نماد سایت بادرو کمپرسور

مواد جاذب آلومینا Active Alumina

مواد جاذب آلومینا Active Alumina
امتیاز شما به این مقاله

Active Alumina   اکتیوآلومینا موادی می‌باشند که دارای ظرفیت جذب خیلی بالایی هستند. به عبارت دیگر آلومینای فعال به مانند ماده‌ای بسیار متخلخل می‌باشد که انواع گوناگون مایعات و گازها را بدون هیچ تغییری در حالت ساختاری خودش جذب می‌کند. چنین موادی در صنایع هوای فشرده در درایرهای جذبی یا (دسیکانتی) به عنوان مواد جاذب جهت رسیدن به نقطه شبنم حدوداً 40- درجه سانتیگراد کارآیی دارند، این مواد در سایزهای 3 الی 5 میلیمتر و  5الی 8 میلیمتر بستگی به سایز درایر و مقدار نقطۀ شبنم مورد احتیاج استفاده می‌گردند.

اکتیو آلومینا یا آلومینای فعال که از دی‌هیدروکسیله شدن آلومینیوم هیدروکسید یا  Al(OH)3 حاصل می‌شود.

به این ترتیب ماده‌ای با تخلخل خیلی بالا تولید می‌شود. ماده تشکیل شده می‎تواند سطح تماسش بیش از 200 متر مربع به ازای هر گرم از آن را داشته باشد. چنین ترکیبی بعنوان جاذب رطوبتی یا (دسیکانت)، آرسنیک، فیلتر فلوئور، و سلنیم در آب آشامیدنی کاربرد دارد. این ترکیب دارای مقدار بالایی اکسید آلومینیوم یا آلومینا [Al2O3] است. به علت حفره‌های تونل شکل زیادی که این ماده دارا است، نسبت سطح تماسی به وزن خیلی بالایی را دارد.

 

 

در ادامه این مقاله به بعضی از کارآیی های این ماده اشاره خواهیم نمود:

 

 

از دیگر کارآیی اکتیو آلومینا به موارد زیر می‌توان اشاره نمود

 1. استفاده در تکنولوژی PSA یا دیگر دستگاههای خشک‌کن
 2. خشک نمودن خیلی از مایعات آلی و رسانیدن رطوبتشان به میزان کمتر از 10 ppm
 3. حذف نمودن عناصری مانند فلوئور، کادمیم، کلر، آرسنیک
 4. حذف نمودن ترکیباتی نظیر TBC ۴-ترت-بوتیل‌کته‌کول(، کربنیل سولفید و هیدروژن دی سولفی)
 5. حذف نمودن رطوبت موجود در صنایع غذایی و دارویی
 6. خشک نمودن خیلی از گازها نظیر هوا، کربن دی‌اکسید، آمونیاک و …
 7. خشک نمودن مایعاتی مانند بنزن، اتیل استات و …

ویژگی های فیزیکی اکتیو آلومینا

آلومینای فعال در اندازه‌های مختلفی موجود است که پر کاربرد‌ترین اندازه آنها 3-5 میلی‌متر می‌باشد. از سایز 5-8 میلی‌متر معمولاً بعنوان پیش بستری جهت خشک کن های خیلی بزرگ یا بعنوان پیش بستر در بسترهای جاذب رطوبتی به وسیله سیلیکاژل استفاده می‌گردد. همینطور چنین ماده‌ای در گریدهای گوناگون مصرفی هم تقسیم بندی می‌گردد. در زیر به ویژگی های فنی اکتیو آلومینا اشاره می‌نمائیم.

امکان دارد گاهاً آلومینای فعال را به رنگ زرد و یا بنفش مشاهده نمایید. اکتیو آلومینای رنگ بنفش در حقیقت مخلوطی از پتاسیم پرمنگنات و آلومینا است. همینطور محصول رنگ زرد آن ترکیبی از زئولیت یا مولکولارسیو و آلومینا می‌باشد. در اینجا شکل این دو گرید را مشاهده می‌کنید. ترکیب آلومینا با این مواد به بهبود یافتن میزان جذب آنها کمک خواهد نمود.

مزایای محصول در یک نگاه

 1. کارآمد و مقرون به صرفه بودن
 2. افت فشارات کم
 3. عمر طولانی
 4. ظرفیت جذبی آب بالا
 5. خدمات کامل فنی و خدمات پس از فروش آن
 6. تضمین عملکرد

مواد جاذب رطوبت اکتیو آلومینا

مواد جاذب رطوبتی درایرهای جذبی یا (دسیکانتی). شرکت بادرو کمپرسور ارائه دهنده تخصصی مواد جذبی رطوبتی و جداساز انواع مختلف گازها، توانایی تامین و ارایه این مواد را با بهترین کیفیت و باصرفه‌ترین قیمت را دارد. انواع مختلف این مواد به شرح زیر آمادۀ تحویل است:

1) مولکولارسیو (Molecular sieve)  در مدل های 3A ، 4A ، 5A و 13 X .2-اکتیو آلومینا (Activated Alumina) در اندازه‌های3-5 mm  و 5-8 mm  چنین موادی در صنایع هوای فشرده در درایرهای نوع جذبی یا (دسیکانتی) بعنوان مواد جاذب جهت رسیدن به نقاط شبنم حدوداً -40 درجۀ سانتیگراد (اکتیو الومینا) و -90 درجه سانتیگراد (مولکولارسیو یا زئولیت) بهره می‌برند. محصولات دیگر شرکت بادرو کمپرسور: کمپرسورهای اسکرو- کمپرسورهای فشار قوی- درایرهای تبریدی-درایرهای جذبی(دسیکانتی)- انواع مختلف فیلترها- انواع روان‌کارهای صنعتی-روغن کمپرسورهای خارجی اطلس کوپکو- و اینگرسولرند .

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد. شما میتوانید درایر تبریدی را نیز از وبسایت بادرو خریداری نمایید.

کمپرسور باد

کمپرسور باد با نام‌های متفاوت پمپ هوا، پمپ باد و کمپرسور هوا نیز شناخته می‌شود. اساس کمپرسور هوا، تولید هوا با فشار بالا است که همه فرآیندها در مخزن کمپرسور صورت می‌گیرد. استفاده کردن از کمپرسور باد نامناسب، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما می‌شود که می‌توان به فشار زیاد به موتور، هدر رفتن انرژی و فرسودگی بخش‌های مکانیکی موتور اشاره کرد.

خروج از نسخه موبایل