سندبلاست چیست

دستگاه سندبلاست و تجهیزات جانبی وسیله‌ای است پنوماتیکی  برای تمیزکاری و پاکسازی سطح انواع فلزات ، چوب ، سنگ و شیشه  که توسط یک دیگ و کمپرسور هوا و سایر متعلقات راه اندازی می‌شود.  از همه مهمتر اینکه می‌توانید رنگها یا پوششهای متفاوت و جدیدی را روی سطوح ایجاد نمایید .  در ادامه با کاربرد بیشتر سندبلاست آشنا خواهیم شد

 • زنگ زدایی – ماسه زدایی – و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات
 • پوایش مات و تمیز کاری انواع قالبهای صنعتی
 • زبر کردن سطوح قطعات
 • آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاریهای صنعتی – تزئینی یا رنگ
 • مات کاری – تمیز کاری و آماده کردن قطعات
 • حک کردن نوشته و نقوش مختلف و گود برداری و یا برجسته کاری آنها

موارد بالا بخشی از موارد استفاده از سند بلاست بوده و موارد استفاده‌های مختلفی نیز وجود دارد.

برای مشاهده انواع سند بلاست کلیک کنید .

دستگاه سندبلاست

مزایای سندبلاست

 • سندبلاست‌ها کاربردهای وسیعی دارند و ازآنها جهت انواع مختلف سطوح بتنی، سنگی، آجری، چوبی، شیشه ای و غیره استفاده می‌گردد.
 •  استفاده از سندبلاست‌ها جهت پرداخت ورق‌ها پیش از برش آنها منجربه افزایش سرعت و دقت در برش می‌شود.
 • این رویه مناسبترین روش برای پرداخت سطوح می‌باشد که مواد اضافی را از روی سطوح پاک کرده و آنرا تمیز می‌کند.
 • پرداخت کردن سطوح با روشهای دستی خیلی وقت گیر می‌باشد ولی با استفاده از سندبلاست در مدت زمان کمی می توانید پرداخت سطوح را انجام دهید.
 • برای پاکسازی سطوحی که رنگ شده‌اند، سندبلاست بهینه‌ترین و سریع‌ترین روش پاک سازی می‌باشد. با استفاده از آن می‌توان در حداقل زمان ممکن سطح را جهت رنگ‌آمیزی دوباره آماده نمود.
 • زنگ زدایی از سطوح را می‌توان با بهره گرفتن از سندبلاست انجام دهید، از اینرو سطوح فلزی در شرایط مناسب‌تری قرار می گیرند و طول عمر آنها زیاد می‌گردد.
پیشنهاد ما به شما:  دلایل ورود رطوبت به هوای فشرده

سند بلاست

 • سندبلاست‌ها جهت تمیزکردن سطوحی که روی آنها رسوب، دوده، زنگ زدگی یا گریس و یا انواع مختلف آلودگیها وجود دارند رویه‌ای مناسب بشمار می‌آید.
 • در این روشها فقط با بهره گرفتن از یک نوع پوشش محافظتی، کیت سندبلاست و همچنین یک سیستم شست و شو براحتی می‌توان تمیزکاری سطح را انجام داد.
 • سندبلاست‌ها جهت تزئین شیشه و همچنین سطوح پلاستیکی هم کاربرد دارند.
 • با استفاده کردن از سندبلاست‌ها می‌توانید سطح شیشه‌ای خود را با طرحهایی زیبا تزئین نمایید.
 • رفع نمودن آلودگیها از زوایا و گوشه‌ها و کنار سطح‌ها با این روش سندبلاست ممکن می‌باشد.
 • سندبلاست در حقیقت روشی بسیار مقرون به‌ صرفه و اقتصادی می‌باشد.
 • پاک سازی کردن سطوح با این روش سندبلاست، راندمان کار رنگ‌آمیزی را افزایش می‌دهد و با اجرای آن، دیگر احتیاج به تکرار کار رنگ آمیزی نمی‌باشد.

عملکرد سندبلاست

کمپرسور وسیله‌ای مکانیکی است که فشار گاز را با کاهش حجم آن افزایش می‌دهد. کمپرسورها عملکردی که شباهت قابل توجهی با پمپها دارند، ارایه می‌دهند: هر دوی آنها فشارهای موجود روی سیال را افزایش می‌دهند و هر دو می‌توانند سیال را بوسیلۀ لوله منتقل می‌دهد. از آنجایی که گازها قابل تراکم هستند، کمپرسور حجم گاز را نیز کاهش می‌دهد.

نازل سند بلاست

اغلب به شکل استوانه‌ای می‌باشد که داری دو بخش است مغزه که از موادی سخت در مقابل انواع سایشها است که از جنس (تنگستن، سرامیک، برون کاربایت) می‌باشد.
بخش دوم روکش می‌باشد که از جنس پلاستیک یا فلز است.

ایربلاست باهمۀ مزایایش وپیشرفت‌ها وشاخه‌های پدید آمده همراه با غبار می‌باشد به این ترتیب با یک چالشی زیست محیطی روبه‌رو است حتی بکارگیری ساینده‌های دیگری با امتیازات بخصوص هم قادر به از بین بردن غبار نیست از طرف دیگر گاهی مواقع حرارت ایجاد شدۀ دراثر برخورد ساینده‌ها با قطعه هم چالشی دیگر می‌باشد هم برای قطعه وهم برای ساینده. مخصوصا جهت قطعاتی که حساس هستند به حرارت و تغییر رنگ می‌دهند به این ترتیب سرعت زیاد برای پرتاب ساینده به هوا را مقدور نمی‌نماید ازینرو بکارگیری مایعی ارزان و یا دردسترس که قابلیت‌های صنعتی دارد و به کارگیری دراین سیستمها را نیز دارد اقتصادی نیز می‌باشد. مواد ساینده در این روش دربین لایه‌ای از آب محبوس شده وبه همراه آن با قطعه برخورد می‌نماید. علاوه بر مکانیزم‌های متفاوت پرتاب ساینده‌ی آب نیز می‌تواند با دمای حد معمولی ویا درحد جوش ارایه می‌شود که قابلیت‌های مخصوصی را دارد علاوه براینها مواد سایندۀ گران قیمت در این ماشینها از استهلاک کمتری برخوردارند وقابلیت بازیابی بیشتری داشته‌اند روشهای گوناگون استیم بلاست همینطور بکارگیری از مواد سایندۀ جامد و مزیتهای روشهای تر و خاصیتهای مثبت زیست محیطی استفاده کردن از یخ خشک می‌باشد که آن را آیس بلاست می‌نامند.

پیشنهاد ما به شما:  همه چیز در مورد درایر (خشک کن)

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیشنهاد ما به شما:  موتور ویبره

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

امتیاز شما به این مقاله