کمپرسور دیزل

دستگاه کمپرسور از مهمترین و کاربردی‌ترین تجهیزات درزمینه‌ی صنعت می‌باشد که انواع گوناگونی دارد که هر کدام طبق نوع سوخت و مشخصات فنی مربوط به خود، در مکان مختص به خود به کار می‌رود.

کمپرسورهای دیزلی یا همان گازوئیلی که سوخت مصرفی آنها همان گونه که از نامشان برمی‌آید گازوئیل است.

کمپرسور باد یا هوا، هوای فشرده شده‌ی مورد احتیاج تجهیزات بادی را فراهم می‌کند که نقش بسزایی در صنایع دارند و در انواع گوناگون و سایزهای مختلف طراحی و تولید می‌گردند.

 

 

نکته‌ی مهم و حائز اهمیت که در زمان خرید این نوع از پمپ ها وجود دارد این می‌باشد که بایستی دقت گردد تا با میزان هوا و کار ابزارات بادی مد نظر تطابق داشته باشد، که اگر اینطور نباشد به موتور فشار می‌آید و موجب ایجاد استهلاک در دستگاهتان می‌گردد و در نتیجه بجز اینکه بازدهی خوبی نخواهد داشت، عمر دستگاه نیز کم می‌شود.

کمپرسورها بر اساس فاکتورهایی که مختص به خودشان می‌باشد، قیمت های گوناگونی دارند که در خیلی از موارد نشان دهنده‌ی درصد و درجه‌ی کیفیت دستگاهتان می‌باشد.

همیشه قیمت از آن دسته مشخصه‌های مهم است که با توجه به آن می توان اقدام به خریدی بدون واسطه و یا با واسطه و عمده یا خرده نمود.

دستگاههای کمپرسور که یک نمونه‌اش کمپرسورهای دیزلی می‌باشد، از مهمترین دستگاه های ضروری در صنایع محسوب می‌شود.

تعدادی از خریداران گاهی با توجه به قیمت، تصوری را نسبت به دستگاه مدنظرشان در ذهن خود به تصویر می‌کشند اما حقیقت این است که در برخی مواقع نمی‌توان نسبت به قیمت اقدام به خرید کالا و یا دستگاهی نمود. اول بایستی مشخصات و شرایط و ویژگیهای دستگاه را بررسی کرد و در مرحله‌ی انتهایی قیمت را مورد بررسی قرار دهیم و نهایتاً نسبت به خریدی مطمئن اقدام نمود.

زمان خرید یک دستگاه کمپرسور دیزلی برای کارتان، بایستی کمپرسوری را انتخاب نمایید که پاسخگوی احتیاجتان باشد. دستگاههای کمپرسور هوای برقی گزینه‌ای محبوب هستند، ولیکن همیشه بهترین انتخاب نمی‌باشند. برای مثال، یک سیستم فشرده‌ی هوا همراه با گازوئیل متناسب جهت صنایعی می‌باشد که به کمپرسورهای دیزلی قابل حمل احتیاج دارند.

مجموعه‌ی بادرو کمپرسور، کمپرسورهای دیزلی با کیفیت مرغوب از محبوبترین برندها را ارائه می‌نماید. با محصولی که ما ارائه می دهیم، راحتی و اطمینان آن را تضمین می‌باشد. همچنین در قیاس با کمپرسورهای برقی یا بنزینی جز کارآمدترین آنها است.

ارائه‌ی انواع کمپرسور

  • کمپرسورهای صنعتی (کمپرسور برقی)
  • کمپرسورهای معدنی (کمپرسور دیزلی)
  • کمپرسورهای بادی
  • Compressor (stock)
  • کمپرسورهای وارداتی بدون ایراد کارکرد و کم کارکرده
  • برای استفاده در حفاری، معادن، دریل واگن، ساختمان، پیمانکاری راه سازی، سدسازی، شاتکریت، سندبلاست، نی لینگ، تزریق بتون، تست لوله، پمپ و غیره.
  • ارائه‌ی انواع کمپرسورهای هوا با خروجی هوای Bar 8 الی 21 Bar
  • اطلس کوپکو – اینگرسولرند–هلمن – کومنز
  • Atlas Copco– IngersollRand – Comp Air – Holman- Cummins
پیشنهاد ما به شما:  مهم ترین نکات و تفاوت درایر جذبی و تبریدی

 

ویژگی های کمپرسور دیزلی

خروجی با عملکردی بالا

اگرچه که دستگاه های کمپرسور برقی هوا به خودی خود ناکافی می‌باشند، ولیکن آنها به یک فناوری پیشرفته‌تر مجهز می‌باشند که قادر به انجام کارهای پرقدرت‌تر نیستند.

