واحد مراقبت کمپرسور

یکی از بخش‌های مهمی که شاید در خرید کمپرسور تا به حال به آن توجه نشده،  واحد مراقبت کمپرسور است. از آنجایی که این دستگاه قسمت‌های مهم و تاثیرگذاری در کیفیت و بهینه‌سازی خدمات دارند، در نظر گرفتن تک تک ابزارالات و واحدهای مراقبت آن‌ها در اولویت قرار می‌گیرد.

در حالت کلی واحد مراقبت کمپرسور یا پنوماتیک یا سیستم‌های مکانیکی از سه بخش بسیار مهم تشکیل شده‌اند که شامل رگلاتور پنوماتیک، فیلتر پنوماتیک و روغن زن پنوماتیک می‌شود.

اصلی‌ترین بخش واحد مراقبت فیلتر است. فیلتر وظیفه دارد که کلیه ذرات موجود در هوا را جدا کند و از ایجاد اختلال در شیرها جلوگیری نماید. این روند موجب افزایش عمر لوله‌ها و فیلتر خواهد شد. در حالت کلی اساس عملکرد بر پایه هوای ورودی و ایجاد شدن حرکت دروانی است. حال این حرکت چه کاربردی دارد. نکته مهم آن است که دروان موجب ایجاد حرکت گریز از مرکز شده و ذرات در انتهای فیلتر رسوب می‌شوند. کلیه این اعمال توسط اتودرین انجام می‌گردد.

خرید واحد مراقبت کمپرسور

بخش بعدی که توجه به آن حایز اهمیت است. شیر فشار می‌باشد. وظیفه اصلی این مرکز، ثابت نگه دارن فشار مرکزی دستگاه است البته انجام این کار به تنهایی امکان‌پذیر نیست. زیرا دو شیر تنظیم موجود است که یکی همراه با دهانه تخلیه است و فشار اضافی بوجود آمده در شبکه را با خارج کردن هوا از بین برده و دیگری بدون دهانه تخلیه است که امکان تخلیه هوا را از بین می‌برد.

توجه به روغن‌پاش در واحد مراقبت کمپرسور یکی از الزامات نگهداری و تعمیر کمپرسور است زیرا اگر روند روغن کاری به درستی انجام نگیرد، هیچ کدام از ابزار وظیفه خود را بدرستی انجام نخواهد داد همچنین موجبات ساییدگی و زنگ زدگی فلزات انجام خواهد گرفت. چرا که زمانی که اصطکاک بیش از حد اتفاق بیفتد و روغن بدرستی در میان وسایل حرکت نکند، طول عمر دستگاه نیز کم خواهد شد.

واحد مراقبت هوای فشرده از جمله مهمترین بخش این کار است. از آنجایی که سیستم‌هایی با مدل پنومانیک بیشتر فلز هستند و ممکن است به دلیل رطوبت یا چربی بیش از حد، دچار مشکل شوند، بهتر است از سیستم مراقبت کمپرسور در بخش هوای فشرده استفاده گردد.

رگلاتور پنوماتیک نیز بخشی است که وجود آن الزامی است زیرا این قسمت هوای وارد شده به کمپرسور را تنظیم می‌کند و فشار را به صورت مساوی به بخش‌های دیگر وارد می‌آورد. در صورت ایجاد فشار نا متعارف، سیستم با آسیب‌های جدی روبرو خواهد شد.

واحد مراقبت کمپرسور

قیمت واحد مراقبت کمپرسور

از آنجایی که قیمت‌ها به تغییرات نرخ بازار بستگی دارد، مجموعه بادرو کمپرسور سعی دارد تا جایی که می‌تواند قیمت‌ها را افزایش ندهد اما در حالت کلی قیمت واحد مراقبت کمپرسور به عوامل بسیاری همچون کیفیت ساخت بدنه، نوع فیلتر که نمدی یا فلزی است، مدل ظاهری اجزا، مهمترین بخش که المنت فیلتر است و همچنین میکرون‌بندی کار و برند محصول بستگی دارد.

واحد مراقبت کمپرسور
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]