواکش و فیلتر روغن و خود روغن همزمان تعویض گردد. از برندهای مطرح فیلتر کمپرسور باد از برندهای ترکان فیلتر، مان فیلتر آلمان و میکروپور ترکیه نام برد.

از عمده ترین وظیفه های فیلتر هوای کمپرسور باد، می‌توان به صدا گیری آن اشاره کرد. یک تست ساده می‌تواند شما را متوجه این موضوع نماید. کافی است در زمان کار کردن پمپ باد، فیلتر هوا را باز نمایید و ببینید که صدای کمپرسور چقدر زیاد می‌گردد. وظیفه ی بعدی پیشگیری از وارد شدن انواع ذرات معلقی که در هوا وجود دارد می‌گردد. در صورتی که چنین ذراتی وارد موتور کمپرسور باد گردند احتمال سوختن موتور خیلی بیشتر می‌گردد.

پیشنهاد ما به شما:  نصب رطوبت گیر پمپ باد؛ تعمیر و نگه داری آن

فیلتر کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو دارای سه تا فیلتر میباشند که تعویض دوره ای و مرتب باعث بهبود عملکرد دستگاه و افزایش عمر دستگاه میگردد و توصیه میگردد هر 1000 تا 1500 بهمراه روغن تمامی فیلترها تعویض شود. از برندهای معروف و مطرح میتوان از برند ترکان فیلتر و مان فیلتر آلمان نام برد.