رطوبت گیر صنعتی

از انواع رطوبت گیر صنعتی میتوان به درایرهای تبریدی ، درایرهای جذبی و تله آبگیر اشاره کرد که هر دستگاه کاربرد بخصوصی دارد. وجود رطوبت در هوای فشرده سبب آسیب رسیدن به تجهیزات میشود. برای حذف آن می بایست از یکی از انواع واتر تراپ استفاده کرد. واتر تراپ یا تله آبگیر برای حذف قطرات آب و ذرات جامد از هوا و یا گاز فشرده طراحی شده است و با روش سانترفیوژ باعث حذف الاینده ها و قطرات و ذرات معلق روغن و آب تا قطر 20 میکرون میشود. وجود این دستگاه باعث افزایش عمر تجهیزات میشود. آبی که در خطوط انتقال هوای فشرده در جریان است، از بخار آبی که در هوا  وجود دارد گرفته شده است که در مسیر عبوری سرد شده و به صورت قطرات آب نمایان می گردد. واتر ترپ دستگاهی هست برای حذف ذرات مایع که توانایی حذف مقداری از رطوبت را دارد و اگر بخاهیم آب کاملا از هوا جدا شود باید از درایر یا خشک کن استفاده کرد.

انواع رطوبت گیر

رطوبت گیر صنعتی

هوا دارای گرد و غبار و ناخالصی میباشد و بخار آب از جمله این ناخالصی ها به شمار میرود که رطوبت گیر صنعتی نقش مهمی در کیفیت هوای فشرده دارد. در هوای فشرده شده میزان بخار آب افزایش می یابد و باعث کاهش راندمان و کیفیت محصول نهایی میشود. وظیفه رطوبت گیر جدا کردن رطوبت از هواست و با حذف بخار و ذرات روغن باعث افزایش کیفیت هوای تولید شده میشود.

رطوبت گیر

قیمت رطوبت گیر صنعتی

قیمت این دستگاه بر اساس مدل های مختلف درایر ها و بر اساس میزان حجم کار کمپرسور تعیین میگردد و به همین جهت نمیتوان حدود قیمتی درستی برای آن تعیین کرد.

با توجه به اینکه امروزه صنایع مختلف غذایی و صنایع پزشکی همچون دندانپزشکی نیازمند هوای فشرده میباشد به جهت تولید هوای فشرده و استفاده از آن باید اول تمامی رطوبت هوا گرفته شده و سپس به چرخه دستگاه های درگیر در مدار منتقل شود.

راهنمای خرید درایر

برای سفارش محصول و ارتباط با ما لطفا کلیک نمایید … 

ارتباط آنلاین واتساپی : کارشناسان فروش – کلیک کنید .