نماد سایت بادرو کمپرسور

در بازار چند مدل درایر تبریدی وجود دارد؟

انواع های درایر های تبریدی

در این مقاله، انواع خشک کن ها و تست های عملکرد آنها را بررسی خواهیم کرد.

به طور خاص، در این مقاله ما در مورد انواع مختلف خشک کن های هوای فشرده و عملکرد آنها صحبت خواهیم کرد. و ما در مورد مزایای هر یک از این نوع از خشک کن های هوای فشرده و همچنین برخی از ویژگی های کلیدی مرتبط با آنها بحث خواهیم کرد. معیارهای مناسب برای انتخاب خشک کن های هوای فشرده بر اساس عملکرد و محرمانه بودن آنها همچنین توانایی آنها را برای ارائه کیفیت مناسب هوا در پایین ترین قیمت تعیین می کند.

معرفی انواع خشک کن ها با هوای فشرده

در این مقاله، ما سه نوع خشک کن هوای فشرده را بررسی خواهیم کرد:

انواع خشک کن ها: ماشین آلات خنک کننده

با این حال، در این مدل از درایر های تبریدی، نقطه خطی به همان اندازه از خشک کن های دیگر نیست.

اما دستگاه خنک کننده محبوب ترین بود؛ از آنجا که نقطه نتیجه در بسیاری از برنامه های کلی در کارخانه های صنعتی قابل قبول است.

اصل کار او شبیه یخچال و فریزر یا تهویه مطبوع هواشناسی است. هوای فشرده در مبدل حرارتی هوا مبرد هوا سرد به حدود 37.4 درجه سانتیگراد (درجه 3 درجه سانتیگراد) سرد است. در این دما، بخارات در هوا چگالی می شوند و با یک تله جمع آوری می شوند و خارج از دستگاه خشک کردن هدایت می شوند.

همچنین گاز مبرد در این فرایند خنک می شود و به خازن باز می شود. هوا خشک تولید شده توسط مبدل هوا هوا در دمای محیط و خروج از دستگاه خشک کردن. این به این معنی است که هوای فشرده که از دستگاه خشک شدن خارج می شود، نقطه ای از 35 تا 40 درجه سانتیگراد دارد.

نقطه خطی در این نوع خشک کن کمتر امکان پذیر نیست.

از آنجا که بخار آب چگال 32 درجه سانتیگراد یا پایین تر می شود.پایه خشک کن خنک کننده با هوای فشرده

ماشین های خنک کننده یکی از رایج ترین انواع مورد استفاده در کاربردهای صنعتی به دلیل تعمیر و نگهداری آسان و اقتصاد هستند. آنها برای برنامه های خشک کردن هوای فشرده، بدون پیش نیازهای ویژه به عنوان حداقل نقطه خطی، عالی هستند.

اساس ماشین های خنک کننده بر اساس رطوبت هوا با خنک کننده سریع، چگالی و رطوبت سازی است. به عنوان یک یخچال خانگی خانگی یا تهویه مطبوع خانگی کار می کند.

ماشین های خنک کننده در دو نوع، دوچرخه و غیر دوچرخه در دسترس هستند.

خشک کن دوچرخه دستگاه هایی با چرخه کار 100٪ است که می تواند نقطه خط را در دمای ثابت حفظ کند. بدون ماشین های خشک کردن دوچرخه با خاموش شدن و فعال سازی دوباره برای حفظ دمای مورد نیاز کار می کنند. هر دو نوع در برنامه های مختلف مفید هستند. با این حال، دوچرخه سواری هزینه های نگهداری بالا دارد.

مزایای خشک کن خنک کننده

این دستگاه های خشک کردن آسیب نمی بینند اگر روغن در مسیر جریان هوا وجود داشته باشد (هرچند گاهی اوقات فیلتر کردن توصیه می شود).

مزایای دستگاه خشک کردن بدون دوچرخه عبارتند از

معایب خشک کن های غیر دوچرخه عبارتند از

مزایای از خشک کن دوچرخه ها عبارتند از

معایب دستگاه خشک کردن عبارتند از

انواع خشک کن: خشک کن جذب (خشک کن)

این ماشین های خشک کردن از مواد جذب کننده استفاده می کنند که بخار آب را در جریان هوا جذب می کند که به دو نوع جذب سطح جذب و جذب جذب عمیق طبقه بندی می شوند.جذب شده به این معنی است که رطوبت به جاذب می رسد و در هزاران حفره کوچک در هر یک از دانه های sorber تجمع می یابد.

در این مورد، ترکیب جاذب تغییر نمی کند و رطوبت را می توان در فرآیند کاهش با هوای خشک یا با استفاده از گرما یا ترکیبی از هر دو برداشت.

فرایند جذب ماده ای است که رطوبت را جذب می کند. آن را حل می کند و در واقع روند جذب رطوبت در این نوع جاذب یک فرآیند شیمیایی است. این نوع جذب با خشک کن های جذب متخلخل انجام می شود.

 

 

برج های خشک کردن حاوی مواد جذب قابل نفوذ هستند که مولکول های آب را با عبور از هوای فشرده از طریق آنها مهار می کنند. نوع کمتر معمول شامل یک برج است که حاوی مواد جذب کننده است که خشک می شود هوا وارد محیط می شود. ماشین های خشک کردن برج نیز قطعات مکانیکی ندارند و نیازی به برق ندارند. آنها مناسب برای استفاده در محیط های خطرناک و خوردگی هستند.