از طرفی دیگر، یک دستگاه کمپرسور دیزلی به همراه سوخت دیزل قادر است براحتی مقادیر بیشتری هوا را در مدت زمانی کمتر فشرده نماید. این امر به علت این حقیقت است که ابزارات مجهز به گازوئیل می‌باشند، یک نوع سوختی که قابل اطمینان و موثر می‌باشد. چنین کاربردی قادر است از طیف وسیعی از برنامه‌ها مثل تأمین انرژی ابزارهای هوا، عملیات تولید و تولیدات کود بکار می‌رود.

بنابراین، چنانچه تجارت یا صنعتتان به ماشین‌آلات با کارکردی زیاد احتیاج دارد، بایستی روی کمپرسورهای دیزلی سرمایه گذاری نمایید.

عمر طولانی‌تر

در حالیکه هر دو کمپرسورهای برقی و یا دیزلی به شکلی طراحی گشته‌اند که سالهای طولانی‌تری دوام بیاورند، مدل دومی با موادی مقاومتر تولید شده است.

به علت ساختار متناسب تولید شده و شاسی با کیفیت مرغوب، می‌تواند به شکل موثرتری قدرت تولید شده را در خود داشته باشد.

به این صورت، می‌توانید کمپرسورهای مجهز به دیزل را به نسبت دیگر موارد پشت سر بگذارید.

البته که بایستی توجه کنید که نگه‌داری چنین کمپرسورهایی بیشتر است. با این توصیفات، می‌توانید برای هر کاربردی که تجارت شما احتیاج دارد به آنها اعتماد نمایید.

حمل راحت

از مزایای دیگر کمپرسورهای هوا با گازوئیل، آپشن قابل حمل بودن آنها می‌باشد. چنانچه روزی به نیرو نیاز داشته باشید و در وسط کویر یا جنگل قرار  داشته باشید، تا وقتی که آن را با سوخت دیزلی تأمین نمایید از کارکرد خوب کمپرسورهای دیزل می‌توانید مطمئن شوید. این خصوصیات بویژه جهت صنایع ساخت و ساز که اغلب به برق در منطقه‌های دور افتاده احتیاج باشد بسیار مفید است.

البته بعضی از کمپرسورهای برقی هوا قابل حمل نیز می‌باشند، ولی جهت کارکردن بایستی آن را به پریز برق وصل نمایید.

با کمپرسورهای دیزلی، دیگر نیازی نیست نگران این موضوع شوید. برای کار کردن با ماشین به سهولت به سوخت دیزلی نیاز دارید.

افزایش ایمنی کارکنان

از آن رو که دستگاههای کمپرسور دیزلی به برق نیاز ندارند، مجبور نخواهید شد که با سیمهای کف دفتر کارتان رو برو گردید. امکان دارد که به نظرتان سودمند نباشد، ولی درحقیقت در فضای کارتان تفاوت ایجاد می‌نماید.

خطرات سقوط  و همچنین حوادث احتمالی ویا آسیب دیدگیهایی که در هر زمان امکان رخ دادنشان وجود دارد، از بین می‌برد.

و نهایتاً، اگر کمپرسورهای دیزلی بکار ببرید، می‌توانید از ایمنی کارمندان خودتان در محافل کاری مطمئن گردید.

قیمت کمپرسورهای دیزلی

یک کمپرسور پرتابل موتور دیزل امکان دارد محصول مدنظرتان بوده که نیاز شما باشد. چنانچه به دنبال یک منبع تغذیه‌ای کارآمد و قابل اطمینان جهت ابزارهای برقی و بادی خود در میدان می‌باشید.

پیشنهاد ما به شما:  کمپرسور اسکرو بدون روغن (Oil Free)

یا چنانچه شغل شما ایجاب می‌نماید که بطور دائم در حال حرکت باشد. هنگامی که تصمیم به خرید یک کمپرسور هوای پرتابل که با موتور دیزل کار می کند، دارید. اکثراً بایستی از بین واحدهای مستعمل، بازسازی شده و جدید فقط یکی را انتخاب نمایید.

