روغن کمپرسور

معمولا روغن کمپرسور در کمپرسورهای اسکرو Oil inject از روغن هیدرولیک بهران با گرید H46  مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از لوازم مورد نیار می باشد.

کمپرسور هنگام استفاده از روغن هر ۴۰۰ ساعت یکبار به تعویض و بررسی روغن نیاز دارد. با استفاده از روغن که طبیعی نباشد نیز، باید هر ۱۰۰۰ ساعت آن را تعویض کنید . حواستان باشد که روغن کمپرسور یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که دستگاه محال است بدون آن کار کند.

زیرا در کمپرسور که اویل اینجکت یا همان OIL INJECT است به دلیل اتفاق‌هایی که بین قطعات متحرک و اصطکاک میان ابزار و روان کاری بیرینگ‌ها و روتورها می‌افتد، باید روغنی مناسب انتخاب شود تا به بالا بردن راندمان و کیفیت کار دستگاه کمک کند. به همین دلیل شما به عنوان یک خریدار موظف هستید تا همیشه برای دقیق‌ترین نیازهای تغییر روغن به راهنمای عملکرد کمپرسور خود رجوع کنید.

قطعات کمپرسور اسکرو – لطفا کلیک نمایید 

نکات مهم در انتخاب روغن کمپرسور

مهم‌ترین عامل در انتخاب یک روغن کمپرسور مناسب، روغن کمپرسور ویسکوزیته است. اگر این مقدار بالا یا پایین شود، بدون شک سیستم کمپرسور بهم میریزد. نکته دوم این است که حواستان باشد دستگاه را کجا قرار می‌دهید زیرا کم و زیاد شدن دمای روغن در عملکرد مناسب تاثیر گذار است. در هر صورت باید روغنی انتخاب شود که با دمای محیط و منطقه یا استان سازگاری داشته باشد. نکته مهم دیگه که شاید خیلی از شما آن را نادیده گرفته باشید، آگاهی از روان کننده‌های روغن است که به دو نوع مصنوعی و معدنی در بازار وجود دارد.

روغن داخل کمپرسورهای اسکرو شده روغنی نه تنها از سطح داخلی بلبرینگ محافظت می‌کند، بلکه وظایف دیگری نیز بر عهده دارند. روغن کمپرسور بسیار متفاوت از روان کننده داخل ماشین‌های معمولی دیگر است. بنابراین توصیه می‌شود در فاصله‌های کوتاه‌تر نسبت به تعمیر کمپرسور و تعویض آن اقدام کنید. به عنوان مثال در فصل گرم این کار را انجام ندهید و آن را به فصول خنک و سرد موکول کنید.

برای سایر ماشین آلات، مهر و موم‌های مختلف داخلی معمولاً از روانکاری در تماس با آلاینده‌ها مانند آب، خاک یا گاز محافظت می‌کنند. هنگامی که هوا فشرده می‌شود بخار آب موجود از هوا خارج شده و آب آزاد را تشکیل می‌دهد، که توسط روغن گرفته از محیط گرفته می‌شود. گرد و غبار هوا نیز با فشرده شدن مولکول‌ها به هم از هوا خارج می‌شود. روغن کمپرسور این آلودگی‌ها را به مخزن روغن، فیلتر روغن و کولر منتقل می‌کند. گرمای حاصل از فرآیند فشرده سازی، بخار آب را از بدن خارج می‌کند و سیستم تصفیه سایر آلودگی‌ها را از بین می‌برد.

روغن کمپرسور

در حالت کلی روغن کمپرسور حاوی آنتی اکسیدان است تا به دلیل شرایط داخلی بتواند از بین رفتن خواص روانکاری را کاهش دهد. گرمای تولید شده توسط فشرده‌سازی هوا توسط روان کننده در روغن جذب شده و به کولر روان کننده کمپرسور منتقل می‌شود. در این فرآیند، گرما و اکسیژن موجود در هوای فشرده باعث از بین رفتن خصوصیات نامطلوب روان کننده می‌شود و در صورت بالا بودن سطح گرما از آسیب و کاهش کیفیت جلوگیری می‌کند.

نکته مهم دیگر در انتخاب روغن کمپرسور، تولید بر پایه سنتتیک است. این نوع روغن با پایه پلی آلفا آلفین (PAO) یا پلی آلکالین گلایکول (PG) تولید شده و در دماهای بالا نیز کاربرد فراوانی دارد. مقاومت بالایی دارد و از زنگ زدگی و خوردگی دستگاه بر اثر روغن جلوگیری می‌کند. بنابراین با استفاده از روغن مناسب کمپرسور خود خواهید توانست بازدهی کار را بالا ببرید و کیفیت کمپرسور را از این که هست بهتر کنید.