این دستگاه های خشک کردن از مواد جذب کننده های هیدروسکوپی استفاده می کنند که دارای وابستگی قوی برای آب به عنوان یک عامل بدتر شدن برای جذب رطوبت از هوای فشرده است. این نوع خشک کن های هوای فشرده به نقطه خطی کم می رسند.

آنها مناسب برای استفاده در هوای سردتر و صنایع هستند که نیاز به هوا بسیار خشک دارند.

سه نوع اصلی از خشک کردن سیستم های خشک کردن وجود دارد:

  1. هوا خشک خشک شده برای خشک کردن
  2. خشک کن هوا بدون خشک شدن بازسازی بدون حرارت
  3. ماشین های خشک کردن که از گرما فشرده سازی گرما استفاده می کنند.(خشک کن تراکمی حرارتی).

بیایید نگاهی دقیق تر به این 3 نوع بیاندازیم:

برج خشک کن از یک منبع گرمایش برای گرم کردن جاذب به اندازه کافی استفاده می کند تا نیاز به هوای فشرده را به حداقل برساند. نقاط شبنم معمول در خشک کن های جذب هیتر از -40 درجه سانتیگراد تا -73.3 درجه سانتیگراد (40- تا -100 درجه فارنهایت) متغیر است.

  1. این خشک کن ها بخاری داخلی یا خارجی در برج احیا ندارند.
  2. میزان هوای فشرده در این خشک کن ها تا 18 درصد هوای تولیدی می باشد.
  3. در عوض از هوای خشک برای حذف رطوبت از برج استفاده می کنند.

 

خلاصه ای از انواع خشک کن های هوای فشرده و عملکرد آنها

خشک کن های هوای فشرده برای حذف آب و سایر آلاینده ها از هوای فشرده استفاده می شود.

خشک کن های هوای فشرده از فناوری هایی مانند خنک کننده، جذب و فیلتراسیون غشایی برای حذف آلاینده ها به ویژه آب از هوا استفاده می کنند. گروه های اصلی شامل خشک کن های تبرید (که آب را با خنک کردن هوا حذف می کنند) و خشک کننده ها هستند .(که آب را در هوای فشرده با جاذب هایی مانند آلومینا فعال، سیلیکاژل و مولکولی جذب می کند).

 

برای اطلاع از قیمت ها میتوانید با کارشناسان بادرو کمپرسور تماس بگیرید.

دیگر محصولات شرکت بادرو

سندبلاست

سندبلاست روی سطوح مختلفی از جمله شیشه، فلز، سنگ، چوب، دندان، بتن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندبلاست روی سطوح مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه این کاربردها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

پیکور بادی

پیکور بادی برای تخریب انواع سنگ، بتن و آسفالت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از بهترین آنها می توان از چکش های بادی توکو ژاپن و چکشهای بادی تبریز نام برد. بالا بودن کیفیت ابزار، راندمان کاری بالا و فورج بودن از مزیت های این نوع ابزار ها میباشد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو  روغن پاشش oil inject ساخت کمپانی RotorComp  آلمان بوده که با یک الکتروموتور ساخت موتوژن تبریز یا جمکو مونتاژ می‌شود. رادیاتور کمپرسور از نوع آلومینیومی و تابلو برق هیوندا کره می‌باشد که بصورت انتقال تسمه‌ای و یا سفارش کوپل مستقیم می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی در دو شکل ایستاده و یا خوابیده طراحی می‌گردد که نوع ایستاده فضای کمتری را اشغال می‌نماید. در ظرفیت های بزرگتر از ۵۰۰ لیتری همه دستگاهها دارای تابلو برق می‌باشند. از موارد مهم در انتخاب کمپرسور پیستونی ظرفیت و فشارکاری می‌باشد که جدول فنی به شرح زیر می‌باشد.

آنلودر کمپرسور

در دستگاه های کمپرسور اسکرو، کنترل نمودن فشار هوا به وسیله‌ی رگلاتور یا آنلودر کمپرسور انجام می‌پذیرد که کار باز و بسته شدن به وسیله‌ی شیرهای برقی که به آنلودر متصل می‌باشد، انجام می‌گیرد که البته در شرایط عادی بسته است و در زمان جریان باز می‌گردد تا عمل مکش هوا بوسیله‌ی ایرند انجام گیرد و بعد فشرده سازی انجام می‌گیرد.

پیکور برقی

بتن‌کن و پیکور برقی دستگاه‌هایی می‌باشند که جهت تخریب سنگ، بتن وآسفالت کاربرد دارد و جهت طبقه‌بندی راحت‌ترنسبت به حجم و توانش، می‌توانیم آنها را گروه‌بندی نماییم و از کوچکترین نوع چنین ابزارهایی که دریل بتن‌کن می‌باشد تا رده‌ متوسطش که به اسم چکش های تخریبی معروف می‌باشند و بزرگترین آنها که پیکور نام دارد دسته بندی می‌نماییم.

درایر

آسان‌ترین و بهترین راه در جدا کردن آب از هوای فشرده، که هزینهای کم را در بر گیرد، نصب و راه اندازی درایر است. با انجام این کار می‌توانید از مواردی همچون رطوبت و زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات بادی جلوگیری کنید. نکته جالب آن است که ساختار درایر، بسیار به یخچال شباهت دارد و به گونه ای موجب خنک شدن آن می‌گردد.

خروج از نسخه موبایل