راهنمای خرید کمپرسور

تعیین دقیق نوع کمپرسور عمدتا به کاربرد و نیاز شما بستگی دارد. اینکه بدانید کدام کمپرسور مورد نیاز شماست و چگونه از آن استفاده کنید، مستلزم کسب اطلاعات و تهیه لیستی از راهنمای خرید کمپرسور است. پس از شناسایی کاربرد کمپرسور مورد نظرتان، می‌توانید با تعیین عواملی که به شما در انتخاب کمک می‌کند، ادامه ماجرا را دنبال کنید.
تعیین نوع، در بحث خرید کمپرسور، به معنای توجه به نکات بسیاری است.

راهنمای خرید کمپرسور

این نوع می‌تواند به منبع تغذیه مورد نیاز شما برای راه اندازی ابزارهای هوای فشرده اشاره کند. این حالت می‌تواند در برگیرنده ظرفیت مخزن ذخیره‌سازی کمپرسور باشد. یا اینکه می‌تواند بیانگر این باشد که آیا کمپرسور جدید شما قابل حمل است یا ثابت.

لازم به ذکر است که برای استفاده از راهنمای خرید کمپرسور توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید.

در نظر گرفتن منبع تغذیه

شما در انتخاب منبع تغذیه کمپرسور تنها دو انتخاب دارید. متداول‌ترین منبع تغذیه برق است که در آن یک موتور الکتریکی وجود دارد که یک واحد کمپرسور جداگانه را هدایت می‌کند. بیشتر کمپرسورهای برقی گاراژ خانگی با جریان ۱۱۵ ولت و ۲۰ آمپر کار می‌کنند. کمپرسورهای برقی هوا به دلیل راحتی، تمیزی و بی‌صدا بون در صنایع و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوع دوم از منبع تغذیه، گاز است. موتورهای مجهز به گاز گزینه‌های بسیار خوبی برای کمپرسورهای قابل حمل هوا هستند که در مواردی که برق کارایی ندارد، استفاده می‌شوند. با این حال، کمپرسورهای گازی بهترین راه حل برای مصارف خانگی نیستند، بلکه به مکانی بزرگ با تهویه مناسب و فضای سر باز نیاز دارند.

توجه به ظرفیت هوایی

هنگامی که تصمیم گرفتید به چه منبع سوختی برای کمپرسور جدید خود نیاز دارید، وقت آن رسیده که ظرفیت هوای مورد نیاز خود را بررسی و انتخاب کنید. این بدان معنی است که حجم هوای درون کمپرسور می‌تواند در مدت زمان مشخص تولید، ذخیره و دوباره پر شود. دو عامل اصلی بر ظرفیت کمپرسور هوا وجود دارد که شامل حجم و فشار هوا می‌شود. هر دو مورد باهم رابطه مهم و تا حدودی نسبی دارند.

طراحی کمپرسور انتخاب شده

منبع سوخت و ظرفیت هوا دو عامل اصلی در انتخاب کمپرسور مورد نیاز شما هستند. هر دوی آن‌ها از بخش‌های مهم و حیاتی برای استفاده بهینه از کمپرسور بشمار می‌آیند اما باید بدانید که طرح مورد نیاز شما کدام است. سه طرح اصلی برای خرید کمپرسور وجود دارد. متداول‌ترین آن ها، کمپرسور پیستونی است. این مورد با موتور یا اجزای موتور که در موتور کمپرسور گازسوز از فناوری پیستون استفاده می‌کنند، اشتباه گرفته نمی‌شود. در یک واحد طراحی پیستونی، کمپرسور از سیلندرهایی با پیستون‌های رفت و برگشتی برای فشرده‌سازی یا فشرده‌سازی هوا و ارسال آن به مخزن استفاده می‌کند.

دو طرح دیگر از کمپرسور، مدل‌های چرخشی از کمپرسورهای اسکرو هستند. گرچه دانستن این دو طرح در انتخاب کمپرسور هوا ارزش دارد. این نوع از کمپرسور را نمی‌توان در مصارف خانگی استفاده کرد بلکه اغلب در کارخانه‌های بزرگ با ماشین آلات صنعتی بکار گرفته می‌شوند. کمپرسورهای پیچ اسکرو مشابه سوپرشارژرهای موجود در کامیون‌های دیزلی و اتومبیل‌های مسابقه‌ای هستند. طراحی پیمایش مانند شارژرهای توربوئی است که در کاربردهای صنعتی و با کارایی بالا نیز یافت می‌شوند.

