کمپرسور نیتروژن ساز

کمپرسور نیتروژن ساز صنعتی که همان مولد نیتروژن نامیده می‌شود به منظور جداسازی نیتروژن از هوا مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت این را دارد که نیتروژن با خلوص ۹۹.۹۹۹٪ را تولید کند. دستگاه نیتروژن ساز از ستون‌های حاوی ماده جاذب کربن مولکولارسیو تشکیل شده و آنچه دستگاه نیاز دارد را فراهم می‌کند.

هنگامی که یک ژنراتور گاز نیتروژن را تولید می‌کند، به خودی خود نیتروژن ایجاد نمی‌کند. بلکه گاز نیتروژن موجود در هوا (تقریباً ۷۸٪ هوا نیتروژن است) در داخل مولد خالص شده و هر مولکول اضافی مانند اکسیژن، دی اکسید کربن یا آب (رطوبت) از گاز خارج می‌شود. پس از جدا شدن از این ترکیبات اضافی، می‌توان از گاز نیتروژن برای تجزیه و تحلیل استفاده کرد.

خرید کمپرسور نیتروژن ساز

جالب است بدانید که فناوری کمپرسور نیتروژن ساز با تأمین هوا به سیستم مولد نیتروژن یا تصفیه از طریق غشا و فیلترهای دیگر یا از طریق سیستم و فیلترهای جذب فشار (PSA) صورت می‌گیرد و این فرآیند جداسازی را امکان‌پذیر می‌سازد. این بدان معنی است که یک ژنراتور نیتروژن ساز مبتنی بر کمپرسور یک محلول مستقل برای آزمایشگاه‌ها تولید می‌کند.

یکی از روشهای جداسازی گاز نیتروژن از هوا با کمپرسور داخلی از طریق مولد نیتروژن غشایی است، جایی که هوا فشرده می‌شود و از غشایی متشکل از الیاف توخالی با منافذ به اندازه کافی کوچک عبور می‌کند تا از هجوم نیتروژن همراه با اکسیژن جلوگیری کند. گاز نیتروژن برای استفاده از دستگاه آماده است.

ژنراتورهای پیشرفته‌تری در تولید نیتروژن وجود دارند که چندین مرحله تصفیه را برای حذف بیشتر گرد و غبار یا رطوبت قبل از رسیدن گاز نیتروژن به غشا ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، ژنراتور ازت Peak’s Genius XE شامل یک فرآیند حذف دو مرحله‌ای برای از بین بردن رطوبت و یک مرحله فیلتراسیون اختصاصی هیدروکربن غیر متان (NMHC) برای حذف هیدروکربن‌های زنجیره بلند موجود در هوا است. در حالی که این مراحل اضافی تصفیه و فیلتراسیون، گاز نیتروژن را با خلوص بالاتری تولید می‌کند و آن‌ها برای محافظت از غشای داخل ژنراتور برای کاهش سایش و افزایش کارایی و خروجی فعالیت می‌کنند.

یکی دیگر از سیستم‌های مبتنی بر کمپرسور نیتروژن، فناوری PSA است. یک مولد نیتروژن PSA، دقیقاً مانند یک ژنراتور نیتروژن غشایی، از کمپرسور هوا نیز برای تأمین گاز نیتروژن از هوای جوی استفاده می‌کند. با این حال، یک مولد نیتروژن PSA گاز نیتروژن را از طریق یک ستون عبور می‌دهد و باعث گذر مولکول‌های گاز نیتروژن از CMS شده و با این روش فیلتر می‌شوند.

کمپرسور نیتروژن ساز در بادرو

برای یک مولد نیتروژن PSA، به دو ستون CMS نیاز است، جایی که یک ستون فشرده می‌شود در حالی که ستون دیگر هوا را از طریق غربال با فشار می‌فرستد. ژنراتورهای نیتروژن PSA همچنین شامل فرایندهای تصفیه چند مرحله‌ای برای حذف ذرات گرد و غبار و رطوبت هوا قبل از رسیدن به CMS هستند.

با استفاده از سیستم‌های کمپرسور نیتروژن ساز، توصیه می‌شود که تعمیر و نگهداری کمپرسور به طور منظم انجام شود. یک کمپرسور برای حفظ خلوص و یکپارچگی، همچنین برای افزایش طول عمر ژنراتور و در نهایت محافظت از دستگاه مورد نیار، یک بار در سال به یک سرویس کلی و تعمیر کمپرسور احتیاج دارد.

کاربرد کمپرسور نیتروژن ساز

دستگاه نیتروژن ساز یا همان کمپرسور نیتروژن ساز از جمله وسایل کاربردی است که در صنایعی همچون صنایع فلزی، صنایع شیمیایی، فرآیند تولید و ذخیره مواد غذایی، صنایع پلاستیکی کاربرد دارد و در مواردی نظیر پوشش گاز نیتروژن در محفظه‌های مقاوم و ایمن در برابر احتراق گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های کمپرسورنیتروژن ساز

کمپرسور نیتروژن ساز موجود در مجموعه بادرو کمپرسور دارای طراحی بسیار جذاب و ساده‌ای است که هر کسی را عاشق خود می‌کند. عملیات انجام شده در آن به صورت کاملا خودکار است. همچنین می‌توان اشاره کرد که سیستم آن بسیار سریع و ایمن راه اندازی می‌گردد. در ضمن با توجه به طراحی خوب صدا خفه کن، میزان سر و صدای موجود در آن به قدری نیست که آزار دهنده باشد. نکته بعدی درباره دریچه‌های پیستونی است که عمری طولانی دارد. هزینه خرید کمپرسور و تعمیر آن نیز در مقایسه با سایر مجموعه‌ها کمتر است.

کاربرد کمپرسور نیتروژن ساز

برای مشاهده انواع کمپرسور اسکرو روی متن کلیک کنید 

فروش و بازاریابی تهران: 66687337-021   66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041   35514935-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir 

کمپرسور اسکرو
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]