5/5 - (1 امتیاز)

ملات پاش بادی

ملات پاش بادی وسیله ای است بادی برای پاشیدن ملات سیمانی روی انواع دیوار و سقف. این وسیله توسط یک کمپرسور پیستونی 500 لیتر و یا 250 لیتر با فشار کاری 6 بار قابل استفاده می باشد. از مزیت این دستگاه می توان به ارزان بودن، سبک بودن و آسان بودن کار با این دستگاه اشاره کرد و کاربرد در بازسازی و مقاومت سازی سازه های بتنی  ساختمان سازی و نما و 3D پنل اشاره نمود.

نحوه کار با این دستگاه بسیار آسان و راحت می باشد. برای استفاده راحتر از این وسیله ویدیو در زیر این برگه بارگذاری شده تا شما عزیزان نحوه کار با این دستگاه را مشاهده فرمایید.

سیمان پاش

عامل سیمان پاش، جزء تجهیزاتی می‌باشد که در پروژه‌های عملیاتی ساختمان‌سازی جهت پاشیدن سیمان، پودر سنگ، مات، یا گچ های پلیمری به دیواره‌ها یا سقف ما مورد استفاده قرار بگیرد. بکارگیری ملات‌پاش موجب افزودن سرعت، کیفیت، دقت کار شده است و سهولت کار کاربر را به دنبال خواهد داشت. ملات پاش‌ها به عنوان عامل جایگزینی جهت دستگاه‌های شاتکریت نوع پیستونی و ماردونی وارد صنایع ساختمان‌سازی می‌شوند. با بکارگیری چنین دستگاههایی و بسته به میزان ظرفیت آنها روزانه می‌توانید 100 تا 200 مترمربع را سیمان یا ملات بپاشید.

بکارگیری سیمان‌پاش موجب صرفه‌جویی درمقدار ملات، سیمان ویا گچ شده است و بازده کار را بالا می‌برد. چنین دستگاهی به کاربرما کمک می‌نماید تا همه‌ی سطوح ازجمله‌ی سطحهای محدب، شکافدار، گوشه‌ها و یا مقاطعی را به شکل یکنواخت با ملات یا سیمان پرنماید. ملات پاش یا سیمان پاش بعلت استفاده‌ی از فشارهای زیاد و همچنین پیوسته جهت پاشیدن سیمان و ملات می‌تواند پوششی یکنواخت را برای سطحهای مختلف تشکیل دهد تا مدت زمان زیادی دوام دارد.

مشخصه‌های مهم سیمان پاش دستی:

 • بدنه این سیمان پاش از ورق استیل می‌باشد
 • ابزاری برای پاشش انواع ملات، سیمان، گچ و غیره درون مخزن با نیروی دست
 • این دستگاه دارای نامهایی مثل؛ ملات پاش، ملاقه بادی، شاتکریت دستی و تگری پاش است
 • این ابزار دارای یک ملاقه‌ای که جهت برداشتن ملات است، یک لوله برای انتقال باد و یک عدد شیر اهرمی می‌باشد
 • دارای مخازن فلزی از جنس گالوانیزه‌ی ضخیمی که خاصیت ضدزنگ و پوسیدگی دارند
 • دسته‌ی ثابتی دارند که برای قرار گرفتن و کنترل وزن مخزن می‌باشد
 • دستگیره‌ی گردان با روکشی پلاستیکی جهت بحرکت درآوردن غلتک‌های حاوی پره‌ی فنری
 • استفاده از مهره‌ی فلزی و میله برای تنظیم میزان فاصله با پره‌های فلزی
 • دارای غلتک استوانه‌ای شکلی دارد که وظیفه‌ی نگهداری و چرخش پره‌های فنری بشکل شانه‌ را به عهده دارد
 • دریچه‌ی مربعی شکلی که شامل سوراخ مربعی دارد برای تنظیم نمودن و پاشش روی نقطه‌ی متمرکز است
 • بسته‌بندی کارتونی بشکل مونتاژ نشده بعلت حجم کم در بارگیری‌ها و تولید و عرضه

دستگاه سیمان پاش

دستگاه سیمان پاش در 2 نوع به فروش می‌رسد. دستگاه های نوع ماردونی با بکارگیری اجزای مارپیچی شکل خودش به نام رتور و یا استاتور مواد اولیه‌اش را مخلوط نموده و به شیلنگ های خروجی فرستاده می‌شود. بسته به اینکه نوع مصالح و مواد اولیه‌اش چه باشد، میزان مستهلک شدن این دستگاه نیز متفاوت می‌باشد. یک نوع دیگری از چنین دستگاه‌هایی، پیستونی نامیده می‌شوند. دراین دستگاه ها، مواد اولیه‌اش طی مکش پیستون ها، پمپاژ می‌شود و به شیلنگ های خروجی راه پیدا می‌یابد. مستهلک شدن دستگاه های ملات پاش پیستونی نسبت به نوع ماردونی آنها کمتر می‌باشد و سرعت کارش نیز بیشتر می‌باشد.