دیزول

عوامل زیر را در نظر بگیرید:

در دستگاه های کمپرسور هوای پرتابل، موتورهای دیزلی موجود است که به شکل خاصی جهت کاربردهای تجاری و یا شخصی تولید شده‌اند. در نظر داشته باشید که چندین بار از آن استفاده خواهید نمود، انواع مختلف تجهیزات و ابزارهایی که بایستی اجرا گردد. همینطور، چنانچه چندین کاربر به آن تکیه نمایند. زمانیکه این عوامل را در نظر دارید، بدنبال یک کمپرسور دیزلی به همراه فوت مکعب کافی در دقیقه (CFM) حتماً باشید تا از نوع سختترین ابزارها و همینطور سخت‌ترین کارآیی‌ها پشتیبانی نماید. تجهیزات استفاده‌ی مداوم مثل آسیاب و سنباده اکثراً به CFM های بالا در قیاس با آچار ضربه‌ای یا ضامن دار احتیاج است.

رتبه بندی PSI

هر چقدر امتیاز بیشتر باشد، مخازن هوای زیادتری دارد. زمان تعیین مناسب‌ترین سایز کمپرسورهای دیزلی جهت احتیاجات خود به رتبه‌ی PSI مراجعه نمایید. دستگاه کمپرسور تک مرحله‌ای هوا اغلب ماکسیمم 135 psi می‌باشد و از یک ضربه جهت فشرده‌سازی هوا بکار می‌رود و دستگاههای کمپرسور دو مرحله‌ای ماکسیمم 175 پیس دارند و از دو ضربه جهت فشرده‌سازی هوا بکار می‌رود. اغلب ابزارهای پنوماتیک به90 psi  احتیاج دارند.

چنانچه یک کمپرسور دیزلی بازسازی شده‌ای را خریداری می‌نمایید، اطمینان داشته باشید که بطور کامل آزمایش شده، مورد بازرسی قرار گرفته و تضمین شده باشد که همچنان در شرایط مطلوبی کار می‌کند. فروشندگان با اعتبار کمپرسورهای دیزلی که مستعمل شده‌اند می‌توانند مستنداتی از ساعتهای کاری دستگاه، مدل، سال و مشخصات آن را نیز ارائه بدهند.

 

کمپرسور دیزلی معدنی

معادن از بزرگ‌ترین صنایع در جهان می‌باشد. استخراج نمودن مواد معدنی و منابع ارزشمندش یک عملیات گسترده‌ای می‌باشد که عبارتند از تعدادی روشهای استخراجی سطحی ویا زیرزمینی می‌باشد. عملیات معادن مدرن، ایمنی را در تمامی صنایع افزایش داده‌اند، ولی اکثر متخصصان معادن همچنان با چالشهای حفاظت از کارگران مواجه می‌باشند.

با توجه به خطرات موجود در بخش صنعت، تجهیزات بکار رفته در تمامی جنبه‌های معادن بایستی از لحاظ عملکرد و قابل اعتماد بودن از بیشترین کیفیت برخوردار باشند. در معدن‌های سطحی و زیرسطحی، از کمپرسورهای هوای صنعتی بعنوان منابع مناسب برقی جهت تامین انرژی ماشین های حفاری و شمع‌بندی، نوارهای نقاله، ابزارهای پنوماتیک و سیستم های تهویه بکار می‌رود.

نوع طراحی منحصر به فرد دستگاه های کمپرسور دیزلی معدن نوعی می‌باشد که آنرا از سایر انواع متمایز می‌نماید. سادگی اصل پره‌های دوار عمر طولانی را با کارکرد بدون صدا تضمین می‌نماید، با یکعدد روتور خاموشی تنظیم گشته که بوسیله‌ی دو بوش پشتیبانی می‌گردد، نگه‌داری و تعمیرات روزانه بسیار ساده بوده و زمانهای خرابی ناگهانی، بسیار کاهش می‌یابد.

با گذشت زمان ها، یک کمپرسور دیزلی معدن که به طور صحیح حفظ شده از عملکردش کاسته نمی‌گردد. طراحی و تولید تخصصی چنین کمپرسورهایی که فقط سایش ناچیزی را بهمراه دارند و قطعه‌های جایگزین ارزان قیمت و در دسترس دارند.

پیشنهاد ما به شما:  سیمان پاش | سیمان پاش بادی | سیمان پاش دستی چیست ؟

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.