نماد سایت بادرو کمپرسور

کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free)

کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free)
امتیاز شما به این مقاله

کمپرسور اسکرو بدون روغن oil free

کمپرسور اسکرو بدون روغن (اویل فری) که این روزها بسیار مورد استقبال دندانپزشکان، کلینیک های تخصصی دندانپزشکی و لابراتوارهای دندانسازی قرار گرفته مبحث تخصصی این مقاله می‌باشد.
کمپرسور اسکرو مدل Oil free مخصوص صنایع حساس نیازمند تجهیزات صنعتی مورد استفاده در فرآیندهای فشرده سازی هوا، خنک کننده‌ها طراحی و تولید می‌شود.

در کمپرسور های اسکرو خشک یا همان بدون روغن از یک نوع چرخ دندۀ بیرونی استفاده می‌گردد تا آن روتورهای چرخشی که در جهت عکس همدیگر حرکت می‌کنند را هماهنگ نماید. از آنرو که روتورها با همدیگر و با محفظۀ مربوط به تراکم کمپرسورها تماس نداشته باشند پس در محفظۀ تراکم دیگر احتیاج به روغن‌کاری نمی‌باشد درنتیجه هوایی که فشرده شده، بصورت کامل از روغن خالی می‌گردد.

روتورها وهمچنین محفظه‌ها با میزان حداکثری دقت تولید می‌شوند تا از هرگونه نشت روغن به قسمتهای ورودی هوا پیشگیری کند. نسبت فشار هوای اختلاط شده، بوسیلۀ اختلاف درجۀ حرارت مابین ورودی و خروجی محدود خواهد گشت. به همین علت می‌باشد که کمپرسورهای اسکرو نوع اویل فری یا همان بدون روغن بشکل چند مرحله‌ای ساخته می‌شود.

کمپرسور اسکرو بدون روغن چیست؟

کمپرسور هوای اسکرو بدون روغن با توجه به فشار عملیاتی مورد نیاز خود به دو نوع تک و دو مرحله ای تولید و عرضه می‌شود.
کمپرسور اسکرو دو مرحله‌ای به طوری طراحی شده که 35 درصد از کل ظرفیت محفظه تا میزان مورد نیاز، فشرده سازی می‌شود و پس از مرحله خنک سازی از سیستم After cooler تعبیه شده در کمپرسور خارج می‌شود.

کمپرسور هوا چیست؟

همانطور که می‌دانید کمپرسور هوا دستگاه صنعتی پرکاربرد می‌باشد که در صنایع مختلف از جمله کمپرسور پالایشگاه نفت و گاز، صنعت ساخت سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، تصفیه آب، تهویه هوا، تجهیزات خط تولید مواد آرایشی بهداشتی، مواد غذایی، داروسازی، رنگ سازی، مواد پلیمری (pvc)، کلینیک های دامپزشکی و… وظیفه فشرده سازی سیال (هوا) و تامین هوای متراکم را بر عهده دارد، شامل چهار نوع زیر می باشد.

معایب کمپرسور اسکرو روغنی در دندانپزشکی

جهت تامین هوای متراکم برخی از سیستم های حساس در ارتباط با انسانها مثل کمپرسور اسکرو های یونیت و هندپیس‌های دندانپزشکی، کارخانجات مواد غذایی و دارو اخیراً به دو نوع ساخته شده‌اند که با روغن و بدون آن کارکرد مشابه اما استانداردهای لازم را کاملا رعایت می‌کنند.

کاربردهای کمپرسور اسکرو بدون روغن

به دلیل اینکه باقی مانده روغن کمپرسور های ساده (با روغن) آلوده بوده و ناخالصی‌های موجود در هوای فشرده فیلتر نشده به سلامتی انسان شدیدا آسیب می‌رساند، استاندارد ناخالصی در حداکثری مقدار مجاز مسئله‌ای غیرقابل جبران می‌باشد و حساسیت برخی از تجهیزات مکانیکی بالاتر است.
بهترین دستگاه برای متراکم سازی هوا در صنایع فوق‌العاده حساس، کمپرسورهای اویل فری یا بی روغن هستند که یکی از این انواع این تجهیزات، کمپرسور هوای اسکرو بدون روغن می‌باشد.

معایب کمپرسور بدون روغن

تنها عیب این روش استهلاک نسبتا سریعتر اجزاء تشکیل دهنده نسبت به کمپرسور هوای دیگر است که باید برای بهبود عملکرد، به آن توجه کرد.
چراکه چرخ دنده‌های خارجی محفظه مکانیسم انتقال انرژی و قدرت دستگاه را عهده دار بوده و ساختار آن به نحوی طراحی شده است که روترها نه با پوسته و نه یکدیگر تماس نداشته باشند.
از طرف دیگر نبود مایعات روانکار و خنک‌ کننده (روغنکاری‌های سیستم) استهلاک و خرابیهای پیاپی را موجب می‌شوند که به طور کلی از عمر آنها می‌کاهند.

کمپرسور اویل فری چگونه کار می کند؟

مورد قابل توجه در رابطه با روشهای افزایش کارایی دستگاه کمپرسور اسکرو بدون روغن این است که در دیزاین و ساخت آنها به جای بهره‌گیری از روغنهای روان کننده توان کلی کمپرسور را کم تا متوسط و با تکنولوژی “water inject” در نظر می‌گیرند.

این فرایند کارایی دستگاه را با عملکرد کمپرسورهای اسکرو روغنی شبیه سازی می‌کند. با این تفاوت که آب به عنوان مایع روان کننده در محفظۀ تراکم به جای روغنها تزریق شده است.
همچنین طراحان این دستگاه برای توان بیشتر از 50 kw نیز تدبیری اندیشیده‌اند و آن استراتژی به شکل زیر است:
تزریق روغن تنها در بخش هوزینگ یعنی درون چرخ دنده و بیرینگ‌ها بوده که در این حالت روتورهای کمپرسور هوای اسکرو با Tolerance ناچیزی در بغل یکدیگر چرخش (دوران) می‌کنند.
از طرفی جنس screw در کمپرسور مذکور “پلی سرامیکی” می‌باشد تا مقاومت و تحمل دمای بسیار زیاد حاصل از چرخش روتورهای کمپرسور در حین کار را داشته باشد.

10 نکتۀ مهم در زمانهای نصب کمپرسور باد اسکرو

 

کلام آخر

تجهیزات تکمیلی اکسیژن سازهای بیمارستانی بخش مراقبت های ویژه (Mega I.C.U) جهت تامین اکسیژن بیماران حاد و مزمن ریوی و تنفسی، کمپرسور فشار قوی و اسکرو را از ما بخواهید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت خرید اسکرو پمپ های هوا بدون روغن و سفارش آنلاین این دسته از تجهیزات صنعتی، نصب و راه اندازی، نگهداری، تعمیرات قطعات کمپرسور و دستگاه های جانبی، قطعات کمپرسور هوا مثل میکرو فیلتر و… آغاز همکاری با بادروکمپرسور با خطوط مرکز پخش و مدیریت مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

خروج از نسخه موبایل