شاتکریت دستی
ملات-پاش-ملاقه-ای

سیمان پاش بادی

دستگاه سیمان‌پاش در قیاس با سیمان‌پاشهای نوع حلزونی، بسیار به‌صرفه‌تر و مناسبتر می‌باشد و احتیاج به سرویس های دوره‌ای ندارد.

فقط و فقط احتیاج شما را برای راه اندازیش، یک عدد کمپرسور باد می‌باشد علاوه بر آن جهت سهولت در کار، از کمپرسورهای با حجم سیلندر حدودا 350 لیتر یا بیشتر به همراه موتور تولید باد قوی بهره می‌گیرند که در هنگام کار اجباری به مکث کردن جهت پر شدن مخزن باد کمپرسور نیستید و براحتی می‌توانید به کارتان ادامه دهید. این وسیله جهت پاشش سیمان به قسمت دیوار آجری، پنل های از پیش ساخته و بلوک ها می‌باشد که مناسب برای سیمان کاری سقف نمی‌باشد.

پیستوله سیمان پاش

سیمان پاش بادی چهار نازل خروج مواد دارد که جهت افزایش سرعت کار مناسب می‌باشد. اهرم باد از جنس برنج تراشیده شده می‌باشد و با فشاری که حاصل فشار انگشتان روی ماشه‌ی آنها می‌باشد و به سهولت باد را آزاد نموده و پاشش را شروع می‌نماید. مقدار هوای ورودی به آن حدود 1/2 اینچ می‌باشد. همچنین لوله‌ی به‌کار رفته در قسمت دسته، کاملا قوی می‌باشد و نیازی به بکار بردن دسته ندارد و به سهولت در دست شما قرار می‌گیرد. در ضمن شستشو و نظافت این کالا نیز راحت انجام می‌شود و فقط بایستی مواد داخل آن تخلیه گردد و آنرا داخل آب قرار دهید و حتما ماشه‌ی باد را فشار دهید تا اینکه مواد باقی‌مانده‌ی درونش بطور کامل تمیز گردد.

دقت فرمایید که هرگز نباید ملات در درون ملات پاش بادی خشک شود چون موجب خرابی و نا کارآمد گردیدن آن می‌شود.

کمپرسور ملات پاش بادی

برای انتقال و به حرکت دادن مواد سیمانی نیاز به هوای فشرده میباشد این وسیله حداقل با 6 Bar فشار و با یک کمپرسور پیستونی 250 لیتر بر دقیقه جوابگو میباشد در صورت استفاده از کمپرسور 350 لیتر بر دقیقه یا 500 لیتر بر دقیقه سرعت کار بیشتر میگردد. کمپرسور این ملات پاش در مدل های مختلف میباشد از بهترین هواسازها میتوان از هواساز ABAC  ایتالیا اشاره کرد.

قیمت کمپرسور پیستونی

ملات پاش بادی دستی

ملات پاش از یک اهرم گاز و یک لوله انتقال هوا و یک مخزن ملات و پیستوله تشکیل شده است. پس از هر بار استفاده از ملات پاش دستی باید با آب شستشو شود تا از خشک شدن سیمان و ملات جلوگیری شود.

ملات پاش دستی جایگزین دستگاه شاتکریت میباشد و کار با ملات پاش بسیار آسان میباشد.

چنین دستگاهی در قیاس با ملات‌پاش‌های حلزونی، خیلی مقرون به‌صرفه می‌باشد همچنین احتیاجی به سرویس‌کاری دوره‌ای نداشته و فقط شما جهت راه اندازی به کمپرسور باد احتیاج دارید. بنابراین جهت سهولت در کارکرد و سرعت عمل، از کمپرسورهای با حجم سیلندری حدود 350 لیتر یا بیشتر با موتور تولیدی باد قوی‌تر بهره بگیرید که در موقع عملکرد بایستی برای پر شدن مخزن باد کمپرسور مکث نباشد و بتوانید بشکل پیوسته عمل خود را ادامه دهد.

