رطوبت گیر صنعتی

از انواع رطوبت گیر صنعتی میتوان به درایرهای تبریدی، درایرهای جذبی و تله آبگیر اشاره کرد که هر دستگاه کاربرد بخصوصی دارد. توضیح اینکه رطوبت گیرهای صنعتی مخصوص هوای فشرده و کمپرسور میباشد و برای گرفتن رطوبت محیط کاربرد ندارد.  وجود رطوبت در هوای فشرده سبب آسیب رسیدن به تجهیزات میشود. برای حذف آن می بایست از یکی از انواع واتر تراپ استفاده کرد.

واتر تراپ یا تله آبگیر برای حذف قطرات آب و ذرات جامد از هوا و یا گاز فشرده طراحی شده است و با روش سانترفیوژ باعث حذف آلاینده ها و قطرات و ذرات معلق روغن و آب تا قطر 20 میکرون میشود. وجود این دستگاه باعث افزایش عمر تجهیزات میشود. آبی که در خطوط انتقال هوای فشرده در جریان است، از بخار آبی که در هوا  وجود دارد گرفته شده است که در مسیر عبوری سرد شده و به صورت قطرات آب نمایان می گردد. واتر ترپ دستگاهی هست برای حذف ذرات مایع که توانایی حذف مقداری از رطوبت را دارد و اگر بخاهیم آب کاملا از هوا جدا شود باید از درایر یا خشک کن استفاده کرد.

هوا دارای گرد و غبار و ناخالصی میباشد و بخار آب از جمله این ناخالصی ها به شمار میرود که این دستگاه  نقش مهمی در کیفیت هوای فشرده دارد. در هوای فشرده شده میزان بخار آب افزایش می یابد و باعث کاهش راندمان و کیفیت محصول نهایی میشود. وظیفه رطوبت گیر جدا کردن رطوبت از هواست و با حذف بخار و ذرات روغن باعث افزایش کیفیت هوای تولید شده میشود.

انواع رطوبت گیر
رطوبت گیر

قیمت رطوبت گیر صنعتی

قیمت رطوبت گیر صنعتی بر اساس مدل های مختلف درایر ها و بر اساس میزان حجم کار کمپرسور تعیین میگردد و به همین جهت نمیتوان حدود قیمتی درستی برای آن تعیین کرد. البته سایز دستگاه، میزان بازدهی و ساعاتی که رطوبت گیر می تواند کار کند نیز در هزینه رطوبت گیر صنعتی تاثیر می گذارد. شما با توجه به نیاز خود باید یکی را برگزینید و در کارخانه و در محیطی مناسب قرار دهید.

با توجه به اینکه امروزه صنایع مختلف غذایی و صنایع پزشکی همچون دندانپزشکی نیازمند هوای فشرده میباشد به جهت تولید هوای فشرده و استفاده از آن باید اول تمامی رطوبت هوا گرفته شده و سپس به چرخه دستگاه های درگیر در مدار منتقل شود. بنابراین در انتخاب نوع نهایت دقت را به عمل آورید و قبل از خرید و  برای جلوگیری از هدر رفتن هزینه، با یک مشاور فروش حرفه ای مشورت کنید.

راهنمای خرید درایر

برای سفارش محصول و ارتباط با ما لطفا کلیک نمایید … 

ارتباط آنلاین واتساپی : کارشناسان فروش – کلیک کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
Ratings forرطوبت گیر صنعتی | قیمت رطوبت گیر صنعتی | رطوبت گیر هوا[کل: 0 میانگین: 0]