وظایف روغن کمپرسور چیست؟

همان طور که در بخش‌های ابتدایی گفته شد، روغن کمپرسور باید ویژگی‌هایی داشته باشد و با محیط سازگاری داشته باشد تا کیفیت موتور را به حد مطلوب برساند. نکته اول، روانکاری است که وجود روغن روان ضروری است زیرا نبود یا بی‌کیفیت بودن آن باعث فرسایش دستگاه می‌گردد. یکی از مهمترین بخش ها، انتقال دادن حرارت است که نشان می‌دهد دمای محیط در راندمان کمپرسور تاثیر دارد. نکته بعدی آب‌بندی صحیح است زیرا در صورت اجرا نشدن این فرآیند و نرسیدن به فشار حداکثری آن، اختلالات و مشکلات پدید خواهد آمد.

چرا کمپرسور پیستونی نیاز به روغن دارد؟

پایین و بالا رفتن پیستونها داخل سیلندر با سرعتی نسبتا بالا رخ می‌دهد. هر دقیقه‌ای مابین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار چنین رفت و برگشتی رخ میدهد. در اثر چنین جابجاییها سریعا دمایش بالا خواهد رفت.
برای کم شدن دما و همچنین روان کار کردن پیستونها داخل سیلندر احتیاج به یک روان کاری دارد.
روغن وظیفه‌ی روانکاری و تسهیل کردن حرکت پیستونها را داخل سیلندر دارد.

چنانچه هواساز کمپرسور مدت زمانی را بدون روغن کار بکند، در اثر داغ شدن و همچنین انبساط، پیستونها داخل سیلندر گیر خواهند کرد و قفل می گردد که در این صورت شکستن شاتونها درکمپرسور حتمی خواهد بود.
علاوه بر همه‌ی اینها امکان دارد شاتونها نیز روی شفت میل لنگ، خوردگی بوجود می‌آورد و نهایتا اگر روی سطح سیلندر خط بیوفتد نیز موجب خرابی شاتونها، پیستون و میل لنگ می‌شود . در این حالت هزینه‌ی تعمیرکمپرسور  بعلت خرابیهای قطعات، بالا خواهد شد.

قیمت روغن کمپرسور

روغن کمپرسور بهتر است از نوع ضد کف باشد یا اینکه در صورت بوجود آمدن این حالت از دستگاه محافظت کند. قیمت روغن کمپرسور هم بر اساس کیفیت و میزان کارایی آن در نظر گرفته می شود. همچنین می توان اشاره کرد که قیمت ها با توجه به مواد تولیدی و نرخ بازار در حال تغییر هستند. به همین دلیل توصیه می شود که با مشاوران و کارشناسان فروش مجموعه بادرو کمپرسور مشورت شده و اطلاعات کافی کسب گردد.

روغن کمپرسور اسکرو را بشناسید

روغن کمپرسور اسکرو

کیفیت روغن در هواساز  کمپرسور اسکرو Oil inject در سالم ماندن روتورها و هواساز اهمیت فراوانی دارد. روغن کمپرسور در صورتی مفید و موثر واقع خواهد شد که در برابر شرایطی همچون، رطوبت، گرمای بیش از حد، اکسیداسیون و هوا مقابله کند. از آب بتوان آن را جدا کرد. حتی روغن باید به نحوی باشد که از زنگ زده شدن کمپرسور اسکرو و قطعات داخلی آن نیز جلوگیری کند. در مقابل هوای فشرده مقاومت خوبی از خود نشان دهد و بتواند هوای اضافی را خارج کند. همچنین پارامترهای ویسکوزیته و سیالیت خود را در دمای پایین حفظ کند.

خرید روغن کمپرسور باد

روغن ایرانی

روغن خارجی

روغن صنعتی
روغن کمپرسور اسکرو
کمپرسور تبریز

بادرو کمپرسور

ارائه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

با نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور درخشان

فروش و بازاریابی تهران: 66609345-021  8-66687337-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041  35514935-041

برای ارتباط با ما از طریق واتساپ کلیک کنید 

برای ارتباط با ما از طریق تلگرام کلیک کنید 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]