سوپاپ کمپرسور

اول از همه باید بدانید که سوپاپ اطمینان برای هر کمپرسور یک قطعه بسیار مهم است. این ابزار برای ماشین آلات صنعتی جزیی ضروری محسوب می‌شود. در صورت نبود آن دستگاه خراب شده یا از طول عمر آن کم خواهد شد. معمولا سوپاپ اطمینان کمپرسور یک طرفه است و بخشی از فنر دارد که روی مخزن هوا نصب شده است.

شاید شرایط به درستی پیش نرود و فشار مخزن بیش از حد مطلوب افزایش یابد، یا حتی ممکن است کلید کمپرسور به صورت ناگهانی از کار بایستد و فعالیت نکند. در آن زمان است که سوپاپ کمپرسور فعالیت خود را آغاز می‌کند و زمینه باز شدن مدار خروجی را فراهم می‌کند. یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف این ابزار در جلوگیری از ایجاد خسارت‌های سنگین با اطمینان یافتن از خالی شدن مخزن قبل از ترکیدن است. اما سوپاپ کمپرسور از جمله وسیله‌هایی است که کار خود را با یک فنر و صفحه به انجام می‌رساند. این دو قطعه از افزایش فشار بیش از حد جلوگیری کرده و هوای زیاد تولید شده را از مخزن بیرون کرده و همچنین از سوراخ شدن و نشتی مخزن خودداری می‌کند.

این قطعه در تمامی کمپرسورها کارایی دارد اما وجود آن در کمپرسور باد الزامی است. زیرا با وجود این قطعه کارایی و راندمان ماشین افزایش خواهد یافت.

خرید سوپاپ کمپرسور

انواع سوپاپ کمپرسور

در حالت کلی سوپاپ کمپرسور به معنای محافظت از مخازن تحت فشار، برج‌های درایر جذبی و مخزن سپراتور و کمپرسور باد تولید و طراحی شده است. یا اینکه اگر دستگاه‌های ذکر شده به درستی عمل نکرد، سوپاپ باعث شده تا همچنان به هواسازی ادامه دهد و از خرابی و نشتی جلوگیری نماید. بهتر است بدانید که سوپاپ کمپرسور در دو نوع قابل خریداری است. یکی از آن‌ها سوپاپ کمپرسور با فشار ثابت و دیگری با فشار متغیر است.

فشار ثابت به این معنی است که آنچه روی دستگاه نوشته شده در دستگاه رعایت شود و تا نهایت یک الی یک و نیم درجه بالا رود. فشار متغیر به این معنی است که روی سوپاپ اطمینان کمپرسور یک پیچ تنظیم وجود دارد و فرد می‌تواند با توجه به نیاز دستگاه، فشار را کم و زیاد کند.

نکته مهم: حواستان باشد که پیچ تنظیم را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت آنقدر باز کنید تا هوای اضافی خارج شود.

خرید سوپاپ اطمینان کمپرسور

سوپاپ یک طرفه کمپرسور

شیر یک طرفه اجازه حرکت جریان را تنها از یک سمت می‌دهد و زمانی که هوا در جهت برعکس خط در حال حرکت است مانع از جریان برگشتی یا معکوس در کمپرسور می‌شود. شیر یک طرفه سوپاپ اطمینان است که به صورت خودکار عمل می‌کتد و نیازی به کمک نیروی انسانی ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]