5/5 - (2 امتیاز)

فیلتر هواکش

آشنایی با انواع فیلترهای هواکش در ابعاد و سایزهای مختلف، فیلترهای درونی و بیرونی کمپرسور اسکرو برقی و دیزلی، فیلترهای لیفتراک، فیلتر هوا ماشین آلات سنگین و راه سازی می‌باشد.

فیلتر هوا در اکثر دستگاه های صنعتی و معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه اصلی فیلتر گرفتن ذرات گرد و غبار محیط می‌باشد.

برای اینکه این ذرات آسیب جدی به  کمپرسور و یا دستگاه مربوطه وارد نکند انتخاب فیلتر هوا با کیفیت امری ضروری و مهم است.

در زمینه انتخاب فیلتر عوامل متعددی حائز اهمیت بوده و تاثیر به سزایی در میزان راندمان کار دارد.

کار فیلتر هوا جداسازی روغن و هوا از یکدیگر می‌باشد که در صورت انتخاب ناصحیح فیلتر سایر قطعات درگیر با کمپرسور در داخل محفظه کمپرسور دچار آسیب های جدی و ضرر و زیان های جبران ناپذیری می‌شوند.

فیلتر هواکش

فروش و خدمات پس از فروش بادرو کمپرسور نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور درخشان ارائه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

فروش و بازاریابی تهران: 66687337-021   66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041   35514935-041

ارتباط آنلاین واتساپی: کارشناسان فروش – کلیک کنید .

هواكش چیست؟

عامل اصل کاری تصفیه کننده‌ی هوا فیلتر نامیده می‌شود و مجموعه‌ی فیلتر با محفظه‌ی آن و ضمیمه‌های دیگرش را اصطلاحاً هواكش می‌گویند. با عنایت به مشخصه‌های فنی موتور، هواكشهای متنوعی جهت تصفیه‌ی هوا تولید می‌گردد. شرایط متنوع اقلیمی هم باید در ساخت هواكشها در نظر بگیریم. انواع گوناگون هواكشهای خشک، مرطوب، روغنی و سیکلون بعنوان پیش تصفیه و هواكشهایی که ترکیبی هستند جهت موتورهای گوناگون و همینطور شرایطهای متفاوت تولید می‌گردد.

فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوای کمپرسور که اغلب روی کمپرسورهای  باد نصب می‌شوند نقش اصلیش این است که از ورود هرگونه‌ی رطوبتی و همینطور ذرات معلقی مثل خاک و گرد و غبار به قسمت داخلی دستگاه پیشگیری کند. بکارگیری فیلترهای هواکش با کیفیتهای مرغوب و برندهای معتبر کارآیی دستگاه را بیشتر نموده و عمر دستگاه کمپرسور هم تا حدود قابل توجهی افزایش می‌یابد.

کاربرد فیلتر هوای کمپرسور

قابل استفاده در انواع کمپرسورهای:

  • اسکرو
  • دینامیکی
  • دیافراگمی
  • جابجایی مثبت
  • گریز از مرکز

فیلتر هواکش

نکات قابل توجه هنگام خرید فیلتر هواکش کمپرسور

مهمترین عواملی که در خرید فیلترهای باد کمپرسور بایستی به آنها توجه کنیم اندازه رزوه‌ی دستگاهتان می‌باشد که بایستی دقت نماییم که اندازه‌ی رزوه‌ی دستگاه ما چه عددی است تا متناسب با آنها، فیلترهای هوای متناسب کمپرسور را خریداری کنیم.

همینطور ضرورت دارد تا درون فیلتر باز شده و همه‌ی محتویات درون فیلترها نیز به شکل دقیقی مورد بررسی قرار دهید. هر چقدر حالت مدل مارپیچی داخل فیلترها بیشتر گردد این فیلتر نیز بعنوان عایقی از نظر صدا  بهتر عمل نموده و به مقدار بالاتری صدای دستگاه می‌تواند از بین ببرد.

همینطور هر چقدر ابر بکار رفته در داخل فیلترها، هوای کمپرسور فشرده‌تر و ضخیمتر باشد این قطعه به شکل بهتری می‌تواند جلوی وارد شدن هرگونه ذرات معلقی را که در هوا وجود دارد را گرفته و بنابراین اجازه نمی‌دهد هیچ جسم ریز اضافه‌ای وارد موتورهای کمپرسور گردد.

نهایتا بایستی ذکر کنیم که در هنگام خرید چنین قطعه‌ای بایستی کاملا دقت نماییم و هرگز از محصولات با کیفیتهای پایین و با قیمتهای کم بکار نبرید زیرا که این قطعات ظاهرا کوچک و ساده توانسته‌اند تاثیرات خوبی در کارآیی دستگاهتان و همینطور از مخارج اضافه برای دستگاه شما پیشگیری می‌نماید.

مهمترین کاربرد فیلتر هوای کمپرسور چیست؟

فیلترهای هوای کمپرسور، فایده‌های زیادی داشته‌اند، از فوایدش این می‌باشد که به کارگیری این قطعه موجب می‌گردد تا هرنوع شی خارجی به قسمت درون دستگاه وارد نشود و ذرات معلقی که در هوا وجود دارد از راه مسیرهای ورودی به بخش داخلی دستگاه راه نیابد و جذب سطوحی که مد نظر ماست نگردند. همینطور در صورتیکه از فیلترهای هوای کمپرسور استفاده گردد صداهای کمپرسوری که در حال فعالیت می‌باشند خیلی کمتر می‌گردد زیرا این قطعه مثل رسیوری عمل می‌نماید.

همینطور توصیه می شود چنانچه شما از دستگاه در محیط پرگرد و غبار و ذرات معلقی زیادی وجود داشته، استفاده می‌نمایید الزاما هر 6ماه یکبار آنها را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید و چنانچه ذراتی را مشاهده نمودید، نسبت به تعویض آنها حتما اقدام کنید تا عمر دستگاه کمپرسورتان کم نشود. در حالت کلی بایستی متذکر شویم که فیلترهای هوای کمپرسور انواع گوناگونی داشته اما همه‌ی آنها موجب کم شدن صدا و همینطور پیشگیری از ورود هر گونه ذرات اضافی به بخش داخلی دستگاه می‌گردند.

فیلتر سپراتور
فیلتر سپراتور

فیلتر هوا ساکورا : SAKURA FILTER

ساکورا فیلتر Sakura یکی از برندهای وارداتی انواع فیلتر های هوا میباشد.

هواکش ساکورا
فیلتر هواکش ترکان