تکنیک های خرید کمپرسور

توجه به تنظیمات کمپرسور

پیکربندی کمپرسور یکی از مهمترین بخش برای خرید این ابزار حیاتی در کارخانه است. هنگام مرور کمپرسورهای هوا، ابزارهای هوا، اتصال دهنده‌ها و لوازم جانبی، طیف گسترده‌ای از تنظیمات تجهیزات هستند که یک فنی کار به آن‌ها نیاز دارد.

توجه به اندازه و سایز کمپرسور

وقتی نوبت به انتخاب بهترین اندازه کمپرسور هوا برای مصارف خانگی و کارخانه‌جات می‌رسد، لازم است که ترکیبی مناسب از ویژگی‌ها را بدست آورید. اندازه، از نظر استفاده از کمپرسور، به معنای ابعاد فیزیکی آن نیست. این به توانایی کمپرسور در مدیریت کاری که قصد دارید با آن انجام دهید، اشاره دارد.

ویژگی‌های کمپرسور هوای جدید شما باید ترکیبی مناسب از منبع انرژی باشد، چه از نوع برقی و چه از بنزین. از نظر CFM و PSI باید ظرفیت هوای کافی داشته باشد. همچنین باید طراحی کمپرسور مناسب و پیکربندی کلی متناسب با فضای تعیین شده در محیط مورد نظر باشد.

نکات ایمنی در مورد کمپرسورهای هوا:

نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح و نکته های ایمنی را در این قسمت خدمت مصرف کنندگان محترم ارایه می‌دهیم:

در دفترچه راهنمای خرید کمپرسورهوا به تعدادی از خطرات احتمالی کمپرسورها اشاره شده است.

خطر ترکیدن 

از عمده خطرات کمپرسورهای هوا، ترکیدن مخزن می‌باشد. چنانچه مخزن کمپرسورکوچکترین آسیب دیدگی داشته باشد یا اینکه تحت فشار بیش از اندازه باشد، احتمال ترکیدن آن بالا می‌رود.

راه حل:  کمپرسوری که خریداری کرده‌اید بایستی یک دفترچه‌ی راهنما و همچنین یک برچسب هشداری داشته باشد. با بررسی آن می‌فهمید که چه میزان فشاری جهت کمپرسور شما مناسب ومجاز می‌باشد. کمپرسورهای هوا دارای یک سوپاپ اطمینان  و تنظیم کننده می‌باشد چنانچه فشار آن از میزان مجازش بیشتر گردد، سوپاپ‌ها باز می‌شود و فشار داخل مخزن کاهش می‌ابد. هر دو بخش مذکور بایستی برطبق دستورالعملهای درج شده در دفترچه‌ی راهنما حتما مورد بازبینی، تعمیر ونگهداری قرار گیرد و بعد از زمان مشخصی تعویض گردد. سوپاپ‌ اطمینان قبل از هر بار استفاده از کمپرسور بایستی صحت عملکردش مورد بررسی قرار گیرد.

در ضمن بررسی نمایید که سوپاپ اطمینان بطور صحیح  کار می‌کند یا نه، زمانی که حلقه را آزاد می‌نمایید، هوا بایستی خارج گردد. اگر شیر بدرستی کار نکند از کمپرسور بایستی استفاده نکنید. در حالت بوجود آمدن هرگونه آسیب به لوله‌های تحت فشار هم کمپرسور را از مدارش جدا نموده و آن را تعمیر نمایید.

خرید کپرسور در بادرو

بادرو کمپرسور با بیش از نیم قرن تجربه و حضور درخشان در میان شما

ارائه کیفیت برتر و جلب رضایت مشتری هدف اصلی ماست.

فروش و بازاریابی تهران: 66687337-021  66687338-021

فروش و بازاریابی تبریز: 35514934-041    35514935-041

آدرس وب سایت: www.badro.ir

ارتباط آنلاین با کارشناسان فروش 

واتس اپ: 09214168650

کمپرسور تبریز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]