دستگاه ملات پاش

چنین وسیله‌ای جهت پاشش سیمان به دیواره‌های آجری، بلوک‌ها و پنل های از پیش‌ساخته می‌باشد که برای سیمانکاری سقف متناسب نمی‌باشد ملات پاش بادی که چهار نازل خروج مواد دارد که جهت افزایش سرعت کار می‌شود اهرم‌های باد از برنج تراشیده شده می‌باشد و با فشار انگشت روی ماشه‌ی آن به سهولت باد را آزاد نموده و پاشش را انجام می‌دهد اندازه‌ی وارد شدن هوا به آن 1/2 اینچ می‌باشد لوله‌ای که در دسته‌ی آن به کار رفته، خیلی قوی می‌باشد و مجری به راحتی در دستش قرار می‌دهد تا شستشو و نظافت این محصول را انجام می‌دهد. سپس کافی است مواد درون آن را تخلیه نمایید و آنرا داخل آب بگذاید و ماشه‌ی باد را فشار دهید تا اینکه ماده‌های باقیمانده‌ی درون آن بشکل کاملا تمیزی گردد توجه نمایید که هیچوقت ملات در درون ملات پاش بادی  خشک نگردد چون موجب خرابی و آسیب آن خواهد می‌شود.

دستگاه سیمان پاش دستی

سیمان پاش بادی یا ملات پاش نوع ملاقه‌ای از پرطرفدارترین دستگاه ها و ابزارآلات مربوط به سیمان‌کاری و نازک‌کاری است. این دستگاه ها متشکل است از یک عدد ملاقه 3 الی 4 لیتری که متصل به لوله‌ی 1/2 اینچی و یکعدد شیر اهرمی (برای استفاده‌ی آسانتر) است. از چنین ابزاری جهت اجرای ملاتهای سیمانی به کار می‌برند. در استفاده‌ی از این دستگاه ها، فاصله‌ی معمول و نرمال خروجی ملات و سطوح مدنظر سیمان‌کاری 20 سانتیمتر در نظر گرفته می‌شود. این ابزار با اسمهایی چون سیمان‌پاش ، ملات‌پاش ، دستگاه شاتکریت دستی و تگری‌پاش و غیره شناخته می‌شود.

چنانچه باغی داشته باشید که دیوارکشی محیط اطراف زمین احتیاج به سیمان‌کاری داشته باشد و یا اینکه مجری پروژه‌های سیمان‌کاری باشید دیگر لازم نیست نگران پرتاب ملات و سرعت کند اجرای این‌کار باشید، به سهولت با خرید ابزارهای سیمانکاری می توانید پروژه های خود را در زمان کوتاهتری به بهترین وجه ممکن عملیاتی نمایید.

لازم به ذکر است که استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و نیاز به آموزش خاصی ندارد و هر شخصی بسادگی می‌تواند کار سیمان‌کاری را اجرایی نماید.

قیمت ملات پاش بادی

قیمت ملات پاش در بازار متنوع بوده و از 80 هزار تومن تا 300 هزار تومن میباشد. کیفیت دستگاه، مواد اولیه و مصرفی دستگاه، شرکت فروشنده در قیمت ملات پاش تاثیر مستقیم دارند.

مزیت ملات پاش بادی

از مزیت های بکارگیری این سیستم می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد:

 • کاهش چسبندگی و پرتی ملات
 • افزایش  سرعت اجرای پروژه (اجرای 120 متر مربع سیمان کاری در روز)
 • کارایی  ساده بدون احتیاج به هیچ پیش نیاز آموزشی
 • قیمت معقول و متناسب و ارزش و عملکرد  بالا  نسبت به قیمت محصول
 • حمل ساده‌ی آن

انواع ملات پاش بادی

 • ملات پاش دیواری
 • ملات پاش سقفی

تجربه چندین ساله نشان میدهد که استفاده از ملات پاش با شیرگازی نسبت به شیر اهرمی بدلایل مختلف بهتر و کار آسانتر میباشد.

در شیرگازی هوای ورودی براحتی داخل دستگاه وارد شده ولی در اهرمی بدلیل وجود سوپاپ و ساچمه مانع ورود کامل هوا میگردد.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]